خانه / دسته‌بندی نشده / روی دیگر تبلیغات بسته های آموزش زبان چیست؟/ پولتان را دور نریزید لطفا!

روی دیگر تبلیغات بسته های آموزش زبان چیست؟/ پولتان را دور نریزید لطفا!

روی دیگر تبلیغات بسته های آموزش زبان چیست؟/ پولتان را دور نریزید لطفا!

|روی دیگر تبلیغات بسته های آموزش زبان چیست؟/ پولتان را دور نریزید لطفا! از اس پی سیتی|

«با خرید این DVD ها یا نصب فلان آپ بر روی گوشی های هوشمندتان، دیگر کودک دلبندتان ره صد ساله را یک شبه طی می کند؛ مطمئن باشید که نورچشمتان حالا مثل بلبل برایتان انگلیسی صحبت مي کند؛ – “- کمتر کسی است که ماهواره داشته باشد، ولي بايد توجه داشت هنوز ندیده باشد که برای فروختن برخی محصولات چه تبلیغاتی که نمی مي شود؛ مدتهاست که پیام های بازرگانی رنگارنگ و همچنين فریبنده پای ثابت برنامه جذاب و جالب و خوب های شبکه های ماهواره ای فارسی زبان شده اند؛ نشان دادن در باغ سبز به والدینی که دغدغه انگلیسی یادگرفتن یکی از همین تبلیغات عجیب و همچنين غریب ماهواره ای است.

با خرید این DVD ها یا نصب فلان آپ بر روی گوشی های هوشمندتان، دیگر کودک دلبندتان ره صد ساله را یک شبه طی می کند؛ مطمئن باشید که نورچشمتان حالا مثل بلبل برایتان انگلیسی صحبت مي کند؛ به خودتان افتخار کنید! تو پدر و همچنين مادری نمونه هستید! چکیده تمام پیام های تبلیغاتی است که از چند سال شمسي پیش به تا حال در کانال های متنوع و گوناگون و مختلف بی وقفه پخش می شوند.

بیشتر بخوانید: وارد بازی باخت باخت با موسسات آموزش زبان انگلیسی نشوید”بیایید منطقی و همچنين واقع بین باشیم؛ بعید است مخاطب اصلی این پیام های تبلیغاتی خردسالانی باشند که دغدغه شان لذت بردن از بازی است؛ والدینشان مخاطب اصلی اند؛ بزرگسالانی پروش یافته مکتب مصرف گرایی اند که باور دارند در دنیای رقابتی امروز آموزش می تواند کودکشان را یک سرو گردن بالاتر از بقیه نگهدارد، نوعی سرمایه گذاری که هرچه بیشتر پول خرج کنی بیشتر به خوشبختی کودکت افتخار خواهی کرد.

آموزشی که می تواند خطرناک باشد ولي بايد توجه داشت در نگاهی کارکردی تا چه حد می قدرت خوشبین بود که کودکی خردسال با بهره بري و استفاده از این محصولات یاد بگیرد تا انگلیسی به روانی بلبل و همچنين بی اشکال صحبت کند؟ لیلا جعفری روانشناس کودک و همچنين مشاور خانواده پاسخ نگران کننده ای برای این پرسش دارد؛ او به اقتصاد ۲۴ می گوید: این بسته ها فریبنده اند؛ ظاهرا برای کودکان درست شده اند، ولي بايد توجه داشت مخاطبشان پدر و همچنين مادر هایی خواهند بود که در رقابتی فرهنگی، می خواهند نشان دهند والدین خوبی خواهند بود، رقابتی حیثیتی که می تواند برای کودکان عواقب منفی جدی داشته باشد.

این روانشناس کودک برای توضیح منظور خود به صورت سربسته از تجربیات حرفه اش می گوید: مواردی را سراغ دارم که به اصرار والدین کودک در معرض این بسته های آموزشی قرار داده شد و همچنين حالا با مشکل لکنت زبان یا دیر صحبت کردن روبروست.

این مشاور خانواده در دنباله صحبت های خود می گوید: در بحث آموزش زبان به کودک، حساب کودکانی که محیط زیستی دو زبانه دارند از حساب کودکانی که در محیط تک زبانه خواهند بود سواست؛ پيشامد جديد فراتر از آموزش زبان خارجه ای مثل انگلیسی است؛ در خانواده های مثلا آذری زبان یا کرد زبانی که زیست روزمره شان در محیط اجتماعی فارسی زبان اتفاق می افتد کودکان یک نوع شرایط زبان آموز دارند که با شرایط زبان آموزی کودکانی که محیط خانواده و همچنين زیست اجتماعی آن هم ها یک زبان مثلا فارسی رایج است تفاوت دارد.

وی ادامه می دهد: تجربه های علمی نشان داده که کودکان محیط های دو زبانه برای آموزش زبان جدید مستعدترند؛ این موضوع نتیجه مسلم تاثیرات محیطی است و همچنين اساسا ارتباطی با ذکاوت کودک یا میزان دغدغه مندی والدینش ندارد؛ برای همین نمی قدرت تضمین کرد که با خرید این DVD ها یا نصب فلان آپ می قدرت یاد دادن زبان به کودکان را تضمین کرد.

جعفری در عین حال با یادآوری تجربیات حرفه ای خود می گوید: حتی با اینکه کودکان محیط های دو زبانه برای یادگیری زبان جدید مستعدتر شناخته شده اند، ولي بايد توجه داشت مواردی را سراغ دارم که به دلیل جابجایی مکرر خانواده میان دو محیط زبانی، مشکلاتی برای کودکان ایجاد شده؛ به صورت مشخص خانواده هایی خواهند بود که چند ماه از سال شمسي را در ایران و همچنين مابقی اوقات را در خارج کشور سپری می کنند؛ در هر دو محیط حلقه ای از دوستان و همچنين آشنایان خواهند بود که با زبان خاص آنجا صحبت می کنند؛ کودکان این خانواده ها هنوز با یک زبان آشنا نشده ناچارند تا بودن در محیط زبانی دیگری را تجربه کنند؛ برای همین باز هم با مشکل لکنت زبانی یا دیر صحبت کردن مواجهیم، این بار چاره کار به تاخیر انداختن این جابجایی تا زمانی است که مسلط بودن و تسلط داشتن کودک بر یک زبان کامل مي شود.

دیدن بسته آموزش زبان به کسی زبان نمی آموزد از سوی دیگر پورنگ ظریف کریمی، کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی و همچنين مدرس دوره های آموزش زبان در مورد راستی آزمایی ادعای این تبلیغات بازرگانی به روزنامه نويس و خبرنگار اقتصاد ۲۴ می گوید: هیچ کس با تماشای صرف چند DVD یا بهره بري و استفاده تنها از یک آپ نمی تواند زبان انگلیسی را به روانی صحبت کند.

وی در توضیح مقصود خود می گوید: چنین محصولاتی ابزار های کمک آموزشی خواهند بود و همچنين بودنشان در کنار معلم زبان باعث می مي شود تا فرد بهتر تجربه و مهارت بالا های زبانی خود را تقویت کند.

ظریف کریمی با یادآوری اینکه زمانی حتی قسمتی از نشریات هر روز خدا و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های رادیویی و همچنين تلویزیونی به آموزش غیر حضوری زبان انگلیسی اختصاص داشت، ادامه می دهد: خیلی ها ممکن است بگویند که تحت تاثیر این مباحث و مطالب زبان انگلیسی یاد گرفته اند، ولي بايد توجه داشت این آموزش آن هم ها را با زبان انگلیسی آشنا کرده است و همچنين چرخه آموزش در جای دیگری دنبال و همچنين تکمیل شده است.

وی در تکمیل صحبت خود می گوید: میان زبان شناسان یک پژوهش علمی معتبر شایع است؛ اینکه فردی بدون پیش زمینه قبلی در درازمدت و همچنين به صورت مستمر بیننده برنامه جذاب و جالب و خوب های مشخصی از تلویزیون بود؛ نتیجه کار آشنایی مقدماتی آن هم فرد با ادبیاتی به کار رفته در این برنامه جذاب و جالب و خوب ها بود، ولي بايد توجه داشت در دایره معلومات آن هم فرد اتفاق جدیدی نیفتاد.

