خانه / دسته‌بندی نشده / تصویری از حذف نام مولوی از فارسی و همچنين دلیل آن هم+عکس

تصویری از حذف نام مولوی از فارسی و همچنين دلیل آن هم+عکس

تصویری از حذف نام مولوی از فارسی و همچنين دلیل آن هم+عکس

|تصویری از حذف نام مولوی از فارسی و همچنين دلیل آن هم+عکس از اس پی سیتی|

– شبکه های ماهواره ای فارسی از هر فرصتی برای هجمه و همچنين فشار به انظار و افکار عمومی بهره بري و استفاده می کنند.

به تازگی آن هم ها سعی کردند با بهره بري و استفاده از مولوی شاعر پارسی گوی کشورمان به اهداف خود دست پیدا کنند که این بار هم موفق نبودند.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازبهداشت نیوز، موضوع تغییرات کتاب درسی در طول چند ماه اخیر سروصدای زیادی به پا کرده است.

نگاهی به برخی از مباحث و مطالب وصورت گرفته نشان می دهد که برخی از این هجمه ها به دلیل سوءاستفاده از بی اطلاعی شهروندان و مردم شهر و همچنين مخاطبان در این موضوع است.

به تازگی نیز برخی رسانه ها مدعی شدند که نام مولانا جلا الدین بلخی از یکی از درس های منتشر شده در کتب درسی حذف شده و همچنين به جای آن هم شاعری آمده است.

این درحالی است که روز قبل علی اصغر بشیری، عضو کمپین مبارزه با نشر جعلیات در یادداشتی با عنوان این دو بیت واقعا از مولانا نیست در باره حذف نام وی از کتاب فارسی پایه نهم نوشت: در کتاب فارسی سال شمسي نهم، درس چهارم در سال شمسي های قبل دو بیت با این متن آمده بود: .

مولانا جلال الدین گفته است: تا توانی می گریز از یار بد/ یار بد بدتر بود از مار بد/ مار بد تنها تو را بر جان زند / یار بد بر جان و همچنين بر ایمان زند (فارسی نهم، ۱۳۹۷: ۳۱) در حالی که دو بیت به این صورت از مولانا نیست و همچنين در چاپ های معتبر مثنوی نیامده است.

دوستان و همچنين دانشورانی پیش تر در این زمینه مطالبی نوشتند و همچنين در رسانه ها و همچنين شبکه های مجازی موضوع را پیگیری کردند و همچنين در نهایت آموزش و همچنين پرورش به درستی این انتساب غلط را از کتاب درسی برداشت و همچنين در چاپ سال شمسي ۱۳۹۸ به بعد چنین اصلاح شد: شاعری چنین گفته است.

(فارسی نهم، ۱۳۹۸: ۳۱).

نقطه قابل تامل این است که بعد از این توضیحات، رسانه های معاندی که در این خصوص هجمه کرده بودند راضی به اصلاح اشتباه خود نشدند.

منبع: خبرگزاری فارس
کلید واژه ها: بهره بري و استفاده – فارسی – شبکه های ماهواره ای – تغییرات کتاب درسی – شبکه های ماهواره – مولانا – کتاب – انظار و افکار عمومی – موضوع – مولوی – سوءاستفاده – کتاب درسی – شاعر – کتب درسی – رسانه ها – علی اصغر – کشورمان – تغییرات – مخاطبان – ماهواره – مبارزه – بهداشت – یکی از – منتشر – نقل از – عمومی – کمپین – شاعری – قبل – پارسی

منبع

تصویری از حذف نام مولوی از فارسی و همچنين دلیل آن هم+عکس در تاریخ ۳۰ December 2020 | 7:00 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

14000426000405_Test_PhotoO.jpg

اروپا را آب برد؛ رسانه های لندن نشین را خواب

اروپا را آب برد؛ رسانه های لندن نشین را خواب |اروپا را آب برد؛ رسانه …