خانه / مقالات / اف ال استودیو FL Studio

اف ال استودیو FL Studio

فروش وي اس تي

Fruity Loops که با نام اختصارى FL Studio نیز خوانده می شود، یک است که جزء خانواده Sequencerها محسوب می شود. همان گونه که می دانید از Sequencerها به منظور تهیه موسیقى هاى ریتمیک مصرف می شود. بصورت خیلى ساده مختصرآموزش کار در یک Sequencer به این گونه است که شما الگوهاى مختلفى (که در واقع هر کدام قطعه موسیقى مى باشند) را مى سازید از کنار قرار دادن آنها موسیقى نهایى ایجاد می شود. بدین ترتیب شما یک استودیوى دیجیتال مجهز را در رایانه خود خواهید داشت و توسط آن مى توانید هر نوع سبک موسیقى را خلق بکنید .شما مى توانید با امکانات این پروگرام قوی آهنگ هاى خود را ساخته و آنها را در فرمت هاى WAV ، MP3، MIDI، یا فرمت پروژه در FL یعنى FLP ذخیره بکنید .

شبیه سازهاى صدا
نسخه ۷ FL Studio، حاوی ۱۳ وسائل تولید کننده صدا (synthesizer) است که صداى آلات مختلف موسیقى را شبیه سازى می کنند و سازهاى مجازى مختلفى را مانند گیتار اکوستیک و الکترونیک، پیانو و … در اختیار شما قرار می دهد. بدین ترتیب امکان تولید هر نوع صدایى بصورت مجازى وجود خواهد داشت.

ضبط صدا ویرایش
فضاى کارى Playlist حاوی تعداد نامحدودى Track می شود و این مجوز را به شما می دهد که قطعات موسیقى را به هر ترتیبى که رفیق دارید در کنار هم قرار دهید. بعلاوه وسائل هاى ویرایش صدا امکاناتى شبیه کم یا خیلی کردن زمان موزیک (time-stretch)، تغییر زیر و بمى صدا (pitch-shift)، ضرب موسیقی هاى لحظه اى (beat-slice)، جدا کردن قطعات موسیقى (chop) و … را در اختیار شما می گذارد. در کنار تمام این موارد ، به ورژن ۷ قابلیتى با عنوان Edison اضافه شده است که یک ویرایشگر ضبط کننده اى کامل فایـل هاى صوتى است .

میکس و افکت گذارى
FL Studio قویترین میکسر را در بین هم نوعان دارد. در ورژن ۷ این نرم افزار به مانند نسخه شش، ۶۴ Track میکسر استریو وجود دارد در هر Track می توان هشت افکت (از ۴۴ افکت موجود) قرار داد. به عنوان مثال افکت هاى Delay (ایجاد تأخیر)، Distortion (اعوجاج)، EQ (اکولایزر)، Chorus (چند صدایى)، Reverb (ایجاد طنین) و … بسیار زیاد پرکاربر د هستند .

فناوریهای پشتیبانی شده در FL Studio
FL7 از فناوری های VST/VSTi/VST2، DXi، DXi2، MP3، WAV، OGG (تنها به عنوان ورودى)، MIDI، ASIO و ASIO 2 پشتیبانى می نماید .

مهمترین امکانات اضافه شده در نسخه نو این پروگرام :
– پشتیبانى از track-based sequencing
– ویرایشگر Edison همراه با آنالیزهاى ویژه
– فیلتر صوتی LovePhilter
– قابلیت Parametric EQ2
– موتور ویرایش یافته کشیدن صدا (audio stretching engine)
– مولدهاى صداى چندهسته اى (Multi-core) که با پردازنده هاى چندهسته اى عملکرد بیشترى خواهند داشت
– عملکرد بهتر audio record to disk
– پشتیبانى از خصیصه Note OFF velocity در پیانو (Piano roll) و فایلهاى MIDI
– حالت Smart Disable براى پلاگین هاى مولد صدا
– یک پنل براى نگهدارى به روزرسانى ها بازبینی یه هاى اضافى
– امکان باز کردن پنجره هاى پلاگین ها بصورت مستقل از اصلى پروگرام
– پشتیبانى نمونه بردار DirectWave از AIFF Sample
– امکان ضبط از سورس مونو
– پشتیبانى از Apple Loops AIFF extensions
– و …

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …