خانه / مقالات / راه و روش تشخیص ساعتهای تقلبی و اصل

راه و روش تشخیص ساعتهای تقلبی و اصل

ساعت مچی ارزان

یکی از نکات قابل تذکر در زمینه خرید ساعت مچی حضـور ساعت‌های فیک تقلبی در بازار است که بدون اینکه خریداران متذکر شوند ساعت‌های فیک به اسم و قیمت ساعت اورجینال به آنها فروخته می‌شود. در ادامه به نقد راه و روش تشخیص ساعتهای تقلبی اصل و پیشگیری از سواستفاده فروشنده می پردازیم.
این اندیشه بین خریداران وجود دارد که چون از مراکز خرید بالای شهر خرید می‌کنند پس حتمـا جنس اصل به آنها فروخته می‌شود غافل از اینکه در بسیار زیاد ی از این مغازه‌ها جنس فیک را به جای جنس اصل به آنها می‌فروشند. به همین دلیل است که اکثر مردم برای خرید ساعت که به اضافه تاثیری که روی اقتصاد فرد دارد به ارتباط مستقیم با پوست دست تاثیر مستقیم روی سلامت دارد، نیاز به راهنمای ی دارند. شما می‌توانید با دانستن معیارهای تشخیص ساعت اورجینال از فیک، صاحب یک ساعت مچی اصل شوید.

آدرس یابی فروشگاه‌های معتبر در سایت‌ها

اولین کاری که شما قبل از خرید بایستی انجام دهید این است که به سایت‌های رسمی‌ جهت شناسایی نمایندگی‌های معتبر برندها مراجعه بکنید با مراجعه به آدرس ارائه شده ساعت مورد نظر خود را از این مراکز تهیه و تولید بکنید . هرچند بایستی مد نظر داشته باشید که گاهي وقتها در گاهي از این مراکز جنس فیک اصل در کنار یکدیگر به فروش می‌رسد. در این صورت ممکن است فروشنده این نکته را ذکر نماید و شما را آگاه نماید اما موارد ی وجود دارند که از بیان این مطلب خودداری می‌کنند.

در صورت در دسترس نبودن اینترنت توصیه می‌شود بعد از ورود به مغازه تذکر بکنید که آیا در این مغازه گواهی مبنی بر نمایندگی بودن برند مورد نظر ارائه می‌شود یا خیر.به ویژه جهت مغازه‌هایی که برند امپریو را عرضه می‌کنند دارا بودن این گواهی ضروری است.فروشنده فروشگاه در صورت دارا بودن این گواهی به احتمال زیاد آن را در جایی قرار می‌دهد که خریدار بتواند آن را ببیند.پس این طور نتیجه نگیرید که شاید فروشگاه دارای این گواهی است اما آن را در جلوی دید قرار نداده است.

توضیح ات فروشنده درمورد گارانتی

هیچ برندی در هیچ جای جهان بیشتر از دو یا سه سال گارانتی ندارد،پس اگر فروشنده اصرار شدید بر گارانتی بالای پنج سال داشت تا شما را ترغیب به خرید جنس خود نماید شما بایستی در اصل بودن ساعت شک بکنید . همين طور گارانتی تنها حاوی موتور ساعت است تغییر رنگ ساعت،حساسیت،باتری،شیشه و موارد ی از این قبیل حاوی گارانتی نمی‌شود.

به فاکتور ارائه شده توجه بکنید

چنانچه به فروشگاهي مراجعه کردید که تمام موارد بالا در آن رعایت شده بود به فاکتوری که همراه ساعت خریداری شده به شما تحویل می‌دهند دقت بکنید .اگر ساعتی که به شما فروخته می‌شود اصل باشد به احتمال زیاد در این فاکتوراورجینال بودن آن ذکر شده است.چنانچه در فاکتور ذکر نشده بود از فروشنده دلیل آن را بپرسید یا بخواهید در فاکتور ذکر نماید .اکثرا ٌ از انجام این کار سرباز می‌زنند و گلایه می‌کنند که این ترفند مغازه‌هایی است که سعی در جلب اعتماد مشتری دارند و نیازی به ذکر در فاکتور نیست.برخي گاهي از فروشندگان ارائه جعبه‌ای را که روی آن نام مارک ذکر شده است،برای ضمانت اصل بودن جنس کافی می‌دانند.

تخفیف‌های شک برانگیز

توصیه تخفیف بالا از طرف فروشنده نشانه بهتر ی نیست. قیمت برندهای معتبر در تمام جای جهان همموزیک است و هیچ فروشبرخي حق تخفیف بالا را ندارد.

وجود شعبه‌های مختلف تضمینی بر نمایندگی رسمی‌ نیست

گاهي از فروشگا‌ه‌ها وجود دارند که در نقاط مختلف شهر معتبا کیفیت ترین مراکز خرید شعبه دارند.بایستی مد نظر داشته باشید که وجود شعبه‌های مختلف و همچنین دکور تضمینی بر نمایندگی رسمی‌ بودن نیست.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …