خانه / دسته‌بندی نشده / آرزوی برد، سرابی برای قمارباز/ نگاه سنگین جامعه به فردی که روی زندگیش معامله می کند

آرزوی برد، سرابی برای قمارباز/ نگاه سنگین جامعه به فردی که روی زندگیش معامله می کند

آرزوی برد، سرابی برای قمارباز/ نگاه سنگین جامعه به فردی که روی زندگیش معامله می کند

|آرزوی برد، سرابی برای قمارباز/ نگاه سنگین جامعه به فردی که روی زندگیش معامله می کند از اس پی سیتی|

آرزوی برد، سرابی برای قمارباز/ نگاه سنگین جامعه به فردی که روی زندگیش معامله می کند حجت الاسلام و همچنين المسلمین معین شرافتی کارشناس و همچنين پژوهشگر مذهبی در گفت وگو با روزنامه نويس و خبرنگار حوزه قرآن و همچنين عترت  تيم فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوون، – این کارشناس مذهبی به روش های فریب شهروندان و مردم شهر برای قمار در جوامع اشاره کرد و همچنين گفت: قمار کار جدیدی نیست، ولي بايد توجه داشت صورت های جدید و همچنين اغواگران با تبلیغاتی فریبنده و همچنين پرتکرار در سایت های اینترنتی و همچنين شبکه های ماهواره ای امروزه زیاد به چشم می خورد.

چهره های مشهوری که به عنوان بیلبرد های تبلیغاتی در کنار گود نشسته و همچنين اشخاص متنوع و گوناگون و مختلف جامعه را برای وارد شدن به این مرداب تشویق می کنند.

حجت الاسلام شرافتی ادامه داد: افرادی که در وادی قمار پا می گذارند می توانند از هر قشری باشند؛ از محصل و همچنين دانشجو گرفته تا کارگر و همچنين مهندس یا زنان منزل و خانه دار، بی سواد و همچنين با سواد.

افرادی که به جای برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی برای توسعه علمی و همچنين مهارتی خویش به جهت دستیابی به دخل و درآمد های بیشتر و همچنين بهتر می خواهند یک شبه ره صد ساله را بروند.

وی تصریح کرد: افرادی که باید موتور های محرک کشور و همچنين اجتماع باشند و همچنين با چرخاندن چرخ های تولید یا ارائه سرويس ها و خدمات سودمند به دیگران مشکل گشای جامعه خود باشند و همچنين به اقتصاد مملکت خود خدمت کنند؛ با وارد شدن به قمارخانه های اینترنتی تنها جیب مالکان این سایت ها را پر و همچنين پرتر می کنند و همچنين برای آنان زندگی رؤیایی می سازند.

وی به تاثیر قمار در اقتصاد جامعه پرداخت و همچنين گفت: قماربازی تنها سرمایه شخص قمارباز را به خطر نمی اندازد؛ بلکه یک کشور را با کمبود نیروی انسانی، منابع فکری و همچنين بدنی روبرو می سازد.

کارخانه ها را به تعطیلی کشانده و همچنين استعداد های علمی، فرهنگی و همچنين هنری را کور کرده و همچنين در نهایت یک کشور را با اضمحلال عقیدتی، اخلاقی، روانی و همچنين اقتصادی روبرو می کند.

این پژوهشگر مذهبی توضیح داد: برخی خیال می کنند یک تجربه کوتاه مدت یا یک وارد شدن موقتی به این نوع فعالیت ها اشکالی ندارد در حالی که نمی دانند با همین وارد شدن های به اصطلاح موقتی تا چه حد دارايي ها خود را با مال حرام مخلوط کرده و همچنين چه آسیب های بزرگی همین پيشامد جديد می تواند به دنبال داشته باشد.

حجت الاسلام شرافتی به آثار قمار در زندگی معنوی اشخاص اشاره کرد و همچنين افزود: در آثار و همچنين عواقب گناهان نقل شده که یک لقمه حرام که هفت نسل انسان را تحت تأثیر قرار می دهد و همچنين آثار بسیار بدی برای خود انسان دارد تا جایی که سعادت و همچنين عاقبت به خیری شخص را در خطر انداخته و همچنين چه بسا وی حتی با نامی خوش در این جهان زندگی نکرده و همچنين آن هم را ترک نکند.

وی ادامه داد: به هیچ عنوان شخص نباید به خود این اجازه را دهد که حتی برای تفریح یا به بهانه ورودی موقت به این عرصه ها وارد مي شود؛ چرا که ترک قماربازی واقعاً کاری ساده نیست.

حتی آن هم ها که چیزی برای از دست دادن ندارند و همچنين بار ها قمار آن هم ها را به خاک سیاه کشیده، باز آرزوی بازی دیگری در سر دارند و همچنين با خود می گویند حتماً این بازی را خواهند برد! بردی که هیچ وقت از راه نمی رسد.

این کارشناس مذهبی توضیح داد: در گونه جدید قمارخانه های اینترنتی ما می بینیم که گردانندگان این سایت ها تنها افرادی خواهند بود که از این میدان سود می کنند.

افرادی که البته با شیطنت های گسترده و همچنين بهره بري و استفاده از هوش های مصنوعی و همچنين انواع ربات ها، دستیابی به سود های کلان را برای خود تضمین کردند و همچنين سفره نابودی و همچنين سیاهی و همچنين تباهی را برای شرکت کنندگانشان پهن نموده اند.

حجت الاسلام شرفتی تاکید کرد: باید به این نقطه توجه کرد که فرد در صورتي که با قمار به سود و همچنين منفعتی برسد با وسوسه های بعدی حتماً طعم باخت های بسیار بزرگتر از برد ها را خواهد چشید و همچنين البته در طول این مدت ضرر های اقتصادی کلانی به کشور و همچنين مملکت خود وارد ساخته اند.

البته چنین شخصی هیچگاه احساس رضایتمندی از خود ندارد، زیرا جامعه برای او بهایی قائل نشده و همچنين نقشی برای او تعریف نمی کند و همچنين حتی پیش نزدیکان و همچنين خانواده اش فردی موفق به شمار نمی رود.

بیشتر بخوانید بعضی از شیوه های کسب دخل و درآمد ، فایده ای برای انسان ندارد+فیلم” وی ادامه داد: فردی که در مرداب قمار افتاده هر لحظه ممکن است دچار سکته مي شود و همچنين عمری را با بدنی افلیج بگذراند.

وی در معرض انواع بیماری های جسمانی و همچنين عصبی است و همچنين مطمئناً به خاطر روان پریشان و همچنين نا آرامی که دارد نمی تواند یک همسر یا شوهر خوش رفتاری باشد.

چنین فردی دچار انواع بیماری های روحی و همچنين روانی است و همچنين به خوبی می داند علت گستاخی ها، بد زبانی ها، دوری گزیدن ها و همچنين افسردگی هایش چیست.

حجت الاسلام شرافتی در پایان اضافه کرد: این از آثار قمار است که در کنار باخت های پیاپی مالی بد اخلاقی را در او ایجاد و همچنين زندگی او را به نابودی کشانده است و همچنين فرد را از نعمت سلامتی محروم ساخته و همچنين رفتار و همچنين سبک زندگی او را شبطان زده کرده است.

در کنار همه این معظلات و مسائل و مشکلات کشور را هم با چالش هایی اساسی روبرو ساخته است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: حجت الاسلام – قمار – شبکه های ماهواره ای – سایت های اینترنتی – تبلیغاتی – باشگاه خبرنگاران – جامعه – اشخاص – شبکه های ماهواره – کارشناس – روزنامه نويس و خبرنگار – کارشناس مذهبی – معامله – مذهبی – سنگین – خبرنگاران – سواد – المسلمین – فریب – جدید – پژوهشگر – ماهواره – گفت وگو – بی سواد – دانشجو – باشگاه – فرهنگی – کارگر – متنوع و گوناگون و مختلف – تشویق

منبع

آرزوی برد، سرابی برای قمارباز/ نگاه سنگین جامعه به فردی که روی زندگیش معامله می کند در تاریخ ۲۱ December 2020 | 12:25 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو/ پرستو صالحی: بیش از یک سال شمسي و همچنين نیم است دوست پسر ندارم

ویدئو/ پرستو صالحی: بیش از یک سال شمسي و همچنين نیم است دوست پسر ندارم …