خانه / دسته‌بندی نشده / ماجرای واکسن کرونا به اتباع چینی در تهران

ماجرای واکسن کرونا به اتباع چینی در تهران

ماجرای واکسن کرونا به اتباع چینی در تهران

|ماجرای واکسن کرونا به اتباع چینی در تهران از اس پی سیتی|

عده ای این بار صف تزریق واکسن کرونای اتباع چینی در یکی از بیمارستان های تهران را در فضای مجازی به جنجال کشیدند.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازگروه اجتماعی یکتاپرس، از صبح امروز فیلمی از تجمع تعدادی از اتباع چینی در بیمارستان نیکان تهران منتشر شده است که سروصدای زیادی در فضای مجازی به پا کرد.

برخی رسانه ها و همچنين شبکه های ماهواره ای فارسی زبان نیز با پوشش این خبر به گونه ای سعی کردند تا نشان دهند که چینی ها از حق و همچنين سهمیه واکسن ایرانی ها بهره بري و استفاده می کنند.

ولي بايد توجه داشت واقعیت چیست؟ علیرضا رییسی دست يار بهداشت وزیر بهداشت در خصوص واکسیناسیون اتباع چینی در بیمارستان نیکان، فعلاً ما واکسیناسیون اتباع را در دستور کار نداریم ولي بايد توجه داشت سفارتخانه هایی که در کشور خواهند بود برای تزریق واکسن، خود ممکن است با یک مرکز درمانی ارتباط گرفته و همچنين تزریق واکسیناسیون را انجام دهند، ولي بايد توجه داشت این واکسن ها مرتبط به کشور خودشان بوده و همچنين مرتبط به ایران نیست.

همچنین علیرضا وهاب زاده، مشاور وزیر بهداشت در این باره توضیحاتی ارائه داد: صف تزریق واکسن در بیمارستان نیکان ربط به واکسیناسیون عموم کشور ندارد.

کشور چین همزمان با ارسال محموله واکسن به ایران، تعدادی واکسن نیز برای اتباع خودش در داخل ایران ارسال کرد که این واکسن ها با هماهنگی سفارت چین به بیمارستان نیکان تحویل و همچنين واکسیناسیون چینی ها در این بیمارستان انجام شد.

وی افزود: این موضوع هیچ ارتباط به واکسیناسیون عمومی در کشور و همچنين سهمیه های واکسن موجود نداشته کاملا مستقل از این موضوع است.

بعد از مطرح شدن امضای سند راهبردی ایران و همچنين چین، جریانی هدایت شده در رسانه های معاند، به هر بهانه ای سعی در بدبین کردن شهروندان و مردم شهر نسبت به چینی ها دارند.

در آخرین نمونه شایعه به کارگیری کارمندان چینی به جای کارمندان ایرانی در شرکت ایرانسل را مطرح کردند که بعد از مدتی مشخص شد اشخاص حاضر در این کلیپ، ۱۱ فرد يا شخص تبعه کشور چین بوده اند که روز یکشنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰، برای خرید سیم کارت به فروشگاه ایرانسل در شهرستان اصفهان رفت و آمد و مراجعه کرده بودند.

شرکت ایرانسل نیز در همین ارتباط و رابطه در اطلاعیه ای ضمن نشر ۲تصویر از ماجرای مذکور که توسط دوربین های مداربسته فروشگاه ضبط شده است، خاطرنشان کرد: این اشخاص چینی به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی در دوران کرونا، در فضای باز بیرون از فروشگاه مستقر شدند تا به نوبت وارد فروشگاه شوند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: واکسیناسیون – شبکه های ماهواره ای فارسی زبان – بیمارستان – اتباع – واکسن – دست يار بهداشت وزیر بهداشت – تزریق واکسن – واکسن کرونا – چینی – فضای مجازی – شبکه های ماهواره ای – تهران – تزریق – شبکه های ماهواره – بهداشت – علیرضا رییسی – واکسن ایرانی – دست يار بهداشت – سهمیه واکسن – وزیر بهداشت – مرکز درمانی – ایران – مرتبط – مجازی – کرونا – سفارتخانه – دستور کار – صبح امروز – ایرانی ها – کشور

منبع

ماجرای واکسن کرونا به اتباع چینی در تهران در تاریخ ۲۸ April 2021 | 4:05 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم)

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم) |راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط …