خانه / دسته‌بندی نشده / تصمیم سخت شورای صنفی نمایش برای بازگشایی سینماها

تصمیم سخت شورای صنفی نمایش برای بازگشایی سینماها

تصمیم سخت شورای صنفی نمایش برای بازگشایی سینماها

|تصمیم سخت شورای صنفی نمایش برای بازگشایی سینماها از اس پی سیتی|

سینمای سال شمسي ۹۹ به روش واضح دو اکران بهار و همچنين پاییز خود را از دست داده است، البته اکران تابستان هم نتوانست باری از روی دوش سینمای بحران زده بردارد، – البته سینما ها از اول تیر ماه سال شمسي جاری به صورت محدود و همچنين با تخصیص پنجاه قسمت و بخش از صندلی های خود میزبان مخاطبان شدند، ولي بايد توجه داشت مخاطبان سینما میلی به تماشای آثار نداشتند و همچنين اکران تابستان هم با شکست روبرو شد، اتفاقی که البته با تعطیلی دوباره سینما ها در آن هم حد هم از اهالی سینما گرفته شد.

از سویی اکران آثار بی رمق در اکران تابستان باعث شد تا سینما ها نتوانند انگیزه کافی برای حضور مخاطبان در سالن ها را ایجاد کنند و همچنين اکثریت آثار با ارقامی بسیار پایین به کسب و کار خود پایان دادند، از سویی قاچاق سریع السیر آثار اکران آنلاین و همچنين پخش آن هم ها در کمتر از یک ساعت در شبکه های ماهواره ای و همچنين اینترنت باعث شد تا این آثار هم به سرعت شکست را پذیرا باشند.

حال سینمای سال شمسي ۹۹ به روش واضح دو اکران بهار و همچنين پاییز خود را از دست داده است، البته اکران تابستان هم نتوانست باری از روی دوش سینمای بحران زده بردارد، حال به اکران زمستانه سینما نزدیک خواهیم شد، اکرانی که در پی آن هم برگزاری جشنواره فیلم فجر هم رخ خواهد داد.

به روش رسمی اکران زمستان تنها دو ماه دی و همچنين اسفند ماه را در خود می بیند، زیرا بهمن ماه هر سال شمسي معطوف به برگزاری مجموعه جشنواره های فجر است، حال که خبر برگزاری جشنواره فیلم فجر قطعی شده یکی از دغدغه های اصلی سینماگران بازگشایی سینما ها در زمستان ۹۹ است.

طرحی که به گفته شورای صنفی نمایش به وزارت ارشاد و همچنين ستاد ملی مبارزه با کرونا ارسال شده و همچنين منتظر خواهند بود که نتیجه نهایی این طرح را دریافت نمایند، طرحی که در آن هم سینما به تيم شغلی دو تغییر مکان داده و همچنين می تواند شاهد بازگشایی در شرایط فعلی باشد.

حال امروز باید منتظر ماند و همچنين دید که نتیجه جلسه شورای صنفی اکران به چه صورت خواهد بود و همچنين آیا سینما ها در ابتدای زمستان بار دیگر میزبان مخاطبان خواهند بود یا خیر.

کلید واژه ها: سینما – اکران – مخاطبان – تابستان – آثار – شبکه های ماهواره ای – شورای صنفی نمایش – شبکه های ماهواره – اکران آنلاین – اهالی سینما – شورای صنفی – سال شمسي ۹۹ – شکست – بازگشایی – اینترنت – ماهواره – یک ساعت – میزبان – تعطیلی – آنلاین – انگیزه – اهالی – نمایش – بحران – صندلی – پایان – شورای – قاچاق – تخصیص – پاییز

منبع

تصمیم سخت شورای صنفی نمایش برای بازگشایی سینماها در تاریخ ۱۳ December 2020 | 5:55 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

963604.jpg

تکنیک شبکه های ماهواره ای برای ایجاد شکاف میان شهروندان و مردم شهر و همچنين حاکمیت

تکنیک شبکه های ماهواره ای برای ایجاد شکاف میان شهروندان و مردم شهر و همچنين …