خانه / دسته‌بندی نشده / دشمنان در ایجاد تفرقه بین شیعه و همچنين سنی در کرمانشاه موفق نشده اند

دشمنان در ایجاد تفرقه بین شیعه و همچنين سنی در کرمانشاه موفق نشده اند

دشمنان در ایجاد تفرقه بین شیعه و همچنين سنی در کرمانشاه موفق نشده اند

|دشمنان در ایجاد تفرقه بین شیعه و همچنين سنی در کرمانشاه موفق نشده اند از اس پی سیتی|

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمن با راه اندازی شبکه های ماهواره ای و همچنين علمای سرسپرده، نفاق را در جهان اسلام ترویج می دهد.

– از کرمانشاه، حجت الاسلام حمید شهریاری در نشست خبری که امروز در استانداری کرمانشاه برگزار شد با اشاره به اینکه سفر به استان کرمانشاه اهدافی را دنبال می کند و همچنين درصدد هستیم در استان های دیگر که شامل اهل سنت است نیز پیگیری کنیم اظهار داشت: دیدار با علمای اهل سنت و همچنين شیعه اولین هدف این سفرها است.

شهریاری با اشاره به اینکه طی چند روز قبل در شهرستان پاوه، روانسر و همچنين کرمانشاه با علمای پهناور و بزرگ استان ملاقات هایی انجام و همچنين پیام وحدت در کشور ابلاغ و همچنين بیان شد عنوان کرد: در استان فهم عمیقی بین این علما نسبت به امت واحده و همچنين وحدت جهان اسلام وجود دارد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: مجمع جهانی تقریب مذاهب برای توسعه ارتباطات جهان اسلام تأسیس شده است که اهداف مقدس انقلاب مبنی بر وحدت که پیام امام و پيشوا(ره) و همچنين راهبرد مقام معظم رهبری بوده را در سراسر دنیا ارائه دهد.

وی افزود: در صورتي که بخواهیم در دنیا توفیقاتی داشته باشیم و همچنين این پیام را در دنیا ابلاغ کنیم که نظام جمهوری اسلامی ایران، نظام متخاصمی نیست باید این وحدت موجود در داخل کشور را برای دنیا نمایش دهیم.

شهریاری بیان کرد: بیش از ۴۲ سال شمسي از انقلاب می گذرد و همچنين طی این مدت دشمنان نظام و همچنين اسلام موفق شدند در برخی موارد مشکلاتی را برای وحدت امت اسلامی ایجاد کنند و همچنين تلاش فراوانی کردند با ایجاد تنش، تفرقه را بین مذاهب اسلامی و همچنين قومیت ها و همچنين زبان های متنوع و گوناگون و مختلف در داخل و همچنين خارج از کشور ترویج دهند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: سیاست کلان نظام این است که با تمام فرقه ها و همچنين مذاهب اسلامی باب گفتگو را باز کند و همچنين موفق مي شود که نقشه دشمنان اسلام و همچنين کشور را نقش بر آب کند.

شهریاری با بیان اینکه به روش طبیعی در این مدت توفیقاتی نصیب ما شده است عنوان کرد: تقابل بین دشمنان و همچنين ما پایان پذیر نیست و همچنين تا مادامی که ما سیاست های تقابلی با نظام استکباری، رژیم صهیونسیتی و همچنين آمریکا داریم، آنها دست از توطئه بر نمی دارند و همچنين دشمنی خود را گاهی به صورت ترور، جنگ، تعارض و همچنين جریان های تکفیری در جهان ادامه می دهند.

وی با اشاره به اینکه گاهی نقشه دشمن جنگ نرم علیه وحدت است گفت: دشمنان با تأسیس شبکه اجتماعی در فضای مجازی و همچنين شبکه های ماهواره ای تلاش می کنند نفاق را در جهان اسلام ترویج دهند و همچنين از ابزارهای مختلفی در این راه بهره بري و استفاده می کنند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: یکی از این ابزارها، علمایی است که در اختیار استکبار جهانی خواهند بود که با حضور در این شبکه ها و همچنين توهین به مقدسات دیگر مذاهب اسلامی، احساسات عمومی را تحریک می کنند.

شهریاری گفت: برخی از علمای جاهل که نام اسلام و همچنين علم را یدک می کشند به جای اینکه در خدمت امت اسلامی و همچنين اهداف اسلامی باشند دانسته یا ندانسته در خدمت اهداف نظام استکباری و همچنين نظام صهیونیستی قرار می گیرند.

وی افزود: برخی از این علمای جاهل اگرچه ارتباط مالی ندارند ولي بايد توجه داشت فهم عمیقی از دین اسلام پیدا نکرده اند و همچنين با جهالت خود دیگران را نیز گمراه می کنند و همچنين ما شاهد بودیم که با گمراه کردن دیگران، افرادی را به سمت تيم های افراطی و همچنين داعش خود خوانده روانه کردند و همچنين این خسارت بزرگی برای اسلام است که علمایی وجود دارد که سرسپرده خواهند بود یا از دانش عمیقی برخوردار نیستند.

شهریاری گفت: ما معتقد هستیم که باید ترتیبات فرهنگی، تربیت دینی و همچنين مدارس علمیه در جهان اسلام تقویت مي شود و همچنين مدرسان باید دانش عمیقی داشته باشند ولي بايد توجه داشت گاهی در دوره های کوتاه مدتی افرادی تربیت می شوند و همچنين افراطی گری و همچنين تخم فتنه در در جوانان کاشته و همچنين گمراه می شوند و همچنين مسئولیت سنگینی بر دوش علمای استان قرار گرفته که این علمای انحراف پیدا نکنند و همچنين نتوانند در فضایی اهداف نظام استکباری را در اینجا تقویت کنند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: نباید اجازه دهیم افرادی پشت شبکه ها قرار گیرند و همچنين توهین به مقدسات را ترویج دهند زیرا بنابر بیانات مقام معظم رهبری توهین به مقدسات مذاهب حرام است.

شهریاری با اشاره به اینکه تاریخ حیات ایرانیان نشان داده ایرانیان اهل زندگی مسالمت آمیز با ادیان است عنوان کرد: امروز مذاهب و همچنين ادیان مختلفی در صلح و همچنين آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند و همچنين کرمانشاه یکی از استان های روشنگر و همچنين پیشتاز در حوزه وحدت امت اسلامی است و همچنين توانسته این همزیستی را در بالاترین درجه اعتبار به منصه ظهور برساند.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه علمای شیعه و همچنين سنی در کمال احترام و همچنين نظر به یکدیگر فعالیت می کنند اظهار کرد: علمای شیعه و همچنين سنی و همچنين نماینده ولی فقیه و همچنين مسئولان استان از یکدیگر رضایت دارند و همچنين بین آن هم ها تعامل گسترده ای وجود دارد و همچنين در زمینه ازدواج بین شیعه و همچنين سنی اقداماتی انجام شده است.

شهریاری گفت: نقشه دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه بین قومیت ها و همچنين مذاهب متنوع و گوناگون و مختلف توفیقی در این استان نداشته و همچنين البته در این عرصه خسارت ها هرچند اندک باشد تاثیر پهناور و بزرگ دارد و همچنين براین اساس هوشمندی و همچنين آینده نگری برای تداوم وحدت مذاهب در کرمانشاه نیاز است.

وی با اشاره به علمایی که طی ۴۲ سال شمسي پای انقلاب ایستاده اند و همچنين برای حفظ این نظام جانفشانی کردند و همچنين آبرو به میدان آوردند عنوان کرد: بیش از ۷۰ فرد يا شخص از علمای اهل سنت طی یکسال قبل از دنیا رفته اند که پنجم اسفند ماه مجلسی برای آنها برگزار می مي شود.

شهریاری با بیان اینکه هدف دوم بعد از ملاقات با علما ایجاد همدلی و همچنين روحیه همکاری بین شیعه و همچنين اهل سنت بوده است گفت: با حضور خود این نقطه را اعلام کردیم؛ همانطور که در ۴۲ سال شمسي قبل همکاری با اهل سنت و همچنين شیعه داشته ایم اکنون نیز می توانیم از ظرفیت های استان بهره مند شویم و همچنين مقدمه برای بهره بري و استفاده از ظرفیت های استان ظرفیت شناسی بین علما است.

وی با اشاره به اینکه با شناسایی علمای جهادی می توانیم وارد گام دوم انقلاب شویم و همچنين از ظرفیت علمایی که روحیه جهادی دارند در سطح گام دوم انقلاب بهره بري و استفاده کنیم گفت: دشمن با جنگ نرم در ماهواره این فکر کردن و انديشيدن را القا کرده که اهل سنت در ایران از حقوق شهروندی برخوردار نیستند در حالی که نظام با راه اندازی مدارس علمیه اهل سنت، گسترش تعداد مدارس و همچنين رسیدگی به علما به گسترش حوزه های علمیه اهل سنت کمک شایانی کرده است.

وی با بیان اینکه شبکه های معاند برای وجود محدودیت در بین اهل سنت تبلیغ می کنند افزود: در کشورهای خلیج فارس همچون بحرین اجازه برگزاری یک مراسم عادی داده نمی مي شود حال آن هم که در ایران برادران اهل سنت نماز جمعه را هر هفته اقامه می کنند و همچنين در کشورهای دنیا ظرفیتی که برای اهل سنت در ایران در نظر گرفته شده در سایر کشورها مجاز شناخته نمی مي شود.

انتهای پیام/۸۳۲/ش
کلید واژه ها: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی – کرمانشاه – تقریب مذاهب – اسلام – جهان اسلام – استان – جهان – مذاهب اسلامی – حجت الاسلام حمید شهریاری – استانداری کرمانشاه – شبکه های ماهواره ای – علما – جهانی – مذاهب – علمای – شبکه های ماهواره – تقریب – وحدت جهان اسلام – شهریاری – استان کرمانشاه – اهل سنت – دبیرکل – اسلامی – مجمع – علمای اهل سنت – حمید شهریاری – حجت الاسلام – اشاره – راه اندازی – استانداری

منبع

دشمنان در ایجاد تفرقه بین شیعه و همچنين سنی در کرمانشاه موفق نشده اند در تاریخ ۱۹ February 2021 | 2:45 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

هشدار دست يار دفتر تبلیغات اسلامی در خصوص ترویج عرفان صوفی گرانه در آفریقا

هشدار دست يار دفتر تبلیغات اسلامی در خصوص ترویج عرفان صوفی گرانه در آفریقا |هشدار …