خانه / مقالات / تحصیل در دانشگاه های پزشکی اوکراین

تحصیل در دانشگاه های پزشکی اوکراین

http://migrate.mento.ir/services/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA

در کشور اوکراین مانند هر کشور دیگری دانشگاه ها به دو دسته دولتی خصوصی تقسیم می شوند.در این کشور مدارک دانشکده های دولتی در مقاطع مختلف جهت دانشگاه های دولتی دیگر معتبر است .بعضی از دانش کده های اوکراین از نظر وزرات بهداشت ایران مورد تایید نیستند برای ادامه تحصیل در این کشور بایستی در مورد دانش کده مورد نظرتان قطعا از مراجع معتبر تحقیق بکنید .اما اگر بعد از تحصیل در اوکراین به دنبال آینده کاری در ایران نیستید می بایست گفت که دانش کده های اوکراین از اعتبار خاصی در اوپا و آمریکا برخوردار می باشند .هرچند که تعدای از دانش کده های این کشور که اکثر آنها در قلب اوکراین به مفهومشهر کیف واقع شده با استاندارد های وزارت بهداشت ایران همخوانی دارد.

گاهي از دانشگاه های دولتی اوکراین که در سطح جهان شناخته شده اند عبارتند از :

۱٫دانش کده دولتی بوگامولتس که در کیف قرار دارد در شاخه پزشکی کار می نماید .

۲٫دانشگاه کاپئی یا پلی تکنینک این کشور که در زمینه لوم مهندسی فنی کار می نماید .

۳٫دانش کده دولتی هوا فضای اوکراین که در کیف واقع شده است به نام کیگا مشهور است.

۴٫دانشگاه تاراساشفچنکو که در زمینه علوم آدم ی زیاد معتبر و زیاد دیده شده است.

۵٫دانشکده مهندسی حمل نقل که به نام ترانسپورت شناخته می شود.

آموزش در این کشور با زبان روسی,انگلیسی اوکراینی انجام می شود.جهت یادگیری زبان روسی باید دانشجو متقاضی یک دوره ۹ماه را برای یادگیری بگذراند. هرچند که تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی میسر است.دولت اوکراین مانند کشور های دیگر برای رفاه حال دانشجویان امکانات خوابگاه و بیمه دانشجویی را ارائه میدهد.در ادامه به معرفی برخي دانش کده های پزشکی اوکراین می پردازیم.

دانشکده دارو سازی خارکف
دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین در سال ۱۹۲۱ تاسیس شد و در هاله حاضر رتبه ۷۸۲۹ جهان ی را به اختصاص داده.دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین یکی از دانشگاه های تخصصی داروسازی شیمی بهداشت پزشکی در اوکراین است .تکنولوژی مواد آرایشی و عطرها، داروسازی، داروسازی سنتی، تکنولوژی دستگاهای داروسازی،بیوتکنولوژی، علوم آزمایش گاهی

تکنولوژی مواد آرایشی عطرها دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

یکی از رشته های تخصصی دانش کده دارو سازی خارکف اوکراین تکنولوژی مواد آرایشی است ، ارزش مواد آرایشی بهداشتی در اروپا سبب شده است که این رشته از حالت کلاسیک خود خارج شده علاوه بر صنعتی و پول ساز شدن این رشته، با پوشش تکنولوژی آرایشی به سلامت افراد جامعه در ضمینه های پوست مو یاری کند. کشور اوکراین هم بعد از ورود علم شیمی و دارویی در ضمینه بهداشت به صورت تخصصی به این مساله پرداخته است.رشته جذاب تذکر دیکر در دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین در مورد عطر ها ادکلن ها است که به صورت تخصصی در دانش کده دارو سازی خارکف اوکراین به آن پرداخته شده است.

رشته بیوتکنولوژی و علوم آزمایش گاهي دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

رشته بیو تکنولوژی جزو ۱۰ رشته برتر پر درآمد جهان است ،این رشته کلا رشته جوانی است ، مباحث بیوفیزیک، بیوشیمی، ژنتیک، مهندسی ژنتیک، زیست شناسی، میکروب شناسی و … جزو زیر شاخه های بیوتکنولوژی است . در کشور های اروپایی آمریکا بیوتکنولوژی اهمیت برای دارد، مقاوم شدن ویروس ها، باکتری … در مقابل آنتی بیوتیک ها، فعال شدن ویروس های باکترهای چند میلیون ساله که به علت گرمای زمین از حالت غیر فعال خارج شده اند، بیماری های ناشناخته معروف به های عصر تکنولوژی یکی از دلایل آن امواج حوزه های الکتریسته مباشد، سندرم های نو ، جهش های ژنی جدید در حوزه تکامل آدم باعث شده که رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی جزو علوم کلاسیک در مقابل بیوتکنولوژی محسوب شوند و افرادی که رشته بیوتکنولوژی را می خوانند و از این رشته فارغ التحصیل میشوند پزشک مدرن نامیده میشوند، چون رشته هایی مثل پزشکی دندانپزشکی فقط با مشاهدات و تست ات ابتدایی می توانند ایرادات روتین رو تشخیص دهند برای تشخیص اصولی تر دست به دامن علوم ازمایشگاهی و بیوتکنولوژی می شوند. ولی در هر صورت بایستی پذیرفت که مادر همه این رشته های نتیجه پیشرفت علم پزشکی بوده است.

دانش کده دارو سازی خارکف اوکراین یکی از دانشگاه های پیشرفته معتبر در رشته بیوتکنولوژی محسوب می شود .

رشته داروسازی دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

رشته داروسازی به دو زبان روسی انگلیسی ارائه می شود شرط ورود آن گذراندن دوره پری مدیکال است شهریه رشته داروسازی به زبان انگلیسی ۴۲۰۰ دلار در سال و به زبان روسی ۳۱۰۰ دلار است .

دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین
دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین در سال ۱۹۵۶ افتتاح شد و در حال حاضر در اهمیت ۸۸۳۸ جهان ی قرار دارد.رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، پرستاری، مامایی و طب اطفال در این دانش کده ارایه میشوند.

رشته های دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین

پری مدیکال یا پیش دانشبعضی پزشکی دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین ۹ ماه
رشته پزشکی به زبان روسی انگلیسی دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین ۶ سال
رشته دندانپزشکی به زبان روسی انگلیسی دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین ۵ ساله
رشته داروسازی به زبان روسی انگلیسی دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین ۵ ساله
رشته پرستاری به زبان انگلیسی روسی دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین ۴ ساله
تخصص های پزشکی دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین بین ۴ الی ۶ سال

شرایط ورود دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین برای رشته های پزشکی دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین، دندانپزشکی دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین، داروسازی پرستاری دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین قبل از ورود به دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین بایستی دوره پیش دانشگاهي پزشکی یا پری مدیکال را با خوب یت بگذرانند، بعد از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهي پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

نرخ های تحصیل در دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۶۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۱۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۹۸۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۲۵۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۵۰۰ دلار

تعرفه خوایگاه های دانش کده پزشکی لوگانسک اوکراین بسته به کیفیت ساختمان خدمات ماهی بین ۵۰ دلار الی ۱۰۰ دلار

هزینه بیمه خدمات اصلاح ی اجباری دانشجویی سالیانه ۱۲۰ دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی ۱۰۰ دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشکده پزشکی لوگانسک اوکراین اضافه میگردد.

تحصیل در دانش کده پزشکی دانتسک
دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین در سال ۱۹۳۰ تاسیس شد در حال حاضر رتبه ۶۰۰ جهان ی را دارد و یکی از معتیر ترین دانش کده های پزشکی اوکراین و اروپا است ، استادان این دانش کده خیلی سخت گیر است از کوچکترین خطایی در طول تحصیل از دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین چشـم پوشی نمی کنند.به علت اعتبار بالای دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین در اروپا، هر ساله شماری بسياري از متقاضیان تحصیل در اوکراین دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین به شهر دانسک دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین میزوند.

رشته های دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین

رشته های پزشکی عمومیدانش کده پزشکی دانتسک اوکراین
طب اطفال دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
دندانپزشکیدانشکده پزشکی دانتسک اوکراین
دارو سازی دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین
پرستاری دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین

شرایط ورود به دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین

متقاضیان تحصیل در اوکراین دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین، قبل از ورود به دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین در رشته های پزشکی، دندانپزشکی داروسازی می بایست دوره پریمدیکال دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین یا دوره پیش دانشبرخي پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین را به اتمام برسانند، بعد از اتمام این دوره دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین می تواند بدون امتحان ورودی به دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین در رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین داروسازی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ورود نماید .

در صورتی که دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین در امتحان پریمدیکال یا پیش پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین رد شود بایستی به بازبینی پافتور نماید ، به مفهومتجدید دوره نماید.

نرخ های تحصیل در اوکراین دانش کده پزشکی دانتسک اوکراین

تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۱۶۰۰ دلار
تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۲۱۰۰ دلار
تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان روسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۱۷۰۰ دلار
تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی دانشکده پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۲۳۰۰ دلار
تحصیل در رشته داروسازی به زبان روسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین تریمی ۱۶۰۰ دلار
تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۲۱۰۰ دلار
هزینه خوایگاههای دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین بسته یه کیفیت خوابگاه بین ماهی ۵۰ دلار الی ۱۰۰ دلار است.

دانش کده علوم پزشکی لووف
این دانش کده در سال ۱۷۸۴ تاسیس شده و معتبر ترین دانشگاه پزشکی اوکراین است که در اهمیت ۷۰۰ بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.دانشکده های دیگر دانشکده علوم پزشکی لووف اوکراین در سالهای ۱۹۵۶ و سال ۱۹۹۴ تاسسیس کردید.دانشجویان میتوانند در رشتهای مختلف پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی داروسازی، همچنین تخصصهای مختلف پزشکی در این دانشکده تحصیل کنند .اين دانشکده با وجود اينكه هنوز تائيد ايران نشده است اما تنها دانشگاه علوم پزشكي انگليسي زبان اوكراين ميباشد كه در سال ۱۷۸۴ بوسیله جوزف دوم كه بعدها امپراتور اتريش مجارستان شد تاسيس گرديد قدمت زيادي دارد . در حال حاضر اين دانشکده داراي ۸۸ پروفسور ۲۹۴ دانشيار ۴۰۰ استاديار بيش از ۴۴۰۰ دانشجو ميباشد.

اين دانش کده رتبه دوم دانش کده هاي علوم پزشكي اوكراين را بعد از دانشگاه علوم پزشكي كيف دارا ميباشد.

رشته ها :

اين دانشکده داراي رشته هاي پزشكي(۶ سال) ،‌ دندانپزشكي(۵ سال) ، داروسازي(فوق ليسانس = ۵ سال) پرستاري (ليسانس =۴ سال) تخصصهاي پزشكي دندانپزشكي(۳ تا ۶ سال)

تخصصهاي پزشكي دندانپزشكي و داروسازي حاوی :

طب داخلي(گوارش، قلب، دستگاه تنفسي) جراحي ، جراحي اعصاب ، اطفال، زنان زايمان بيماريهاي چشـم ، بيماريهاي كودكان، ارتوپدي اورژانس، بيماريهاي عفو ني اپيدمي شناسي، بيماري سل ، مغز و اعصاب، بيماريهاي پوست آميزشي، گوش حلق وبيني، روانپزشكي، دستگاه ادراري تناسلي، سرطان و تمور شناسي، غده ها داخلي، طب هسته اي، طب اورژانس، جراحي فك صورت، بهداشت كودكان، ارتودنسي، دندانپزشكي ارتوپديك، تكنولوژي تهيه دارو، تكنولوژي صنعتي تهيه دارو، اقتصاد دارو، بازاريابي پزشكي، داروسازي

زبان تدريس دانشگاه :

زبان تدريس دانش کده انگليسي روسي ميباشد و شرط ورودي داشتن

معلومات زبان انگليسي يا شركت در دوره زبان پاتفك روسي قبولي

در دوره پاتفك ميباشد. دوره آموزش زبان با خوابگاه ميباشد و هزينه خوابگاه ۶۰۰-۲۵۰ دلار است.

شهريه ها:

شهريه پزشكي (به زبان روسي ۳۱۰۰ دلار انگليسي ۴۰۰۰ دلار)
شهريه دندانپزشكي(به زبان روسي۳۸۵۰ دلار وانگليسي۴۵۰۰دلار)
شهريه داروسازي (به زبان روسي۳۱۰۰ دلار وانگليسي ۴۰۰۰ دلار)
شهريه پرستاري (به زبان روسي۲۵۰۰ دلار انگليسي ۳۵۰۰ دلار)
شهريه تخصصهاي پزشكي دندانپزشكي(به زبان روسي ۳۵۰۰ دلار و به زبان انگليسي ۴۵۰۰ دلار)

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …