خانه / دسته‌بندی نشده / همکاری با شبکه های ماهواره ای این بار در پوششی جدید/حدادی: همه فعالیت ها رصد می شوند

همکاری با شبکه های ماهواره ای این بار در پوششی جدید/حدادی: همه فعالیت ها رصد می شوند

همکاری با شبکه های ماهواره ای این بار در پوششی جدید/حدادی: همه فعالیت ها رصد می شوند

|همکاری با شبکه های ماهواره ای این بار در پوششی جدید/حدادی: همه فعالیت ها رصد می شوند از اس پی سیتی|

این روزها همکاری با شبکه های ماهواره ای شکل و همچنين شمایل جدیدی پیدا کرده و همچنين این در حالی است که قانون در مقابله با این ماجرا عوض نشده و همچنين این کار همچنان تخلف است.

– ” این عنوان یکی از سوژه های جدید ثبت شده در سامانه فارس من است که در آن هم یکی از مخاطبان خبرگزاری فارس خواسته که جلوی همکاری اشخاص، نهاد ها و همچنين نهادها با شبکه های فارسی زبان نظیر من و همچنين تو گرفته مي شود.

او در مطالبه خود آورده است: اخیرا شبکه سلطنتی و همچنين ضد انقلاب من و همچنين تو برنامه جذاب و جالب و خوب ای تحت عنوان نقطه را پخش می کند.

در این برنامه جذاب و جالب و خوب مجری این شبکه هر روز با شرکت های معتبر تماس می گیرد و همچنين این شرکت ها هم پاسخ شبکه را به گرمی می دهند!! یکسری از مخاطبان شبکه معظلات و مسائل و مشکلات خود را با شبکه ضد انقلاب در میان می گذارند و همچنين مجریان شبکه نیز بدون هیچ منعی براحتی پیگیر معظلات و مسائل و مشکلات مخاطبان خود در داخل کشور می شوند! مسئولان باید در این مورد دخالت کرده و همچنين اجازه عرض اندام به ضد انقلاب را ندهند و همچنين اجازه ندهند این شبکه ها خود را حامی و همچنين حلال معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر معرفی کنند.

این درحالی است که پیش از این نیز اعلام شده است که هر نوع همکاری با شبکه های فارسی زبان خارجی ممنوع است.

سابقه این نوع همکاری ها به دهه ۸۰ برمی گردد.

از آن هم زمان که جديد و تو و تازه ماهواره به منزل و خانه های ایرانی رسوخ پیدا کرده بود؛ این همکاری ها به طرق متنوع و گوناگون و مختلف انجام شده تا امروز که تبلیغات و همچنين همکاری ها با شکل و همچنين شمایلی جدید رخ نمایانده است.

در میانه دهه ۸۰ بود که ایرانی ها برای اولین بار با شبکه های فارسی زبان ماهواره ای ارتباط برقرار کردند.

ماجرا هم از این قرار بود که در آن هم سالها شبکه ای با نام مهاجر راه اندازی شده بود که گفته می شد در داخل کشور مجوز دارد و همچنين بیشتر برنامه جذاب و جالب و خوب هایش نیز نماهنگ هایی با حضور جوانان بود که در ایران تصویربرداری شده بودند.

**کلاهبرداری؛ آغاز همکاری شبکه های ماهواره ای این شبکه در ادامه یک مسابقه تلفنی به راه انداخت و همچنين مجری خانم ضمن تماس با شماره های داخل ایران به آنها می گفت که در مسابقه برنده شده اید.

مسابقه ای که جديد و تو و تازه آغاز راه یک کلاهبرداری بود! در ادامه از صاحب شماره خواسته می شد تا برای رسیدن به جایزه اش مقداری پول به حسابی که به او اعلام می شد، واریز کند و همچنين در ادامه هم حساب آن هم فرد با ترفندهای کلاهبرداری خالی می شد.

بعد از آن هم پای تبلیغات کالاهای ایرانی در شبکه های ماهواره ای باز شد که این ماجرا به اوایل دهه ۹۰ برمی گردد.

یکباره حجم عظیمی از آگهی هایی پیرامون کرم های آرایشی و همچنين بهداشتی سر از کانال های ماهواره ای درآوردند و همچنين حتی آن هم زمان یکی از بازیگران هم در تبلیغ شامپویی برای رفع سفیدی موها حضور پیدا کرد که با حاشیه های بسیاری همراه شد.

  **وارد شدن به حوزه فرهنگ و همچنين سینما ولي بايد توجه داشت این همه ماجرا نبود و همچنين کم کم با راه اندازی شبکه جم، این بار محصولات فرهنگی نظیر فیلم های سینمایی در شبکه های فارسی زبان تبلیغ می شدند.

این آش تا جایی شور شد که در فروردین ماه سال شمسي ۹۵ تبلیغ بیشتر فیلم هایی که در صف اکران نوروزی بودند از شبکه های ماهواره ای سر در آورد که منجر شد پای قانون گذاران دوباره وسط بیاید و همچنين اعلام شد که پخش تبلیغ فیلم های سینمایی از شبکه های ماهواره ای تخلف است و همچنين مجازات به همراه دارد، ۳ تهیه کننده نیز به دادسرای فرهنگ و همچنين رسانه احضار شدند و همچنين ماجرا فیصله یافت.

**چالش جدید با برندهای ایرانی بعد از خوابیدن تب و همچنين تاب پخش تیزر فیلم ها از ماهواره، این بار چالش جدید دیگری به وجود آمد.

آن هم هم تبلیغ کالاهای ایرانی و همچنين برندهای شناخته شده بود.

حتی برخی از آنها هم زمان هم از صداوسیما و همچنين هم شبکه های ماهواره ای تبلیغ خود را پخش می کردند.

ولي بايد توجه داشت دیری نپایید و همچنين با وارد شدن قانون این بساط هم برچیده شد.

ولي بايد توجه داشت شبکه های ماهواره ای که از هر راهی برای بقای خود و همچنين داشتن مخاطب بهره بري و استفاده می کنند، این روزها شکل و همچنين شمایل حضور صاحبان برند را در برنامه جذاب و جالب و خوب هاشان تغییر داده اند و همچنين با حضور در نقش  دایه مهربان تر از مادر، تلاش می کنند تا با شیوه های غیر مستقیم صاحبان شرکت های ایرانی را در لابه لای برنامه جذاب و جالب و خوب هایشان تحت عنوان پیگیری های مردمی به چالش بکشند!   چرا تبلیغ در شبکه های ماهواره ای مجاز نیست؟ طبق قانون ساز و همچنين کار تبلیغات و همچنين سفارش آگهی تبلیغاتی برای کالاها و همچنين محصولاتی که در داخل کشور تولید می شوند بر عهده دفتر تبلیغات و همچنين اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و همچنين ارشاد اسلامی” است.

تمام آژانس ها و همچنين کانون های تبلیغاتی داخلی چنانچه بخواهند برای محصولی کمپین تبلیغاتی اجرا کنند، در تمام مراحل از کسب مجوز قانونی برای بنگاه تبلیغاتی گرفته تا مرحله طراحی ایده، اجرا و همچنين محتوای گرافیکی، صوتی یا تصویری باید تاییدیه های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را از دفتر فوق الذکر دریافت کرده باشند.

این دفتر همچنين و علاوه بر سیاستگذاری و همچنين تعیین خط مشی کانون های تبلیغاتی در چارچوب قوانین و همچنين آیین نامه های تصويب شده و مصوب قانون، در مورد خاصِ تبلیغات از شبکه های ماهواره ای هم ماموریت و همچنين وظایف خاصی دارد و همچنين باید تمهیدات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را برای مقابله با تبلیغات شبکه های ماهواره ای فارسی زبان، اندیشیده و همچنين اجرای سیاست های مرتبط به ممنوعیت هرگونه همکاری اشخاص حقیقی و همچنين حقوقی در حوزه تبلیغات با شبکه های ماهواره ای فارسی زبان را اجرایی کند.

به عبارت دیگر، فارغ از محتوا و همچنين سمت و همچنين سوهای مضمونی و همچنين سیاسی، بر طبق شرح وظایف ماموریت های دفتر تبلیغاتِ وزارت ارشاد، نفسِ تبلیغات در شبکه های ماهواره ای فارسی زبان تخلف محسوب شده و همچنين قابل پیگیری است.

همچنین در مورد دستورالعمل های ساخت و همچنين پخش آگهی های رادیو-تلویزیونی، دفتر تبلیغات و همچنين اطلاع رسانی وزارت ارشاد با همکاری و همچنين مشاوره اداره کل بازرگانی صدا و همچنين سیمای جمهوری اسلامی، دستورالعملی در این مورد تدوین کرده که همه سفارش دهندگان و همچنين تولیدکنندگان این آگهی ها باید ملزم به رعایت آن هم باشند.

در صورتی که هر یک از بندهای این دستورالعمل، مبهم بوده یا در مورد یک مصداق خاص از صراحت مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برخوردار نباشند، حق تفسیر متن نیز به عهده صدا و همچنين سیمای جمهوری اسلامی ایران است.

صلاحیت تفسیر این دستورالعمل صرفا در اختیار صدا و همچنين سیماست.

در مورد موارد جدیدی هم که این قانون در مورد آنها سکوت کرده یا در متن آن هم پیش بینی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري نشده است، باز هم حسب مورد یا موارد مربوطه این صدا و همچنين سیماست که باید نسبت به پیشامد مربوطه چاره اندیشی کرده و همچنين دستورالعمل تکمیلی را به کانون های تبلیغاتی ابلاغ کند.

  تبلیغ در ماهواره جرم و جنايت یا تخلف؟ قبل از پاسخ به این سوال باید تفاوت بین مجرم و همچنين متخلف را از جایگاه حقوقی تبیین کرد.

از منظر حقوقی، در صورتي که فردی دست به ارتکاب عملی بزند که در متن قانون حقوق جزا، برای آن هم عقوبت و همچنين حکم در نظر گرفته شده است، آن هم عمل، جرم و جنايت و همچنين کسی که دست به ارتکاب آن هم زده، مجرم است.

کسی در صورتي که دارايي ها فرد دیگری را دزدي کند، مجرم است و همچنين مطابق قانون جزا باید حدِ آن هم را تحمل کند.

این عمل و همچنين حدِ متناسب با آن هم به روش مشخص در قانون جزا ذکر شده و همچنين مرتکب به چنین عملی مجرم است.

در مقابل در صورتي که فردی علي رغم دستورالعمل ها و همچنين ضوابط اداری و همچنين سازمانی عمل کند، از آن هم ضوابط تخطی کرده و همچنين متخلف محسوب می مي شود.

قانون جزا به روش مشخص برای تخطی های متعددی که ممکن است از ضوابط سازمانی صورت گیرد جزایی تعیین نکرده است.

آنچه که مشخص است آنکه، این موارد تخطی از قانون تلقی شده و همچنين مرتکب آن هم متخلف محسوب می‎ مي شود و همچنين باید به نهادهای مربوطه پاسخگو باشد.

بر همین مبنا، فرد یا گروهی که اقدام به تبلیغات در شبکه های ماهواره ای فارسی زبان می کند در جایگاه تخطی از ضوابط و همچنين ساز و همچنين کارهای نهادی و همچنين اداریِ تبلیغات قرار گرفته و همچنين متخلف محسوب می مي شود.

بر همین اساس تبلیغات در این شبکه ها می تواند جرم و جنايت نیز محسوب مي شود.

در صورتی که نهاد مرجع صلاحیت تشخیص دهد که تبلیغات در این شبکه‎ ها نه صرفا یک تبلیغاتِ تجاری و همچنين بازرگانی بلکه در زمره قاعده همکاری با این شبکه ها قرار گرفته در این صورت، فرد مشمول قاعده همکاری با شبکه های بیگانه و همچنين مرتکب جرم و جنايت شده است.

در این صورت او مجرم خواهد بود و همچنين مطابق قوانین جزا با وی برخورد خواهد شد.

  مجازات تبلیغ بدون هماهنگی چیست گاهی پیش می آید که شبکه های ماهواره ای فارسی زبان بدون هماهنگی با تولیدکننده محصول اقدام به تبلیغ برای کالایی کنند که داخل کشور تولید شده و همچنين تولیدکننده هم هیچ سفارشی به شبکه مزبور نکرده باشد، صاحب محصول باید بیانیه ای عمومی منتشر کرده و همچنين در آن هم بیانیه از اقدام شبکه مورد نظر تبری جوید.

در این صورت بار حقوقی این کار از وی سلب شده و همچنين او هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

**کاهش چشمگیر تبلیغات ایرانی در ماهواره ولي بايد توجه داشت در ارتباط و رابطه با تبلیغ و همچنين همکاری شرکت ها و همچنين اشخاص ایرانی با شبکه های ماهواره ای فارسی زبان، محسن حدادی مدیر کل دفتر تبلیغات و همچنين اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و همچنين ارشاد اسلامی” در گفت و همچنين گو با روزنامه نويس و خبرنگار رادیو و همچنين تلویزیون خبرگزاری فارس گفت: کاهش تبلیغات برندهای داخلی در شبکه های ماهواره ای علی رغم افزایش حدود ۱۰۰ درصدی تعداد این شبکه ها در سال شمسي های اخیر محصول یک هم افزایی فرادستگاهی است.

او نظر دارد میزان تبلیغات کالاهای ایرانی در شبکه های ماهواره ای به شدت کاهش داشته و همچنين در مورد دلایل این اتفاق اظهارداشت: مسئولیت پذیری صاحبان کالا و همچنين سرويس ها و خدمات و همچنين برندهای داخلی در کنار توجه ویژه به سیاست های اقتصاد مقاومتی شامل اعمال بسته های تشویقی در دستگاه های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين به ویژه همراهی نهاد صداوسیما می تواند از دلایل اصلی تغییر این رویکرد و همچنين کاهش حداکثری تبلیغات باشد.

  **شبکه های ماهواره ای مدام رصد می شوند ولي بايد توجه داشت او از اعمال قانون خبر داد و همچنين گفت: مطابق قانون و همچنين وظایف محوله، شبکه های ماهواره ای فارسی زبان رصد می شوند و همچنين نقل از های دوره ای، برای دستگاه های ذی ربط ارسال جهت اقدام مقتضی می مي شود.

وی با اشاره به اینکه اقدامات در دو سطح صنفی و همچنين غیر صنفی توسط دستگاه های مرجع، انجام می مي شود، تصریح کرد: صاحبان کالا و همچنين سرويس ها و خدمات در کشور به خوبی در جریان عدم همکاری با شبکه های ماهواره ای فارسی زبان خواهند بود و همچنين اغلب آگهی های این شبکه ها، مرتبط به وجود برخی کالای قاچاق در داخل کشور است.

**شیوه های جدید هم پیگیری می شوند حدادی با بیان اینکه تبلیغات در شبکه های ماهواره ای طبق آمار بسیار کاهش داشته است، گفت: شیوه های جدید تبلیغاتی و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های جدید هم مورد رصد ما قرار داشته و همچنين در حال بررسی است.

طبق ضوابط، موضوع پیگیری و همچنين حتما به مراجع ذی صلاح اطلاع داده می مي شود.

انتهای پیام/  
کلید واژه ها: شبکه – شبکه های ماهواره ای – شبکه های ماهواره – مخاطبان – همکاری – ضد انقلاب – ماهواره – شرکت ها – سامانه فارس من – خبرگزاری فارس – برنامه جذاب و جالب و خوب – معظلات و مسائل و مشکلات – من و همچنين تو – فارس – انقلاب – جدید – یکی از – نهاد ها – شوند – شرکت – مجری – خبرگزاری – مسئولان – فارس من – نهادها – مقابله – فعالیت – مطالبه – نهاد – سامانه

منبع

همکاری با شبکه های ماهواره ای این بار در پوششی جدید/حدادی: همه فعالیت ها رصد می شوند در تاریخ ۱۴ October 2020 | 1:25 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تبلیغات کاذب درمان ترک اعتیاد سوژه شد/ بررسی درد زانو در رادیو

تبلیغات کاذب درمان ترک اعتیاد سوژه شد/ بررسی درد زانو در رادیو |تبلیغات کاذب درمان …