خانه / دسته‌بندی نشده / اروپا را آب برد؛ رسانه های لندن نشین را خواب

اروپا را آب برد؛ رسانه های لندن نشین را خواب

اروپا را آب برد؛ رسانه های لندن نشین را خواب

|اروپا را آب برد؛ رسانه های لندن نشین را خواب از اس پی سیتی|

درحالی که کشته های سیل در اروپا از ۱۰۰ فرد يا شخص در آلمان و همچنين ۲۰ تن در بلژیک عبور کرده، شبکه های ماهواره ای فارسی زبان که در قلب اروپا مستقر خواهند بود تنها هر ۲۴ ساعت یک خبر منتشر کردند؛ – ” هنوز در شوک حذف زودهنگام از مسابقات یورو ۲۰۲۰ بودند که باران سیل آسا بار دیگر کشورشان را غافلگیر کرد.

مقامات بلژیک اعلام کردند که تلفات سیل ویرانگر دو سه روز اخیر در این کشور به ۲۰ کشته رسیده و همچنين ۲۰ فرد يا شخص همچنان مفقود خواهند بود.

از سوی دیگر، در پی وقوع سیل شدید در آلمان، حداقل ۱۰۳نفر جان خود را از دست دادند و همچنين حدود ۱۳۰۰ فرد يا شخص هم بر اثر سیل در منطقه نوین آر-آروایلار مفقود خواهند بود.

  خبرهاي جديد این اتفاقات به سرعت در رسانه های مطرح جهان پخش و همچنين به یکی از سوژه های مهم رسانه ها تبدیل شد ولي بايد توجه داشت بررسی خروجی های شبکه های مامواره ای فارسی زبان نشان می دهد که هر سه شبکه بی بی سی فارسی، ایران اینترنشنال و همچنين منوتو که دفتر آن هم ها در لندن، قلب اروپاست تا ساعت ها از پوشش این خبرهاي جديد سر باز زدند و همچنين مباحث و مطالب دیگری را منتشر می کردند و همچنين بعد از ساعت ها به نشر هر روز خدا یک خبر در مورد این فاجعه اکتفا کردند.

  همین رسانه ها که خبر کشته شدن ده ها فرد يا شخص در اروپا را بعد از چند ساعت و همچنين به صورت” گذرا پوشش دادند، خبر سیل در کرمان که منجر به از دست رفتن جان یک ایرانی شد را به صورت  خبر فوری و همچنين پرحجم پوشش دادند.

  مقایسه نحوه پوشش خبرهاي جديد این فاجعه در اروپا با حادثه سیل ۹۸ که منجر به جان باختن ۴۲ تن از هموطنانمان شد(نصف جانباختگان قطعی سیل آلمان تا این لحظه) نشان می دهد که  ۱- رسانه هایی مانند بی بی سی فارسی و همچنين اینترنشنال هرکدام بیش از ۱۰۰ پست و همچنين یا مطلب در خروجی های خودشان منتشر کردند.

۲- محتوای مباحث و مطالب سیل ۹۸ القای ترس و همچنين دلهره، ناکارآمد نشان دادن نوع حکومت، بی تفاوت نشان دادن مسئولان، زیرسوال بردن ارگان های حمایتی مانند سپاه و همچنين ارتش بود.

    همین نحوه پوشش مغرضانه خبرهاي جديد رسانه های فارسی زبان مورد توجه فعالان رسانه ای نیز قرار گرفته است.

به روش مثال عبدالله گنجی، مدیر مسئول رونامه جوون این تصویر را منتشر کرد و همچنين از مانور لحظه به لحظه اعتراضات در خوزستان و همچنين خبرهاي جديد با رویکرد مثبت در مورد فاجعه اروپا اشاره کرد.

  محسن مهدیان، دست يار خبر خبرگزاری فارس هم به نحوه پوشش خبر بی بی سی که نتیجه آن هم کامنت های خودتحقیری عده ای از کاربران خواهد بود، اشاره کرد:    محمدرضا شهبازی از فعالان رسانه ای هم به مباحث و مطالب احتمالی برخی کاربران درپی وقوع چنین اتفاقاتی اشاره کرد:
کلید واژه ها: شبکه های ماهواره ای فارسی زبان – رسانه ها – اروپا – شبکه های ماهواره ای – ایران اینترنشنال – فارسی – شبکه های ماهواره – رسانه – شبکه – باران سیل آسا – شبکه بی بی سی – بلژیک – آلمان – اینترنشنال – مفقود – تلفات سیل – زودهنگام – کشور – دیگر – ساعت – لندن – کشته – زبان – وقوع سیل – ویرانگر – مسابقات – بی بی سی – ماهواره – یورو ۲۰۲۰ – مقامات

منبع

اروپا را آب برد؛ رسانه های لندن نشین را خواب در تاریخ ۱۷ July 2021 | 1:00 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟ …