خانه / تحلیل فیلم های ماهواره ای / ماهواره ابزار دشمن برای جنگ با عقاید و کانون خانواده است

ماهواره ابزار دشمن برای جنگ با عقاید و کانون خانواده است

ماهواره ابزار دشمن برای جنگ با عقاید و کانون خانواده است

390725_674

کارشناس مسائل اجتماعی، کمرنگ کردن حیا و عفت را مهم ترین هدف دشمنان از ساخت سریال های ماهواره ای خواند و گفت: دشمن به دنبال فروپاشی بنیان های خانواده به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی است.

میثم هاشمی نیا،کارشناس ارشد جامعه شناسی و مدرس دانشگاه گفت: ماهواره یکی از رسانه های قدرتمند ارتباط جمعی به حساب می آید و به دلیل ویژگی هایی که دارد قادر است امواج خود را به دورترین نقاط این کره خاکی ارسال کند و افراد بیشماری را مخاطب قراردهد.

وی افزود: کشور ما نیز در برگیرنده این امواج است البته آمار دقیق در دست نیست که چه تعداد افرادی ماهواره تماشا می کنند اما می شود حدس زد نیمی ازمردم در خانه های خود ماهواره داشته باشند.

هاشمی نیا، اظهار داشت: در این بین دشمنان ایران زمین به دلیل گسترش چشمگیر و روز افزون نفوذ حکومت جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه مردم، به دنبال ضربه زدن به این مرزوبوم هستند وعزم خود را جزم کرده اند به هر نحو ممکن جلوی این نفوذ را با جنگی تمام عیار بگیرند، جنگی که خانواده، راحت ترین سیبل برای نشانه روی دشمنان است.

وی با بیان اینکه این جنگ، جنگی است که در آن خبری از سرباز و پوتین و توپ وتانک و بمب افکن  نیست، خاطرنشان کرد: این جنگ جنگ شبکه های ماهواره ای با کانون خانواده های ایرانی  و جنگ با عقاید اسلامی و رفتارهای پسندیده  است.

هاشمی نیا، ابراز کرد: دشمنان با ساخت وتولید برنامه های خاص و هدف دار با استفاده از بازیگران خوش چهره دکورهای جذاب هزینه های گزاف سعی می کنند به اهداف پلید و شوم خود برسند که همان کم رنگ کردن ارزش های دینی و اعتقادی است.

وی اذعان داشت: این سریال ها چنان جای خود را باز کرده اند که می توان ادعا کرد  امروزه کمتر کسی است که نام سریال های چون عشق ممنوعه – حریم سلطان و  فاطما گل و برگ ریزان را نشنیده باشد حتی اگر بیننده این سریال ها نباشند این سریال ها را در نزد بیننده چنان جذاب نشان می دهند که برخی افراد حاضر نیستند حتی یک قسمت سریال را از دست بدهند در این سریال ها از نام های – علی – فاطمه – محمد ودیگر بزرگان برای نقش های منفی فیلم ها استفاده می کنند.

وی تصریح کرد: مهمترین هدف ساخت این سریال ها فروپاشی بنیان های خانواده به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی است سریال های که حیا وعفت را در بین خانواده کمرنگ می کند خیانت کردن را بسیار عادی جلوه می دهد.

هاشمی نیا، با اشاره به اینکه پژوهش ها نشان می دهد ۱۸ درصد طلاق ها بر اثر تاثیر ماهواره ها بر زوج هاست، تاکید کرد: بدیهی است که هیچ پدر ومادری به همراه فرزند خود فیلم غیراخلاقی تماشا نمی کند اما به دلیل ناآگاهی از هدف ساخت این سریال ها که اخلاق و عفت را به مثابه همان فیلم ها نشانه رفته اند در کنار یکدیگر به تماشای این سریال ها می نشینند بی اطلاع از عواقب خطرناک  تماشای چنین سریال هایی برای فرزندان و حتی خود والدین.

این کارشناس مسائل اجتماعی خاطرنشان کرد: وجود ماهواره در خانه اثرات منفی بسیاری دارد گر چه ممکن است به دلیل وجود برخی شبکه های اسلامی علمی پژوهشی فوایدی نیز داشته باشد اما بدون شک مضرات وجود ماهواره بیشتر از فواید آن خواهد بود.

وی ادامه داد: باید اذعان داشت دیدن سریال های شبکه های ماهواره ای مضرات جبران ناپذیری همچون  اشاعه فحشا و بی بندوباری، ترویج خشونت، دنباله روی از فرهنگ بیگانگان، دین گریزی، ترویج بی حجابی، سست شدن بنیان خانواده، کم کردن غیرت و بسیاری آسیب های روانی و اجتماعی دیگر دارد.

هاشمی نیا، بیان کرد: با توجه به نظریه وابستگی دی فلور وباروکیچ هرچقدر وابستگی رسانه در ارتباط با یک پیام ویژه بیشتر باشد این احتمال که پیام شناخت ها و احساسات و رفتارهای مخاطب را تغییر دهد بیشتر است.

دانلود موزیک جدید بندری

 پس تا دیر نشده باید به فکر چاره بود حال سوال پیش می آید راهکار برون رفت از تهدیدات این شبکه ها چیست ؟ که البته آسان نیست به عقیده نگارنده مهمترین راهکار ،آموزش وآگاهی خانواده ها نسبت به عواقب خطرناک روانی اجتماعی دیدن چنین سریال هایی است . افزایش سواد رسانه ای – تبیین برنامه ای منظم ومدون در آموزش وپرورش – اجازه فعالیت به شبکه های خصوصی – و توجه به مفهوم خلاقیت در برنامه سازی باید مد نظر قرار داد .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو های ماهواره ای چه چیزی را ترویج می دهند ؟

ویدئو های ماهواره ای چه چیزی را ترویج می دهند ؟ تاثیرات شبکه های ماهواره …