خانه / دسته‌بندی نشده / بلایی که فضای مجازی سر اکران آنلاین آورد

بلایی که فضای مجازی سر اکران آنلاین آورد

بلایی که فضای مجازی سر اکران آنلاین آورد

|بلایی که فضای مجازی سر اکران آنلاین آورد از اس پی سیتی|

یکی دلایل شکست اکران آنلاین در کشور ما، بدون شک نداشتن قانونی برای جلوگیری از کپی غیرمجاز است.

برای همین است که حداکثر سه ساعت بعد از آغاز نمایش آنلاین یک فیلم، – کپی آن هم در سایت ها، کانال های تلگرامی و همچنين البته شبکه های ماهواره ای دست به دست می مي شود.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازخبرگزاری خبرآنلاین”، ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ بود که خروج ساخته ابراهیم حاتمی کیا، با سرمایه گذاری نهاد سینمایی آخر به عنوان سدشکن، راهی اکران آنلاین شد و همچنين قدم در راهی گذاشت که شاید سال شمسي قبل به ذهن خوش بین ترین مخاطب سینما هم نمی رسید که به این زودی در ایران آغاز مي شود.

ولي بايد توجه داشت شیوع کرونا و همچنين سینمایی که یک بار دیگر گوشه رینگ افتاده بود و همچنين آن هم روزها به نظر می رسید که عنقریب است که پرچم ورشکستگی بلند کند، دلایلی بودند که لزوم وارد شدن به عرصه آنلاین را به عنوان راه حل اورژانسی پیش روی مدیران سینما گذاشتند.

حالا بیش از ۷ماه از آن هم روزهای ابتدایی که هیجان اکران آنلاین، سینمادوستان را به توفیق این راه حل جدید امیدوار کرده بود، می گذرد و همچنين موضوعی که شاید بسیاری از کارشناسان بر آن هم اتفاق نظر داشته باشند، شکست پهناور و بزرگ سینمای ایران در این مسیر جدید، علي رغم موفقیت کشورهای پیشرفته است.

ولي بايد توجه داشت چرا اکران آنلاین محکوم به شکست شد؟ یکی از دلایل شکست اکران آنلاین در کشور ما، بدون شک نداشتن قانون برای جلوگیری از کپی غیرمجاز است.

موضوعی که بارها و همچنين بارها، دلسوزان عرصه سینما و همچنين نمایش خانگی در مورد آن هم هشدار داده اند ولي بايد توجه داشت به نظر می رسد وجود این قانون گرچه سود بسیاری را به دنبال خواهد داشت، ولي بايد توجه داشت از سوی دیگر ضرری برای منافع دیگرانی می مي شود که اتفاقا دست بالایی در نهادهای فرهنگی دارند و همچنين همین موضوع پیوستن به کنوانسیون برن را برای کشور ما عملا غیرممکن کرده است.

برای همین است که حداکثر سه ساعت بعد از آغاز نمایش آنلاین یک فیلم، کپی آن هم در سایت ها، کانال های تلگرامی و همچنين البته شبکه های ماهواره ای دست به دست می مي شود و همچنين تهیه کننده باید به یغما رفتن سرمایه اش را با چشمان خود شاهد باشد.

این موضوع و همچنين ضرری که به سرمایه گذاران قسمت و بخش خصوصی وارد می کند، موضوعی است که باعث شده بسیاری از فیلم های مستقل سینمای ایران هیچ علاقه ای برای وارد شدن به عرصه نمایش آنلاین نداشته باشند.

بخوانید.

۵۷۲۴۵
کلید واژه ها: آنلاین – اکران آنلاین – سینما – اکران – شبکه های ماهواره ای – کانال های تلگرامی – آن هم روزها – شبکه های ماهواره – سینمایی – نهاد سینمایی – سرمایه گذاری – فضای مجازی – گوشه رینگ – شکست – ورشکستگی – خبرگزاری – در ایران – ابتدایی – غیرمجاز – ابراهیم – ماهواره – حداکثر – سرمایه – قانونی – مدیران – نهاد – کانال – حاتمی – نقل از – نمایش

منبع

بلایی که فضای مجازی سر اکران آنلاین آورد در تاریخ ۱۲ November 2020 | 8:35 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13990231000974637256019692454244_21237_PhotoO.jpg

حضور ۳۰ اندیشمند از ۲۰ کشور در دومین کنگره بین المللی قدس شریف

حضور ۳۰ اندیشمند از ۲۰ کشور در دومین کنگره بین المللی قدس شریف |حضور ۳۰ …