خانه / دسته‌بندی نشده / چرا فیلم های اکران آنلاین به سرعت سر از شبکه های ماهواره ای در می آورند؟

چرا فیلم های اکران آنلاین به سرعت سر از شبکه های ماهواره ای در می آورند؟

چرا فیلم های اکران آنلاین به سرعت سر از شبکه های ماهواره ای در می آورند؟

|چرا فیلم های اکران آنلاین به سرعت سر از شبکه های ماهواره ای در می آورند؟ از اس پی سیتی|

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازافکارنیوز، ساسان سالور، پیرامون اکران آنلاین فیلم سینمایی «هایلایت» گفت: ما از اکران آنلاین «هایلایت» منصرف نشده ایم، ولي بايد توجه داشت منتظریم تا ماه صفر به پایان برسد و همچنين بعد از آن هم این اثر را به اکران آنلاین برسانیم.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل از با نقد وضعیت قاچاق فیلم و همچنين نبود قانون کپی رایت اظهار کرد: متاسفانه در سینمای ایران هیچ قانونی برای رعایت کپی رایت وجود ندارد، در آخر در صورتي که هم فیلمی قاچاق مي شود تنها تهیه کننده است که با شکست سنگین روبرو می مي شود و همچنين بعد از قاچاق فیلم هم به هیچ نهادی نمی تواند شکایت کند زیرا هیچکس پاسخگوی قاچاق یک فیلم نیست، نبود قانون کپی رایت باعث شده تا فیلم در کمتر از یک ساعت سر از شبکه های ماهواره ای در بیاورد.

وی در همین ارتباط و رابطه اضافه کرد: چگونه و چطوري در سینمای بین الملل قوانین سفت و همچنين سخت کپی رایت وجود دارد و همچنين همه ملزم به رعایت آن هم خواهند بود ولي بايد توجه داشت در کشور ما هیچوقت این قانون رعایت نمی مي شود، چه کسی صدمات سنگینی که به تهیه کنندگان وارد می مي شود را جبران می کند؟، متاسفانه پدیده اکران آنلاین در سینمای ایران تنها به بریده شدن سر فیلمها ختم می مي شود.

این تهیه کننده سینما نبود فرهنگ رعایت کپی رایت را عاملی جدی دانست و همچنين افزود: وقتی ما خودمان در کشور خودمان قوانین کپی رایت رعایت نمی کنیم، چه انتظاری داریم که شبکه های ماهواره ای این قانون را در قبال ما رعایت کنند، وقتی خودمان به راحتی فیلم های خارجی را بدون اجازه اکران و همچنين یا پخش می کنیم چگونه می توانیم انتظار داشته باشیم تا دیگران در حق ما لطف کنند.

وی در همین راستا تاکید کرد: قاچاق فیلم و همچنين عدم رعایت حق کپی رایت خود یک نوع دزدی است، در این راه اسپانسرها اعتمادشان را به سینما از دست می دهند و همچنين سالها بعد دیگر چیزی از این سینما باقی نمی ماند، البته طبیعتا با قاچاق فیلم برخی جیبشان را پر کرده و همچنين سود می کنند، ما باید با این عوامل هم برخورد کنیم.

تهیه کننده
کلید واژه ها: اکران آنلاین – شبکه های ماهواره ای – کپی رایت – شبکه های ماهواره – فیلم – قانون کپی رایت – آنلاین – قاچاق – قانون – اکران – قاچاق فیلم – ماهواره – فیلم سینمایی – سینمای ایران – نقل از – رعایت – تهیه کننده – بین الملل – شبکه – سینمایی – یک ساعت – ماه صفر – قوانین – قانونی – سنگین – هیچکس – پایان – شکایت – ایران – وضعیت

منبع

چرا فیلم های اکران آنلاین به سرعت سر از شبکه های ماهواره ای در می آورند؟ در تاریخ ۶ September 2020 | 3:25 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

قطع برق یک مجتمع تجاری اعتراضاتی را در خیابان جمهوری به همراه داشت

قطع برق یک مجتمع تجاری اعتراضاتی را در خیابان جمهوری به همراه داشت |قطع برق …