خانه / دسته‌بندی نشده / قاتل امام و پيشوا حسین(ع) کیست / پاسخ به شبهه وهابیت در تبرئه یزید

قاتل امام و پيشوا حسین(ع) کیست / پاسخ به شبهه وهابیت در تبرئه یزید

قاتل امام و پيشوا حسین(ع) کیست / پاسخ به شبهه وهابیت در تبرئه یزید

|قاتل امام و پيشوا حسین(ع) کیست / پاسخ به شبهه وهابیت در تبرئه یزید از اس پی سیتی|

یکی از شبهات وهابیت در فضای مجازی برای تبرئه یزید از کشتن و قتل نوه پیامبر(ص) این است که یزید نقشی در کشتن و قتل سید جوانان اهل بهشت(ع) نداشته است؛ – قاتل امام و پيشوا حسین(ع) کیست / پاسخ به شبهه وهابیت در تبرئه یزید ” یکی از شبهات وهابیت در فضای مجازی برای تبرئه یزید از کشتن و قتل نوه پیامبر(ص) این است که یزید نقشی در کشتن و قتل سید جوانان اهل بهشت(ع) نداشته است؛ دروغی که خلاف گواهی تاریخ است.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازایکنا، یکی از شبهات شبکه های ماهواره ای وابسته به جریان های تکفیری که در جهت بزک کردن چهره پلید یزید بن معاویه، به آن هم دامن زده می مي شود؛ این است که یزید نقشی در کشتن و قتل سید جوانان اهل بهشت حسین بن علی(ع) نداشته است.

بلکه قاتل آن هم حضرت(ع) عبید الله بن زیاد است که در کوفه بود.

ولي بايد توجه داشت یزید که در شام بود، هرگز به کشتن و قتل امام و پيشوا حسین(ع) رضایت نداشت و همچنين هنگامی که خبر شهادت آن هم حضرت(ع) را شنید، گریست و همچنين گفت: خداوند تبارک و تعالي لعنت کند عبید الله بن زیاد را! من هرگز به این کار او راضی نبودم؟!.

گفتن این سخنان ناروا تازگی ندارد.

بلکه ریشه آن هم را باید در سخنان ابن تیمیه جستجو و همچنين پیدا کرد.

متأسفانه دیگران هم چشم بسته حرف هایش را تکرار می کنند.

به چنین کسانی باید گفت که یزید کسی نیست که مستحق دفاع و همچنين پشتیبانی باشد.

او که در طول عمر ننگینش یک لحظه به خداوند تبارک و تعالي و همچنين رسولش(ص) و همچنين قیامت ایمان نیاورد.

در واقع تنها و فقط نواصب و همچنين دشمنان اهل بیت(ع) خواهند بود که از یزید پلید دفاع می کنند.

یکی از وهابیون چند سال شمسي پیش در شبکه جهانی ولایت و همچنين در یک مناظره اصرار داشت یزید را از ماجرای کشتن و قتل امام و پيشوا حسین(ع) تبرئه کند و همچنين به تبعیت از ابن تیمیه، سر سلسله وهابیت و همچنين جریان های تکفیری، هرگونه دخالت داشتن یزید را در کشتن و قتل امام و پيشوا حسین(ع) ناديده گرفتن کرده و همچنين می گفت: به اتفاق اهل نقل، یزید به کشتن و قتل حسین(ع) دستور نداده است؛ یعنی در مورد اینکه یزید مخالف کشتن امام و پيشوا بوده اتفاق نظر است.

در پاسخ به این ناصبی و همچنين مدافع سرسخت یزید، باید گفت کدام اتفاق نظر؟! در حالی که دانشمندان اهل تسنّن یزید را این گونه معرّفی کرده اند: ذهبی(م۷۴۸ق) می گوید: یزید یک ناصبی تندخو و همچنين خشن، سبک سر و همچنين فرومایه بود.

شراب می نوشید و همچنين منکر مرتکب می شد.

آغاز حکومتش کشتن حسین بن علی(ع) و همچنين پایان آن هم واقعه حرّه بود.

(کان ناصبیا فظّا غلیظا.

سیر اعلام النبلاء، ج۴، ص۳۵) همچنین ذهبی در کتاب دیگرش یزید را میگسار، ترک کننده نماز و همچنين تجاوزکننده از قانون کتاب خداوند تبارک و تعالي توصیف کرده است(تاریخ الاسلام، ج۵، ۲۷۴).

یعقوبی(م۲۷۹ق) با اشاره به نامه یزید به کارگزارش ولید بن عتبه در مدینه، نقل می کند: هر وقت نامه ام به تو رسید، حسین(ع) را به همراه عبدالله بن زبیر احضار کن و همچنين از آن هم دو برای من بیعت بگیر! و همچنين در صورتي که خودداری کردند، گردن آنان را بزن! و همچنين سرشان را نزد من بفرست!(فاضرب اعناقهما.

تاریخ یعقوبی، ج۲، ص۲۴۱)؛ مسعودی(م۳۴۶ق) می گوید: یزید خبرهاي جديد شگفت انگیزی دارد.

او کار های زشت بسیاری مانند شرب خمر و همچنين کشتن و قتل پسر دختر رسول خداوند تبارک و تعالي(ص)(امام و پيشوا حسین(ع)) انجام داده است.

(و همچنين لیزید و همچنين .

خبرهاي جديد عجیبه.

مروج الذهب، ج۳، ص۷۲)؛ شبراوی شافعی(م۱۱۷۱ق) می گوید: هیچ عاقلی تردید ندارد که یزید بن معاویه آن هم قاتل(امام و پيشوا) حسین(ع) است؛ زیرا او بود که عبید الله بن زیاد را برای کشتن و قتل حسین(ع) مأمور و همچنين روانه کرد.

(الاتحاف بحب ّالاشراف، ص۶۲).

واقعا از این عبارات غیر از این بر می آید که یزید بن معاویه بن ابی سفیان نقش اصلی در کشتن سیدالشهداء(ع) داشته است؟ این چه اتفاق نظری است که ابن تیمیه مدعی آن هم شده است؟ بی شکّ یزید دستور به کشتن و قتل امام و پيشوا حسین(ع) داده و همچنين لذا قاتل عمد بالتسبیب است.

به ابن تیمیه باید گفت که در صورتي که ملاک در صدق عنوان قاتل، مباشرت به کشتن و قتل است، این شمر بن ذی الجوشن و همچنين سنان بن انس و همچنين مانند آن هم دو خواهند بود که با شمشیر و همچنين تیر و همچنين نیزه، امام و پيشوا(ع) را به شهادت رساندند نه ابن زیاد که او هم مانند یزید پلید، قاتل عامد بالتسبیب است.

کلید واژه ها: یزید – وهابیت – تبرئه – فضای مجازی – جوانان – شبکه های ماهواره ای – یکی از – حسین – شبهات – جریان های تکفیری – شبکه های ماهواره – قاتل – بهشت – امام و پيشوا – امام و پيشوا حسین(ع) – مجازی – کیست – پاسخ – بزک کردن – ماهواره – تکفیری – رضایت – نقل از – تاریخ – شهادت – گواهی – شبکه – عبید – خلاف – چهره

منبع

قاتل امام و پيشوا حسین(ع) کیست / پاسخ به شبهه وهابیت در تبرئه یزید در تاریخ ۲۷ August 2020 | 11:50 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تبلیغات کاذب درمان ترک اعتیاد سوژه شد/ بررسی درد زانو در رادیو

تبلیغات کاذب درمان ترک اعتیاد سوژه شد/ بررسی درد زانو در رادیو |تبلیغات کاذب درمان …