خانه / مقالات / بلندی کلیتوریس

بلندی کلیتوریس

دستگاه تولید مثل بانوان حاوی دو بخش کلی داخلی خارجی است که هریک فیزیولوژی ویِژگزینشه خود را دارند بخش های مختلف ی را حاوی می شوند.

جراحی زیبایی واژن در زنان

جراحی زیبایی واژن,جراحی زیبایی واژن,جراحی زیبایی واژن در زنان,doctorkhalili

بخش داخلی حاوی موارد ذیل است

– سـرويكس
– رحم
– لوله هاي رحمي
– تخمدان ها
مي باشد.
بخش خارجی حاوی :
– مونس پوبيس
– لابيــا ماژور
– لابيــــــــا مينور
– كليتــــــــوريس
– پرده بكارت(هايمن)
– دهانه ادراري
– دهانه واژن

واژن يا مهبل: هر دو پارت خارجي و داخلي بوده رحم را به بخش خارجي بدن وصل مـي كند. واژن از عضله پوست تشکیل شده در واقع لوله ای دراز تو خالی است كه گاهي وقتها كانال تولد خوانده مي شـود.

همنچين با توجه به اينكه واژن كانال تولد زايمان طبيعي است، ايـن عضو در زايمان بايد آنقدر باز شود تا خروج نوزاد را امكـان پـذير سازد.

گردن رحم (سرویکس) : به قسمت پاييني رحم گردن رحم می گویند كه به واژن متصل است.

لوله های رحمی: تخمدان ها را به رحم وصل می نماید . این لوله ها در دو طـرف و زیر شكم قـرار دارند. اين لوله ها وظيفه انتقال تخمك آزاد شده از تخمدان را به رحم را بر عهده دارند.

تخمدان ها: يک جفت تخمدان در بدن هر خانم در پايين شكم قرار دارند. که در هـر دوره قاعدگي از تخمدان ها يك تخمـك آزاد مـي شود.

برجستگي عانه (مونس پوبيس) : به بافت برآمده ازجنس چربی که روی استخوان عانه قرار گرفته مونس پوبیس می گویند که درایجاد لذت جنسی درخانم ها نقش مهمی دارد

لابيا ماژور( لب هاي بزرگ ) : نوعی بافت كـه از واژن حفاظت مي كند خارجي ترين پارت اعضا بيروني می باشند .

لابيا مينور(لب هاي كوچک) : اين بخش از دهانه واژن حفاظت می نماید مکان قرار گیری آن درون لابیا ماژور است .

پرده بکارت (هایمن): پرده بکارت در داخـل مهبل قرار دارد و در اولين ارتباط جنسی پاره می شود كه شاید همراه با كمی خونريزي باشد. این پرده انواع مفرق ی است سوراخهایی است که امکان خروج خون در زمان قاعدگی را فراهم می نماید .

دهانه ادراری: سری خارجي پيشابراه يـا همان مجاری ادراری را که وظیفه خروج ادرار از مثانه به خارج بدن را دارد.

كليتوریس (چوچول) : عضوی نرم و قابل انعطاف زیاد حساس که در قسمت بالايی واژن است. اين عضو نیز عضوی مهم جهت رسيدن به اوج لذت جنسـي درزن است ولی در باروری بانوان نقشی ندارد. در واقع عضو كليتوريس مهـم تـرين بخـش انـدام تناسلي در زنان براي رسيدن به ارگاسم يا اوج لذت جنسي است. تحريک شدن اين عضو در زمان ارتباط جنسی باعث ترشح در اعضا های دستگاه تولید مثل داخلی مي شود.

یکی از موارد آناتومیک در زنان درناحیه کلیتوریس مشاهده می شود بزرگی ناحیه کلیتوریس است که می تواند به علل مختلف ی ایجاد شود. این مساله می تواند ارثی و یا اکتسابی باشد. در حالت ارثی (مادر زادی) به ی نوعی مساله در آنزیمی به نام هیدرولاز کربوسیلاز این حالت به وجود می آید و در حالت اکتسابی در زمان بلوغ این مساله ایجاد می شود.

به بزرگ کلیتوریس کلیتورومگالی نیز می گویند.اما در چه حالت می گویند که کلیتوریس مساله بزرگی است؟

بزرگی کلیتوریس به حالتی می گویند که طول آن بیش از ۳٫۵ سانتی متر باشد که اندازه گیری آن با وسیله مخصوصی به نام دیژیتال بوسیله پزشک صورت می گیرد. بزرگی کلیتوریس در نوزدان دختر می بایست اکثر ۵ میلیمتر باشد که اگر بیش از این باشد جز اختلالات مادر زادی محسوب می شود.

از علل دیگر بزرگی کلیتوریس پرکاری غده فوق کلیه است که این مساله نیز مادر زادی است. این اختلال در غده باعث تولید بیشتر هورمون های مردانه می شود که نهایتا منجر به بزرگی کلیتوریس می شود. اما موارد دیگری از عبارت سندروم تخمدان پلی کیستیک می تواند باعث ارتقا میزان هورمون های مردانه شود.

در بزرگی کلیتوریس باعث ظهور مشکلات ی ازعبارت عدم تحریک جنسی کافی ارگاسم نشدن زن می شود که بهبود این مساله با عمل جراحی میسر است .

علت بزرگی کلیتوریس :
از علل دیگر بزرگی کلیتوریس پرکاری غده فوق کلیه است که این مساله نیز مادر زادی است. این اختلال در غده باعث تولید بیشتر هورمون های مردانه می شود که نهایتا منجر به بزرگی کلیتوریس می شود. اما موارد دیگری از عبارت سندروم تخمدان پلی کیستیک می تواند باعث افزایش میزان هورمون های مردانه شود.
بزرگی کلیتوریس باعث ظهور موارد ی ازعبارت عدم تحریک جنسی کافی ارگاسم نشدن زن می شود که بهبود این مساله با عمل جراحی میسر است ..
علت مهم بزرگی کلیتوریس ایجاد شدن اختلال در هورمون های زنان است ، علت بهم میل کردن تعادل هورمونها، بابت وجود میزان بسیار زیاد ی هورمون مردانه است ، سندرم پلی کیستیک و هیپرتکوزیس از عوامل تاثیر گذار درعدم تعادل هورمون ها می باشند .
بیماری هیپرتکوزیس با اهمیت ترین علت ترشح هورمون مردانه در تخمدان می باشند توجه به این نکته الزامی است که بیماری های تخمدان شبیه به مریضی تخمدان پلی کیستیک است پس نمی بایست این بیماری را با های دیگر غلط گرفت .
یکی دیگر از عوامل تولید هورمونهای مردانه مصرف دوپینگ های ورزشی است استفاده داروهای چربی سوز مثل داروهای ضد لاغری از دلایل با اهمیت زیاد بزرگ شدن کلیتوریس است .
دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان وزایمان بیان می کنند که مصرف این قرص ها نه تنها سبب چربی سوزی نمی شود بلکه سبب ایجاد شدن موارد ی شبیه بزرگ شدن کلیتوریس را در پی دارد .
عوارض که هورمونهای مردانه جهت بانوان ایجاد می کنند :
ریزش موی سر
بیشتر شدن موهای زائد صورت
کلفت شدن صدا
شل شدن بافت سینه
بزرگ کلیتوریس
ایجاد شدن جوش های چرکی
ایجاد شدن آکنه
دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان وزایمان بیان می کنند که با انجام برخي از بهبود ها می توان مشکلات عوارضی را که پیش آمده است را بهبود نمود اما اگر این عوارض به شکل زیاد مدت در بدن فرد وجود داشته باشد همچنین تاثیر گذاری مخرب در بدن بانوان هیچ بهبود ی را نمی توان جهت آنها درنظر گرفت .
کلیتوریس از آنجا که عضو شهوانی بانوان است در بخش داخلی واژن قرار دارد ،طول کلیتوریس زمانی که تحریکات جنسی صورت می گیرد کمی افزایش می یابد .
زمانی که کلیتوریس بزرگ شده تحریکات شهوانی کاهش می یابد در نتیجه زنان در زندگی جنسی با موارد ی روبرو می شوند که نیاز است با انجام گاهي از جراحی های قشنگ یی به بهبود آن پرداخته شود .
ترمیم کلیتوریس :
جراحی ترمیم کلیتوریس :
در صورتی که بزرگ شدن کلیتوریس شدید باشد سبب بد حالت شدن آلت تولید مثل می شود این امر سبب ایجاد مساله در مقاربت جنسی می شود، برای حل این مساله می توان از جراحی های زیبا یی استفاده کرد و به کوچک کردن آنها پرداخته شود .
دکتر لیلا خلیلی کارشناس زنان زایمان بیان می کنند که جراحی کوچک کردن کلیتوریس جراحی حساسی است زیرا نیاز است که اعصاب ظریفی که در این ناحیه وجود دارند را حفظ نمود به همین ایشان پیشنهاد می کنند که این جراحی را نزد پزشک کارشناس جراح زیبا یی انجام دهند تا از عوارضی که شاید بعد از جراحی در محل های غیر معتبر و علمی رخ دهد اجتناب شود .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …