خانه / دسته‌بندی نشده / ماجرای صف تزریق واکسن کرونا به اتباع چینی در تهران

ماجرای صف تزریق واکسن کرونا به اتباع چینی در تهران

ماجرای صف تزریق واکسن کرونا به اتباع چینی در تهران

|ماجرای صف تزریق واکسن کرونا به اتباع چینی در تهران از اس پی سیتی|

عده ای این بار صف تزریق واکسن کرونای اتباع چینی در یکی از بیمارستان های تهران را در فضای مجازی به جنجال کشیدند.

– از شایعه تا واقعیت: از صبح امروز فیلمی از تجمع تعدادی از اتباع چین”ی در بیمارستان نیکان تهران منتشر شده است که سروصدای زیادی در فضای مجازی به پا کرد.

برخی رسانه ها  و همچنين شبکه های ماهواره ای فارسی زبان نیز با پوشش این خبر به گونه ای سعی کردند تا نشان دهند که چینی ها از حق و همچنين سهمیه واکسن ایرانی ها بهره بري و استفاده می کنند.

  ولي بايد توجه داشت واقعیت چیست؟ علیرضا وهاب زاده، مشاور وزیر بهداشت در این باره توضیحاتی ارائه داد: صف تزریق واکسن در بیمارستان نیکان ربط به واکسیناسیون عموم کشور ندارد.

کشور چین همزمان با ارسال محموله واکسن به ایران، تعدادی واکسن نیز برای اتباع خودش در داخل ایران ارسال کرد که این واکسن ها با هماهنگی سفارت چین به بیمارستان نیکان تحویل و همچنين واکسیناسیون چینی ها در این بیمارستان انجام شد.

وی افزود: این موضوع هیچ ارتباط به واکسیناسیون عمومی در کشور و همچنين سهمیه های واکسن موجود نداشته کاملا مستقل از این موضوع است.

بعد از مطرح شدن امضای سند راهبردی ایران و همچنين چین، جریانی هدایت شده در رسانه های معاند، به هر بهانه ای سعی در بدبین کردن شهروندان و مردم شهر نسبت به چینی ها دارند.

در آخرین نمونه  شایعه به کارگیری کارمندان چینی به جای کارمندان ایرانی در شرکت ایرانسل را مطرح کردند که بعد از مدتی مشخص شد اشخاص حاضر در این کلیپ،  ۱۱ فرد يا شخص تبعه کشور چین بوده اند که روز یکشنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰، برای خرید سیم کارت به فروشگاه ایرانسل در شهرستان اصفهان رفت و آمد و مراجعه کرده بودند.

شرکت ایرانسل نیز در همین ارتباط و رابطه در اطلاعیه ای ضمن نشر ۲تصویر از ماجرای مذکور که توسط دوربین های مداربسته فروشگاه ضبط شده است، خاطرنشان کرد: این اشخاص چینی به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی در دوران کرونا، در فضای باز بیرون از فروشگاه مستقر شدند تا به نوبت وارد فروشگاه شوند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: بیمارستان – واکسن – تزریق واکسن کرونا – تزریق واکسن – شبکه های ماهواره ای فارسی زبان – واکسیناسیون – واکسن کرونا – اتباع – فضای مجازی – شبکه های ماهواره ای – مشاور وزیر بهداشت – چینی – تهران – تزریق – ایران – شبکه های ماهواره – چینی ها – واقعیت – واکسن ایرانی – سهمیه واکسن – وزیر بهداشت – ارسال – مجازی – کرونا – مشاور وزیر – سفارت چین – صبح امروز – ایرانی ها – کشور – کشور چین

منبع

ماجرای صف تزریق واکسن کرونا به اتباع چینی در تهران در تاریخ ۲۸ April 2021 | 3:40 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

61919439.jpg

انحصار صداوسیما عامل افت کیفیت آثار تلویزیونی است

انحصار صداوسیما عامل افت کیفیت آثار تلویزیونی است |انحصار صداوسیما عامل افت کیفیت آثار تلویزیونی …