خانه / دسته‌بندی نشده / دویچه وله فارسی در مسیر فارسی زبانان ضدانقلاب

دویچه وله فارسی در مسیر فارسی زبانان ضدانقلاب

دویچه وله فارسی در مسیر فارسی زبانان ضدانقلاب

|دویچه وله فارسی در مسیر فارسی زبانان ضدانقلاب از اس پی سیتی|

رسانه رسمی آلمان با سیاستی دوگانه در قبال خرید واکسن روسی توسط ایران و همچنين آلمان نشان داد که نيت و اراده دارد در اهداف ضدایرانی پا در جای رسانه هایی زيرا و به درستي که BBC فارسی بگذارد.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازگروه فرهنگی یکتاپرس، چندسالی است که برخی رسانه های مطرح اروپایی، قسمت و بخش فارسی خود را به راه انداختند ولي بايد توجه داشت مرور عملکردشان نشان می دهد که آن هم ها در مسیر شبکه های ماهواره ای فارسی زبان ضدانقلاب قرار دارند و همچنين هدفی جز سیاه نمایی و همچنين ناامید کردن شهروندان و مردم شهر ندارند.

قسمت و بخش فارسی این رسانه ها عملکرد متضادی با رسانه اصلی و همچنين یا انگلیسی زبان خود دارند.

در آخرین نمونه دویچه وله رسانه رسمی آلمان درحالی که خبرنگارش از تجربه موفق تزریق واکسن اسپوتینک نقل از داده وزارت بهداشت آلمان از واردات ⁧ واکسن کرونا ⁩ اسپوتینک و همچنين ساینوفارم بعد تایید در اروپا خبر داده ولي بايد توجه داشت قسمت و بخش فارسی هیچکدام از این مباحث و مطالب را منتشر نکرده است.

قسمت و بخش فارسی دویچه وله آلمان به همین بایکوت خبری اکتفا نکرد و همچنين در مطلب دیگری همین واکسن هایی که ایران قرار است از روسیه بگیرد را بحث برانگیز (بخوانید غیرایمن و همچنين خطرناک) خواند.

این رسانه در نمونه دیگر نشان داده که چشم دیدن موفقیت های ایرانی ها را ندارند و همچنين سعی می کنند به هر نحوی شده آن هم را تحت الشعاع خبر دیگری قرار دهند، به روش مثال کاندید شدن شرکت های آمریکایی برای ساخت سطح نشین ناسا را بلافاصله بعد از خبر تولید اولین خودرو شاسی بلند ایران می آورد تا به نوعی خبر ایران را بی ارزش نشان دهد و همچنين به صورت غیرمستقیم به ایرانی ها القا کند که اتفاقی مثبتی رخ نداده؛ این روش در بسیاری از خبرهاي جديد رسانه های بیگانه قابل ديدن است.

نمونه بارز این سیاست های دوگانه را می قدرت در کمپانی خبری BBC و همچنين BBC فارسی ديدن کرد.

در نمونه، BBC انگلیسی برای پدرمادر بریتانیایی تیتر چگونه و چطوري می توانید جلوی آسیب دیدن کودکان را بگیرید؟ انتخاب کرده ولي بايد توجه داشت آن هم مطلب BBC فارسی اینگونه نوشته است: اینترنت را برای کودکان باید فیلتر کرد یا نه .

در واقع با بهره بري و استفاده از کلید واژه فیلترینگ! نيت و اراده دارند تا همه مسائل را سیاسی کنند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: فارسی – رسانه – شبکه های ماهواره ای فارسی زبان – آلمان – رسانه ها – شبکه های ماهواره ای – ضدانقلاب – ناامید کردن شهروندان و مردم شهر – واکسن – شبکه های ماهواره – عملکرد – ایران و همچنين آلمان – زبان – وزارت بهداشت – تزریق واکسن – واکسن کرونا – نقل از – اروپا – ایران – سیاه نمایی – نشان – مسیر – داده – رسمی – انگلیسی – ماهواره – واردات – فرهنگی – ناامید – بهداشت

منبع

دویچه وله فارسی در مسیر فارسی زبانان ضدانقلاب در تاریخ ۴ February 2021 | 9:55 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

3070504_274.jpg

سینمای ایران همچنان در بلاتکلیفی تعطیلات کرونایی

سینمای ایران همچنان در بلاتکلیفی تعطیلات کرونایی |سینمای ایران همچنان در بلاتکلیفی تعطیلات کرونایی از …