خانه / دسته‌بندی نشده / احداث باغ موزه دفاع مقدس قزوین، ضرورتی انکارناپذیر

احداث باغ موزه دفاع مقدس قزوین، ضرورتی انکارناپذیر

احداث باغ موزه دفاع مقدس قزوین، ضرورتی انکارناپذیر

|احداث باغ موزه دفاع مقدس قزوین، ضرورتی انکارناپذیر از اس پی سیتی|

ایرنا – باغ موزه دفاع مقدس، تصویرگر رشادت های ایثارگران و همچنين شهدا در هشت سال شمسي جنگ تحمیلی است و همچنين احداث آن هم در قزوین برای انتقال فرهنگ ایثار و همچنين شهادت به نسل های جدید ضرورتی انکارناپذیر است.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازایرنا، امروزه با شبیخون فرهنگی دشمنان و همچنين تلاش مذبوحانه آنها برای نفوذ به اقشار متنوع و گوناگون و مختلف جامعه به ویژه جوانان و همچنين جوانان و نوجوانان از طریق شبکه های ماهواره ای و همچنين فضای مجازی، ترویج فرهنگ ایثار و همچنين شهادت و همچنين ترسیم رشادت های دوران دفاع مقدس در مقابله با اهداف شوم دشمنان بسیار تاثیرگذار است.

هم اینک بیش از سه دهه از دفاع مقدس و همچنين جنگ تحمیلی قبل و همچنين حفظ آثار دفاع مقدس در جامعه کنونی و همچنين ایجاد مرکزی برای انتقال مفاهیم و همچنين ارزش های آن هم به نسل جدید از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و همچنين نقش موثری در تقویت اتحاد، انسجام و همچنين همبستگی میان اقشار متنوع و گوناگون و مختلف جامعه ایفا مي کند.

در این راستا کار احداث باغ موزه دفاع مقدس در استان با اختصاص زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در مجاورت بوستان باراجین شهرستان قزوین در سال شمسي ۸۶ کلید خورد ولي بايد توجه داشت متاسفانه در نهایت در سال شمسي ۹۶ با اعتبار یک میلیارد و همچنين ۲۰۰ میلیون تومان کلنگ زنی شد.

این طرح طی این سال شمسي ها به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف از پیشرفت فیزیکی محسوسی برخوردار نبوده و همچنين هم اینک تکمیل و همچنين بهره برداری از آن هم به یک مطالبه جدی شهروندان قزوینی تبدیل شده است.

باغ موزه دفاع مقدس قزوین، نیازمند تسریع در اجرا رییس بنیاد حفظ آثار و همچنين نشر ارزش های دفاع مقدس استان قزوین در این خصوص گفت: ساخت موزه دفاع مقدس یک کار فرهنگی است و همچنين بنیاد حفظ ارزش های دفاع مقدس دنبال این رویداد مهم فرهنگی است تا بتواند برای انتقال فرهنگ ایثار و همچنين شهادت به نسل جدید گام برداشته باشد.

امیر بهنام پیری با اشاره به جمع آوری سه هزار جلد اسناد شهدای استان مرتبط به دوران دفاع مقدس، تاکید کرد: با راه اندازی موزه دفاع مقدس تمامی آثار متعلق به شهدای هشت سال شمسي جنگ تحمیلی و همچنين همچنین برخی از ادوات جنگی در معرض دید علاقه مندان گذاشته می مي شود.

این مسوول با بیان اینکه موزه دفاع مقدس در قزوین مظلوم واقع شده است، خاطر نشان کرد: این طرح متعلق به همه آحاد جامعه و همچنين تمامی نهاد ها است و همچنين برای تسریع در احداث آن هم باید همه دستگاه ها همکاری کنند.

وی افزود: باغ موزه دفاع مقدس قزوین در بوستان باراجین در ۹ هزار و همچنين ۷۰۰ متر مربع زیربنا و همچنين در ۲ طبقه احداث خواهد شد و همچنين به تا حال بیش از ۲۰ جلسه تخصصی برای تسریع در احداث آن هم در استانداری، بنیاد حفظ آثار مرکز و همچنين استان و همچنين شهرداری قزوین برگزار شده است.

این مسوول گفت: هم اکنون تا شروع فصل سرما چندماهی باقی مانده است و همچنين باید هرچه سریعتر عملیات ساخت این باغ موزه آغاز مي شود و همچنين زمانی که برای نقشه خوانی و همچنين طراحی سایت از دست رفته، جبران گردد.

وی گفت: جای خوشحالی است که سردار عراقی که جزو مدیران ستاد کل نیروهای مسلح، مشاوره بنیاد مرکز و همچنين از فرماندهان استان قزوین است این طرح را پیگیری می کند.

پیری افزود: امیدواریم این طرح، شروع به کار خوبی را داشته باشد و همچنين همه دستگاه ها پای کار بیایند و همچنين با انتخاب پیمانکار طرح، بیشتر از این شاهد اتلاف وقت نباشیم.

وی با اشاره به تخصیص زمین برای این طرح، افزود: این زمین در آینده کفاف باغ موزه را نمی دهد و همچنين امیدواریم بتوانیم یک زمین پنج هکتاری در کنار این طرح که متعلق به اداره کل اوقاف و همچنين مسائل خیریه است را خریداری کرده و همچنين یک کار ماندگار و همچنين با ارزش در استان انجام دهیم.

اجرای فاز اول باغ موزه دفاع مقدس قزوین آغاز می مي شود استاندار قزوین با اشاره به ساخت باغ موزه دفاع مقدس استان، اظهار داشت: مطالعه فاز اول این پروژه از سوی مشاور طرح آغاز شده و همچنين باید فاز میدانی آن هم با انتخاب پیمانکار آغاز مي شود و همچنين شهرداری بر این امر نظارت داشته باشد.

هدایت الله جمالی پور گفت: امیدواریم با همت موجود و همچنين پیگیری سردار عراقی از فرماندهان قزوینی هشت سال شمسي دفاع مقدس و همچنين سپاه استان بتوانیم فاز اول را پیش از سال شمسي آینده به سرانجام برسانیم و همچنين تا سال شمسي آینده این مجموعه در معرض بازدید عموم قرار گیرد.

وی با اشاره به ضرورت حفاظت از آثار دفاع مقدس برای نسل های آینده، اظهار داشت: امنیت امروز جامعه مرهون رشادت ها و همچنين ایثارگری رزمندگان در هشت سال شمسي دفاع مقدس است و همچنين همه ما باید برای حفاظت از ارزش های آن هم دوران تلاش کنیم.

جمالی پور با تاکید بر ضرورت ایجاد موزه دفاع مقدس در استان، تصریح کرد: همه دستگاه ها باید برای احداث این موزه همکاری مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را داشته باشند تا کار ماندگاری برای حفاظت از آثار دفاع مقدس در استان گرفته شده باشد.

وی یاد آور شد: در راستای تکمیل طرح باغ موزه دفاع مقدس، ماموریت هایی به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شده است زيرا و به درستي که همه ما مدیون خون شهدا هستیم و همچنين باید دین و همچنين وظیفه خود را نسبت به آنها ادا کنیم.

اصول فنی و همچنين مهندسی در ساخت باغ موزه دفاع مقدس قزوین رعایت مي شود یکی از فرماندهان قزوینی دوران دفاع مقدس که ساخت این طرح را با جدیت پیگیری می کند، گفت: یکی از نگرانی ها و همچنين دلواپسی های ما رعایت نشدن اصول فنی، معماری و همچنين مهندسی در این طرح است زيرا و به درستي که معتقدیم آثاری که احداث می مي شود تا سال شمسي ها مورد قضاوت آیندگان قرار خواهد گرفت.

سردار عبدالله عراقی افزود: کار مطالعاتی بسیار خوبی در خصوص این پروژه انجام شده و همچنين هماهنگی های خوبی در استان وجود دارد و همچنين با حضور در جلسات این طرح، شاهد پیشرفت خوب پروژه باغ موزه دفاع مقدس استان بودیم.