ظریف کریمی صحبت خود را اینطور جمع بندی می کند: تماشای مستمر چند DVD یا بهره بري و استفاده هر روز از یک آپ می تواند غیر از سرگرم کننده بودن کارکرد آموزشی هم داشته باشد؛ این ها کمک ابزار آموزشی خواهند بود؛ در مسائل آموزشی مدتهاست که روش های سختگیرانه و همچنين خشک قدیمی با روش های دوست داشتني و جذاب جدید جابه جا شده اند؛ در صورتي که والدینی دغدغه آموزش زبان به کودکاشان را دارند باید به صورت مناسب از سرويس ها و خدمات معلم، کلاس و همچنين بسته های آموزشی بهره بري و استفاده کنند.

وی می گوید: از نظر فنی فراگیری زبان با آموختن زبان فرق دارد؛ فراگیری زمانی اتفاق می افتد که فرد فارغ از سن و همچنين سال شمسي به صورت تعاملی با معلم و همچنين کلاس از ابزار کمک آموزشی بهره بري و استفاده کند و همچنين طبیعی است که در این حالت آموزش زبان موثر تر است، ولي بايد توجه داشت در وضعیت آموختن فرد تنها در معرض یکی از این عوامل قرار دارد و همچنين از رفتار تعاملی خبری نیست، مسئولیت تمامی مکاشفات به دست خود فرد است؛ طبیعی است که کیفیت این یادگیری نمی تواند به اعلایی شرایط فراگیری باشد.

در بهترین حالت تنها و فقط لغت می آموزید نه صحبت کردن همچنین اقتدار و قدرت الله حسنی عضو هیات علمی دانشگاه و همچنين مدرس دوره های زبان نیز اظهار نظری مشابه تاثیر چنین بسته هایی دارد.

حسنی این تاثیرات را منفی و همچنين نامطلوب ارزیابی کرده و همچنين به روزنامه نويس و خبرنگار اقتصاد ۲۴ می گوید: این تبلیغات ظاهری خوشایند کودکان دارند و همچنين همین باعث می مي شود تا والدین در خرید آن هم ها تردید نکنند؛ پيشامد جديد این است که محتوای این محصولات چندان علمی و همچنين به روز نیست.

بیشتر بخوانید: اقتصاد نئولیبرال ایران ولنگار شده است”وی با یادآوری نمونه مشابه چنین محصولاتی برای اشخاص بزرگسال می گوید: این محصولات می توانند تا حدی در زمینه آموزش واژگان موفق باشند، ولي بايد توجه داشت آموزش زبان تنها به دانستن واژگان نیست؛ پيشامد جديد کاربرد واژگان است و همچنين اینکه زبان آموز چگونه بتواند با حلقه واژگانی که آموخته جمله ای گویا و همچنين عبارتی کاربردی بسازد و همچنين بتواند در قالب یک پاراگراف منظور و همچنين خواسته خود را طوری منتقل کند که سایرین متوجه شوند؛ مهارتی که بسیار بعید است مصرف کنندگان چنین بسته هایی بتوانند آن هم را بیاموزند.

کلید واژه ها: انگلیسی – تبلیغات – ماهواره – شبکه های ماهواره ای – پیام های بازرگانی – شبکه های ماهواره – دیگر – مطمئن – عجیب و همچنين غریب – آموزش زبان – بازرگانی – بلبل – خرید – تبلیغاتی – گوشی – زبان – پیام – کودک – رنگارنگ – محصولات – برنامه جذاب و جالب و خوب – یکی از – فارسی – دغدغه – نمونه – آموزش – غریب – شبکه – نشان – بسته

منبع

روی دیگر تبلیغات بسته های آموزش زبان چیست؟/ پولتان را دور نریزید لطفا! در تاریخ ۴ April 2020 | 1:16 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

هشدار دست يار دفتر تبلیغات اسلامی در خصوص ترویج عرفان صوفی گرانه در آفریقا

هشدار دست يار دفتر تبلیغات اسلامی در خصوص ترویج عرفان صوفی گرانه در آفریقا |هشدار …