خانه / دسته‌بندی نشده / چه کسانی مانع واردات واکسن چینی و همچنين روسی شدند؟

چه کسانی مانع واردات واکسن چینی و همچنين روسی شدند؟

چه کسانی مانع واردات واکسن چینی و همچنين روسی شدند؟

|چه کسانی مانع واردات واکسن چینی و همچنين روسی شدند؟ از اس پی سیتی|

کسانی در این هفته ها مدام مسئولان را به دلیل عدم خرید واکسن شماتت می کنند، که اکثر آن هم ها چند ماه پیش به انحای متنوع و گوناگون و مختلف مانع واردات واکسن های روسی (اسپوتنیک وی) و همچنين چینی (سینوفارم) شده بودند.

–     ولي بايد توجه داشت لابی/رسانه های فارسی زبان (اکثراً) طرفدار غرب یا غربی چه کسانی خواهند بود و همچنين چه کردند؟ مرور خبرهاي جديد این رسانه ها می تواند پاسخ این سوال را بدهد.

  نمونه خبرهاي جديد رسانه های معاند در تخریب واکسن روسی در این میان تعدادی از پزشکان و همچنين مسئولان مربوطه و همچنين یا حتی فعالان رسانه ای هم با نشر مباحث و مطالب و همچنين یا مصاحبه هایی، علیه واکسن روسی تبلیغ کردند و همچنين اعتماد عمومی به این واکسن را زیر سوال بردند.

جذاب و جالب اینجاست که حسینعلی شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و همچنين درمان سندی” برای این ادعاهایم ندارم.

    در کنار این اظهار نظرات، شبکه های ماهواره ای ضدانقلاب هم دور جدیدی از فضاسازی ها را آغاز کردند و همچنين شروع به تحلیل و همچنين البته تخریب واکسن های ساخت روسیه کردند.

  برای واکسن چینی نیز اتفاق مشابهی رخ داد، عده ای که ماه ها به هر بهانه ای شامل قرارداد ۲۵ ساله استراتژیک بین ایران و همچنين چین، بذر تفرقه را در ذهن انظار و افکار عمومی کاشتند، این بار هم به میدان آمدند و همچنين با هجمه به واکسن چینی، مسیر واردات این نوع واکسن را در ماه های اولیه با مشکل روبرو کردند.

  جذاب و جالب آنکه ایراداتی که در این رسانه ها در مورد واکسن روسی مطرح می شد، عینا درخصوص سایر واکسن ها ازجمله فایزر و همچنين مدرنا نیز وجود داشته و همچنين دارد ولي بايد توجه داشت این رسانه ها هیچ خبری در این زمینه منتشر نمی کردند.

مثلا در حالی بستنی دادن در روسیه به عنوان دلیلی برای کیفیت پایین واکسن اسپوتنیک مطرح می شد که این روزها در آمریکا برای تشویق اشخاص به واکسن زدن ۱۰۰ دلار داده می مي شود و همچنين جوایز میلیون دلاری نیز برای این کار در نظر گرفته شده است.

  یا مثلا عدم تمایل بخشی از شهروندان و مردم شهر به واکسن زدن، به عنوان شاهدی بر معیوب بودن واکسن ها مطرح می شد در حالی که مخالفت با واکسن یک حرکت جهانی است و همچنين در بسیاری از کشورها بخشی از شهروندان و مردم شهر از تزریق واکسن امتناع می کنند.

مثلا نظرسنجی ها در آمریکا نشان می دهد که بیش از ۴۰ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر مایل به دریافت واکسن نیستند.

  برای واکسن چینی نیز اتفاق مشابهی رخ داد، عده ای که ماه ها به هر بهانه ای شامل قرارداد ۲۵ ساله استراتژیک بین ایران و همچنين چین، بذر تفرقه را در انظار و افکار عمومی می کاشتند، این بار هم به میدان آمدند و همچنين با هجمه به واکسن چینی، مسیر واردات این نوع واکسن را در ماه های اولیه با مشکل روبه رو کردند.

این رسانه ها با نشر محتواهایی علیه واکسن چینی، سعی می کردند به شهروندان و مردم شهر القا کنند که خرید واکسن چینی به نفع شهروندان و مردم شهر نیست و همچنين تاثیری هم در کنترل کرونا ندارد.

این در حالی بود که چین با بهره بري و استفاده از آن هم واکسن ها توانسته بود کرونا را به شکل کامل در کشورش تحت کنترل دربیاورد.

  هرچند که علیرغم تمام این پروپاگاندای سیاسی که با جان شهروندان و مردم شهر بازی می کرد، بالاخره باچند ماه تاخیر واکسن های روسی و همچنين چینی با دور زدن تحریم های آمریکایی وارد ایران شد ولي بايد توجه داشت نقطه قابل تامل آن هم است که همین افرادی که با رفتار و همچنين گفتارشان واردات واکسن روسی و همچنين چینی را با مشکل روبه رو کردند، بر طبل #واکسن_بخرید می کوبیدند و همچنين مسئولان را به دلیل تعلل در تهیه
کلید واژه ها: واکسن – رییس کمیسیون بهداشت و همچنين درمان – واردات واکسن – رسانه ها – کمیسیون بهداشت و همچنين درمان – رسانه – واکسن روسی – شبکه های ماهواره ای – واردات واکسن چینی – روسی – شبکه های ماهواره – حسینعلی شهریاری – فعالان رسانه ای – مسئولان – رسانه های معاند – کمیسیون بهداشت – بهداشت و همچنين درمان – واردات – فعالان رسانه – اعتماد عمومی – رییس کمیسیون – خبرهاي جديد – واکسن چینی – خرید واکسن – مانع – ضدانقلاب – سوال – چینی – رسانه ای – فضاسازی

منبع

چه کسانی مانع واردات واکسن چینی و همچنين روسی شدند؟ در تاریخ ۲۵ August 2021 | 4:00 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تبلیغات کاذب درمان ترک اعتیاد سوژه شد/ بررسی درد زانو در رادیو

تبلیغات کاذب درمان ترک اعتیاد سوژه شد/ بررسی درد زانو در رادیو |تبلیغات کاذب درمان …