خانه / دسته‌بندی نشده / حضور ۳۰ اندیشمند از ۲۰ کشور در دومین کنگره بین المللی قدس شریف

حضور ۳۰ اندیشمند از ۲۰ کشور در دومین کنگره بین المللی قدس شریف

حضور ۳۰ اندیشمند از ۲۰ کشور در دومین کنگره بین المللی قدس شریف

|حضور ۳۰ اندیشمند از ۲۰ کشور در دومین کنگره بین المللی قدس شریف از اس پی سیتی|

دست يار بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از برگزاری دومین کنگره بین المللی قدس شریف به صورت مجازی با شعار «القدس اقرب» و همچنين حضور ۳۰ اندیشمند از ۲۰ کشور جهان خبر داد.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازخبرنگار حج و همچنين زیارت خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حمید احمدی، دست يار بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست خبری امروز ۱۲ اردیبهشت که در ساختمان ، آرژانتین، شیلی، تونس در محورهای متنوع و گوناگون و مختلف همایش قدس شریف سخنرانی می کنند.

شعار روز قدس سال شمسي ۱۴۰۰ دست يار بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه شعار امسال در روز قدس بر اساس سخنان شیخ حسن نصرالله، دبیرکل ی از طریق شبکه های ماهواره ای و همچنين مجازی همچون شبکه اینترنتی عبرات پخش می مي شود.

محورهای دومین کنگره بین المللی قدس شریف حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه همایش بین المللی قدس شریف با محوریت فلسطین اشغالی برگزار می مي شود، ادامه داد: در این کنگره موضوعاتی همچون فلسطین و همچنين قدس شریف مسأله مشترک امت اسلامی ، مقاومت اسلامی و همچنين قدس شریف ، مقاومت فلسطین و همچنين دفاع از قدس ، سیات های آشکار و همچنين پنهان رژیم صهیونیستی در اشغال قدس شریف ، وحدت امت اسلامی و همچنين دفاع از قدس شریف ، حقوق بشر و همچنين اشغالگری رژیم صهیونیستی ، افول اقتدار و قدرت آمریکا و همچنين آینده رژیم صهیونیستی ، فرهنگ عاشورا و همچنين دفاع از قدس شریف ، اربعین حسینی و همچنين قدس شریف مورد بررسی قرار می گیرد.

وی به ادامه محورهای کنگره بین المللی قدس شریف اشاره کرد و همچنين گفت: همچنین در این همایش موضوعات سرداران شهید مقاومت و همچنين قدس شریف ، قدس در اندیشه امام و پيشوا  و همچنين رهبری ، تروریسم دولتی و همچنين بحران منطقه ای ، عادی سازی روابط حکومت های اسلامی با رژیم صهیونیستی و همچنين خیانت به آرمان های فلسطین و همچنين قدس ، افراط گری و همچنين مسأله فلسطین ، جبهه مقاومت و همچنين دفاع از حرم الهی ، علمای جهان اسلام و همچنين قدس شریف ، ادیان ابراهیمی و همچنين قدس شریف ،  بازنمایی هنری و همچنين رسانه ای قدس شریف ، علل تداوم اشغال قدس و همچنين راهکارهای آزادسازی آن هم و همچنين  قدس محور ارتباطات فرهنگی جهان اسلام مطرح خواهد شد.

برپایی شبی با قرآن و همچنين شب شعر با موضوع قدس شریف دست يار بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه به برپایی شبی با قرآن با همکاری شورای قرآنی کمیته فرهنگی ستاد اربعین و همچنين برگزار و همچنين به صورت مجازی پخش می مي شود، قاریانی از کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف شرکت می کنند.

همچنین در روز جمعه ۱۷ اردیبهشت همزمان با ۲۴ ماه رمضان مراسم شب شعر با حضور شاعران و همچنين فرهیختگانی از کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف همچون ایران اسلامی، سوریه، لبنان و همچنين پاکستان با عنوان قدس شریف برگزار می مي شود.

قدس شریف تنها و فقط مختص مسلمانان نیست حجت الاسلام احمدی به اهمیت قدس شریف برای ملت های اسلامی اشاره کرد و همچنين گفت: قدس به عنوان حرم ابراهیمی مورد احترام است و همچنين مختص به مسلمانان نیست.

سال شمسي قبل بخشی از سخنرانان کنگره بین المللی قدس شریف فعالان مقابله با تجاوز رژیم صهیونیستی از پیروان مسیحیت، یهود و همچنين بودا بودند که که امسال هم یکی از سخنرانان این همایش از کشور شیلی از علمای مسیحیت است که در این همایش در مورد اهمیت توجه به قدس اشغالی و همچنين جلوگیری از تجاوز به سرزمین های قدس شریف سخنرانی مي کند.

رییس کمیته فرهنگی و همچنين آموزشی ستاد مرکزی اربعین در ادامه با اشاره به دلیل برپایی کنگره بین المللی قدس شریف، گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید دارند که روز قدس به فراموشی سپرده نشود، ما نیز این همایش بین المللی را به منظور زنده نگه داشتن یاد قدس شریف و همچنين ایجاد دلگرمی  برای شهروندان و مردم شهر فلسطین برگزار می کنیم تا به نوعی به شهروندان و مردم شهر فلسطین ابراز داریم که شهروندان و مردم شهر جهان در کنار معظلات و مسائل و مشکلات کرونا، همچنان به مساله قدس و همچنين فلسطین توجه دارند.

موضع گیری ضدصهیونیستی می تواند پشتوانه مقاومت شهروندان و مردم شهر فلسطین باشد حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه آمریکا می خواهد رژیم صهیونیستی را به جهان تحمیل کند، افزود: موضع گیری ضدصهیونیستی در کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف می تواند پشتوانه مقاومت شهروندان و مردم شهر فلسطین باشد.

در این کنگره برخی از جوانان فلسطینی نیز با ما همراه خواهند بود و همچنين کشورهای اسلامی هم نشان می دهند که با جریان مقاومت فلسطین حرکت می کنند تا شاهد ادامه مقاومت در فلسطین و همچنين انعکاس آن هم در داخل سرزمین های اسلامی باشیم.

دست يار بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به حمله های سایبری به سِرورهای ما در خارج از کشور همزمان با برپایی کنگره بین المللی قدس شریف توسط رژیم صهوینیستی در سال شمسي قبل، خاطر نشان کرد: این حملات نشانگر اهمیت کنگره بین المللی قدس است؛ چرا که انها می دانند چنین گردهمایی و همچنين نشست هایی می تواند قدس را زنده نگه داشته و همچنين به حمایت اندیشمندان از شهروندان و مردم شهر فلسطین اشغالی منجر مي شود.

امیدواریم به زودی ابعاد جنایات رژیم صهیونیستی و همچنين ضرورت دفاع از قدس شریف به عنوان حرم الهی نه تنها برای مسلمانان بلکه برای همه کشورهای جهان تبیین مي شود تا با افول حکومت های استکبار”ی به ویژه آمریکا، شاهد فروپاشی رژیم جعلی صهیونیستی باشیم.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی – بین الملل – کنگره بین المللی – بین المللی – قدس شریف – مذاهب اسلامی – تقریب مذاهب – حجت الاسلام – شریف – برگزار – اسلامی – شبکه های ماهواره ای – حجت الاسلام احمدی – جهان – اندیشمند – جهانی – کنگره – همایش بین المللی – مذاهب – دست يار – شبکه های ماهواره – تقریب – برگزاری – محورهای – روز قدس – فلسطین اشغالی – شعار – مجمع – همایش – احمدی

منبع

حضور ۳۰ اندیشمند از ۲۰ کشور در دومین کنگره بین المللی قدس شریف در تاریخ ۲ May 2021 | 1:40 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟ …