خانه / دسته‌بندی نشده / امیر رفیعی: از فیلم های من بدون اجازه بهره بري و استفاده کردند، فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نمی کنم هوادار استقلال هم راضی باشد!

امیر رفیعی: از فیلم های من بدون اجازه بهره بري و استفاده کردند، فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نمی کنم هوادار استقلال هم راضی باشد!

امیر رفیعی: از فیلم های من بدون اجازه بهره بري و استفاده کردند، فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نمی کنم هوادار استقلال هم راضی باشد!

|امیر رفیعی: از فیلم های من بدون اجازه بهره بري و استفاده کردند، فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نمی کنم هوادار استقلال هم راضی باشد! از اس پی سیتی|

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازطرفداری، روز قبل یکی از شبکه های ماهواره ای مستندی از زنده یاد پرویز خسروانی در برنامه جذاب و جالب و خوب ای با نام «میراث ماندگار» پخش کرد که بیش از ۸۰ قسمت و بخش روزنامه ها، – به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازطرفداری، روز قبل یکی از شبکه های ماهواره ای مستندی از زنده یاد پرویز خسروانی در برنامه جذاب و جالب و خوب ای با نام میراث ماندگار پخش کرد که بیش از ۸۰ قسمت و بخش روزنامه ها، فیلم” ها، مصاحبه ها و همچنين حتی متن آن هم کپی شده از آبی به رنگ آسمان بود ولي بايد توجه داشت در تیتراژ نام عوامل دیگری به چشم می آمد.

از این رو با امیر رفیعی سازنده آبی به رنگ آسمان صحبت کردیم تا ببینیم مجوزی در این راستا از سوی وی صادر شده یا خیر که پاسخ داد: عوامل این برنامه جذاب و جالب و خوب یا حتی تلویزیون مربوطه بی توجه به حقوق مادی و همچنين معنوی فیلم و همچنين بدون هیچ اجازه ای اقدام به چنین انتشاری کردند که باعث تعجبم است.

حتی خیلی زحمت تغییر متن نوشته شده از سوی زنده یاد خشایار الوند را هم در کارشان به خود ندادند.

 برای آبی به رنگ آسمان و همچنين من ناصر حجازی هستم… هر کدام به تنهایی سال شمسي ها بدون حمایت هیچ ارگانی وقت گذاشته شده، تهیه منابع آرشیوی آن هم به خصوص قبل انقلاب زحمت زیادی به خود دیده و همچنين کار کماکان تحت قرارداد جاهای بسیاری برای پخش است.

تعجب می کنم چگونه و چطوري به قانون کپی رایت احترام نگذاشتند و همچنين حتی اسم عوامل را هم تغییر دادند و همچنين بدتر این که حتی زحمت یک تماس تلفنی به خود را ندادند.

رفیعی کارگردان آبی به رنگ آسمان ادامه داد: شاید در صورتي که بخواهم فیلمی پیرامون یک تاریخ به فرض تاریخ سینما بسازم، می آیم و همچنين با ذکر منبع از چند پلان یا یک سکانس فیلمی دیگر بهره بري و استفاده می کنم ولي بايد توجه داشت این که بیاییم از محتوای یک فیلم بی کم و همچنين کاست یک کار کوتاه بسازیم به نام کار جدید با عواملی دیگر، باعث تاسف است.

چنین عملی مثل این می ماند که یک فیلم سینمایی یا مستند از شخص دیگری را کوتاه کنم و همچنين آن هم را به نام خودم ثبت نمایم در حالی که مالک آن هم نیستم.

رفیعی که اخیرا افسانه یک عقاب را ساخته بود، گفت: قطع به یقین هوادار استقلال” یا فرد علاقه مند به آبی به رنگ آسمان و همچنين من ناصر حجازی هستم… نیز راضی نیست که با یک اثر مستقل که در ایران ساخته شده و همچنين با سپری کردن سختی ها در معرض دید شهروندان و مردم شهر قرار گرفته، اینچنین رفتار مي شود.

در پایان از رفیعی مالک دو اثر مذکور سوال شد نيت و اراده شکایت از این شبکه یا برنامه جذاب و جالب و خوب را دارد که پاسخ داد: فعلا در حال بررسی موضوع هستم و همچنين به زودی تصمیم نهایی را خواهم گرفت.

کلید واژه ها: شبکه های ماهواره ای – شبکه های ماهواره – آبی به رنگ آسمان – پرویز خسروانی – امیر رفیعی – برنامه جذاب و جالب و خوب – طرفداری، – زنده – خسروانی – ماندگار – روزنامه – ماهواره – هوادار استقلال – فیلم – ۸۰ قسمت و بخش – یکی از – رفیعی – نقل از – پرویز – قبل – میراث – آسمان – عوامل – بدون اجازه – شبکه – امیر – بدون – تلویزیون – قسمت و بخش – استقلال

منبع

امیر رفیعی: از فیلم های من بدون اجازه بهره بري و استفاده کردند، فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نمی کنم هوادار استقلال هم راضی باشد! در تاریخ ۱۷ July 2021 | 6:30 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم)

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم) |راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط …