خانه / دسته‌بندی نشده / داروهای تقلبی لاغری؛ ترکیب شیشه و همچنين زردچوبه!

داروهای تقلبی لاغری؛ ترکیب شیشه و همچنين زردچوبه!

داروهای تقلبی لاغری؛ ترکیب شیشه و همچنين زردچوبه!

|داروهای تقلبی لاغری؛ ترکیب شیشه و همچنين زردچوبه! از اس پی سیتی|

گوگل، اینستاگرام و همچنين حتی شبکه های ماهواره ای به محل سهل الوصولی برای فروش دارو های بعضا تقلبی تبدیل شده است، دارو هایی که مستقیم جان انسان ها را نشانه گرفته است.

– “یکی از ایراد های بزرگی که به ما وارده این است که بدون تجربه و همچنين آگاهی به سراغ دارو های گیاهی یا دارو های گیاهی می رویم و همچنين از مضرات آن هم ها خبر نداریم” این جمله را محمود خدادوست دست يار اسبق طب سنتی وزارت بهداشت در گفتگو با دیدار مطرح کرد و همچنين گفت: کسانیکه از طب سنتی بهره بري و استفاده می کنند تصورشان این است که دارو گیاهی و همچنين سنتی فراورده طبیعی دارد یعنی عارضه ندارد در صورتیکه اینطور نیست، دغدغه نهاد بهداشت جهانی هم همین است که شهروندان و مردم شهر فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می کنند داروی سنتی را می قدرت به راحتی بهره بري و استفاده کرد و همچنين می گویند در صورتي که این دارو ها خوب هم نباشد بد هم نیست و همچنين این کاملا اشتباه است اتفاقا هر گیاه دارویی و همچنين هر فراروده طبیعی، گیاهی و همچنين سنتی همچنين و علاوه بر داشتن اثربخشی عارضه هم دارد.

او با اشاره به اینکه دارو مضاد طبیعت یعنی ضد طبیعت بدن است، افرود: بنابراین دارو در هر صورت عارضه دارد و همچنين خطر آفرین است مگر اینکه توسط پزشکی آگاه بهره بري و استفاده از این ارزیابی شده باشد و همچنين و همچنين منفعت آن هم بر ضررش غلبه کند.

او تاکید کرد: ما در بهره بري و استفاده از ظرفیت طب سنتی و همچنين گیاهان دارویی باید به سراغ مراکزی برویم که مجوز دارند مانند سلامتکده ها که متخصص طب سنتی و همچنين مسئول فنی دارند یا یک سری پزشکانی که مجوز دارند یعنی هم دوره عمومی و همچنين هم دوره کوتاه مدت در مورد بهره بري و استفاده از دارو های گیاهی یا گیاهان دارویی دیدند و همچنين دارای مجوز از انجمن علمی طب سنتی خواهند بود که با گیاهان دارویی آشنایی دارند؛ تداخل ها را می دانند.

خداوند تبارک و تعالي دوست گفت: برخی از اشخاص که دارای بیماری های زمینه ای خواهند بود و همچنين ممکن است از آن هم آگاه نباشند بهره بري و استفاده از دارو های گیاهی یا گیاهان دارویی همراه با دارو های شیمیایی برایشان مشکل ایجاد می کند و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است کسی که داروی سنتی تجویز می کند تداخل ها را مورد توجه قرار دهد.

دست يار اسبق طب سنتی وزارت بهداشت تاکید کرد: اینکه ما خودمان خودسرانه دارو بهره بري و استفاده کنیم و همچنين یا به عطاری برویم و همچنين دارو بگیرم اساسا ممکن است عارضه دار و همچنين خطرآفرین باشد از این رو باید در صورتي که یک داروی سنتی و همچنين طبیعی یا گیاه دارویی و همچنين داروی گیاهی بهره بري و استفاده می مي شود باید از طریق دانشکده طب سنتی یا نهاد غذا و همچنين دارو مجوز داشته باشد.

او افزود: در صورتي که از دارو ها با تبلیغ های کاذب ضد لاغری و همچنين چاقی بدون مجور بهره بري و استفاده مي شود باید منتظر عواقب آن هم باشیم، توصیه می کنم داروی ترکیبی بدون مجوز از عطاری نگیرید و همچنين بهره بري و استفاده نکنید.

خدادوست، با اشاره به تحقیقاتی که چند سال شمسي قبل در مرکز تحقیقات علوم پزشکی انجام شد گفت: در این تحقیق برخی از دارو ها که به عنوان لاغری، چاقی و همچنين ترک اعتیاد که مجوز نداشتند آنالیز و همچنين مشخص شد در این دارو ها برای چاق کردن از کورتن برای لاغری از آمفتامین و همچنين برای ترک اعتیاد هم از نوع دیگر مواد اعتياد آور و مخدر بهره بري و استفاده شده و همچنين تنها کاری که کردند این بوده که این مواد را با یک سری گیاه مانند زردچوبه و همچنين آویشن ترکیب کرده و همچنين به شهروندان و مردم شهر فروخته بودند.

به گفته این متخصص برای بهره بري و استفاده از دارو های گیاهی باید به سراغ عطاری های معتبری برویم که سال شمسي ها در این زمینه تجربه دارند گیاهان دارویی را می شناسند و همچنين داروی ترکیبی اشتباه به اشخاص نمی فروشند.

او در مورد اعتماد شهروندان و مردم شهر به فضا های مجازی برای تامین دارو نیز گفت: کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند به دنبال پر کردن جیب خود خواهند بود و همچنين معمولا هم محصولات خود را با بزرگنمایی و همچنين تبلیغات کاذب به فروش می رسانند، از این رو شهروندان و مردم شهر نباید به آنان اعتماد کنند.

کلید واژه ها: دارو – دارو ها – سنتی – گیاه – گیاهی – نهاد بهداشت جهانی – شبکه های ماهواره ای – شبکه های ماهواره – بهره بري و استفاده – طب سنتی – بهداشت – بهداشت جهانی – وزارت بهداشت – گیاه دارویی – طبیعی – داروی – اینستاگرام – تقلبی – عارضه – دارو گیاهی – داروی سنتی – انسان ها – ماهواره – خدادوست – دارویی – مستقیم – اشتباه – نهاد – جهانی – ایراد

منبع

داروهای تقلبی لاغری؛ ترکیب شیشه و همچنين زردچوبه! در تاریخ ۱۰ January 2021 | 9:50 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

14000620000865_Test_PhotoO.jpg

آغاز دوره شهید تختی نژاد در در دانشگاه هرمزگان

آغاز دوره شهید تختی نژاد در در دانشگاه هرمزگان |آغاز دوره شهید تختی نژاد در …