خانه / دسته‌بندی نشده / تکنیک شبکه های ماهواره ای برای ایجاد شکاف میان شهروندان و مردم شهر و همچنين حاکمیت

تکنیک شبکه های ماهواره ای برای ایجاد شکاف میان شهروندان و مردم شهر و همچنين حاکمیت

تکنیک شبکه های ماهواره ای برای ایجاد شکاف میان شهروندان و مردم شهر و همچنين حاکمیت

|تکنیک شبکه های ماهواره ای برای ایجاد شکاف میان شهروندان و مردم شهر و همچنين حاکمیت از اس پی سیتی|

شبکه های ماهواره ای با استناد به آماری که همه شهروندان و مردم شهر به آن هم دسترسی ندارند موجب شکاف میان شهروندان و مردم شهر و همچنين حاکمیت می شوند.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازگروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا”، مجید منعمی با حضور در برنامه جذاب و جالب و خوب امواج شبهه در مورد جنگ ماهواره ای معاند علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: امروزه شاهد پدیده ای به نام سپهری شدن رسانه هستیم یعنی در دنیای امروز هر کسی می تواند، در هر زمانی و همچنين به هر محتوا در هر قالبی که می خواهد دسترسی داشته باشد.

* تغییر ذائقه؛ هدف اصلی شبکه ای ماهواره ای وی افزود: شبکه های ماهواره ای کارکرد خود را در سپهر رسانه ای دارند، درواقع هریک از پلت فرم ها در اینترنت و همچنين شبکه های تلویزیونی و همچنين رادیویی فعالیت خود را انجام می دهند و همچنين در کنارهم موجب هم افزایی می شوند.

به عقیده منعمی تغییر ذائقه مخاطبین، کارویژه رسانه های معاند است و همچنين هدف اصلی تلاش های آنها جابه جایی اولویت های مخاطبان است چرا که با این روش، بدون نیاز به جنگ و همچنين درگیری می توانند یک جغرافیای خاص را تسخیر کنند.

* القای بی تفاوتی اجتماعی با استناد به آمار غلط عضو کارگروه نخبگان قرارگاه ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به پرسش مجری رادیو گفت وگو مبنی بر این که شبکه های ماهواره ای از چه روش هایی برای تاثیرگذاری بر مخاطبان بهره بري و استفاده می کنند، توضیح داد: هر رسانه برای نوع اثری که می خواهد بر مخاطب داشته باشد، تکنیک های متفاوتی را به کار می گیرد.

وی، القای بی تفاوتی اجتماعی از طریق بهره بري و استفاده از آمار و همچنين اطلاعات غلط را به عنوان یکی از تکتیک های رسانه های معاند برشمرد و همچنين گفت: بخشی از اطلاعات موجود در هر کشوری، استراتژیک است که هر حکومت و همچنين حکومتی اجازه نشر آن هم را ندارد و همچنين بخشی از آن هم قابل نشر است ولي بايد توجه داشت همه به آن هم دسترسی ندارند.

به عنوان مثال اینکه ما چند نیروگاه برق داریم و همچنين تولیدات آن هم ها چگونه و چطوري بهره بري و استفاده می مي شود، اطلاعاتی است که در اختیار شهروندان و مردم شهر قرار ندارد.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: شبکه های ماهواره ای با استناد به آماری که همه شهروندان و مردم شهر به آن هم دسترسی ندارند و همچنين در یک برهه زمانی برایشان ارزشمند می مي شود، ذهن آنها را مشوش و همچنين درگیر می کنند و همچنين باعث می مي شود مخاطب نسبت به ماجرا سوبرداشت داشته باشد، به مرور زمان این موضوع موجب شکاف میان شهروندان و مردم شهر و همچنين حاکمیت می مي شود.

* برجسته سازی مسائل کم اهمیت برای انحراف ذهن مخاطب به گفته منعمی، برجسته سازی یکی دیگر از روش های رسانه ها برای تاثیر گذاری بر مخاطب است یعنی راه و همچنين موضوعاتی که پیگیری آنها می تواند برای زندگی شهروندان و مردم شهر راهگشا باشد و همچنين مسیری را برای بهبود شرایط جامعه بگشاید کنار گذاشته می مي شود و همچنين به مسائلی با اولویت کم پرداخته می مي شود.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: شبکه های ماهواره ای – شبکه های ماهواره – ماهواره – شبکه – رسانه – جمهوری اسلامی ایران – شبکه های تلویزیونی – رسانه های معاند – جمهوری اسلامی – دسترسی – شهروندان و مردم شهر – حاکمیت – تغییر – معاند – امروز – تلویزیونی – هم افزایی – جابه جایی – شکاف – سپهر – میان – خبرگزاری – رسانه ای – رادیویی – مخاطبان – اینترنت – پلت فرم – برنامه جذاب و جالب و خوب – اولویت – استناد

منبع

تکنیک شبکه های ماهواره ای برای ایجاد شکاف میان شهروندان و مردم شهر و همچنين حاکمیت در تاریخ ۱۷ July 2021 | 1:15 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم)

راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط بیمارستان میلاد (فیلم) |راه اندازی بیمارستان صحرایی در حیاط …