خانه / دسته‌بندی نشده / تفرقه؛ بارزترین عامل از هم گسیختگی اتحاد بین مسلمانان

تفرقه؛ بارزترین عامل از هم گسیختگی اتحاد بین مسلمانان

تفرقه؛ بارزترین عامل از هم گسیختگی اتحاد بین مسلمانان

|تفرقه؛ بارزترین عامل از هم گسیختگی اتحاد بین مسلمانان از اس پی سیتی|

یک استاد حوزه و همچنين دانشگاه در بیان عواملی که باعث از هم گسیختگی اتحاد بین مسلمانان به ویژه شیعه و همچنين سنی می مي شود، گفت: نقشه دشمن این است که از طریق جنگ نرم و همچنين شبکه های ماهواره ای و همچنين فضای مجازی با شبهاتی که برای شیعه و همچنين سنی ایجاد می کند بین آن هم ها اختلاف و همچنين تفرقه ایجاد .

– ایسنا/لرستان یک استاد حوزه و همچنين دانشگاه در بیان عواملی که باعث از هم گسیختگی اتحاد بین مسلمانان به ویژه شیعه و همچنين سنی می مي شود، گفت: نقشه دشمن این است که از طریق جنگ نرم و همچنين شبکه های ماهواره ای و همچنين فضای مجازی با شبهاتی که برای شیعه و همچنين سنی ایجاد می کند بین آن هم ها اختلاف و همچنين تفرقه ایجاد کند و همچنين وحدت بین آن هم ها را گسسته کند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن موسوی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به نام گذاری ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به نام هفته وحدت، اظهار کرد: هفته وحدت آغاز پیوند بین مسلمانان و همچنين مظهر تجلی حضور یکپارچه آن هم ها در عرصه های متنوع و گوناگون و مختلف است.

وی با بیان این که پیام هفته وحدت، نظر به اصل و همچنين مبانی دین مبین اسلام که منشور جاودانه آن هم قرآن است اعلام شده، افزود: منادی شعار وحدت وجود مقدس رسول اکرم(ص) است، همچنین قرآن کریم با آیه ۱۰۳ آل عمران و همچنينَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا و همچنينَلَا تَفَرَّقُوا مسلمانان را به تمسک به وحدت فرا می خواند.

موسوی ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) با رسالت خود، جمعیت از هم گسیخته را جمع و همچنين با تقویت قوای اسلام به مقابله با شِرک و همچنين کفر و همچنين بی عدالتی پرداخت؛ لذا پیام هفته وحدت انسجام بین مسلمانان است که این وحدت منجر به زنده نمودن هویت اسلامی، حُریت انسانی و همچنين همچنین هوشیاری در قبال مسائل پیچیده دشمنان و همچنين شیاطینی که از اسلام کینه به دل دارند، می مي شود.

این استاد حوزه و همچنين دانشگاه در ارتباط و رابطه با عوامل ایجاد وحدت بین مسلمانان به ویژه شیعه و همچنين سنی، گفت: عاملی که می تواند اتحاد و همچنين انسجام بین امت اسلامی را تقویت کند قرآن است، همچنین نظر به مبانی و همچنين اصول دین اسلام نیز می تواند در تقویت وحدت بین جوامع اسلامی مؤثر باشد.

وی با اشاره به نقش وحدت در پیروزی و همچنين تداوم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: پیروزی انقلاب مدیون وحدت بود، در صورتي که بین اقشار متنوع و گوناگون و مختلف شهروندان و مردم شهر و همچنين تيم های مبارز وحدت وجود نداشت پیروزی اتفاق نمی اُفتاد؛ لذا پرهیز از هرگونه تنش و همچنين مسائلی که بوی تفرقه می دهد ضروری است.

موسوی اضافه کرد: دشمن به دنبال این است که بین صفوف مسلمین شکاف و همچنين رخنه ایجاد کند و همچنين این سیستم یکپارچه را از هم گسسته کند که بهترین عامل برای خُنثی کردن توطئه و همچنين هدف دشمن این است که وحدت بین شیعه مستحکم و همچنين تقویت مي شود.

این استاد حوزه و همچنين دانشگاه در ارتباط و رابطه با نام گذاری هفته وحدت، گفت: ۱۲ ربیع الاول به قول اهل سنت سالروز ولادت پیامبراکرم(ص) است و همچنين از نظر شیعه نیز ۱۷ ربیع الاول تاریخ ولادت پیامبر اکرم(ص) است؛ لذا این فرصت ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول که به نام هفته وحدت نام گذاری شده است فرصت مناسبی برای نزدیک کردن انظار و افکار شیعه و همچنين سنی به هم است.

وی در بیان عواملی که باعث از هم گسیختگی اتحاد بین مسلمانان به ویژه شیعه و همچنين سنی می مي شود، بیان کرد: تفرقه بارزترین عامل است که اتحاد بین مسلمانان را از هم می پاشد، نقشه دشمن این است که از طریق جنگ نرم و همچنين شبکه های ماهواره ای و همچنين فضای مجازی با شبهاتی که برای شیعه و همچنين سنی ایجاد می کند بین آن هم ها اختلاف و همچنين تفرقه ایجاد کند و همچنين وحدت بین آن هم ها را گسسته کند.

موسوی با اشاره به نقش وحدت در پیروزی و همچنين تداوم انقلاب اسلامی، اضافه کرد: ولایت مطلقه فقیه نماد زیبایی از وحدت و همچنين مصداق عینی و همچنين حقیقی وحدت و همچنين اتفاق نظر جامعه اسلامی است.

این استاد حوزه و همچنين دانشگاه گفت: بهترین راه جهت حفظ وحدت ملت ایران که با نثار خون شهدا به دست آمده این است که همه در زیر چتر ولایت و همچنين پیرو ولایت فقیه باشند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: استاد حوزه و همچنين دانشگاه – شیعه و همچنين سنی – شبکه های ماهواره ای – مسلمانان – شبکه های ماهواره – حوزه و همچنين دانشگاه – استاد حوزه – فضای مجازی – هفته وحدت – شیعه – تفرقه – اتحاد – دانشگاه – ماهواره – جنگ نرم – بیان – اختلاف – وحدت – حجت الاسلام – ایسنا – استاد – مجازی – ربیع الاول – ویژه – شبکه – نقشه – هفته – دشمن – حوزه – گفت وگو

منبع

تفرقه؛ بارزترین عامل از هم گسیختگی اتحاد بین مسلمانان در تاریخ ۱۴ October 2020 | 7:40 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …