خانه / دسته‌بندی نشده / اکران آنلاین هم فرصت و همچنين هم تهدیدی برای سینماهاست/ ۸۰ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر امکانات دیدن فیلم های سینمایی در تلویزیون را ندارند/ عدم تصویب کپی رایت مانع جلوگیری از پخش فیلم ها در شبکه های ماهواره ای است

اکران آنلاین هم فرصت و همچنين هم تهدیدی برای سینماهاست/ ۸۰ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر امکانات دیدن فیلم های سینمایی در تلویزیون را ندارند/ عدم تصویب کپی رایت مانع جلوگیری از پخش فیلم ها در شبکه های ماهواره ای است

اکران آنلاین هم فرصت و همچنين هم تهدیدی برای سینماهاست/ ۸۰ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر امکانات دیدن فیلم های سینمایی در تلویزیون را ندارند/ عدم تصویب کپی رایت مانع جلوگیری از پخش فیلم ها در شبکه های ماهواره ای است

|اکران آنلاین هم فرصت و همچنين هم تهدیدی برای سینماهاست/ ۸۰ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر امکانات دیدن فیلم های سینمایی در تلویزیون را ندارند/ عدم تصویب کپی رایت مانع جلوگیری از پخش فیلم ها در شبکه های ماهواره ای است از اس پی سیتی|

جا افتادن اکران آنلاین مقداری زمان خواهد برد ولی این اتفاقی است که در نقاط متنوع و گوناگون و مختلف دنیا آزمایش خود را پس داده است.

در خارج هم فیلم ها قاچاق می شوند ولی باتوجه به اینکه در آنجا قانون کپی رایت رعایت می مي شود، – –> کد خبر: ۹۱۰۰۸۷ ۱۳۹۹/۰۲/۱۸ ۰۹:۴۳:۰۸ امیر حسین حیدری می گوید: جا افتادن اکران آنلاین مقداری زمان خواهد برد ولی این اتفاقی است که در نقاط متنوع و گوناگون و مختلف دنیا آزمایش خود را پس داده است.

در خارج هم فیلم ها قاچاق می شوند ولی باتوجه به اینکه در آنجا قانون کپی رایت رعایت می مي شود، آنها می توانند خیلی سریع جلوی این کار را بگیرند و همچنين نگذارند که پک هایی غیر مجازی بیشتری از یک فیلم پخش مي شود.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازخبرنگار ایلنا، شیوع ویروس کرونا به رغم آسیب های بسیاری که به مشاغل متنوع و گوناگون و مختلف وارد کرد؛ زمینه رونق مشاغلی را هم به همراه داشته است.

به عنوان مثال شرکت آمازون از قرنطینه شهروندان و مردم شهر سود هنگفتی برد و همچنين سرویس اینترنتی نت فلیکس در سه ماه نخست سال شمسي ۲۰۲۰ توانسته بود رکورد ۱۵٫

۸ میلیون کاربر جدید را ثبت کند.

در ایران نیز با وجود تمام کم و همچنين کاستی ها، کرونا موجب راه اندازی سینمای آنلاین شد و همچنين به تا حال دو فیلم خروج و همچنين طلا از این طریق اکران شده و همچنين صحبت های بسیاری برای اکران فیلم های دیگری در حال انجام است.

سینمای آنلاین جدا از اینکه در شرایط کنونی تنها راه برای بازگشت سرمایه تهیه کنندگان فیلم های سینمایی به شمار می آید، در دوران پساکرونا نیز می تواند به کسب و کار خود ادامه دهد و همچنين به عاملی برای افزایش تولیدات سینمای ایران تبدیل مي شود.

پیرامون این موضوع با امیر حسین حیدری که مدیرعامل شرکت نمایش گستران بوده و همچنين تجربه پخش فیلم هایی همچون شاه کش ، آشفتگی و همچنين زهرمار را به دست داشته، به گفتگو پرداختیم.

از زمان تعطیلی سینماها که به دلیل شیوع ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان رخ داده، شرایط برای فعالیت سینمای آنلاین در ایران فراهم شده و همچنين اکنون دو فیلم نیز به این صورت اکران شدند.

باتوجه به کمبود سالن های سینما به نسبت گسترش اینترنت در نقاط متنوع و گوناگون و مختلف کشور، آیا سینمای آنلاین در دوران بعد از کرونا نیز می تواند ادامه داشته باشد و همچنين زمینه ایجاد بازار بزرگتری را برای صنعت سینما را فراهم کند؟ اکران آنلاین حتما می تواند به چرخه اکران و همچنين تولید فیلم در سینمای ما کمک کند.

چراکه هرچقدر رقبا در زمینه اکران بیشتر باشند، استانداردها بالاتر رفته و همچنين قطعا من به عنوان یک شرکت پخش کننده سعی می کنم تا کارم را در زمینه پخش جدی تر و همچنين باشیوه های مدرن تر جلو ببرم.

همچنین در این شرایط که رقابت جدی تری به وجود آمده، سینمادارها نیز تلاش می کنند تا سرويس ها و خدمات بهتری ارائه دهند.

به عنوان مثال در تبلیغات به فیلم ها کمک کنند و همچنين حتی شاید بتوانند میزان پورسانت های خود از فروش فیلم را کمتر کنند تا این اتفاق رقابتی تر مي شود.

به نوعی باید بگویم، اکران آنلاین هم یک فرصت و همچنين هم یک تهدید برای سینماهاست تا آنها بتوانند استانداردهای خودشان را بالاتر ببرند.

این اتفاق در کل به نفع سینما، فیلم، تهیه کنندگان و همچنين جامعه سینمایی تمام می مي شود.

البته از سوی دیگر یک سری زیرساخت هایی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است که به مرور زمان، آنها نیز فراهم می مي شود.

همانطور که زمان برد تا وی او دی ها شکل بگیرند، جا بیفتند و همچنين به منزل و خانه های شهروندان و مردم شهر راه پیدا کنند، زیرساخت های اکران آنلاین هم به مرور زمان شکل می گیرد.

این زیرساخت ها چه مواردی را شامل می مي شود؟ به روش کلی برای فعال شدن سینمای آنلاین چه ملزوماتی مورد نیاز است؟ شاید تقریبا نزدیک به ۸۰ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر نتوانند فیلم های وی او دی ها را در اسکرین تلویزیون تماشا کنند و همچنين به نوعی در تبلت، لب تاب و همچنين گوشی های موبایل فیلم ها را می بینند.

به نوعی برخی سواد کمتری برای بهره بري و استفاده از این قابلیت دارند و همچنين برخی دیگر نیز از چنین امکاناتی برخوردار نیستند و همچنين نمی توانند از قابلیت دیدن فیلم ها در تلویزیون بهره ببرند.

برای این کار یا احتیاج به دیوایس های خاصی است که بتوانند لب تاب، تبلت یا موبایلشان را به تلویزیون وصل کنند یا باید تلویزیون سیستم عامل داری داشته باشند که به وسیله آن هم بتواند فیلم ها را مستقیم از تلویزیون تماشا کنند.

اکنون شرکت های وی اودی در حال تلاش خواهند بود تا این زیرساخت ها فراهم مي شود و همچنين به این ترتیب آدم های بیشتری بتوانند فیلم ها را در تلویزیون ببینند و همچنين لذت ببرند.

این اتفاق حتما به چرخه تولید و همچنين اکران کمک کرده و همچنين در کل به نفع سینما خواهد بود.

چراکه ۱۰۰ قسمت و بخش سبب رقابتی شدن فضای حاکم می مي شود.

هرچقدر هم که رقابت بیشتر مي شود، استانداردها بالاتر رفته و همچنين کیفیت بیشتر می مي شود.

در نهایت باید گفت که سینمای آنلاین اتفاق مثبتی به شمار می آید.

اکنون اکران فیلم در سینماها ۳۰ قسمت و بخش از فروش را نصیب تيم کرده و همچنين اکران آنلاین ۷۰ قسمت و بخش.

آیا گسترش بیشتر سینمای آنلاین می تواند عاملی باشد که سینماداران را به کاهش قسمت و بخش خود از فروش فیلم ها ترغیب کند؟ هنوز و همچنين همچنان اکران فیلم در سینماها در همه جهان با همین درصدهایی که تو گفتید، به نفع تهیه کننده است.

