خانه / دسته‌بندی نشده / یک اتفاق ساده؟

یک اتفاق ساده؟

یک اتفاق ساده؟

|یک اتفاق ساده؟ از اس پی سیتی|

«حذف نقاشی دو کودک دختر از جلد یک کتاب، در حالی که جلد کتاب علوم آن هم پایه منحصراً از تصاویر پهناور و بزرگ دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده تشکیل شده است، مطلقاً نمی تواند نشانه توطئه حذف زنان از نظام اجتماعی، – حذف نقاشی دو کودک دختر از جلد یک کتاب، در حالی که جلد کتاب علوم آن هم پایه منحصراً از تصاویر پهناور و بزرگ دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده تشکیل شده است، مطلقاً نمی تواند نشانه توطئه حذف زنان از نظام اجتماعی، اقتصادی و همچنين سیاسی کشور باشد.

کمااینکه در صورتي که به جای دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده، تصویر پسران جوان حذف شده بود، معنایش حذف مردان از جامعه نبود.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازایسنا، روزنامه اطلاعات نوشت: کم شدن تصویر دو دختربچه از روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان موجی از خبرهاي جديد و همچنين کامنت ها را در پی داشت.

روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان، تصویر ۳ پسر و همچنين ۲ دختر بود که زیر درختی بازی می کنند ولي بايد توجه داشت امسال تصویر دو دختر حذف شد.

شبکه های ماهواره ای خارجی و همچنين سایت های خبری داخلی موجی از خبرهاي جديد، تحلیل ها و همچنين کامنت های بینندگان و همچنين خوانندگان را منتشر کردند که نسبت به این رخداد ابراز نگرانی می کردند و همچنين برخی این اتفاق را ناشی از نوعی جهت گیری زن ستیزانه تفسیر کردند.

کار به جایی رسید که وزارت آموزش و همچنين پرورش، شخص وزیر و همچنين دست يار مسائل زنان ریاست جمهوری هم اعلام موضع کردند.

پاسخ وزارت آموزش و همچنين پرورش این بود که این کار سهواً انجام شده و همچنين صرفاً برای خلوت کردن تصویر بوده است.

در صورتي که از دیدگاه توطئه اندیشانه و همچنين توهمی به موضوع نگاه نکنیم و همچنين دنبال توطئه و همچنين متهم نگردیم، پاسخ آموزش و همچنين پرورش در عین حال که ساده ترین پاسخ است، درست ترین پاسخ نیز هست.

بدبینی زایدالوصف بسیاری از روشنفکران و همچنين فعالان حقوق مدنی و همچنين نیز بسیاری از روزنامه نگاران و همچنين اهالی رسانه به رفتار حکمرانان، از این منظر که هر کنشی را، الزاماً عمدی و همچنين نشانه نوعی توطئه و همچنين بر مبنای اهدافی پنهانی ارزیابی می کنند، نشانه بدی از شیوع نوعی بدبینی و همچنين توطئه اندیشی افراطی و همچنين حتی بیمارگونه است.

گو آن هم که این نوع نگاه بدبینانه را اقشار متنوع و گوناگون و مختلف، از حکومتگران آموخته اند.

جریان ها، احزاب و همچنين رجل سیاسی نیز، در برهه های متنوع و گوناگون و مختلف با چنین عینکی به یکدیگر می نگرند و همچنين همدیگر را محکوم و همچنين منکوب می کنند.

نگارنده نه متولیان و همچنين مؤلفان کتب درسی را از نزدیک می شناسد و همچنين نه با وزیر آموزش و همچنين پرورش سر و همچنين سری دارد ولي بايد توجه داشت می تواند بر اساس یک منطق ساده درک کند که حذف نقاشی دو کودک دختر از جلد یک کتاب، در حالی که جلد کتاب علوم آن هم پایه منحصراً از تصاویر پهناور و بزرگ دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده تشکیل شده است، مطلقاً نمی تواند نشانه توطئه حذف زنان از نظام اجتماعی، اقتصادی و همچنين سیاسی کشور باشد.

کمااینکه در صورتي که به جای دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده، تصویر پسران جوان حذف شده بود، معنایش حذف مردان از جامعه نبود! ولي بايد توجه داشت آن هم چه به دیدگاه های تند بدبینانه و همچنين توطئه اندیش دامن می زند، موج روانی برساخته شده توسط تيم های متنوع و گوناگون و مختلف اجتماعی و همچنين به ویژه مسئولان است.

این موج، جامعه را به صحنه عرصه های تقابل تبدیل کرده که هم ضد همبستگی اجتماعی و همچنين هم مغایر امنیت ملی است.

وقتی در رسانه ها مدام تصاویر محاکمه فاسدان مالی و همچنين اقتصادی منتشر می مي شود، توده شهروندان و مردم شهر و همچنين به ویژه اقشار فرودست، اساساً خود را در تقابل با اشخاص متمکن، صاحبان ثروت و همچنين سرمایه می بینند زيرا و به درستي که، بر اساس دریافت از فضای سیاسی و همچنين رسانه ای، همه اشخاص ثروتمند یا دارای رفاه نسبی را اختلاسگر می شمرند! وقتی دولتی عوض می مي شود و همچنين حکومت جدید همه اجزاء و همچنين کارهای حکومت پیشین را خراب، غلط، فاسد و همچنين ضد ملی توصیف و همچنين تفسیر می کند، جامعه به عرصه تقابل طرفداران و همچنين دلبستگان دو جریان سابق و همچنين کنونی تبدیل می مي شود.

وقتی برخی سخنوران و همچنين واعظان بدون درک از محتوای سخنانشان، پیشی گرفتن شمار دانشجویان دختر نسبت به پسر را برای جامعه مضر قلمداد می کنند، عملاً بر طبل تقابل میان زنان و همچنين مردان می نوازند، حتی در صورتي که خود ندانند.

روز اول خرداد ماه قبل رومینا اشرفی طفل ۱۳ ساله در روستایی حوالی تالش در خواب توسط پدرش با داس کشته شد.

ظن پدر ارتباط رومینا با شخصی به نام بهمن بود.

وقتی قاضی از پدر رومینا پرسید، در صورتي که به خاطر لکه دار شدن ناموست رومینا را کشتی، پس چرا به جای این کار بهمن را نکشتی.

پاسخ پدر رومینا دردآور بود: در صورتي که بهمن را می کشتم قصاص می شدم.

بعدها گفته شد که پدر رومینا بعد از کسب اطلاع از یک وکیل که طبق ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی وقتی قاتل ولی دم باشد، قصاص نمی مي شود، دست به این جنایت زده بود.

این اتفاق وجدان عمومی جامعه را جریحه دار کرد و همچنين به خبر مورد توجه بسیاری از شهروندان و مردم شهر تبدیل شد تا جایی که رییس قوه قضاییه اعلام کرد که قاتل رومینا با مجازات سنگین و همچنين پشیمان کننده ای روبرو خواهد شد.

بعد از مدتی اعلام شد که برای او تنها ۹ سال شمسي حبس در نظر گرفته شده است.

ولي بايد توجه داشت این که چرا برای چنین جنایت فجیعی که وجدان عمومی را جریحه دار کرد و همچنين رییس قوه قضاییه وعده مجازات سنگین داد، چنین حکم سبکی صادر شد، برمی گردد به این که قانون دست قاضی را بسته است و همچنين برای صیانت از حقوق زنان و همچنين اطفال نیازمند قانونی کامل تر، به روزتر و همچنين همه جانبه نگرتر هستیم.

لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت قریب ۸ سال شمسي است که میان حکومت و همچنين مجلس و همچنين قوه قضاییه دست به دست می مي شود و همچنين هنوز، به رغم تغییرات و همچنين اصلاحات زیاد، به تصویب نرسیده است.

این کندی زایدالوصف فرایند اداری تدوین و همچنين تصویب یک قانون که نیاز جامعه امروز است و همچنين نبودنش، بر روح جامعه و همچنين وجدان جمعی خراش ها و همچنين جراحت های بسیاری وارد کرده است، سبب می مي شود که جامعه زنان خود را در برابر نگرش های زن ستیزانه ای ببینند که در واقعیت ممکن است این گونه نباشد.

خشونت علیه زنان ابعاد وسیعی دارد که پاره ای از آنها مختص شرایط و همچنين جوامع کنونی است و همچنين ممکن است در قبل چندان نبوده باشد.

از خشونت فیزیکی و همچنين جسمی و همچنين جنسی تا خشونت های کلامی تا خشونت های روانی و همچنين تا تهدید و همچنين اجبار و همچنين ازدواج های اجباری و همچنين ازدواج در سنین پایین… مقابله و همچنين مهار همه این خشونت ها نیازمند قانونی جامع و همچنين دقیق و همچنين همه جانبه نگر با ضمانت اجرایی کامل است.

در جامعه ای که زنانش شایسته و همچنين بالیده و همچنين برازنده و همچنين برآمده در میان مردان و همچنين میانه ی میدان اند و همچنين بیش از نیمی از صندلی های دانشگاه را نه به ناروا اشغال، که به شایستگی فتح کرده اند، تصویب چنین قانونی برای حفظ امنیت جانی و همچنين روانی و همچنين کرامت و همچنين منزلت زنان از نان شب هم واجب تر است.

اتفاقی همچون حذف تصویر کارتونی دو دختر بچه از روی یک کتاب درسی، اتفاقی ساده و همچنين قابل گذشت است ولي بايد توجه داشت آیا حذف رومیناهای بی گناه و همچنين بی پناه از صحنه زندگی هم ساده و همچنين قابل گذشت است؟ انتهای پیام
کلید واژه ها: دختر – کتاب – تصویر – دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده – شبکه های ماهواره ای – شبکه های ماهواره – روزنامه اطلاعات – سایت های خبری – تصاویر – ریاضی – نقاشی – کامنت – تشکیل – نشانه – خبرهاي جديد – توطئه – خوانندگان – نظام – آن هم – پایه – زنان – علوم – کودک – پهناور و بزرگ – اطلاعات – دختربچه – اقتصادی – روزنامه – ماهواره – جامعه

منبع

یک اتفاق ساده؟ در تاریخ ۱۲ September 2020 | 12:25 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تبلیغات کاذب درمان ترک اعتیاد سوژه شد/ بررسی درد زانو در رادیو

تبلیغات کاذب درمان ترک اعتیاد سوژه شد/ بررسی درد زانو در رادیو |تبلیغات کاذب درمان …