خانه / دسته‌بندی نشده / شرح عاشورا نیازمند تکثر است

شرح عاشورا نیازمند تکثر است

شرح عاشورا نیازمند تکثر است

|شرح عاشورا نیازمند تکثر است از اس پی سیتی|

حجت الاسلام محمدرضا زائری معتقد است که در بیان محتوای معرفتی عاشورا در رسانه نباید به تنوع و همچنين گوناگونی مباحث انتقاد کرد و همچنين حتی نیازمند این تنوع هم هستیم.

–  طی گفت وگویی با حجت الاسلام محمد رضا زائری بر آن هم شد تا کارکردهای رسانه ای در ارتباط با تولیدات فرهنگی مرتبط با موضوعات عاشورایی و همچنين نیز فرصت ها، ظرفیت ها و همچنين تهدیدهای احتمالی در این حوزه را مورد بازکاوی قرار دهد.

حجت الاسلام زائری دانش آموخته فقه و همچنين مبانی حقوق اسلامی در مقطع کارشناسی از مدرسه عالی شهید مطهری؛ کارشناسی ارشد فلسفه و همچنين حکمت اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی و همچنين کارشناسی ارشد روابط اسلام و همچنين مسیحیت از دانشگاه قدیس یوسف بیروت است.

وی تحصیلات دکتری خود را در همین دانشگاه با دفاع از پایان نامه خود با موضوع مقایسه شبکه های ماهواره ای دینی اسلامی و همچنين مسیحی به پایان رساند.

تحصیل در دانشگاه صدا و همچنين سیما در رشته ژورنالیسم تلویزیونی، تحصیل در مرکز آموزش اسلامی فیلمسازی (باغ فردوس)، اشتغال به حرفه معلمی در مدارس تهران، مدیریت نشر مجله زمزم به دو زبان انگلیسی و همچنين عربی و همچنين مجله صدف به زبان فارسی برای مخاطبان کودک و همچنين نوجوان خارج از کشور، راه اندازی منزل و خانه روزنامه نگاران جوون، نشر نخستین مجله سینمایی کودکان و همچنين جوانان و نوجوانان با نام نور، صدا، دوربین، حرکت ، عضویت در هیأت داوران جایزه ادبی جلال آل احمد، راه اندازی نشریات همشهری محله، سردبیری روزنامه همشهری، تأسیس مجله کمیک استریپ جدید ، تأسیس مؤسسه انتشاراتی ترینگل در بیروت و همچنين راه اندازی جشنواره باران غدیر برخی از فعالیت های زائری است که در نزدیک به سه دهه قبل در کارنامه فرهنگی اش به ثبت رسیده است.

وی همچنین از سال شمسي ۱۳۸۰ تا کنون به عنوان صاحب امتیاز و همچنين مدیر مسئول ماهنامه خیمه که ماهنامه ای تخصصی در حوزه عاشوراست، فعالیت داشته و همچنين همزمان به کار پژوهش در زمینه روابط اسلام و همچنين مسیحیت و همچنين نیز معرفی آثار مسیحیان به جامعه ایران پرداخته است.

شامل آثار قلمی او می قدرت به اعترافات ، زندگی حسینی ، حجاب بی حجاب ، گاف فرهنگ ، سبک زندگی ، تقاطع انقلاب و همچنين کتاب تنهایی اشاره کرد.

زائری در حال حاضر همچنين و علاوه بر سخنرانی های مذهبی و همچنين فعالیت مطبوعاتی و همچنين تألیف و همچنين پژوهش، به تدریس در دانشگاه ها و همچنين مراکز علمی مشغول است.

به عنوان مقدمه ابتدا بفرمایید کارکرد رسانه ها را در ارتباط و رابطه با موضوع عاشورا و همچنين بازنمایی تفکری که حاوی نوعی ظهورات اجتماعی نیز هست و همچنين توده شهروندان و مردم شهر ارتباطی تنگاتنگ با آن هم دارند چگونه ارزیابی می کنید و همچنين این که آیا زبان آثار و همچنين آرا عاشورایی که در کشور ما غالباً برآمده از فرهنگ حوزوی است با زبان و همچنين ادبیات نسبتاً مدرن رسانه ای ما همخوانی دارد؟ تناقضی در این قضیه وجود ندارد زيرا و به درستي که اولاً کارکردهای رسانه متنوع و همچنين متغاير و متفاوت است و همچنين رسانه قالب های گوناگون دارد ثانیاً موضوع عاشورا و همچنين محرم” ابعاد متفاوتی دارد.

ممکن است هر کدام از این ها در یکی از قالب های رسانه ای بیشتر جا بگیرد و همچنين در یکی از رسانه ها و همچنين یکی از فرصت های رسانه ای بهتر عرضه مي شود.

بخشی از ماجرا جنبه مناسکی و همچنين آیینی دارد که طبیعتاً رسانه هایی که جنبه اطلاع رسانی و همچنين خبری برایشان پررنگ تر است به آن هم می پردازند، بخشی از ماجرا جنبه معرفتی و همچنين محتوای فکری و همچنين اعتقادی دارد که طبیعتاً برخی رسانه های دیگر ممکن است ظرفیتش را داشته باشند.

کلید واژه ها: اسلام – حجت الاسلام – دانشگاه – کارشناسی ارشد – اسلامی – کارشناسی – دانش – عاشورا – دانشگاه آزاد اسلامی – شبکه های ماهواره ای – دانشگاه صدا و همچنين سیما – زائری – تحصیل – شبکه های ماهواره – نیازمند – محمدرضا زائری – دانشگاه آزاد – دانش آموخته – موضوع – پایان – مسیحی – رسانه – پایان نامه – صدا و همچنين سیما – کارکردهای – ارشد – عاشورایی – محمد – ظرفیت ها – تحصیلات

منبع

شرح عاشورا نیازمند تکثر است در تاریخ ۷ September 2020 | 10:10 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13991122001280_Test_PhotoO.jpg

واکنش ضدانقلاب به راهپیمایی متغاير و متفاوت ۲۲ بهمن: از بایکوت تا تحریف

واکنش ضدانقلاب به راهپیمایی متغاير و متفاوت ۲۲ بهمن: از بایکوت تا تحریف |واکنش ضدانقلاب …