به هر حال سینما رفتن یک آیین بوده و همچنين قطعا لذتی که فیلم دیدن در جمع دارد، در منزل و خانه نیست.

ولی در جواب تو نیز باید بگویم؛ بله، من فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می کنم هرچه این رقابت بیشتر مي شود، ممکن است برای جذب مخاطبان بیشتر به این سمت برویم ولي بايد توجه داشت باید دید دوستانی که این طرف در بحث اکران آنلاین کار می کنند، چقدر می توانند موفق شوند.

البته از منظر دیگری برای یک تهیه کننده همچنان دوست داشتني و جذاب تر این است که فیلمش در سینماها اکران مي شود.

چراکه با همین درصدهایی هم که از فروش یک فیلم عاید تهیه کننده می مي شود، اکران فیلم در سینما برای او به صرفه تر است.

حتی با تمام تبعاتی که اکران در سینما همچون ماندن در نوبت اکران و همچنين یا دیر بازگشتن فروش فیلم در سینماها به همراه دارد.

به شخصه فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می کنم جا افتادن اکران آنلاین مقداری زمان خواهد برد ولی اتفاق درست و همچنين مثبتی است.

اتفاقی که در نقاط متنوع و گوناگون و مختلف دنیا انجام شده و همچنين به نوعی آزمایش خود را پس داده است.

البته در خارج هم فیلم ها قاچاق می شوند ولی آنجا باتوجه به اینکه قانون کپی رایت رعایت می مي شود، می توانند خیلی سریع جلوی این کار را بگیرند و همچنين نگذارند که پک هایی غیرمجازی بیشتری از یک فیلم پخش مي شود.

به نظر من در اینجا هم هرچه زمان بگذرد، این اتفاق جا افتاده و همچنين سبب می مي شود تا ما هم بتوانیم به شیوه های دوست داشتني و جذاب تر و همچنين مدرن تری در پخش به تبلیغاتمان فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کنیم.

آیا جدی تر شدن اکران آنلاین فیلم ها می تواند به عنوان عاملی سبب مي شود تا منزل و خانه سینما نیز به روش جدی تری قانون کپی رایت را دنبال کند تا به این ترتیب هرچه بیشتر از کپی های غیرقانونی فیلم ها جلوگیری مي شود؟ به روش کلی چه راهکاری قانونی برای تسریع در تصویب این قانون و همچنين اجرای آن هم برای تولیدات هنری وجود دارد؟ راهکار قانونی آن هم مشخص است.

ما باید قانون کپی رایت را جدی بگیریم.

این وسط نهادهای امنیتی همچون قوه قضاییه، ارشاد، ستاد صیانت از آثار هنری، همه این موارد می توانند دست به دست هم دهند و همچنين این سبب مي شود که قانون کپی رایت را جدی بگیریم.

همین در حال حاظر هم این کار را انجام داده و همچنين این اتفاق در اکران فیلم طلا خیلی کمتر اتفاق افتاد.

به نظرم هرچه جلوتر هم بریم، این چرخه بهتر دستشان آمده و همچنين کمتر شاهد کپی فیلم ها خواهیم شد.

البته ما می توانیم جلوی دانلود یوتیوب، کانال های تلگرامی و همچنين باقی ماجراها در فضای وب و همچنين اینترنت را بگیریم، منتها از سوی دیگر برخی شبکه های ماهواره ای هم کم لطفی کرده و همچنين فیلم ها را پخش می کنند که در واقع آنها مشکلاتی را به وجود می آورد.

برای حل این مشکل نیز در صورتي که بتوانیم قانون کپی رایت را رعایت کنیم و همچنين آن هم را جدی بگیریم، می توانیم نگذاریم این شبکه ها نیز فیلم های ما را پخش کنند.

جدا از بحث قانونی برخورد با کپی و همچنين پخش فیلم ها در شبکه های مجازی، یکی از موضوعاتی که شاید خود شهروندان و مردم شهر را ترغیب به خرید قانونی و همچنين حمایت از آثار می کند، پایین آوردن قیمت بلیت ۱۲ هزار تومانی است که اکنون برابر با قیمت بلیت سینماست.

