خانه / دسته‌بندی نشده / این داروی لاغری کشنده است

این داروی لاغری کشنده است

این داروی لاغری کشنده است

|این داروی لاغری کشنده است از اس پی سیتی|

از کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور، علی غلامی روز دوشنبه افزود: برخی شرکت های داروسازی خارج از ایران به صورت غیرمجاز از ترکیبات آفدرین، – داروی لاغری به نام هیدروکسیکات تولید می کنند که در شبکه های ماهواره ای نیز از این دست داروها تبلیغ می مي شود که مصرف آن هم خطرناک است.

وی تصریح کرد: در سال شمسي ۱۹۱۹ میلادی دانشمندی ژاپنی برای اولین بار ماده ای با ترکیب آمفتامین ساخت؛ آمفتامین ماده ای بود که در قبل برای درمان چاقی مفرط، افزایش انرژی و همچنين خواب زدگی و همچنين غیره مورد بهره بري و استفاده قرار می گرفت، حتی در جنگ جهانی دوم نیز برای افزایش انرژی، سربازان این قرص ها را بهره بري و استفاده می کردند تا هم غذای کمتری مصرف کنند و همچنين هم بیشتر بیدار بمانند و همچنين انرژی بیشتری هم داشته باشند.

دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور ادامه داد: همچنین خلبان های ژاپنی نیز در قبل ماده شیشه مصرف می کردند تا میزان خشونت شان افزایش و همچنين میزان مهربانی و همچنين عطوفتشان کاهش یابد تا عملیات انتحاری خود را به خوبی پیش ببرند، ولي بايد توجه داشت در ادامه با شناخت عوارض بسیار هولناک آن هم از گردونه مواد دارویی خارج شد.

وی در مورد ترکیبات سازنده ماده شیشه اظهار داشت: در حال حاضر شیشه به صورت زیرزمینی و همچنين با اعمال تغییراتی در پسودوافدرین ساخته می مي شود که ماده ای ترکیبی است و همچنين خاصیت ضد احتقانی دارد و همچنين درگذشته نیز برای درمان آبریزش بینی بهره بري و استفاده می شد.

با افزودن آمونیاک به پسودوافدرین تغییراتی در ساختار این ماده به وجود می آید که در نهایت این ماده تبدیل به ماده ای کریستالی شکل به نام شیشه می مي شود.

غلامی با بیان اینکه شیشه ماده محرک مصنوعی بسیار قوی با عوارض کوتاه مدت و همچنين بلندمدت جسمانی و همچنين روانی است، افزود: شیشه ماده ای است که بر روی مغز اثراتی بسیار مخرب و همچنين شدید بر جای می گذارد؛ این ماده به جهت طوفان ترشحات دوپامین باعث ایجاد سرخوشی در فرد خواهد شد که برای مصرف کنندگان به ویژه افرادی که برای بار اول این ماده را مصرف می کنند بسیار لذت قسمت و بخش است، ولي بايد توجه داشت هزینه ای که بدن برای این لذت می پردازد بسیار سنگین، هولناک و همچنين گاها غیرقابل برگشت است.

وی با بیان اینکه ماده شیشه از طریق استنشاقی، خوراکی و همچنين تزریقی مصرف می مي شود، خاطرنشان کرد: بی خوابی، گر گرفتگی، افزایش ضربان قلب، تعریق، افزایش سوخت و همچنين ساز بدن و همچنين افزایش تنفس و همچنين کاهش اشتها از عوارض کوتاه مدت مصرف شیشه است.

غلامی با تاکید بر اینکه عوامل مختلفی مانند میزان مصرف مواد و همچنين میزان خلوص مواد در میزان تاثیرگذاری شیشه بر بدن دخیل است، به تشریح عوارض بلند مدت مصرف این ماده پرداخت و همچنين گفت: شیشه در قسمتی از ساقه مغز به نحوی اثر می گذارد که موجب کاهش اشتها می مي شود و همچنين به همین دلیل برخی از عطاری ها بدون توجه به عوارض وحشتناک آن هم شیشه را با پودر بعضی گیاهان مخلوط کرده و همچنين تحت عنوان کپسول های لاغری به فروش می رسانند؛ حتی در این میان برخی از شرکت های داروسازی در خارج از ایران به صورت غیرمجاز از ترکیبات افدرین داروی لاغری به نام هیدروکسیکات تولید می کنند که در شبکه های ماهواره ای نیز از این دست داروها تبلیغ می مي شود، این درحالیست که افرادی که داروهای هیدروکسیکات را مصرف می کنند دچار تپش قلب و همچنين افزایش دمای بدن خواهند شد و همچنين درنهایت احتمال مردن و مرگ ناگهانی در آنها بیشتر از جمعیت عادی است.

دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور ادامه داد: در برخی اوقات در جامعه شاهد هستیم که برخی بدنسازان دچار مردن و مرگ ناگهانی می شوند که امکان دارد این موضوع به دلیل مصرف داروی هیدروکسیسکات باشد که جهت چربی سوزی از آن هم بهره بري و استفاده می کنند و همچنين بعد از مصرف به دنبال افزایش ضربان قلب و همچنين عوارض قلبی، ممکن است دچار مردن و مرگ ناگهانی شده باشند.

وی در مورد تاثيرات و همچنين اثرات روانی و همچنين رفتاری شیشه تصریح کرد: رفتار مصرف کنندگان شیشه بسیار غیرقابل پیش بینی است، آنها اغلب در لحظه تصمیم می گیرند و همچنين به هیچ وجه به عواقب رفتار خود توجه نمی کنند.

رفتارهای تکانه ای به ویژه رفتارهای جنسی تکانه ای به شدت در آن هم ها قابل ديدن است، به طوریکه هر زمان که موقعیت رفتارهای جنسی برایشان به وجود بیاید، اقدام می کنند.

غلامی افزود: این اشخاص در کوتاه مدت به شدت ولخرج، تهاجمی و همچنين پرخاشگر خواهند بود ولی در ادامه مصرف دچار خشم عنان گسیخته، افسردگی، وحشت زدگی و همچنين در هم شکستگی رفتاری می شوند؛ همچنین توهمات شنوایی و همچنين بینایی و همچنين لامسه در این اشخاص بسیار شایع است که گاها باعث بروز عملکردهای وحشتناک و همچنين حتی جنایت های هولناک می مي شود.

اختلال در حافظه و همچنين گفتار و همچنين ابتلا به پارکینسون دائم نیز در مصرف کنندگان شیشه بسیار شایع است.

کلید واژه ها: درمان اعتیاد – افزایش انرژی – داروی لاغری – شبکه های ماهواره ای – شبکه های ماهواره – درمان – انرژی – بهره بري و استفاده – جنگ جهانی دوم – ماده – افزایش – سراسری – مصرف – اعتیاد – لاغری – داروی – ترکیب – انجمن – قبل – ژاپنی – کانون – درمان چاقی – خواب زدگی – جنگ جهانی – کشور – صنفی – داروسازی – سربازان – غیرمجاز – ماهواره

منبع

این داروی لاغری کشنده است در تاریخ ۱ September 2020 | 9:55 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

14000620000865_Test_PhotoO.jpg

آغاز دوره شهید تختی نژاد در در دانشگاه هرمزگان

آغاز دوره شهید تختی نژاد در در دانشگاه هرمزگان |آغاز دوره شهید تختی نژاد در …