رییس اداره امنیت ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: این طرح دارای مجموعه های فرهنگی، ورزشی و همچنين تفریحی است و همچنين در صورتي که بتوانیم امکانات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را در این مجموعه فراهم کنیم سرويس ها و خدمات مناسبی به خانواده ها و همچنين بازدیدکنندگان ارائه خواهد شد.

وی در خصوص باغ این موزه، افزود: مطالعات بسیار خوبی در این زمینه انجام شده و همچنين انگیزه و همچنين هماهنگی بسیار خوبی در استان وجود دارد و همچنين امیدواریم بتوانیم طرحی زیبا و همچنين ماندگار برای آیندگان در استان ایجاد نماییم.

باغ موزه دفاع مقدس قزوین در هشت وادی طراحی و همچنين اجرا می مي شود جانشین بنیاد حفظ آثار و همچنين نشر ارزش های دفاع مقدس استان قزوین و همچنين ناظر طرح گفت: در اجرای این طرح از یک مشاور بومی بهره بري و استفاده کرده ایم که از ظرفیت های مهندسی استان است و همچنين به توپوگرافی منطقه آشنایی کامل دارد.

علی کردی افزود: قرارداد ما با مشاور طرح نهایی شده و همچنين نقشه برداری کامل از سایت با توپوگرافی منطقه به صورت کامل انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: مشاور طرح، کسب و کار خود را به دو قسمت و بخش ساختمان و همچنين باغ موزه متمرکز کرده و همچنين بازدیدهای متعددی از باغ موزه های استان های دیگر انجام داده تا از تجارب آنها در طراحی فاز یک باغ بهره بري و استفاده کند.

کردی اضافه کرد: مشاور طرح، آماده شروع به کار است و همچنين باید کار سایت و همچنين باغ را مرحله به مرحله طبق برنامه جذاب و جالب و خوب زمانبندی شده پیش ببریم.

این مسوول گفت: علي رغم تصور عمومی که این سایت به دلیل توپوگرافی خاص مناسب احداث باغ موزه نیست باید اذعان کرد که این توپوگرافی و همچنين فراز و همچنين نشیب ها برای باغ موزه دفاع مقدس بسیار مناسب است.

وی افزود:باغ موزه دفاع مقدس قزوین در هشت باغ و همچنين وادی طراحی شده تا ارزش ها و همچنين افتخارات دفاع مقدس را با بهره گیری از تپه ماهورها و همچنين توپوگرافی های خاص منطقه به معرض دید شهروندان و مردم شهر قرار دهد.

کردی گفته استباغ موزه دفاع مقدس استان با بهره بري و استفاده از توپوگرافی منطقه باراجین با استان های دیگر متغاير و متفاوت خواهد بود و همچنين از حالت تصنعی در نمایش تجهیزات و همچنين ابزارهای دوران جنگ تحمیلی خارج خواهد شد.

کلید واژه ها: دفاع مقدس – باغ موزه دفاع مقدس – موزه دفاع مقدس – فرهنگ ایثار و همچنين شهادت – مقدس – ایثار و همچنين شهادت – دفاع – ترویج فرهنگ ایثار و همچنين شهادت – باغ موزه – فرهنگ ایثار – جنگ تحمیلی – شبکه های ماهواره ای – هشت سال شمسي جنگ تحمیلی – فرهنگ – جامعه – احداث – ایثار – شبکه های ماهواره – دوران دفاع مقدس – شبیخون فرهنگی – جوانان – موزه – انتقال – دشمنان – متنوع و گوناگون و مختلف – اقشار – رشادت – شهادت – ایرنا – قزوین

منبع

احداث باغ موزه دفاع مقدس قزوین، ضرورتی انکارناپذیر در تاریخ ۱۱ August 2020 | 6:55 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو/ پرستو صالحی: بیش از یک سال شمسي و همچنين نیم است دوست پسر ندارم

ویدئو/ پرستو صالحی: بیش از یک سال شمسي و همچنين نیم است دوست پسر ندارم …