خانه / دسته‌بندی نشده / تاسیس تلویزیون های اینترنتی باید سریعا در دستور کار متصدیان امر قرار گیرد

تاسیس تلویزیون های اینترنتی باید سریعا در دستور کار متصدیان امر قرار گیرد

تاسیس تلویزیون های اینترنتی باید سریعا در دستور کار متصدیان امر قرار گیرد

|تاسیس تلویزیون های اینترنتی باید سریعا در دستور کار متصدیان امر قرار گیرد از اس پی سیتی|

فرزند آیت الله سبحانی؛ تاسیس تلویزیون های اینترنتی باید سریعا در دستور کار متصدیان امر قرار گیرد حجت الاسلام سبحانی گفته استحوزه علمیه برای گرایشات متنوع و گوناگون و مختلف شبکه تلویزیون اینترنتی تأسیس کند تا مخاطبین ازاین فضا بتوانند در ایام پیش رو که محدودیت هایی برای تجمعات وجود دارد، – ” حجت الاسلام سبحانی گفته استحوزه علمیه برای گرایشات متنوع و گوناگون و مختلف شبکه تلویزیون اینترنتی تأسیس کند تا مخاطبین ازاین فضا بتوانند در ایام پیش رو که محدودیت هایی برای تجمعات وجود دارد، به رسالت خود بپردازند.

به نقل از ،حجت الاسلام علیرضا سبحانی از فضلای حوزه علمیه قم دراین نوشتار به بیماری کرونا و همچنين تعطیلی حوزه های علمیه در مقابل این رخداد ناگوار پرداخته و همچنين افزوده است: تاسیس شبکه های ماهواره ای همچنين و علاوه بر هزینه هایِ ارزی و همچنين نیاز به امکانات پرهزینه شاید فعلا مقدور نباشد، ولی تاسیس تلویزیون های خانگی درموضوعات متنوع و گوناگون و مختلف تاریخ، مهدویت، پاسخ به شبهات و همچنين… باید سریعا در دستور کار متصدیان امر قرار گیرد.

سبحانی افزوده است: جدای از این که آیا این ویروس مُهلک یک حمله بیولوژیک و همچنين ساخته و همچنين پرداخته آزمایشگاهی است تا بدین وسیله دشمنان بشریت بتوانند به اهداف شوم و همچنين غیرانسانی خود برسند و همچنين یا یک رخداد طبیعی است، جامعه امروز جهانی را به شدت با چالش بی سابقه ای مواجه ساخته و همچنين بسیاری ازمشاغل، از کشاورزان و همچنين صنعتگران گرفته تا جوامع علمی را درگیر این متغیّر نموده است.

او در قسمت و بخش دیگر این نوشتار، بیان کرده است: به نظر کارشناسان بعد از جنگ جهانی دوم (۱۳۲۴-۱۳۱۸ش) که حدود ۷۰ تا ۸۵ میلیون انسان در این نبرد خانمان سوز، جان خود را از دست دادند، ویروس کرونا مهم ترین رخداد قرن است؛ با این تفاوت که این ویروس همه جامعه جهانی را به معنای واقعی به خود مشغول ساخته و همچنين چند میلیارد انسان، به ناچاردر قرنطینه خانگی با این پدیده نوظهور دست و همچنين پنجه نرم می کنند.

انسان گاهی به این می اندیشد که بشری که آسمان ها را توانسته فتح کند، چگونه درمقابل یک ویروس، اظهار عجز وناتوانی می کند.

سبحانی بیان کرده است: یک روز قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی یکی از مسئولان در مورد شرایط پیش آمده با بنده تماس گرفتند و همچنين در مورد اتفاقات اخیر در قم بحث و همچنين مقرر شد به اطلاع والد (آیت الله سبحانی) رسانده مي شود و همچنين با هماهنگی برخی اعاظم، روز جمعه اطلاع رسانی شد و همچنين درس ها از روز شنبه تعطیل شد؛ روز شنبه جناب آقای دکتر قدیر (رییس دانشگاه علوم پزشکی قم) به دیدار آیت الله سبحانی آمدند و همچنين طی گزارشی درخواست داشتند که یک پیام ویدئویی از ایشان ضبط مي شود تا جوّ بسیار سنگینی که درروز های نخستین در فضای مجازی علیه شهرستان قم ایجاد شده است، مقداری تلطیف شده و همچنين شهروندان و مردم شهر را به آرامش دعوت کنند.

او با اشاره به پیام آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید، بیان کرده است: این پیام در رسانه های داخلی و همچنين بیگانه بازتاب گسترده ای داشت و همچنين عصر آن هم روز یکی از پزشکان قم با من تماس گرفت و همچنين از این این که ایشان توجهی به هشدار های مسئولان پزشکی و همچنين اطبا داده اند، بسیار خرسند بود، زيرا و به درستي که برای تعطیل شدن برخی اماکن مذهبی، اختلاف نظر وجود داشت که بحمدالله به تدریج همه مسئولان به این وحدت نظر رسیدند.

سبحانی ادامه داده است: عقلانیّت یکی از ممیزات روحانیت شیعه بوده و همچنين حوزه و همچنين مراجع انصافا دراین رخداد خوش درخشیدند، و همچنين این در تاریخ ثبت خواهد شد که علما نه تنها هیچ مخالفتی با نظر کارشناسان نکردند بلکه همراه آن هم ها نیز بودند، آن هم ها که روحانیت را اشخاص متحجّر می پنداشتند، امروز در فضای مجازی، زبان به تمجید گشوده اند.

او بیان کرده است: از روز های نخستین که مساله غسل و همچنين تجهیز اموات کرونا بحث شد، عدّه ای جان برکف برای تسلّی خانواده های داغدیدگان به کمک آن هم ها شتافتند و همچنين مستند هایی نیز تهیه شده که نشان از روحیه معنوی و همچنين عالی طلاب دارد که بدون هیچ چشم داشتی چه در مراحل درمانی و همچنين چه در مراحل دیگر، به وظایف انسانی و همچنين روحانی خود می پردازند، این صحنه ها در تاریخ ماندگار خواهد ماند چنان که در قبل نیز در کمک به هم نوعان خود در منطقه ها و مناطق سیل زده و همچنين دیگر مواقف، خوش درخشیدند.

سبحانی افزودهاست: آخرین باری که حوزه های علمیه تعطیل شد در ایام انقلاب بود و همچنين والد ما مدتی به جهت شرکت در خبرگان قانون اساسی در سال شمسي ۱۳۵۸، به ناچار تهران رفتند، برای مدت کوتاهی درس ها تعطیل شد، ولی بعد از مدت کوتاهی مجددا درس و همچنين بحث ها با جدیّت آغاز شد.

او اضافه کرده است: بار دیگر در زمان جنگ و همچنين حمله هوایی صدام به شهرستان هایی مانند قم، تهران و همچنين… حوزه ها تعطیل شد، ولی این تعطیلی استمرار چندانی نداشت.

وی بیان کرده است: تعطیلی برای طلبه معنا ندارد، هیچ گاه به یاد ندارم در حوزه علمیه درسی بی جهت تعطیل شدهباشد، دراین ایام خاص همچنان فعالیت های علمی و همچنين پژوهشی در مؤسسه امام و پيشوا صادق (ع) دایر است.

سبحانی بیان کرده است: تعطیلی حوزه اختصاص به ایام شهادت و همچنين یا ولادت ائمه معصومین (ع) و همچنين برخی رخداد های ملّی است که البته طلاب در این روز ها به وظایف دیگر خود می پردازند.

والد در مدت ۷۰ سالی که در حوزه کرسی تدریس دارند به تا حال به خاطر ندارند که روز ۱۳ فروردین (روز طبیعت) درس ایشان تعطیل شده باشد، امسال شاید اوّلین سالی است که روز ۱۳ فروردین درس و همچنين بحث ایشان تعطیل شده است! او اظهار داشته است: حوزه علمیه در آغاز دهه ۷۰ با یک حرکت جهشی توانسته بود به کمک نرم افزار های علوم اسلامی تحولی را در حوزه IT ایجاد کند و همچنين بسیاری از دوره های کامپیوتر برای طلاب برگزار می شد.

سبحانی افزوده است: دهه ۹۰ نیز با تحولی که درشبکه های اجتماعی و همچنين تلفن های هوشمند ایجاد شد، که به لحاظ تأثیرگذاری، قابل مقایسه با هیچ دوره ای نیست، از این فرصت بهرمند شده است، خبرهاي جديد و همچنين اطلاعات در کمترین زمان، به اقصی نقاط عالم منتشر می مي شود و همچنين تقریبا زندگی بسیاری از شهروندان و مردم شهر با شبکه اطلاعات گِره خورده است، البته با بهره بري و استفاده صحیح از فضای مجازی می قدرت معارف صحیح و همچنين اصیل در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.

او بیان کرده است:صدا وسیما به علت محدودیت هایی که دارد، شاید نتواند فرصت کافی برای علاقه مندان ایجاد کند، ولي بايد توجه داشت برخی که در این راه ذوق و همچنين علاقه داشته باشند فضای مجازی فرصت بی بدیلی برای آنان خواهد بود، البته برخی به صورت انفرادی قدم هایی برداشته اند که در صورتي که به صورت منسجم برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مي شود، مؤثرتر خواهد بود.

سبحانی گفته است: در پایان از تلاش های همه پزشکان، پرستاران، کادر درمانی تشکر می کنم و همچنين به فرموده آیت الله سبحانی، آنان فرشتگانی خواهند بود در لباس انسان که به بشریت خدمت می کنند؛ والد ما هرگاه دست به دعا می شوند تنها شیعیان و همچنين مسلمانان را دعا نمی کنند، بلکه آرزو دارند این بلا از بشریّت رخت برکند.

سبحانی همچنین افزوده است: از مجموعه طلاب و همچنين روحانیونی که در این ایام با وجود معظلات و مسائل و مشکلات مالی و همچنين .

مانند همیشه در شهرستان های قم، تهران و همچنين… به مدد بیماران و همچنين خانواده های آنان شتافته اند، تشکر می کنم.

انتهای  پیام/ح
کلید واژه ها: تلویزیون – تلویزیون اینترنتی – حجت الاسلام – حوزه علمیه – تاسیس – شبکه های ماهواره ای – دستور کار – حوزه – شبکه های ماهواره – محدودیت – حوزه های علمیه – شبکه – تجمعات – حوزه علمیه قم – بیماری کرونا – هزینه – متنوع و گوناگون و مختلف – قرار – هایی – آیت الله – امکانات – ماهواره – تعطیلی – علیرضا – بیماری – فرزند – رسالت – کرونا – نیاز – ارزی

منبع

تاسیس تلویزیون های اینترنتی باید سریعا در دستور کار متصدیان امر قرار گیرد در تاریخ ۷ April 2020 | 11:08 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟ …