خانه / دسته‌بندی نشده / شجاع نوری: دزدی شبکه های ماهواره ای را فاش کنید/ مظلوم ترین کالاها کالای فرهنگی است

شجاع نوری: دزدی شبکه های ماهواره ای را فاش کنید/ مظلوم ترین کالاها کالای فرهنگی است

شجاع نوری: دزدی شبکه های ماهواره ای را فاش کنید/ مظلوم ترین کالاها کالای فرهنگی است

|شجاع نوری: دزدی شبکه های ماهواره ای را فاش کنید/ مظلوم ترین کالاها کالای فرهنگی است از اس پی سیتی|

بازیگر سینما و همچنين تلویزیون در مورد دزدی شبکه های ماهواره ای گفت: به محض این که فیلم برای اکران آنلاین روی شبکه های وی اودی قرار می گیرد، آنها بلافاصله دانلود و همچنين در آن هم شب اول پخش می کنند.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری فارس، روزهایی بود که تمام نگرانی مان به قاچاق فیلم ها روی دی وی دی محدود می شد؛ قاچاقی که هرچند آسیب زننده و همچنين ضررآفرین بود ولي بايد توجه داشت به چند سرپل خانگی که با سیستم هایشان فیلم ها را کپی می کردند ختم می شد و همچنين احیانا از چندده هزار ورژن و نسخه بالاتر نمی رفت.

ولي بايد توجه داشت حالا غیر از چند شبکه ماهواره ای فیلم ها و همچنين سریال های ایرانی را بدون اجازه می دزدند، تعداد بی پایانی سایت اینترنتی هم وجود دارند که نه تنها فیلم ها و همچنين سریال های ایرانی را برای دانلود غیرقانونی بلکه حتی پخش زنده شبکه های تلویزیونی ایرانی را هم در اختیار کاربران شان قرار می دهند.

  این دزدی ها، سیستماتیک و همچنين شکیل شده و همچنين دزدان شان هم شهروندان شیک پوش و همچنين هویت دار خارج نشین خواهند بود.

همین اتفاق بیشتر فیلمسازان ایرانی را به ستوه می آورد و همچنين گاهی صدایشان را در رسانه ها و همچنين شبکه های اجتماعی بلند می کند.

در همین ارتباط و رابطه روزنامه جام جم” گفت وگویی با علیرضا شجاع نوری، تهیه کننده و همچنين بازیگر سینما و همچنين تلویزیون انجام داده است که قسمت و بخش های مهم آن هم در ادامه می آید.

کپی رایت اصلا شفاف نیست  – به محض این که فیلم برای اکران آنلاین روی شبکه های وی اودی قرار می گیرد، شبکه های ماهواره ای بلافاصله دانلود و همچنين در آن هم شب اول پخش می کنند.

به همین راحتی! – وی اودی ها اصلا نمی توانند ضمانت کنند کسی دیگر فیلم را پخش نکند.

آنها تنها و فقط مسؤول اکران فیلم ها خواهند بود و همچنين بیش از این مسؤولیتی ندارند.

– کپی رایت اصلا شفاف نیست و همچنين آن هم روش نیست که برای مقامات انتظامی و همچنين قضایی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است که قوانین ملموس باشند و همچنين تبدیل به نرم افزار شده باشند.

  این دزدی ها با قوانین داخلی قابل پیگیری نیست – پایگاه اصلی این شبکه ها خارج از کشور است و همچنين با قوانین داخلی قابل پیگیری نیست.

هرچند صاحبان و همچنين دست اندرکاران بعضی شبکه ها هم در داخل کشور دارند به شکل ناشناس و همچنين مخفیانه زندگی می کنند و همچنين امورات شان را می گذرانند و همچنين فیلم ها را می دزدند و همچنين به راحتی در شبکه های ماهواره ای شان پخش می کنند.

غیر از اینها کانال های تلگرامی هم خواهند بود.

متاسفانه از همه طرف فشار هست.

مظلوم ترین کالاها کالای فرهنگی است – یادم می آید یک ویدئوی کوتاهی منتشر شد که نیسانی در خیابان چپ کرده و همچنين بعضی ها ریخته بودند و همچنين مواد خوراکی آن هم را می دزدیدند.

راننده هم کمی دورتر ایستاده بود و همچنين تنها و فقط اظهار تاسف می کرد.

در این مورد گاهی یاد این ویدئو می افتم که این شبکه ها هم هجوم می آورند و همچنين این فیلم ها را می دزدند و همچنين مظلوم ترین کالا هم که سریع به آن هم تجاوز می مي شود کالای فرهنگی است.

– به هرحال تا زمانی که ما عضو کپی رایت جهانی نشویم و همچنين آن هم را به رسمیت نشناسیم، دارايي ها مان به همین شکل به غارت خواهد رفت.

حکومت باید پیگیر دزدي های فرهنگی باشد – در صورتي که تو حق تالیف اثرتان را به شرکت های خارجی واگذار کنید، آنها می توانند حمایت کنند، به شرطی که مالک حقوق آن هم فیلم باشد ولي بايد توجه داشت تو از داخل ایران به عنوان یک کسي که عضو شهر است ایرانی نمی توانید از شرکت های خارجی که به حقوق تان تجاوز می کنند، هیچ گونه احقاق حقی کنید.

– هم اکنون جایی هست به نام IranProud که از دم همه محصولات صوتی و همچنين تصویری و همچنين فیلم و همچنين سریال” را پخش می کند و همچنين هیچ کسی هم با آن هم کاری ندارد و همچنين نمی تواند کاری انجام دهد.

– اصولا پیگیری این ها در درجه اول یک کار زیربنایی و همچنين هزینه بر است که حکومت باید آن هم را بر عهده گیرد.

– ما تهیه کنندگان هر قدر هم تلاش کنیم، نمی توانیم از پس مبارزه با قاچاق بربیاییم زيرا و به درستي که نیازمند بودجه پهناور و بزرگ و همچنين استخدام وکلای کاربلدی است که شبانه روز این موضوع را پیگیری و همچنين آرام آرام دیوارهای این منزل و خانه را مستحکم کنند.

دله دزد فرهنگی زیاد داریم – پیگیری قانونی زمانی کارآمد است که کمپانی های پهناور و بزرگ بخواهند فیلمی را از ما بدزدند.

ولي بايد توجه داشت ما دله دزد هم زیاد داریم.

یعنی کسانی که همين امشب یک شبکه دارند و همچنين فردا شبکه دیگر.

– در واقع با دو شبکه سروکار داریم.

شبکه هایی که داروی جلوگیری از انزال زودرس جنسی را تبلیغ می کنند و همچنين شبکه های دیگری که داروی جلوگیری از انزال زودرس سیاسی را می فروشند و همچنين خیلی هم ژست و همچنين ادعای روشنفکری دارند!  – با وجود این ژست ها ولي بايد توجه داشت باز هم فیلم های ما را غارت می کنند و همچنين یکی از همین شبکه هایی که خیلی هم ادعای روشنفکری و همچنين روشنگری سیاسی دارد، فیلم ما را غارت کرد.

اسم نمی برم زيرا و به درستي که نمی خواهم دهان به دهان شان بگذارم ولی به هرحال کار خودشان را می کنند.

رسانه ها در زمینه دزدی فرهنگی روشنگری نکرده اند – متاسفانه تلویزیون و همچنين رسانه های ما در این زمینه روشنگری نکرده اند و همچنين لااقل همین فرهنگ سازی را هم نمی کنند.

– در صورتي که به شهروندان و مردم شهر گفته مي شود این فیلمی که تو دارید در شبکه های ماهواره ای می بینید دارد به صوررت دزدی پخش می مي شود و همچنين دیدن آن هم کار خلاف و همچنين ناروایی است و همچنين نباید تماشا کنید، آن هم وقت شاید اتفاق موثری دست کم از سوی تماشاگران رقم بخورد.

– به شهروندان و مردم شهر بگوییم که لااقل استقبال نکنند، مشتری آن هم شبکه ها نشوند، فیلم ها را آنجا تماشا نکنند.

– تلویزیون یک مجموعه برنامه جذاب و جالب و خوب بسازد و همچنين واقعا به شهروندان و مردم شهر بگوید این اتفاق چه ضرباتی می زند.

شهروندان و مردم شهر ما هم واقعا در صورتي که بدانند کار درستی نیست تماشا نخواهند کرد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: شبکه های ماهواره ای – سریال های ایرانی – شبکه های ماهواره – بازیگر سینما و همچنين تلویزیون – ماهواره – فیلم – شبکه – ایرانی – تلویزیون – دانلود غیرقانونی – سینما و همچنين تلویزیون – شبکه ماهواره ای – سایت اینترنتی – قاچاق فیلم ها – دزدی – پخش زنده شبکه – دانلود – شبکه ماهواره – بازیگر سینما – کالای فرهنگی – اکران آنلاین – سریال – قاچاق – بدون اجازه – قاچاق فیلم – غیرقانونی – هزار ورژن و نسخه – قرار – خبرگزاری – پخش زنده

منبع

شجاع نوری: دزدی شبکه های ماهواره ای را فاش کنید/ مظلوم ترین کالاها کالای فرهنگی است در تاریخ ۲۴ January 2021 | 11:55 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

14000620000865_Test_PhotoO.jpg

آغاز دوره شهید تختی نژاد در در دانشگاه هرمزگان

آغاز دوره شهید تختی نژاد در در دانشگاه هرمزگان |آغاز دوره شهید تختی نژاد در …