خانه / دسته‌بندی نشده / اکران آنلاین جایگاه سینما را نشان داد

اکران آنلاین جایگاه سینما را نشان داد

اکران آنلاین جایگاه سینما را نشان داد

|اکران آنلاین جایگاه سینما را نشان داد از اس پی سیتی|

اکران آنلاین جایگاه سینما را نشان داد خبرگزاری ایرنا: سیدجمال ساداتیان تهیه کننده سینما که آخرین فیلم تهیه شده توسط او با عنوان متری شیش و همچنين نیم قاچاق شد در آستانه یک ساله شدن فرآیند اکران آنلاین در سینمای ایران در مورد این موضوع به گفت و همچنين گو پرداخت.

– خبرگزاری ایرنا: سیدجمال ساداتیان تهیه کننده سینما که آخرین فیلم” تهیه شده توسط او با عنوان متری شیش و همچنين نیم قاچاق شد در آستانه یک ساله شدن فرآیند اکران آنلاین در سینمای ایران در مورد این موضوع به گفت و همچنين گو پرداخت.

    وی در مورد نسبت قاچاق فیلم و همچنين اکران آنلاین، اظهار داشت: بعید می دانم که اکران آنلاین بتواند جلوی قاچاق را بگیرد و همچنين حتی می بینیم فیلم هایی که به علت شرایط کرونایی و همچنين بسته بودن سالن ها، وارد پلتفرم های پخش فیلم می شوند در عرض دو، سه ساعت قاچاق شده و همچنين در شبکه های قاچاق توزیع می شوند.

یکی از معظلات و مسائل و مشکلات ما هم همین شبکه های ماهواره ای است که تمامی پخش آنها به محصولات تولید شده در ایران اختصاص دارد و همچنين محتوایی از خودشان برای پخش کردن ندارند.

  این تهیه کننده سینما با اشاره به اینکه من فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می کنم ما هر کاری بکنیم نمی توانیم جلوی شبکه قاچاق فیلم را بگیریم و همچنين حتی سینمای آمریکا هم با وجود قانون کپی رایت مصون از این اتفاق نیست، گفت: البته در ایران از سال شمسي های قبل این مطالبه از نهاد های متنوع و گوناگون و مختلف مثل وزارت ارشاد وجود داشته است که تو به عنوان متولی عرصه سینما بیایید و همچنين یک هزینه بکنید و همچنين بتوانید جلوی اینها را بگیرید.

به هرحال بحث های حقوقی در خارج از کشور رایج است و همچنين با یک هزینه ای و همچنين به کار گرفتن چند وکیل خوب می مي شود جلوی اینها را گرفت.

  ساداتیان افزود: اخیرا از پارسال تا به حال و همچنين به خاطر اینکه این شبکه های مجازی و همچنين پلتفرم ها در حال گسترش بودند اینها خودشان اراده کردند و همچنين سیستم حقوقی درست کرده و همچنين این قضیه را پیگیری کردند.

من هم شنیدم که خوشبختانه اتفاقات خوبی رخ داده و همچنين توانستند جلوی پخش بعضی فیلم ها را در این پلتفرم ها بگیرند، شامل متری شیش و همچنين نیم که به صورت رایگان پخش می شد.

  تهیه کننده فیلم برف روی کاج ها گفت: سینما یک کانون تجمع مناسب است که همیشه مورد انتخاب خانواده هاست و همچنين ما نباید از این موضوع غفلت بکنیم و همچنين نمایش خانگی را به عنوان یک اصل بپذیریم.

در صورتي که در سینما بخواهیم غفلت بکنیم شاید روی تولید آثار هم تاثیر بگذارد.

به خصوص اینکه دیدن بعضی فیلم ها به خاطر ژانر خاصی که دارد در سینما لذت دیگری دارد و همچنين دیدن آن هم روی پرده عریض و همچنين سالن تاریک لطف دیگری دارد.

  وی افزود: مسئولین در یک سال شمسي قبل به مراتب شهروندان و مردم شهر را به ماندن در منزل و خانه تشویق می کردند و همچنين طبیعتا برای تحقق این امر باید برای سرگرمی شهروندان و مردم شهر هم فکری کرد که پلتفرم های نمایش خانگی در این زمینه نقش کلیدی داشتند.

  ساداتیان گفت: فیلم هایی که جدی تر ساخته شده و همچنين هزینه های سنگین تری داشته اند تحت هر شرایطی نمایش خانگی هزینه های آنها را بر نمی گرداند و همچنين اینها حتما باید در سینما با مخاطب بیشتر و همچنين با گردش مالی بهتری بتوانند به درآمدهایشان برسند.

در نتیجه فیلم هایی که قدری جدی تر خواهند بود از حضور در نمایش خانگی استنکاف می کنند.

در حال حاظر هم دو سه فیلمی که در این فضا قرار گرفته اند پیش از اکران قاچاق شدند و همچنين فیلم هایشان اصطلاحا دست خورده شد و همچنين لذا مجبور شدند به اکران نوروزی و همچنين اکران آنلاین روی بیاورند و همچنين شاید در صورتي که شرایطشان مثل بقیه عادی بود وارد این فضا نمی شدند.

  وی افزود: به زعم بنده بسیاری از فیلم هایی که در صف اکران خواهند بود باید به نمایش خانگی بیایند، چرا که با توجه به استانداردهایی که برای پرده تعریف می کنیم اقتدار و قدرت جذب مخاطب را ندارند و همچنين خیلی به درد سینما نمی خورند.

ولی آن هم فیلم های ارزشمند هر زمانی اکران شوند مخاطب خوبی دارند تا تهیه کنندگان آن هم هم بتوانند با آن هم به دخل و درآمد رسیده و همچنين فیلم بعدیشان را بسازند.

  تهیه کننده فیلم سینمایی متری شیش و همچنين نیم ، گفت: به نظرم اکران آنلاین تجربه خوبی بود که هم جایگاه سینما و همچنين هم نمایش خانگی و همچنين تکلیف آینده اکران از همین حالا مشخص مي شود.

کلید واژه ها: اکران آنلاین – آنلاین – سینما – قاچاق – اکران – متری شیش و همچنين نیم – سینمای ایران – فیلم – تهیه کننده – شبکه های ماهواره ای – خبرگزاری – شبکه های ماهواره – گفت و همچنين گو – شرایط کرونایی – آستانه – فرآیند – موضوع – ایران – آخرین – قاچاق فیلم – توسط – شبکه – شوند – نشان – متری – کرونایی – ماهواره – معظلات و مسائل و مشکلات – پلتفرم – یکی از

منبع

اکران آنلاین جایگاه سینما را نشان داد در تاریخ ۱۴ April 2021 | 5:05 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟ …