خانه / دسته‌بندی نشده / دانشگاه بهترین مکان برای گفت وگوهای تقریبی مذاهب است

دانشگاه بهترین مکان برای گفت وگوهای تقریبی مذاهب است

دانشگاه بهترین مکان برای گفت وگوهای تقریبی مذاهب است

|دانشگاه بهترین مکان برای گفت وگوهای تقریبی مذاهب است از اس پی سیتی|

ایرنا – مسوول دفتر تقریب مذاهب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی کشور، دانشگاه را از بهترین مکان ها برای گفت و همچنين گوهای مباحث تقریبی میان مذاهب دانست و همچنين خاطرنشان کرد: – گنبدکاووس – ایرنا – مسوول دفتر تقریب مذاهب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی کشور، دانشگاه را از بهترین مکان ها برای گفت و همچنين گوهای مباحث تقریبی میان مذاهب دانست و همچنين خاطرنشان کرد: شبکه های ماهواره ای و همچنين فضای مجازی مکان مناسبی برای طرح برخی مباحث اختلافی نیست.

حجت الاسلام سیدحامد علم الهدی روز چهارشنبه در جلسه هم اندیشی راهکارهای تقریب وحدت اسلامی از نگاه امامین انقلاب که با حضور علما و همچنين صاحب نظران شیعه و همچنين اهل سنت استان گلستان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی گنبدکاووس برگزار شد، گفت: شیعه و همچنين اهل سنت اشتراکات دینی فراوانی دارند که می توانند درخصوص مباحث تقریبی و همچنين نیز برخی اختلافات فقهی و همچنين کلامی خود طی نشست های تخصصی و همچنين البته در محیط های دانشگاهی یا حوزوی با یکدیگر گفت و همچنين گو نمایند.

وی، تاکید بر مشترکات را شاه کلید شکل گیری امت واحده اسلام مدنظر مقام معظم رهبری دانست و همچنين اضافه کرد: این مهم تنها در سایه تقویت همکاری ارکان نظام و همچنين اندیشمندان حوزه و همچنين دانشگاه با مجمع تقریب مذاهب اسلامی بررسي کننده و پروهشگر می مي شود.

حجت الاسلام علم الهدی، خلاء معنوی درجوامع غربی را عاملی برای افزایش گرایش شهروندان و مردم شهر کشورهای اروپایی و همچنين آمریکایی به اسلام دانست و همچنين افزود: دشمن در این سال شمسي ها با نشان دادن صحنه های قمه زنی و همچنين یا جنایات داعش خود خوانده به عنوان تيم تکفیری دست نشانده خود از طریق رسانه ها و همچنين فضای مجازی تلاش کرده چهره اسلام را خشن نشان دهد تا اشخاص کمتری به سمت آن هم گرایش یابند ولي بايد توجه داشت تمام این اقدامات نتیجه معکوس داشته است.

مسوول دفتر تقریب مذاهب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) از دیگر توطئه های دشمنان است که رییس جمهوری فرانسه محوریت آن هم را به دست گرفته ولي بايد توجه داشت از نظر مسلمانان این اقدام سخیف، محکوم است.

حجت الاسلام علم الهدی با بیان اینکه در صورتي که مسلمانان متحد بودند، امروز دشمن به خود اجازه توهین به نبی مکرم اسلام (ص) را نمی داد، افزود: به سبب توطئه های دشمنان، کشورهای اسلامی هنوز مرزهای جغرافیایی را برای شکل گیری امت واحده پشت سرنگذاشتند.

وی تصریح کرد: بیشترین تمرکز مجمع تقریب مذاهب درسال های قبل، برگزاری جلسات تخصصی تقریبی در فضای حوزوی بود ولي بايد توجه داشت با توجه به ظرفیت خوب فضای علمی دانشگاه ها برای طرح اینگونه مسائل، در یک سال شمسي اخیر هشت دفتر تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد استان های مرزی و همچنين تلفیقی مانند سیستان و همچنين بلوچستان، کردستان، آذربایجان غربی، گلستان، خراسان های شمالی و همچنين جنوبی فعال شده است.

حجت الاسلام سیدعلی طاهری رییس دانشگاه آزاد اسلامی گلستان نیز در این نشست با محکوم کردن اهانت دشمنان با محوریت رییس جمهوری فرانسه به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام (ص) در آستانه هفته وحدت، گفت: برپایی تجمعات و همچنين راهپیمایی ها توسط مسلمانان کشورهای اسلامی در محکومیت این حرکت مذبوحانه باعث تقویت اتحاد و همچنين برادری در جهان اسلام شد.

نایب رییس اول فراکسیون تقریب و همچنين وحدت، مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با قدردانی از اتحاد و همچنين همدلی حاکم بر ایران اسلامی به ویژه در استان گلستان، گفت: توجه به مشترکات دینی و همچنين ظرفیت های آن هم در کنار شناخت دشمن، مهمترین راهکار تقویت تقریب مذاهب اسلامی است.

امان قلیچ شادمهر، درد امروز جامعه اسلامی را دین گریزی جوانان و همچنين ضعف اعتقادات دینی در میان آنان دانست و همچنين افزود: ارشاد خردمندانه با نگاهی مهربانانه مهمترین راه درمان این درد است مضاف براینکه ایجاد دیپلماسی فعال در بحث تقریب مذاهب در دستورکار مجلس قرار دارد.

امام و پيشوا جمعه اهل سنت نگین شهرستان از توابع شهرستان آزادشهر نیز در این نشست، دعوت به وحدت را مهمترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام و پيشوا راحل(ره) دانست و همچنين گفت: در صورتي که امروز تک تک مسلمانان با اولویت قراردادن مشترکات دینی خود را فرزند اسلام بدانند، معظلات و مسائل و مشکلات جامعه اسلامی حل می مي شود.

آخوند ابوبکر خوجملی با تاکید برضرورت پرهیز شهروندان و مردم شهر از قبول موضوعات اختلافی که توسط برخی اشخاص ناشناس به نام شیعه و همچنين اهل سنت بیان می مي شود، افزود: این اشخاص عوامل استکبار جهانی خواهند بود که تلاش دارند با تفرقه افکنی میان قومیت ها و همچنين مذاهب ایران اسلامی، در کشور آشوب و همچنين ناامنی ایجاد کنند.

امام و پيشوا خمینی (ره) به منظور تحکیم اخوت اسلامی با تکیه بر مشترکات مسلمانان و همچنين خنثی کردن اقدامات تفرقه افکنانه دشمنان، فاصله میان ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول که مطابق روایات اهل سنت و همچنين شیعه سالروز ولادت پیامبر رحمت و همچنين مهربانی حضرت محمد(ص) است را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار فرد يا شخص جمعیت متشکل از اقوام و همچنين مذاهب اسلامی درشرق استان گلستان واقع است.

کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی – دانشگاه – اسلامی – تقریب – دانشگاه آزاد – مذاهب – مذاهب اسلامی – تقریب مذاهب – مسوول دفتر – بهترین – گنبدکاووس – شبکه های ماهواره ای – مکان – شبکه های ماهواره – نشست های تخصصی – اهل سنت – آزاد – استان گلستان – وحدت اسلامی – حجت الاسلام – مسوول – ایرنا – فضای مجازی – هم اندیشی – علم الهدی – اختلافات – چهارشنبه – شیعه – میان – دفتر

منبع

دانشگاه بهترین مکان برای گفت وگوهای تقریبی مذاهب است در تاریخ ۴ November 2020 | 3:40 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تبلیغات کاذب درمان ترک اعتیاد سوژه شد/ بررسی درد زانو در رادیو

تبلیغات کاذب درمان ترک اعتیاد سوژه شد/ بررسی درد زانو در رادیو |تبلیغات کاذب درمان …