خانه / دسته‌بندی نشده / سوگا باز هم بابت رسوایی مهمانی پر هزینه پسرش عذرخواهی کرد

سوگا باز هم بابت رسوایی مهمانی پر هزینه پسرش عذرخواهی کرد

سوگا باز هم بابت رسوایی مهمانی پر هزینه پسرش عذرخواهی کرد

|سوگا باز هم بابت رسوایی مهمانی پر هزینه پسرش عذرخواهی کرد از اس پی سیتی|

نخست وزیر ژاپن امروز (دوشنبه) یکبار دیگر بابت رسوایی مهمانی پر هزینه ای که پسرش در آن هم دخیل بود، از شهروندان و مردم شهر کشورش عذرخواهی کرد.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازایسنا، – نخست وزیر ژاپن امروز (دوشنبه) یکبار دیگر بابت رسوایی مهمانی پر هزینه ای که پسرش در آن هم دخیل بود، از شهروندان و مردم شهر کشورش عذرخواهی کرد.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یوشهیده سوگا، نخست وزیر ژاپن در پارلمان این کشور گفت: من به شدت بابت اوضاع پیش آمده که تضعیف کننده اعتماد مردمی به حکومت است، پشیمان هستم.

عذرخواهی من را بپذیرید.

این اظهار پشیمانی و همچنين عذرخواهی از سوی نخست وزیر ژاپن در بحبوحه استعفای ماکیکو یامادا، سخنگوی کابینه ژاپن گرفته شده که مهمانی پر هزینه ۷۰ هزار ینی سایگو سوگا، پسر نخست وزیر و همچنين سایر اعضای کمپانی فیلمسازی توهوکوشینشا را پذیرفته بود.

این کمپانی سرويس ها و خدمات و همچنين سرویس های شبکه های ماهواره ای را ارائه می دهد؛ نشر این خبر باعث شد تا خانم یامادا از سمتش کناره گیری کند.

رییس کمپانی توهوکوشینشا نیز ماه قبل میلادی از سمتش استعفا کرد.

وی پیشتر گفته بود که این مهمانی را یادش نمی آید یا در مورد آن هم به او اطلاعی داده نشده بود.

خانم یامادا در آن هم زمان دست يار وزیر مطابق و يکدست کننده سیاست گذاری در وزارت ارتباطات و همچنين مسائل داخلی ژاپن بود.

اخیرا نیز، رسانه های ژاپن نقل از کردند که دست کم ۱۳ مقام از وزارت ارتباطات این کشور مرامنامه اخلاقی کارمندان حکومت را با شرکت در این مهمانی گرانقیمت این شرکت که به پسر نخست وزیر ژاپن تعلق دارد، نقض کرده اند؛ مجوزهای این کمپانی فیلمسازی از سوی وزارت ارتباطات ژاپن ارائه می مي شود.

بر اساس مرامنامه مذکور، مقام های دولتی نباید از سهام داران، امتیاز دریافت کنند.

کمپانی پسر نخست وزیر ژاپن در دوبله فیلم و همچنين شبکه های ماهواره ای فعالیت دارد و همچنين توسط وزارت ارتباطات این کشور اداره می مي شود.

بر اساس نقل از رسانه های ژاپن، ۳۷ مورد از این نوع نشست ها و همچنين مهمانی ها از سوی این کمپانی برای مقام های این وزارت منزل و خانه برگزار شده است.

کاتسونوبو کاتو، سخنگوی حکومت نیز امروز به پارلمان گفت که خانم یامادا کناره گیری کرده است.

یامادا دو هفته بود که بابت بیماری در بیمارستان بستری بود و همچنين نمی توانسته بود به وظایفش برسد و همچنين سوگا استعفای وی را پذیرفت.

جزییات مرتبط به بیماری این زن اعلام نشده است.

نارضایتی مردمی از حکومت سوگا در بحبوحه این رسوایی ها و همچنين در حالی شدت گرفته که ژاپن با وجود پاندمی کرونا در آستانه میزبانی برگزاری بازی های المپیک توکیو قرار دارد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: نخست وزیر ژاپن – نخست وزیر – عذرخواهی – وزیر ژاپن – پر هزینه – مهمانی – هزینه – نخست – ژاپن – وزیر – رسوایی – شبکه های ماهواره ای – شبکه های ماهواره – کمپانی فیلمسازی – کمپانی – کشور – پشیمان – شهروندان و مردم شهر – پسرش – نقل از – امروز – دخیل – دیگر – فیلمسازی – خبرگزاری – پشیمانی – پارلمان – ماهواره – اعتماد – سخنگوی

منبع

سوگا باز هم بابت رسوایی مهمانی پر هزینه پسرش عذرخواهی کرد در تاریخ ۱ March 2021 | 12:05 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

385381_999.jpg

برخی در بحث سند همکاری ایران و همچنين چین همواره چشمشان به رسانه های بیگانه است

برخی در بحث سند همکاری ایران و همچنين چین همواره چشمشان به رسانه های بیگانه …