خانه / دسته‌بندی نشده / جنگ علیه دین با رمز کرونا

جنگ علیه دین با رمز کرونا

جنگ علیه دین با رمز کرونا

|جنگ علیه دین با رمز کرونا از اس پی سیتی|

«کرونا» بهانه ای شده است تا رسانه های ضدانقلاب و همچنين شبکه های ماهواره ای پارسی زبان، علیه دین و همچنين اعتقادات هجمه های سنگینی وارد کنند.

– کرونا بهانه ای شده است تا رسانه های ضدانقلاب و همچنين شبکه های ماهواره ای پارسی زبان، علیه دین و همچنين اعتقادات هجمه های سنگینی وارد کنند.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازخبرگزاری رسا،” از شایعه تا واقعیت؛ حدود یک ماه پیش بود خبری منتشر شد که به تیتر یک رسانه های کشور تبدیل شد.

درست زمانی که بسیاری از رسانه ها شایعه می کردند جمهوری اسلامی به دلیل در پیش داشتن انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنين ترس از مشارکت پایین شهروندان و مردم شهر، وجود کرونا را ناديده گرفتن مي کند، مسئولان وزارت بهداشت در ۲۸ بهمن ماه و همچنين در فاصله ۲ روزمانده به انتخابات، از مثبت شدن تست کرونای دو فرد يا شخص از بیماران قم به این ویروس خبر دادند.

پیدا شدن اولین نمونه تست مثبت کرونا در قم ، کافی بود تا هجمه های شدیدی علیه این شهرستان مقدس، مردمان و همچنين چهره های دینی به راه بیافتد.

یکی از اولین شایعاتی که در این باره منتشر شد این بود که ۷۰۰ طلبه چینی، جامعه المصطفی قم علت آمار بالای کرونای ایران بوده است.

نقل قولی که از رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد منتشر شد ولي بايد توجه داشت وی چنین مصاحبه ای را تکذیب کردو گفت اصلا چنین حرفی را نزده است.

* شایعه مخالفت علما با قرنطینه قم بسیار از رسانه های ضدانقلاب و همچنين شبکه های ماهواره ای فارسی زبان سعی کردند علت عدم قرنطینه نشدن شهرستان قم را به مخالفت علما و همچنين مراجع تقلید ربط دهند و همچنين برخی دیگر مخالفت سپاه را مطرح کردند.

این درحالی است که ایرج حریرچی، دست يار وزیر بهداشت در نخستین نشست خبری برای مقابله با کرونا، در پاسخ به این انتقاد که چرا شهرستان قم به عنوان مبدأ این بیماری در کشور قرنطینه نشده، گفته بود این کار در قدیم برای بیماری های وبا و همچنين طاعون بوده است و همچنين اکنون قدیمی شده است .

همچنين و علاوه براین، سعید نمکی، وزیر بهداشت نیز تأکید کرد با قرنطینه شهرستان ها موافق نیستیم .

آیت الله رییسی، رییس قوه قضاییه هم در این باره عنوان کرد که تشخیص وزارت بهداشت به عنوان فرمانده قرارگاه مقابله با کرونا این نبود که شهرستان خاصی قرنطینه مي شود و همچنين در این موضوع تصمیم‎گیری به‎ صورت کامل و همچنين بدون هیچ‎گونه ممانعتی در اختیار این قرارگاه بود.

* خرافی و همچنين منفعل نشان دادن روحانیت خط دیگری که ضدانقلاب در این روزها پیگیری می کند، متحجر و همچنين خرافی نشان دادن روحانیون و همچنين مراجع عظام تقلید است، آن هم ها حتی مدعی شدند آیت الله بهجت توصیه هایی در مورد کرونا داشتند.

همچنین این رسانه ها اذکار و همچنين دعاهایی که مراجع تقلید برای حفظ آرامش در این شرایط توصیه کرده اند را به گونه ای تحریف کردند که گویا بزرگان دین این ورژن و نسخه را برای دفع کرونا تجویز کردند و همچنين به توصیه های بهداشتی پزشکان بی توجهند.

از سوی دیگر این جریان، توصیه های مقام معظم رهبری و همچنين دیگر مراجع تقلید برای عمل به موارد و نکات پزشکی را بازنشر ندادند و همچنين بایکوت کردند.

* بدبین کردن شهروندان و مردم شهر به شعائر اسلامی این رسانه ها در برخی مواقع سیاست خود را تغییر دادند و همچنين سعی کردند تا به صورت غیرمستقیم حس منفی خود را به مخاطبان القا کنند.

مثلا برای انتخاب خبرهاي جديد ناامید کننده با موضوع کرونا، از تصویر اماکن مقدس بهره بري و استفاده می کنند.

تصاویر مساجد و همچنين حرم اهل بیت(ع) بهره بري و استفاده شده در اخباری که اساساً ارتباط مستقیمی به موضوع کرونا ندارد مبین این موضوع است.

* حربه جدید با سوءاستفاده از لوگوی خبرگزاری های رسمی ولي بايد توجه داشت این روزها رسانه های ضدانقلاب به خصوص منافقین بی پرده تر از همیشه به میدان آمدند تا به خیال خودشان اسلام را از ریشه بزنند.

رسانه های این جریان با سوءاستفاده از لوگوی رسمی خبرگزاری ها در عکس نوشته (فوتوتیتر)ها جمله ای دروغین و همچنين البته عجیب را از شخصیت های دینی منتشر می کنند تا ضمن اعتبار بخشیدن به شایعه خود، شهروندان و مردم شهر را به دین و همچنين علما بدبین کنند.

ادعاهای عجیب زیر در حالی منتشر و همچنين در شبکه های اجتماعی منتشر شده که هیچ کدام از آیات نوری همدانی، اعرافی، شبستری چنین صحبت های را مطرح نکردند و همچنين هیچ یک از خبرگزاری های تسنیم، خبرگزاری رسمی حوزه و همچنين حتی بی بی سی روی خروجی خود چنین چیزی را منتشرنکرده اند بلکه توسط ضدانقلاب جعل شده است.

* تیری در تاریکی پیاده نظام این رسانه ها نیز از ترس و همچنين ناآگاهی شهروندان و مردم شهر بهره می برند و همچنين باسوءاستفاده از تصاویر آرشیوی شروع به سیاه نمایی در فضای مجازی می کنند.

یکی از این کاربران برای تحقیر شهروندان و مردم شهر ایران، توییت زده که بجای پیشگیری از ویروس کرونا، شهروندان و مردم شهر اعتکاف رفته اند، ولي بايد توجه داشت تاریخ نشر توییت نشان می دهد که ۲۵ فوریه که توییت منتشر شده مصادف با اول ماه رجب بوده که تا زمان اعتکاف در آن هم تاریخ دو هفته وقت باقی مانده بوده.

هرچند که بعد از فرارسیدن زمان اعتکاف رجبیه هم شهروندان و مردم شهر متدین به توصیه پزشکان عمل کردند و همچنين در شهرهایی احتمال شیوع کرونا بیشتر بود در منزل و خانه ماندند و همچنين به اعتکاف نرفتند.

کاربر دیگری برای بی خیال نشان دادن جامعه متدین در هفتم اسفندماه را مطلبی منتشر کرد که در اصفهان برای مقابله با ویروس کرونا دسته زنجیر زنی به خیابان ها آمده است .

ولي بايد توجه داشت این تاریخ دقیقا شب شهادت امام و پيشوا هادی(ع) بود که هیات معروف اصفهان طبق سنت سال شمسي های قبل دسته عزاداری برگزار می کردند.

(البته این مراسم پیش از توصیه های جدی مسئولان مبنی بر ماندن در منزل و خانه ها بود) نشر تصاویر و همچنين فیلم های قدیمی برای ضربه زدن به روحانیت، شامل هجمه هایی بود که در فضای مجازی دست به دست شد.

ضدانقلاب فیلم روحانیونی که فروردین ماه برای کمک به سیل زدگان جنوب راهی این منطقه ها و مناطق شدند را با عنوان گريز و فرار روحانیون از قم به بندرعباس منتشر کرد.

همچنین درحالی هیات ها و همچنين تيم های جهادی برنامه جذاب و جالب و خوب های خود را کنار گذاشتند و همچنين همراه با مدافعان سلامت اقدام به خدمت رسانی کردند، ولي بايد توجه داشت این شبکه ها سعی در خودسر نشان دادن این نهادها دارند.

مرور عملکرد چندساله این رسانه ها و همچنين شبکه های فارسی زبان نشان می دهد که کینه و همچنين دشمنی آن هم ها تمامی نخواهد داشت و همچنين در روزهای آتی حربه ها و همچنين ترفندهای جدیدتری از آن هم ها علیه سلامت و همچنين اعتقادات شهروندان و مردم شهر ایران اسلامی خواهیم بود.

کلید واژه ها: شبکه های ماهواره ای – رسانه های ضدانقلاب – رسانه ها – شبکه های ماهواره – کرونا – انتخابات مجلس شورای اسلامی – رسانه – مجلس شورای اسلامی – ضدانقلاب – انتخابات – علیه – ماهواره – انتخابات مجلس – جمهوری اسلامی – اسلامی – شورای اسلامی – وزارت بهداشت – شایعه – پارسی – بهانه – شبکه – خبرگزاری – مسئولان – بیماران – مشارکت – بهداشت – جمهوری – منتشر – نقل از – ویروس

منبع

جنگ علیه دین با رمز کرونا در تاریخ ۱۶ March 2020 | 6:10 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟ …