خانه / دسته‌بندی نشده / دویچه وله فارسی در مسیر فارسی زبانان ضدانقلاب/ واکسن روسی برای آلمانی ها خوب است و همچنين برای ایرانی ها بد؟

دویچه وله فارسی در مسیر فارسی زبانان ضدانقلاب/ واکسن روسی برای آلمانی ها خوب است و همچنين برای ایرانی ها بد؟

دویچه وله فارسی در مسیر فارسی زبانان ضدانقلاب/ واکسن روسی برای آلمانی ها خوب است و همچنين برای ایرانی ها بد؟

|دویچه وله فارسی در مسیر فارسی زبانان ضدانقلاب/ واکسن روسی برای آلمانی ها خوب است و همچنين برای ایرانی ها بد؟ از اس پی سیتی|

رسانه رسمی آلمان با سیاستی دوگانه در قبال خرید واکسن روسی توسط ایران و همچنين آلمان نشان داد که نيت و اراده دارد در اهداف ضدایرانی پا در جای رسانه هایی زيرا و به درستي که BBC فارسی بگذارد.

– شایعه تا واقعیت: چندسالی است که  برخی رسانه های مطرح اروپایی، قسمت و بخش فارسی خود را به راه انداختند ولي بايد توجه داشت مرور عملکردشان نشان می دهد که آن هم ها در مسیر شبکه های ماهواره ای فارسی زبان ضدانقلاب قرار دارند و همچنين هدفی جز سیاه نمایی و همچنين ناامید کردن شهروندان و مردم شهر ندارند.

قسمت و بخش فارسی این رسانه ها عملکرد متضادی با رسانه اصلی و همچنين یا انگلیسی زبان خود دارند.

در آخرین نمونه دویچه وله رسانه رسمی آلمان درحالی که خبرنگارش از تجربه موفق  تزریق واکسن اسپوتینک نقل از داده وزارت بهداشت آلمان از واردات ⁧ واکسن کرونا ⁩ اسپوتینک و همچنين ساینوفارم بعد تایید در اروپا خبر داده ولي بايد توجه داشت قسمت و بخش فارسی هیچکدام از این مباحث و مطالب را منتشر نکرده است.

  قسمت و بخش فارسی دویچه وله آلمان به همین بایکوت خبری اکتفا نکرد و همچنين در مطلب دیگری همین واکسن هایی که ایران قرار است از روسیه بگیرد را بحث برانگیز (بخوانید غیرایمن و همچنين خطرناک) خواند.

  این رسانه در نمونه دیگر نشان داده که چشم دیدن موفقیت های ایرانی ها را ندارند و همچنين سعی می کنند به هر نحوی شده آن هم را تحت الشعاع خبر دیگری قرار دهند، به روش مثال کاندید شدن شرکت های آمریکایی برای ساخت سطح نشین ناسا را بلافاصله بعد از خبر تولید اولین خودرو شاسی بلند ایران می آورد تا به نوعی خبر ایران را بی ارزش نشان دهد و همچنين به صورت غیرمستقیم به ایرانی ها القا کند که اتفاقی مثبتی رخ نداده؛ این روش در بسیاری از خبرهاي جديد رسانه های بیگانه قابل ديدن است.

  نمونه بارز این سیاست های دوگانه را می قدرت در کمپانی خبری BBC و همچنين BBC فارسی ديدن کرد.

در نمونه، BBC  انگلیسی برای پدرمادر بریتانیایی تیتر چگونه و چطوري می توانید جلوی آسیب دیدن کودکان را بگیرید؟ انتخاب کرده ولي بايد توجه داشت آن هم مطلب BBC فارسی اینگونه نوشته است: اینترنت را برای کودکان باید فیلتر کرد یا نه .

در واقع با بهره بري و استفاده از کلید واژه فیلترینگ! نيت و اراده دارند تا همه مسائل را سیاسی کنند.

یک خبر با دو رویکرد متغاير و متفاوت در BBC و همچنين BBC فارسی   انتهای پیام/
کلید واژه ها: فارسی – رسانه – شبکه های ماهواره ای فارسی زبان – آلمان – رسانه ها – واکسن – شبکه های ماهواره ای – ضدانقلاب – ناامید کردن شهروندان و مردم شهر – ایران – شبکه های ماهواره – عملکرد – ایران و همچنين آلمان – ایرانی – زبان – وزارت بهداشت – تزریق واکسن – واکسن کرونا – اروپا – سیاه نمایی – ایرانی ها – نشان – مسیر – روسی – داده – رسمی – انگلیسی – ماهواره – واردات – ناامید

منبع

دویچه وله فارسی در مسیر فارسی زبانان ضدانقلاب/ واکسن روسی برای آلمانی ها خوب است و همچنين برای ایرانی ها بد؟ در تاریخ ۴ February 2021 | 1:05 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم)

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم) |راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط …