خانه / دسته‌بندی نشده / چه کسانی پروژه ریزش مخاطب سیما را کلید می زنند؟

چه کسانی پروژه ریزش مخاطب سیما را کلید می زنند؟

چه کسانی پروژه ریزش مخاطب سیما را کلید می زنند؟

|چه کسانی پروژه ریزش مخاطب سیما را کلید می زنند؟ از اس پی سیتی|

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو، در سال شمسي هایی که برخی سخن از پایان کار سیما در برابر شبکه های ماهواره ای می زدند و همچنين اصطلاح معروف دیگر چه کسی تلویزیون نگاه می کند؟ می رفت که به یک باور تبدیل مي شود، – برخی اکانت های توییتری خارج نشین و همچنين نزدیک به تيم های سلطنت طلب، منشأ اصلی نشر فیلم خانم بازیگرند؛ حالا این سؤال ایجاد می مي شود که؛ آنها قرار است چه سودی از این حاشیه سازی ببرند؟! به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو”، در سال شمسي هایی که برخی سخن از پایان کار سیما در برابر شبکه های ماهواره ای می زدند و همچنين اصطلاح معروف “دیگر چه کسی تلویزیون نگاه می کند؟”می رفت که به یک باور تبدیل مي شود، ساخت سریال های دوست داشتني و جذاب در حوزه های مختلفی مانند تاریخی، اکشن، طنز، اجتماعی و همچنين.

چنان نظر جامعه را جلب می کرد که برخی این سریال ها را “سریال های خیابان خلوت کن” می نامیدند.

عدم شکست سیما در جنگی که از اوایل دهه ۸۰ با وارد شدن شبکه های ماهواره ای به زندگی جامعه آغاز شده بود، دارای یک ویژگی مهم بود؛ درک درست از خواسته مخاطب.

تقریباً همه متوجه شده بودند که جامعه در صورت ساخت سریال و همچنين فیلم های خوش ساخت، همچنان مشتری پروپاقرص رسانه ملی باقی خواهد ماند؛ این ولي بايد توجه داشت پایان ماجرای رقابت شبکه های ماهواره ای و همچنين رسانه ملی نبود و همچنين حالا کسانی که نتوانسته بودند با برنامه جذاب و جالب و خوب سازی باعث ریزش مخاطبان سیما شوند، از راه های دیگری دست به کار شدند.

چند سالی می مي شود که گه گاه از گوشه وکنار و همچنين در زمان پخش سریال های جدید و همچنين بعضاً پرمخاطب سیما، حاشیه هایی مشکوک، به سرعت اطراف بازیگران و همچنين عوامل سریال ها را می گیرد؛ اتفاقی که شاید در نگاه اول عادی به نظر برسد ولي بايد توجه داشت وقتی قطعات پازل را کنار یکدیگر قرار دهیم، نتایج قابل توجهی از این حاشیه سازی ها خواهیم گرفت.

نشر تصاویر حضور برخی بازیگران در خارج از کشور و همچنين بعضاً رفتارهای نامناسب آنها، در آستانه و همچنين یا حین پخش سریال های سیما، همواره یکی از عوامل حاشیه ساز برای رسانه ملی است.

همین چالش گاهی باعث می مي شود که مسئولان رسانه ملی برای پخش سریال با حضور بازیگر یا عوامل حاشیه ساز، مردد شوند؛ اتفاقی که با توجه به شدت گرفتن هجمه ها در چنین مواردی، دور از انتظار نیست.

ولي بايد توجه داشت گاهی باید از منظری دیگر به ماجرا نگاه کرد؛ به عنوان مثال سریال “زیرخاکی” که قرار بود به عنوان سریال ویژه ماه تبريک و مبارک رمضان از شبکه ۱ سیما پخش مي شود، چند روز پیش با همین نوع حاشیه مواجه شد؛ تصاویر یکی از بازیگران و همچنين البته دارای نقشی حاشیه ای در این سریال، در مراسم عروسی دخترش و همچنين رفتارهای خارج از عرف وی، در آستانه پخش سریال به سرعت در فضای مجازی منتشر شد.

حاشیه ها به حدی بود که زمزمه جلوگیری از پخش سریال در فضای مجازی فراگیر شد و همچنين حتی مدیران سیما نیز برای پخش سریال مذکور با تردید مواجه شدند.

نقطه قابل توجهی که از دید همگان پنهان مانده، چگونگی و همچنين شیوه و همچنين نشر عکس های خانم بازیگر و همچنين زمان آن هم است؛ بر اساس برخی اطلاعات موجود زمان عروسی دختر خانم بازیگر، آذرماه سال شمسي قبل و همچنين زمان پایان فیلمبرداری سریال “زیرخاکی” نیز شهریورماه سال شمسي قبل بوده است؛ یعنی این حاشیه ها سه ماه بعد از پایان فیلمبرداری سریال برای خانم بازیگر ایجاد شده است.

حالا چه کسانی درست چند روز مانده به پخش سریال تصاویر حاشیه ساز خانم بازیگر را منتشر کرده اند، سؤالی است که پاسخ به آن هم می تواند جنبه های پنهان یک برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی گسترده را تا حدی روشن کند.

بررسی ها نشان داده است که برخی اکانت های توییتری خارج نشین و همچنين نزدیک به تيم های سلطنت طلب، منشأ اصلی نشر فیلم خانم بازیگرند؛ حالا این سؤال ایجاد می مي شود که؛ آنها قرار است چه سودی از این حاشیه سازی ببرند؟ می قدرت به این سؤال این گونه پاسخ داد؛ با نشر این تصاویر تحریک احساسات برخی در داخل کشور (با توجه به حاشیه سازی های قبل برخی بازیگران و همچنين عوامل فیلم ها) آخر می گیرد، فشارها به صداوسیما برای جلوگیری از پخش سریال افزایش پیدا می کند، سریال پخش نمی مي شود، عوامل و همچنين دیگر بازیگران سرخورده می شوند و همچنين.

.

ولي بايد توجه داشت این نقطه پایان این سناریوی طراحی شده نیست؛ به مرور دیگر هیچ کارگردان، تهیه کننده و همچنين بازیگر نمی تواند به صداوسیما اعتماد کند، زيرا و به درستي که ممکن است ماه ها بعد از پایان فیلمبرداری، فیلم یا اظهارنظر یکی از عوامل یا بازیگران، کل سریال را به توقیف بکشاند و همچنين زحمات چندماهه یک تیم را به باد دهد.

نتیجه چه خواهد شد؟ قطعاً روز به روز دستِ صداوسیما از سریال های دوست داشتني و جذاب خالی و همچنين خالی تر می مي شود و همچنين در نهایت با ریزش مخاطب جدی روبه رو خواهد شد و همچنين برنده نهایی نیز مشخص است؛ شبکه های فارسی زبان خارجی که این روزها مخاطبان سریال های بعضاً ضداخلاقی شان در ایران، مدت هاست ریزش کرده است.

سال شمسي ها قبل نیز پروژه های مشابهی برای خانم ها و همچنين آقایان بازیگر طراحی شد و همچنين درست در دوران آخر آنها فیلم ها و همچنين تصاویر حضورشان در مهمانی های نامتعارف، پخش شد؛ اقداماتی که تنها سعی داشت با فراری دادن و همچنين جداسازی آنها از فضای هنری داخل ایران، هم مخاطب رسانه ملی را پایین آورد و همچنين هم راه را برای افول و همچنين نابودی انگیزه بازیگران، کارگردانان و همچنين دیگر عوامل، فراهم کند.

قطعاً مسئولان صداوسیما می توانند با مراقبت و همچنين همدلی بیشتر و همچنين همچنین با بهره بري و استفاده از چارچوب های قانونی، از برخی حاشیه سازی ها توسط بازیگران و همچنين عوامل تولید سریال ها جلوگیری کنند، ولي بايد توجه داشت باید مراقب بود که در دام طراحی شده برای به نابودی کشاندن مخاطبان سیما، قرار نگیرند؛ زيرا و به درستي که بازنده اصلی این حاشیه سازی ها در صورت عدم دقت مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري، از هم اکنون مشخص است؛ رسانه ملی!
کلید واژه ها: شبکه های ماهواره ای – شبکه های ماهواره – سریال ها – تلویزیون – دیگر – خبرگزاری – سیما – سریال – ماهواره – تيم – نشر فیلم – نقل از – برابر – پایان – معروف – رسانه – حاشیه سازی – شبکه – هایی – باور – اجتماعی – خیابان – نشر – نزدیک – جامعه – حاشیه – پروژه – سلطنت – مخاطب – قرار

منبع

چه کسانی پروژه ریزش مخاطب سیما را کلید می زنند؟ در تاریخ ۲۶ April 2020 | 2:10 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟ …