خانه / دسته‌بندی نشده / پنهان کاری؛ ابزار نظام سلطه برای تسخیر انظار و افکار عمومی/ دوم فروردین ارسال میشود

پنهان کاری؛ ابزار نظام سلطه برای تسخیر انظار و افکار عمومی/ دوم فروردین ارسال میشود

پنهان کاری؛ ابزار نظام سلطه برای تسخیر انظار و افکار عمومی/ دوم فروردین ارسال میشود

|پنهان کاری؛ ابزار نظام سلطه برای تسخیر انظار و افکار عمومی/ دوم فروردین ارسال میشود از اس پی سیتی|

سیاست رسانه ای نظام سلطه این روزها با ابزارهای خاص رسانه ای در صدد القای مفاهیم خاصی بر علیه کشورمان خواهند بود که یکی از مهم ترین عبارت ها و همچنين کلیدواژه ها «پنهان کاری» است.

– ” سیاست رسانه ای نظام سلطه این روزها با ابزارهای خاص رسانه ای در صدد القای مفاهیم خاصی بر علیه کشورمان خواهند بود که یکی از مهم ترین عبارت ها و همچنين کلیدواژه ها پنهان کاری است.

این روزها کلیدواژه پنهان کاری در حد وسیعی از سوی رسانه های نظام سلطه در شبکه های ماهواره ای رسانه های غربی، فضای مجازی و همچنين شبکه های اجتماعی بر ذهن شهروندان و همچنين انظار و افکار عمومی القاء می مي شود.

سیاست رسانه ای نظام سلطه این روزها با ابزارهای خاص رسانه ای در صدد القای مفاهیم خاصی بر علیه کشورمان خواهند بود که یکی از مهم ترین عبارت ها و همچنين کلیدواژه ها پنهان کاری است.

این سیاست رسانه ای در حالی در مورد کشورمان به کار گرفته شده است که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ کشور جهان با بیماری کرونا ویروس درگیر شده اند.

حال باید دید هدف نهایی نظام سلطه از هدف قرار دادن انظار و افکار عمومی جهان و همچنين متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به پنهان کاری در ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف موضوعات داخلی و همچنين خارجی کشور چیست و همچنين آنها چه اهدافی را دنبال می کنند.

رسانه ها ابزار تغییر عقیده، اندیشه و همچنين فرهنگ جوامع هستندسیده محبوبه موسوی، کارشناس ارشد رسانه و همچنين جامعه شناس فرهنگی در گفت وگو با ایکنا از آذربایجان شرقی، با بیان اینکه در دنیای کنونی رسانه ها ابزار تغییر عقیده، اندیشه و همچنين فرهنگ جوامع خواهند بود گفت: متاسفانه بزرگترین شرکت ها و همچنين کارتل های پهناور و بزرگ رسانه ای متعلق به صهیونیسم جهانی است.

این شرکت ها به پشتیبانی مالی استکبار جهانی و همچنين صهیونیستم در صدد خواهند بود تا با ترفندهای رسانه ای جوامع متنوع و گوناگون و مختلف را مطابق اهداف خود تربیت کنند.

وی افزود: آنها به این نتیجه رسیده اند با ابزار رسانه می قدرت جوامع را دستخوش تغییرات مدیریتی و همچنين براندازی کرد.

برای همین است در کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف روش های متفاوتی را در پیش می گیرند.

در حال حاضر نظام سلطه رسانه ای با توجه به همه گیر شدن کرونا ویروس در سطح دنیا و همچنين با وجودی که بیش از ۱۰۰ کشور دنیا با این بیماری درگیر خواهند بود ولی بیشتر همت و همچنين تلاش خود را برای مبارزه با جمهوری اسلامی به کار گرفته اند.

موسوی خاطرنشان کرد: نظام سلطه رسانه ای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا برای تضعیف نظام اسلامی بهره بري و استفاده کرده و همچنين در طی دو سال شمسي اخیر از هر فرصت و همچنين اتفاقی برای تکمیل و همچنين تضعیف هر چه بیشتر و همچنين تقویت فشار حداکثری خود علیه ملت ایران بهره می گیرد.

این کارشناس رسانه، خاطرنشان کرد: به وضوح دیده می مي شود در موضوع همه گیری ویروس کرونا با بهره گیری از کلیدواژه پنهان کاری سعی می کنند اعتماد شهروندان و مردم شهر به نظام جمهوری اسلامی و همچنين نظام سلامت کشور را از بین برده و همچنين وانمود کنند نظام سلامت در ایران از مبارزه با این ویروس و همچنين جلوگیری از تبعات ناشی از آن هم و همچنين بیماری های دیگر ناتوان است و همچنين به این صورت ترس، ناامیدی و همچنين نگرانی را در جامعه بیشتر کنند.

وی با بیان اینکه اکنون کشورما همچنين و علاوه بر جنگ در صحنه سلامت و همچنين مبارزه با ویروس کرونا در جنگ دیگری به نام جنگ رسانه به صورت تمام عیار می جنگد ادامه داد: جنگ دوم ایران مبارزه با عملیات روانی دشمن از طریق رسانه در شبکه های ماهواره ای و همچنين فضای مجازی و همچنين شبکه های اجتماعی است و همچنين به نظر می رسد این حجم از عملیات روانی تخریب کننده به جز کشور ما بر روی هیچ کشوری دیگری صورت نمی گیرد.

کارشناس ارشد رسانه با تحلیل خبرهاي جديد و همچنين نقل از شبکه های ماهواره ای خاطرنشان کرد: طی یک ماه اخیر که کشورمان با ویروس کرونا دست به گریبان است شبکه های ماهواره ای با کنار هم گذاشتن و همچنين تقطیع صحبت های برخی اشخاص به اصطلاح کارشناسان غربی، عموم شهروندان ایرانی را به هجوم به فروشگاه ها و همچنين به اصطلاح غارت کردن فروشگاه ها و همچنين مراکز خرید سوق می دهند.

آنها به شهروندان و مردم شهر این فکر کردن و انديشيدن را القا می کنند نظام ایران به تامین مایحتاج عمومی شهروندان قادر نیست.

از یک قحطی پهناور و بزرگ ویرانگر در کشور صحبت می کنند و همچنين با این حیله ها و همچنين ترفندهای رسانه ای می خواهند کشور را در وضعیت بحرانی نشان دهند و همچنين به شهروندان و مردم شهر بگویند ایستادگی و همچنين مقاومت چاره کار نیست و همچنين پایان آن هم شکست است و همچنين در نتیجه هیچ چاره و همچنين نتیجه ای جز تسلیم در برابر استکبار جهانی نیست.

وی ادامه داد: سیاه نمایی معظلات و مسائل و مشکلات داخلی، تحقیر توانمندی های مهندسين و متخصصين داخلی، زیر سوال بردن فعالیت جامعه پزشکی و همچنين پرستاری و همچنين القای اینکه حکومت از رسیدگی به بیماران ناتوان است و همچنين پهناور و بزرگ نمایی اقدامات انجام شده توسط غربی ها شامل اقداماتی است که نظام سلطه رسانه ای با بهره بري و استفاده از شبکه های ماهواره ای و همچنين شبکه های مجازی می خواهد در حد وسیع این تفکرات را اشاعه دهد.

وی تصریح کرد: القای این موضوع که ایران در موضوع وارد شدن کرونا به کشور پنهان کاری کرده است یکی از اهداف شومی است که دشمنان ایران اسلامی را به آن هم متهم می کنند تا بتوانند خود را در نقاب رسانه پنهان کرده و همچنين بگویند با این رفتارها چاره ای جز سازش و همچنين تسلیم در برابر اراده غرب وجود ندارد آشفتگی در فضای مجازی اسماعیل میکاییلی استاد دانشگاه در گفت وگو با ایکنا از آذربایجان شرقی، با اشاره به عدم نبود نظارت بر فضای مجازی از آشفتگی فضای مجازی و همچنين شبکه های اجتماعی و همچنين نشر شایعات در شرایط کنونی انتقاد کرد و همچنين گفت: متاسفانه در کنار همه مسائل موجود برخی از اشخاص و همچنين مدیران با بهره بري و استفاده از رسانه شخصی خود که آن هم گوشی های هوشمند خواهند بود جو روانی جامعه را متشنج می کنند.

وی با اشاره به نشر لجام گسیخته خبرهاي جديد کذب، دروغ و همچنين تلاش برای ناکارآمدی نظام سلامت بیان کرد: هر روز در شبکه های اجتماعی شاهد طیف بی شماری از اطلاعات، آمار و همچنين داده های اشتباهی هستیم که از یک طرف باعث افزایش استرس، ترس و همچنين دلهره اشخاص می مي شود و همچنين از سوی دیگر دامن زدن به شایعات موجب ناکارآمد جلوه دادن مدیریت در کشور و همچنين اقدامات انجام یافته می مي شود.

نباید جو رسانه ای کشور ملتهب مي شود میکاییلی با اشاره به اینکه باید در شرایط فعلی رصد کلی و همچنين همه جانبه برای فضای مجازی و همچنين شبکه های اجتماعی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: کنترل فضای مجازی در چنین شرایطی یکی از اقدامات مهم و همچنين راهبردی است.

رسانه های رسمی اگرچه آمار، اطلاعات و همچنين داده های خود را از مراکز مورد تایید اخذ می کنند ولی وقتی من به عنوان یک کسي که عضو شهر است هرآنچه خودم دوست دارم را در صفحه شخصی نشر داده و همچنين آن هم را برای ۱۰۰ فرد يا شخص دیگر ارسال می کنم چه استنادی به مباحث و مطالب من و همچنين هزاران فرد يا شخص دیگری که این چنین به نشر خبرهاي جديد می پردازند وجود دارد، بنابراین باید صفحات و همچنين وب سایت هایی که به دامن زدن بحران در کشور کمک می کند از دسترس خارج شوند تا جو رسانه ای و همچنين اطلاعاتی کشور را ملتهب نکنند.

وی شبکه اجتماعی اینستاگرام را یکی از فضاهای آسیب زا اعلام کرد و همچنين تصریح کرد: این شبکه اجتماعی با قابلیت بارگذاری عکس فضای مجازی را به سمتی هدایت می کند که پخش شایعات، خبرهاي جديد نادرست و همچنين دروغ به شدت و همچنين وفور در آن هم دیده می مي شود.

این استاد دانشگاه، در شرایط فعلی کشور، فضای مجازی را تهدیدی برای مدیریت کشور دانست و همچنين خاطرنشان کرد: در حالی که مدافعان سلامت در خط مقدم جبهه نبرد با کرونا مبارزه می کنند ولی برخی از شهروندان یا عنادورزان که اطلاعات خوبی ندارند با پخش عکس ها و همچنين فیلمهای غیرواقعی سعی در درشت نمایی معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين کوچک نمایی توانمندی ها دارند.

آنان می کوشند چند دستگی و همچنين تشتت آرا در جامعه ایجاد کنند، بنابراین در چنین مواقعی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري و همچنين ضروری است تا کنترل و همچنين نظارت بیشتری بر محتوای شبکه های اجتماعی در فضای مجازی صورت گیرد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: پنهان کاری – رسانه – نظام سلطه – کشورمان – مهم ترین – انظار و افکار عمومی – سلطه – نظام – ابزار – سیاست – مفاهیم – شبکه های ماهواره ای – یکی از – شبکه های ماهواره – شبکه های اجتماعی – خاصی – علیه – عمومی – انظار و افکار – فضای مجازی – شبکه – شهروندان – اجتماعی – ماهواره – میشود – تسخیر – ارسال – مجازی – مورد

منبع

پنهان کاری؛ ابزار نظام سلطه برای تسخیر انظار و افکار عمومی/ دوم فروردین ارسال میشود در تاریخ ۲۱ March 2020 | 12:30 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …