خانه / دسته‌بندی نشده / ابعاد تخریب آلونک زن سرپرست خانوار بندرعباسی

ابعاد تخریب آلونک زن سرپرست خانوار بندرعباسی

ابعاد تخریب آلونک زن سرپرست خانوار بندرعباسی

|ابعاد تخریب آلونک زن سرپرست خانوار بندرعباسی از اس پی سیتی|

بهنام کهوری؛ * بعد از نشر خبر تخریب آلونک بانوی ۳۵ ساله بندرعباسی و همچنين خودسوزی وی در اعتراض به این تخریب توسط نیرو های شهرداری بندرعباس در فضای مجازی، – شهرداری بندرعباس در جریان تخریب آلونک زن سرپرست خانوار، تلاش می کرد با پرداختن به موضوع تصرف غیرقانونی زمین توسط این زن، اقدام خود را موجه جلوه دهد.

تيم دانشگاه خبرگزاری دانشجو-بهنام کهوری؛ * بعد از نشر خبر تخریب آلونک بانوی ۳۵ ساله بندرعباسی و همچنين خودسوزی وی در اعتراض به این تخریب توسط نیرو های شهرداری بندرعباس در فضای مجازی، نگاه ها به سمت تخریب این آلونک و همچنين رفتار شهرداری بندرعباس رفت.

تا جایی که کلیپ تخریب این منزل (آلونک) به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی بازنشر داده می شد و همچنين شبکه های ماهواره ای (معاند) نیز به این حادثه می پرداختند.

این واقعه باعث شد تا استاندار هرمزگان، نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دادستان استان، رییس کل دادگستری استان، بازرس کل استان و همچنين بسیاری از شخصیت های استانی و همچنين چهره های شاخص در کشور به این موضوع وارد شدن کرده و همچنين رفتار شهرداری را نکوهش کنند و همچنين مسئولین قضایی استان هرمزگان نیز از احضار شهردار و همچنين تشکیل پرونده در این زمینه خبر دادند.

نقطه مهم دوم در این ماجرا سکوت شهردار بندرعباس بود؛ ایشان به عنوان مقام مسئول از زمان وقوع حادثه تا روز شنبه سکوت کرده بود و همچنين همین سکوت و همچنين انفعال شهردار بندرعباس باعث می شد تا رسانه های معاند بیشتر دست به تحریک احساسات جامعه بزنند.

در این میان، دست يار سرويس ها و خدمات شهری شهرداری بندرعباس بود که در این خصوص موضع گیری کرده و همچنين گفت: منزل این خانم در زمین های تصرفی ملی ساخته شده بود و همچنين ساخت و همچنين ساز آن هم غیر قانونی بود .

این در حالی بود که اعتراض جامعه به شیوه برخورد نیرو های شهرداری و همچنين مسکن و همچنين شهرسازی بود و همچنين کسی تصرف زمین مورد اشاره را قانونی نمی دانست.

در این مدت شهرداری تلاش می کرد تا با پرداختن به موضوع تصرف غیر قانونی زمین توسط این زن اقدام خود را موجه جلوه دهد.

ولي بايد توجه داشت از ابتدای وقوع حادثه و همچنين نشر تصاویر آن هم مشخص بود که یک خانواده به صورت غیر قانونی قطعه زمین کوچکی را تصرف کرده و همچنين یک اتاقک کوچک احداث کردند و همچنين اعتراض جامعه تنها و فقط نسبت به نوع رفتار و همچنين برخورد مجموعه شهرداری بندرعباس در این ماجرا بود که می توانسته بود ماجرای فوق را به یک بحران امنیتی برای استان تحمیل کند.

این ماجرا نشان داد شهرداری بندرعباس با یک نگاه ساده و همچنين تک بعدی به موضوع و همچنين بر اساس دستورالعمل ها و همچنين مقررات خود می خواهد یک ساختمان را که به صورت غیر قانونی در زمین دولتی ساخته شده را تخریب کند ولي بايد توجه داشت به ابعاد امنیتی و همچنين اجتماعی موضوع توجه نمی کند.

در اینجا مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است به ماجرای کوی طلاب مشهد در سال شمسي ۷۱ که باعث یک شورش گسترده در این شهرستان شد را روایت کنم.

در سال شمسي ۷۱ مسئولان شهری مشهد تصمیم گرفتند برای جلوگیری از مشکل حاشیه نشینی و همچنين ساخت وساز های غیرمجاز در شهرستان مشهد، سازه های غیرقانونی حاشیه نشینان را تخریب کنند.

در نتیجه بدون ارائه امکانات اولیه برای آسایش حاشیه نشینان و همچنين ایجاد بستر مناسب، تصمیم به تخریب و همچنين نابودی ساخت و همچنين ساز های شهروندان و مردم شهر گرفتند؛ موضوعی که با اعتراض شهروندان و مردم شهر و همچنين تیراندازی ماموران، شکلی امنیتی به خود گرفت و همچنين زاغه نشینان خشمگین، در شهرستان دست به تظاهرات زده و همچنين ساختمان های دولتی را به آتش کشیده و همچنين تخریب کردند.

به روایت علی جنتی، استاندار وقت، در این حادثه دو دانش آموز کشته می شوند و همچنين شهروندان و مردم شهر با دردست گرفتن پیکر های آنان به سمت مرکز شهرستان عزیمت می کنند که در این حرکت یک پاسگاه پلیس را به تسخیر خود درمی آورند و همچنين در ادامه اداره کل دادگستری را نیز در دست می گیرند و همچنين قسمتی از آن هم را آتش می زنند.

بعد از مطالعه روایت فوق از حادثه مشهد در سال شمسي ۷۱ متوجه می شویم که مسائل حاشیه نشینی ابعاد گسترده ای دارد و همچنين در صورتي که شهرداری نتواند چنین موضوعاتی را به درستی و همچنين با دقت مدیریت کند باعث بروز حوادث جبران ناپذیری می مي شود.

باید توجه داشته باشیم تقریبا ۴۷ قسمت و بخش وسعت شهرستان بندرعباس را بافت های حاشیه ای و همچنين فرسوده تشکیل می دهد و همچنين همین پيشامد جديد به تنهایی ابعاد امنیتی و همچنين اجتماعی زیادی را به دنبال دارد ولي بايد توجه داشت از آنجایی که در بین اعضای شورای شهرستان و همچنين شهردار بندرعباس به موضوعات اجتماعی توجهی نمی مي شود شاهد مسائل این چنینی هستیم.

باید در نظر داشته باشیم رفتار پرسنل شهرداری بندرعباس در این ماجرا باعث شده بود تا شبکه های معاند دستاویزی برای ایجاد جنگ روانی و همچنين رسانه ای گسترده ای علیه جمهوری اسلامی داشته باشند.

البته باید به یاد بیاوریم شهردار بندرعباس در ماجرای ساخت یک کلیپ تبلیغاتی که به فیلم شهردار با چکمه های زرد مشهور شد نیز مورد انتقاد فعالین شبکه های اجتماعی واقع شد و همچنين آن هم کلیپ نیز دستاویزی برای شبکه های ماهواره ای معاند شده بود تا علیه نظام دست به تبلیغات گسترده بزنند.

*بهنام کهوری-فعال دانشجویی دانشگاه آزاد هرمزگان نشر یادداشت های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن هم توسط خبرگزاری دانشجو” نیست و همچنين صرفاً منعکس کننده نظرات تيم ها و همچنين فعالین دانشجویی است.

کلید واژه ها: شهرداری بندرعباس – بندرعباس – تخریب – زن سرپرست خانوار – شهرداری – سرپرست خانوار – شبکه های ماهواره ای – نماینده ولی فقیه – شبکه های ماهواره – شبکه های اجتماعی – خودسوزی – نمایندگان مجلس – اعتراض – توسط – سرپرست – نشر – خانوار – بانوی – غیرقانونی – نمایندگان – شبکه – استاندار – نیرو – خبرگزاری – ولی فقیه – دانشگاه – اجتماعی – نماینده – ماهواره – گسترده

منبع

ابعاد تخریب آلونک زن سرپرست خانوار بندرعباسی در تاریخ ۲۹ November 2020 | 2:55 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تشکر جنجالی نمایندگان مجلس از پخش سریال گاندو/ بصیرت و همچنين آگاهی سیاسی شهروندان و مردم شهر را بالا بردید!

تشکر جنجالی نمایندگان مجلس از پخش سریال گاندو/ بصیرت و همچنين آگاهی سیاسی شهروندان و …