خانه / دسته‌بندی نشده / احتمال مردن و مرگ ناگهانی مصرف کنندگان یک داروی لاغری

احتمال مردن و مرگ ناگهانی مصرف کنندگان یک داروی لاغری

احتمال مردن و مرگ ناگهانی مصرف کنندگان یک داروی لاغری

|احتمال مردن و مرگ ناگهانی مصرف کنندگان یک داروی لاغری از اس پی سیتی|

دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور ضمن تشریح عوارض کوتاه مدت و همچنين بلندمدت مصرف ماده شیشه گفت: برخی از شرکت های داروسازی خارج از ایران به صورت غیرمجاز از ترکیبات آفدرین، – داروی لاغری به نام هیدروکسیکات تولید می کنند که در شبکه های ماهواره ای نیز از این دست داروها تبلیغ می مي شود، این درحالیست که مصرف کنندگان این قرص ها ممکن است دچار تپش قلب و همچنين افزایش دمای بدن شوند که احتمال مردن و مرگ ناگهانی در این اشخاص بسیار بیشتر از اشخاص عادی است.

علی غلامی ضمن ارائه توضیحاتی در مورد تاثيرات و همچنين اثرات کوتاه مدت و همچنين بلندمدت ماده شیشه، در مورد پیشینه این ماده بیان کرد: در سال شمسي ۱۹۱۹ میلادی دانشمندی ژاپنی برای اولین بار ماده ای با ترکیب آمفتامین ساخت؛ آمفتامین ماده ای بود که در قبل برای درمان چاقی مفرط، افزایش انرژی و همچنين خواب زدگی و همچنين .

مورد بهره بري و استفاده قرار می گرفت، حتی در جنگ جهانی دوم نیز برای افزایش انرژی، سربازان این قرص ها را بهره بري و استفاده می کردند تا هم غذای کمتری مصرف کنند و همچنين هم بیشتر بیدار بمانند و همچنين انرژی بیشتری هم داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین خلبان های ژاپنی نیز در قبل ماده شیشه مصرف می کردند تا میزان خشونت شان افزایش و همچنين میزان مهربانی و همچنين عطوفتشان کاهش یابد تا عملیات انتحاری خود را به خوبی پیش ببرند، ولي بايد توجه داشت در ادامه با شناخت عوارض بسیار هولناک آن هم از گردونه مواد دارویی خارج شد.

دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور در ادامه در مورد ترکیبات سازنده ماده شیشه گفت: در حال حاضر شیشه به صورت زیرزمینی و همچنين با اعمال تغییراتی در پسودوافدرین  ساخته می مي شود که ماده ای ترکیبی است و همچنين خاصیت ضد احتقانی دارد و همچنين درگذشته نیز برای درمان آبریزش بینی بهره بري و استفاده می شد.

 با افزودن آمونیاک به پسودوافدرین تغییراتی در ساختار این ماده به وجود می آید که در نهایت این ماده تبدیل به  ماده ای کریستالی شکل به نام شیشه می مي شود.

غلامی با بیان اینکه شیشه ماده محرک مصنوعی بسیار قوی با عوارض کوتاه مدت و همچنين بلندمدت جسمانی و همچنين روانی است، افزود: شیشه ماده ای است که بر روی مغز اثراتی بسیار مخرب و همچنين شدید بر جای می گذارد؛ این ماده به جهت طوفان ترشحات دوپامین باعث ایجاد سرخوشی در فرد خواهد شد که برای مصرف کنندگان به ویژه افرادی که برای بار اول این ماده را مصرف می کنند بسیار لذت قسمت و بخش است، ولي بايد توجه داشت هزینه ای که بدن برای این لذت می پردازد بسیار سنگین، هولناک و همچنين گاها غیرقابل برگشت است.

وی با بیان اینکه ماده شیشه در سه مدل استنشاقی، خوراکی و همچنين تزریقی مصرف می مي شود، خاطرنشان کرد: بی خوابی، گر گرفتگی، افزایش ضربان قلب، تعریق، افزایش سوخت و همچنين ساز بدن و همچنين افزایش تنفس و همچنين کاهش اشتها از عوارض کوتاه مدت مصرف شیشه است.

غلامی با تاکید بر اینکه عوامل مختلفی مانند میزان مصرف مواد و همچنين میزان خلوص مواد در میزان تاثیرگذاری شیشه بر بدن دخیل است، به تشریح عوارض بلند مدت مصرف این ماده پرداخت و همچنين گفت: شیشه در قسمتی از ساقه مغز به نحوی اثر می گذارد که موجب کاهش اشتها می مي شود و همچنين به همین دلیل برخی از عطاری ها بدون توجه به عوارض وحشتناک آن هم شیشه را با پودر بعضی گیاهان مخلوط کرده و همچنين تحت عنوان کپسول های لاغری به فروش می رسانند؛ حتی در این میان برخی از شرکت های داروسازی در خارج از ایران به صورت غیرمجاز از ترکیبات افدرین داروی لاغری به نام هیدروکسیکات تولید می کنند که در شبکه های ماهواره ای نیز از این دست داروها تبلیغ می مي شود، این درحالیست که افرادی که داروهای هیدروکسیکات را مصرف می کنند دچار تپش قلب و همچنين افزایش دمای بدن خواهند شد و همچنين درنهایت احتمال مردن و مرگ ناگهانی در آنها بیشتر از جمعیت عادی است.

دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور ادامه داد: در برخی اوقات در جامعه شاهد هستیم که برخی بدنسازان دچار مردن و مرگ ناگهانی می شوند که امکان دارد این موضوع به دلیل مصرف داروی هیدروکسیسکات باشد که جهت چربی سوزی از آن هم بهره بري و استفاده می کنند و همچنين بعد از مصرف  به دنبال افزایش ضربان قلب و همچنين عوارض قلبی، ممکن است دچار مردن و مرگ ناگهانی شده باشند.

وی در ادامه در مورد تاثيرات و همچنين اثرات روانی و همچنين رفتاری شیشه توضیح داد: رفتار مصرف کنندگان شیشه بسیار غیرقابل پیش بینی است، آنها اغلب در لحظه تصمیم می گیرند و همچنين به هیچ وجه به عواقب رفتار خود توجه نمی کنند.

 رفتارهای تکانه ای به ویژه رفتارهای جنسی تکانه ای به شدت در آن هم ها قابل ديدن است، به طوریکه هر زمان که موقعیت رفتارهای جنسی برایشان به وجود بیاید، اقدام می کنند.

  غلامی افزود: این اشخاص در کوتاه مدت به شدت ولخرج، تهاجمی و همچنين پرخاشگر خواهند بود ولی در ادامه مصرف دچار خشم عنان گسیخته، افسردگی، وحشت زدگی و همچنين در هم شکستگی رفتاری می شوند؛ همچنین توهمات شنوایی و همچنين بینایی و همچنين لامسه در این اشخاص بسیار شایع است که گاها باعث بروز عملکردهای وحشتناک و همچنين حتی جنایت های هولناک می مي شود.

 اختلال در حافظه و همچنين گفتار و همچنين ابتلا به پارکینسون دائم نیز در مصرف کنندگان شیشه بسیار شایع است.

 
کلید واژه ها: مصرف کنندگان – داروی لاغری – مردن و مرگ ناگهانی – ماده – شبکه های ماهواره ای – شبکه های ماهواره – ناگهانی – جنگ جهانی دوم – افزایش – مصرف – درمان اعتیاد – افزایش انرژی – لاغری – داروی – ترکیب – اشخاص – درمان – کوتاه – درمان چاقی – خواب زدگی – جنگ جهانی – شیشه – داروسازی – دمای بدن – غیرمجاز – بهره بري و استفاده – ماهواره – میلادی – سراسری – اعتیاد

منبع

احتمال مردن و مرگ ناگهانی مصرف کنندگان یک داروی لاغری در تاریخ ۳۱ August 2020 | 11:30 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تبلیغات کاذب درمان ترک اعتیاد سوژه شد/ بررسی درد زانو در رادیو

تبلیغات کاذب درمان ترک اعتیاد سوژه شد/ بررسی درد زانو در رادیو |تبلیغات کاذب درمان …