باتوجه به گستردگی اینترنت در نقاط متنوع و گوناگون و مختلف ایران، آیا پایین آوردن قیمت بلیت، امکان استقبال گسترده تری از آثار توسط شهروندان و مردم شهر را ایجاد نمی کند؟ مقایسه درستی نیست ولی در صورتي که بخواهیم در این پيشامد جديد مقایسه ای در نظر بگیریم، همچنان سینما رفتن با تمام مشکلاتی که به لحاظ اقتصادی وجود دارد، ارزان ترین تفریح در مملکت ما به شمار می آید.

از طرف دیگر در اکران آنلاین نیز یک خانواده چند نفره با ۱۲ هزار تومان می تواند یک فیلم سینمایی را ببیند.

در صورتی که در صورتي که می خواست آن هم فیلم را در سینما ببیند، حداقل برای خرید بلیت سینما باید ۵۰ -۶۰ هزار تومان پرداخت می کرد.

یعنی این موارد را هم در صورتي که در نظر بگیریم، می بینیم که ۱۲ هزار تومان می تواند قیمت مناسبی باشد.

البته بلیت فیلم خروج ۱۲ هزار تومان بود که تو با پرداخت آن هم می توانستید تا ۶ ساعت و همچنين از سه دستگاه متنوع و گوناگون و مختلف آن هم را تماشا کنید.

یعنی تو با یک اکانت می توانستید آن هم فیلم را به مقدار و اندازه ۶ ساعت ببینید.

فیلم طلا این تایم را به ۸ ساعت افزایش داد و همچنين از آن هم طرف قیمت را تا ۱۵ هزار تومان بالا برد.

همچنان من فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می کنم در صورتي که ۱۵ هزار تومان را هم برای بلیت سینمای آنلاین در نظر بگیریم، عدد مناسبی بوده و همچنين به صورتی نیست که بخواهد به یک خانواده ای که علاقمند به تماشای فیلمی خواهند بود، فشار وارد کند.

به نظر من ابتدا یک عزم ملی نیاز است و همچنين باید همگی کمک کنیم تا این پلتفرم شکل بگیرد و همچنين بعد به موارد دیگر آن هم فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کنیم.

در پایان نیز باید بگویم کرونا اتفاقی است که باید با آن هم مدارا کنیم.

یعنی نمی توانیم همه چیز را تعطیل یا تعلیق نگه داریم تا ببینیم که چه می مي شود.

همه جای دنیا در حال رفتن به این سمت خواهند بود که این جزیی از زندگی و همچنين فرهنگمان شده و همچنين مثل اینکه حالا حالاها هست.

در نتیجه باید بتوانیم مواردی را رعایت کنیم تا انشالله این اتفاق به خوبی و همچنين خوشی تمام مي شود و همچنين اتفاق بدی برای کسی رخ ندهد.

انشالله سینماها هم هرچه زودتر باز مي شود و همچنين با رعایت ضوابطی که اعلام می مي شود شهروندان و مردم شهر بتوانند به تماشای فیلم ها بیایند.

کلید واژه ها: اکران آنلاین – قانون کپی رایت – کپی رایت – فیلم – آنلاین – شبکه های ماهواره ای – شیوع ویروس کرونا – شبکه های ماهواره – اکران – آزمایش – ویروس کرونا – متنوع و گوناگون و مختلف – رعایت – قاچاق – قانون – حسین حیدری – دنیا – شوند – تلویزیون – زمان – داده – امکانات – روزنامه نويس و خبرنگار – سینمایی – ماهواره – تصویب – نقل از – ویروس – حیدری – مجازی

منبع

اکران آنلاین هم فرصت و همچنين هم تهدیدی برای سینماهاست/ ۸۰ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر امکانات دیدن فیلم های سینمایی در تلویزیون را ندارند/ عدم تصویب کپی رایت مانع جلوگیری از پخش فیلم ها در شبکه های ماهواره ای است در تاریخ ۷ May 2020 | 9:45 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …