خانه / مقالات / درباره سوچی

درباره سوچی

تور سوچی

یکی از زیبا ترین شهرهای روسیه،شهر جالب و پرهیجان سوچی است که شما رفتن به آنجا را میتوانید با آژانس پلیکان پرواز تجربه بکنید !
درباره سوچی
سوچی دارای هوای کوهستانی و خورشید دل انگیز و مزرعه های اکالیپتوس،چای و ….و همين طور میوه هایی مثل انجیر،فیجوا و انجیر ونیز چشـم ه های معدنی زیادی است .
اگر به استراحت سلامت بدنتان ارزش می دهید به سوچی مسافرت بکنید زیرا همه خاصیتهای ی که جهت سلامت ی و بازبینی ی بدن لازم است در سوچی پیدا می شود .
سوچی مناطق مختلف ی است که هرکدام از این مناطق در سوچی ویژگی مزیت های ویِژگزینشه خودش را دارد که شهر سوچی را از خیلی جاها متمایز می نماید .برای مثال میتوان از منطقه (کراسنایا پولیانا) نام برد که منطقه ای کوهستانی است و شما میتوانید به آنجا رفته و از اسکی کردن لذت ببرید.

موقعیت سوچی
در شمال شرقی دریای سیاه شهری به نام سوچی قرار دارد که طول و عرض جغرافیایی آن به شرح زیر است :طول آن ۴۰ درجه شرقی و عرض آن ۴۴ درجه شمالی است .این شهر بیش از ۴۰۰هزار نفر جمعیت دارد
مناطق سوچی

سوچی چهارمنطقه رسمی دارد که جمله اند از:
لازاروسکو که بزرگترین منطقه سوچی است که زیاد ترین ساحل را دارد.
سوچی مرکزی که سری مهم سوچی پر بازدیدترین پر جمعیت ترین منطقه سوچی است.
منطقه خستا که در بخش جنوب شرقی خستا قرار دارد.
منطقه ادلر که بیشتر راه های ارتباطی مثل فرودگاه پایانه قطار و…در آن وجود دارد.
سوچی به دلیل داشتن کوه های مشهور ی مثل پسخاکو آیبگا که پوشیده از برف هستند به جذابیتها زیبا یی های این شهر سوچی جهت میزبانی المپیک ۲۰۱۴ گیم های زمستانی انتخاب شد همين طور سوچی سالن های ورزشی زیبا یی داراست که همه میزبانان در حیرت مانده بودند از عبارت این سالن ها سالن ورزشی ((بالشوی)) بود که معماری ویژه ای دارد.

تاریخ سوچی
سوچی جایی برای زنگی قبایل آدیغه در زمان قرون وسطی بود.سال ها بعد امپراطوری عثمان مدعی شد که سواحل دریای سیاه جزو اموال اوست اماچندی نگذشت که در جنگ بین ترکیه روسیه تمام ساحل دریا سیاه به روسیه الحاق گردید.
به ساحل دریای سیاه ساحل پشمین قوچ بالدار طلایی نیز میگویند علت نامگذاری آن به خاطره افسانه های مختلف ی است که از قدیم شنیده شده و اینکه نکته مثبتی است برای سوچی به عنوان جایی جهت تفریح چون زیاد از تورهای تفریحی و گشت بر پایه افسانه و اسطوره هایی است از قدیم به ارث رسیده است.برای مثال میتوان از صخره های عقاب ((اورلینیه سکالی)) نام برد.
در مرکز شهر سوچی مجسمه ای از قوچ بالدار با پشم های زرین قراردارد.
سوچی در اوایل قرن بیستم تفریحگاه و استراحتگاه زیاد دیده شده شد و دقیقا زمانی که سوچی رو به بیشتر شدن بود داشت شهری تکامل یافته می شد انقلاب بلشویکی رخ داد و در آن زمان ازطریق راه آهن به مابقی روسیه وصل شده بود ولی ۶سال بعد زمانی که بلشویک ها در جنگ داخلی روسیه پیروز شدند اولین قطار این خط راه افتاد.
بعد از تجزیه شوروی ،سوچی محل استآسان تابستانی رئیس جمهور روسیه شد چون قبل از آن او(( کریمه))را که امروزه جزیی از اوکراین و قبل آن متعلق به شوروی بود ویژه استآسان رییس جمهور بود.
تاریخ افسانه قشنگ یی آب و هوای عالی سوچی باعث شد آدم های قدرتمند جهان مثل (جرج بوش،ژاک شیراک،آنجلا مرکل و…)از سوچی بازدید کنند.

آب و هوای سوچی
در بخش ی از روسیه که شهر سوچی قرار دارد آب هوایی دارد که هیچ دیگر روسیه این آب هوای معتدل را ندارد،دلیل آن نیز قرار گرفتن شهر سوچی بین دریا و منطقه کوهستانی است ،این آب و هوا باعث جذب زیاد از گردشگران مسافران شده است.منطقه ((وودلند ))و دریای ((سیاه)) بیشترین اثر را بر روی آب و هوای نرمال سوچی گذاشته اند.
زیبا یی دیدنی های سوچی

-پارک آبی دلفین ها در منطقه آدلر سوچی
-پارک دلفین ریوییرا سوچی
-آبشارهای سوچی
-دیسکاوری ورلد(پارک اقیانوسی سوچی)
-اسکای پارک سوچی
-چشم ه آب معدنی ماتسستا سوچی
-دریای سیاه سوچی

-مراکز تفریحی سلامت سوچی
-بیشه چوب شمشکی سرخدار سوچی
-آخون بزرگ سوچی
-تفریحگاه ساحلی سوچی
-پارک دندراری سوچی
-چایخانه زیاد دیده شده سوچی
-پارک ریوییرا سوچی
-پارک ملی سوچی

ورزش های زمستانی در سوچی

در سوچی منطقه ای به نام ((کراسنایا پولیانا)) وجود دارد که تمام ساله هزاران نفر جهت تفریح و ورزش زمستانی به آنجا میروند .منطقه ای کوهستانی که پوشیده از برف است برای افرادی که به ورزش اسکی طرفدار هستند میتوانند از این منطقه سوچی مصرف کنند انقدر زیبا و هیجان انگیز است که تی اگر اسکی بلد نباشید میتوانید از اتومبیل های ویژه گردش در برف سورتمه مصرف بکنید و همچنین کالسکه سه اسبه سوار شوید.حتی رییس جمهور روسیه جهت اسکی به این منطقه از سوچی می آید.
سکوت بی همتا هوای خوب عالی جهت افرادی که علاقه به اسکی دارند باعث می شود در اقامتگاه و هتل ها سکنی گزینند.
جذاب است بدانید که شب ها اطراف کراسنایا پولیانای سوچی برفی است ولی بیشتر برف در آنجا خورشید میتابد و مسافران گردشگـران میتوانند آفتـاب بگیرند.
این منطقه سوچی حدود ۴۲ کیلومتری آدلر سوچی قرار دارد ۲۰ خیابان ،۹۰۰ خانه و حدود ۵ هزار نفر جمعیت دارد.

آبشار زمیکووسکی
این آبشار در قسمت راست رودخانه ماتسستا محله خوستینسکی در شهر سوچی واقع شده است که متشکل از آبشارهایی است که کوچکترین ارتفاع آن ۶ و بزرگترین ارتفاع آن ۱۲ متر است در کل،ارتفاع کل این آبشار ۶۰۰ متر است.
منطقه ای ۳۳ آبشار
در پارک ملی سوچی تنگه کوهستانی زیبا یی به نام تنگه دزگوش وجود دارد که زیبا یی های خاص و قابل تاملی دارد این تنگه آبشارهای زیادی دارد که بلندترین ارتفاع آبشار های آن ۱۲ متر است.شما از این تنگه میتوانید جنگلی زیبا پر از درختان افرا،بلوط ،سرخس ،توسکا چوب شمشکی های بومی و…. را ببینید.
پارک ملی سوچی
پارک ملی سوچی در نزدیکی سواحل شمال شرقی دریای سیاه قرار دارد.بر فراز کوه آخون که مرتفع ترین کوه در سوچی است ،یک برج حفاظت وجود دارد که از بالای آن میتوان به یکی از دیدنی ترین مناظر طبیعت که مشرف به دریای سیاه،کوه قفقاز پارک ملی سوچی است را نظاره کرد.
در سوچی پارک ملی بزرگی وجود دارد که حدود ۱۹۰۰۰۰۰۰۰۰متر مربع مساحت آن است .پارک ملی سوچی از اولین پارک های کشور روسیه است.در ۱۰۰ سال قدیم گونه های مختلف ی از حیوانات مانند یوزپلنگ ها از شهر قفقاز روسیه ناپدید شدند که امروزه تعداد کمی از یوزپلنگ ها از سمت شمال کشور ایران به قفقاز می روند رئیس جمهور روسیه
( پوتین) برنامـه ای رابرای احیای یوزپلنگ آسیایی بیان کرد یکی از دلایل ایجاد پارک ملی سوچی حفظ گونه های جانوری است همچنین گونه های جانوری،گونه های گیاهی،اکوسیسـتم های نو و…
پارک ملی سوچی در جهان ارزش زیادی دارد زیرا در این پارک شما زیبا یی ها ،ضد و نقیض های طبیعی همچنین انواع جانوران گیاهان تک و کم یاب حتی نایابی را میبینید.سوچی با تمام زیبا یی هایش،پارک ملی آن زیبا یی و جذابیت ویِژگزینشه خود را دارد.
اطراف پارک ملی سوچی کوه های زیاد دیده شده آلک،آخشتیر،آخون،دزیخرا و آختسو وجود دارد که کوه ها حاوی دویست غار است که از بین آنها ۵۰غار آن جزء بزرگترین غارهای کارست است .غارهایی مثل غار جادوگر،وارانتسووسکی،تیگروایاو آختیرشسکایا جزو غارهای پارک ملی در سوچی است که گردشگران و مسافران میتوانند از آنها بازدید کنند.
در کنار غارها میتوان از آبشارهای قشنگ ی پارک ملی سوچی نیز اسم برد مانند زمیکا،آرخووسکویه و آگورا.
شما میتوانید روز را برای پیک نیک و ارزش به محیط زیست و همين طور مصرف از امکانات پارک مثل (زمین گیم ، حتی هیزم و کباب درست کردن ….)را در پارک ملی سوچی بکذرانید.
همين طور موزه ای به نام موزه اقوام در این پارک وجود دارد که مانند موزه اقوامبقیه کشورها (مکان زندگی،آداب و رسم رسوم ساکنان خود را به نمایش گذاشته است ایده ای (چشیدن طعم غذاهای مکانی قفقاز) در
آن به کار برده می شود .
خرابه های معبدی سحر انگیز را در دهکده لو دلمن ها ستون های سنگی که ساختار پیچیده آن ها هم هنوز مورد اندیشه تامل مورخان است را میتوانید در پارک ملی سوچی ببینید.
در گوشه گوشه پارک چیزهای اعجاب انگیز افسانه های متعددی پنهان است مانند سنگ قربانی منشا سنگ ماه است؟؟…..که درک آن سخت است ولی مهمترین مسئله این است که در این منطقه میتوان زندگی را در پوشش طبیعت حس کرد.
پارک ملی سوچی با وجود اینکه از منابع میراث طبیعی حفاظت می نماید به همبن منوال از اماکن تاریخی باستانی زیادی نیز حفاظت به عمل می آورد.

استخر و پارک های آبی سوچی

پارک دلفین ها
این پارک آبی یا استخر آبی از زیبا ترین مرکز تفریحی گردشگری در سوچی است که بین آدلر و سوچی قرار دارد.دیدنی است بدانید که این پارک آبی به صورت دایره به عمق ۶ متر و قطر ۲۰متر ساخـته شده است.
در پارک آبی سوچی (فک های خزذار شمالی،شیرهای دریایی آمریکای جنوبی،نهنگ های سفید کمیاب،گراز ماهی های اقیانوس آرام . دلفین هایی نگهداری میشوند که همین دلفین ها با حرکات و نمایش خود،مردم را سرگرم شاد می کنند به همین خاطر این پارک آبی در سوچی طرفداران بسياري دارد.
پارک دیسکاوری ورلد
در سوچی پارک آبی دیگری به نام دیسکاوری ورلد وجود دارد که از پارک های آبی دیگر سوچی وسیع تر و بزرگتر و گونه های در جای داده است در کل بزرگترین آکواریوم موجودات اقیانوسی است..این پارک آبی از ساعت ۱۰صبح تا ۶ عصر بدون هیچ تایم تعطیلی جهت گردشگران و بازدیدکنندگان سوچی باز است.این پارک آبی حدود ۳۰ آکواریوم بزرگ دارد و حدود۶۲۰۰ متر مربع مساحت آن است بالای ۲۰۰ گونه آبزی دارد.این پارک آبی سوچی به صورت تونل شیشه ای تهیه و تولید شده که هیجان خاصی را به بازدیدکنندگان میدهند.در دیسکاوری ورلد سوچی همه گردشپرهزینه میتوانند کوسه ها و مرجان ها گونه های آبزی را از نزدیک ببینند به آنها غذا بدهند.
استخر دلفین ریوییرا
استخر یا به اصطلاح پارک آبی کوچکی در سوچی به نام ریوییرا وجود دار که با بقیه مفرق است ، تفاوت عمده آن این است که ریوییرا نوعی مرکز بهبود ی (دلفین بهبود ی) است.
خانواده دلفین ها (های للیک،یونونا،لوکو بولیک) از نژاد دلفین دماغ بطری هستند که کنار دریانوردانی چون مارگو بوسینکا زندگی میکنند و حدود ۱۳۰۰ گردشگر را میتواند در خود جای دهد.
پارک آبی آکوا لو
در حوالی مرکز سوچی (۲۰کیلومتری) پارک آبی به نام آکوالو وجدر دارد که پارک آبی تفریحی بزرگ است با انواع و انواع حلقه لاستیکی ،چاله سیاه،سقوط آزاد ،کاسیچکا و سرسره های هیجا ن انگیز.بزرگترین سرسره آبی آن ۱۲٫۵ متر ارتفاع و طول ۱۱۰ متر(کامیکادز) است .این پارک آبی جزو مراکز تفریحی است که سوچی را از خیلی از شهر ها متمکایز کرده است.
آبشارهای سوچی

آبشار خوورسکی
نام آبشاری است در پارک ملی سوچی که در محدوده و اطراف روستای آرخووکا ۱۴ کیلومتری ساحل قرار دارد تحت حفاظت از سمت میراث فرهنگی طبیعی است و جزو آبشارهای پر ارتفاع و پر شتاب در محدوده دریای سیاه است .مسافران گردشپرهزینه می توانند با اتوبوس از ایستگاه سوچی سوار شوند آسان با گذراندن مسیری به آنجا بروند.
آبشار آژک
در پارک ملی سوچی محدوده روستای اوورخوکس آبشار دیگری به نام آژک وجود دارد.صخره های ۴۰،۵۰ساله بر اثر فرسایش آبشاری ایجاد کده اند که آنرا آژک نامیده اند.عرض آن ۱٫۵ متر و ارتفاع ۹٫۵متر است.دیوار کنار آن حدود ۲۵ متر ارتفاع دارد و پر از درختان چوب شمشکی بومی است.در پایین آبشار دریاچه ای به عمق ۷ متر وجود آمده که زیبا یی خاصی به این منطفه میدهد.
گلوبوکی یار
در شهر سوچی رودخانه ای به نام گلوبوکی یار وجود دارد که نزدیک این رودخانه،آبشاری به نام گلوبوکی یار با ارتفاع حدود ۴۰ متر وجود دارد.آبشار گلوبوکی یار سوچی در دره ای قرار دارد که دیواره های آن از سنگ خاصی به وجود آمده است که باعث سرعت بیشتر آب می شود.این آبشار در سوچی حتی در در روسیه معروف به دهان اژدها است .
ایگریستی
بازهم آبشاری دیگر در پارک ملی سوچی به نام ایگریستی به ارتفاع ۱۸ متر وجود دارد.حدود ۱۵۰متر از طول رودخانه به سمت آبشار میتوانید پیاده روی بکنید .
نادژیگو
یکی از آبشارهایی که در سوچی وجود دارد و بازدید از آن سخت است،آبشار ژیگو است.این آبشار حدود ۱۳ آبشار دارد که کم ارتفاع ترین آن ۵ متر و بزرگترین ارتفاع آن ۸متر است و در کل ارتفاع کلی خود آبشار ۳۲ متر است.
آبشار آکوآریوس
در سوچی محدوده روستای تاتیانووکا آبشاری وجود دارد که در دره ای واقع شده است.از پارت پایینی دره به طول ۳۰۰،۴۰۰ متر که بگذریم به آبشارهای متعدد کوچکی می رسیم.بعد از گذر از این آبشار ها به آکوآریس می رسیم.
پسیداخ شاپسوگ
پارک ملی سوچی در منطقه لازاروسکی آبشاری دارد که از ۵ سری تشکیل شده است دو بخش آن (پسیداخ) و سه بخش (شاپسوگ) است.پسیداخ ارتفاع کل آن ۲۰ متر و شاپسوگ ارتفاع کل آن بیش از ۵۰ متر است .
پسیداخ در زبان مکانی یعنی سواحل دریای سیاه و شاپسوگ به مفهوم آب زیبا است .

پسلوخ
در سوچی این آبشار قشنگ ترین و جذاب ترین و خارق العاده ترین مناظر را در اطراف خود دارد.آبشار پسلوخ در کنار رود پسلوخ واقع شده است و از سطح دریا حدود ۹۰۰متر ارتفاع دارد.دیدنی های اطراف آن رود پسلوخ مانند جنگل کوچکی از درخت گلابی و فندق بر قشنگ یی های این آبشار تاثیر گذار است.
آچیپسینکیه
در منطقه آدلر سوچی رود آچیپس قرار دارد که سرچشـم ه آن آبشار آچیپسینکه است .نکته جالب و مخفی در این آبشار مسیر ویِژگزینشه آن است که جهت دیدن آن باید از راه جنگلی تا تپه سنگی آچیشخو بگذریم کمی از مسیر هم از بین علفزارهای کوهستانی گذر می نماید .اما پیاده روی بسیار زیاد ی دارد و می بایست مسافت زیاد ی طی شود.
دریاچه خمیلیوسکیه
در پارک ملی سوچی در محدوده ۶ کیلومتری شرق کوه آچیخش دریاچه ای به نام خمیلیوسکیه وجود دارد.تعدادی گودال مرداب وجود دارد.در این ناحیه چند دریاچه به نام یوژنیه،بالشویه،واستوچنیه زاپادنویه قرار دارد.در این دریاچه از سطح دریا ۱۷۵۰متر فاصله دارد.
کلومبوچکا
در ارتفاع ۲۵۵۸٫۸ از سطح دریا در منطقه آشخا سوچی دریاچه ای کوهستانی عمیق وجود دارد.در ناحیه جنوب غربی جزیره ای به نام کلومبوچکا قرار دارد که نام این دریاچه گرفته شده از این جزیره است .زیبا یی این دریاچه به افتادن عکس بلندترین نقطه قله تورنائو بر روی این دریاچه است .
کاردیواچ
در منطقه حفاظت شده قفقاز ارتفاع ۱۸۳۸ متری از سطح دریا ،دریاچه ای به نام کاردیواچ وجود دارد که عمق آن ۲۳ متر و طول آن ۵۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر است .آب درون این دریاچه به طور متوالی سرد است حتی در روزهای خورشید ی.از خصوصیات ی دیگر دریاچه این است که شروع سرچشم ه رود مزیتا ازکاردیواچ شروع می شود .
آچیگوارسکویه
در منطقه چایسووخوزا در منطقه ادلر در سوچی دریاچه آچیگوارسکویه قرار دارد که خود از دو دریاچه تشکیل شده است .در این دریاچه ماهیگیری آزاد است پل چوبی ماهیگیری،لوازم ماهیگیری،طعم ه هر چیزی که جهت پیک نیک و ماهیگیری ضروری است را در این محل میتوانید پیدا بکنید .
چشـم ه ماتسستا
بزرگترین چشم ه آبگرم روسیه در شهر سوچی در دره رود خوستا آگورا قرار دارد.این چشم ه یک چشم ه هیدروسولفوری کی است. که عنصر هیدرو از راه تنفس پوست وارد بدم می شود و عنصری مفید مفید جهت بدن است.سالیانه مردم جهت سلامت اصلاح ی خود به سوچی مسافرت کرده و از ماتسستا بازدید استفاده میکنند.
دره و صخره و غارها

دروازه شیطان
در منطقه خوستینسکی سوچی جنگل قدیمی وجود دارد که پر است از گیاهانی که از قبل عصر یخبندان به جا مانده اند.نام این جنگل کولچین است.موقعیت این جنگل به گونه ای است که در داخـل دره ای قرار دارد که ارتفاع صخره های این دره بالای ۵۰ متر است.دره کولچین به دو پارت تقسیم شده است ،یک پارت که مسافران و گردشپرهزینه میتوانند از آنجا بازدید کنند و یک قسمت دیگر که تحت حفاظت است.
در این دره استخر رودخانه وجود دارد که شما میتوانید در رودخانه شنا بکنید و همين طور جهت پیک نیک زیاد مناسب است و می توانید از گودال های داخـل دره برای آتش درست کردن مناسب است.
والکنسکویه و دلمن
در روستای والکنسکویه شهر سوچی دره ای به نام همین روستا واقع شده است که محل دقیق آن در پارک ملی سوچی است نوعی موزه طبیعی به شمار میرود.دلمن که بی هدف ساخـته شده است و جنس آن از سنگ های رسوبی است در این دره وجود دارد،این تاثیر قدمتش با اهرام مصر مساوی ی می نماید و ارتفاع آن ۷ متر و طول آن ۱۶ متر است .
آگورسکویه
در پارک ملی سوچی دره دیگری به نام آگورسکویه قرار دارد که این دره متعلق به رودخانه آگورا است .در آگورسکویه کهن ترین راه گردشگری قرار دارد که در سال ۱۹۱۱ ساخـته شده است.جهت رسیدن به این دره بایستی از صخره هایی عبور بکنید و بعد از گذشت از چند آبشار به این دره برسید.
دره ی ناوالیسچنسکویه
در سوچی دهکده ای به نام خوستا وجود دارد،نزدیک ۴٫۵ کیلومتری خوستا دره ای به نام ناوالیسچنسکویه وجود دارد که در مساحت حدود هفتصدمتری این دره آبشار کوچکی وجود دارد ،همچنین در این دره رودی به نام خوستا نیز در جریان است،طول این رود ۱۵۰۰متر است علاوه بـر آن جایی برای شنا کردن هم در این دره وجود دارد.دریاچه ای که شما میتوانید در آن شنا بکنید به عمق ۴٫۵ متر و قطر ۱۳ متر دارد.
پژاسخو

در منطقه آدلر سوچی دره ای به نام پژاسخو وجود دارد.این دره از دو بخش تشکیل شده است که پارت خشک است که پر است از ترک خوردگی سری مرطوب آن پر از آبشار گودال های کوچک بزرگ که در گاهي از این گودال ها شما می توانید آتش درست بکنید و همين طور غارهای گوناگون.ارتفاع این دره حدود ۲ کیلومتر است.

صخره سفید
در پارت پایین دهکده کراسنایاوولیا در منطقه ی خوستینسکی صخره های آهکی به ارتفاع ۷۰۰ متر طول صخره ها حدود ۶۰۰ متر است .در ابتدای این صخره ها آبشاری به طول ۴ متر کنار دره های گود عمیق و باریک به نام بلیه سکالی وجود دارد که آبشار را مانند رودخانه نشان میدهد.همچنین در انتهای این آبشار دریاچه ای به عمق ۴ متر قطر ۸ متر هم به وجود آمده است.
صخره عقاب
در پارک ملی سوچی در منطقه ی جنگلی ماتسستینسکویه صخره هایی از جنس سنگ آهکی به ارتفاع نزدیک به ۳۸۰متر از سطح دریا به نام صخره های عقاب وجود دارد.نام دیگر آن به دلیل آهکی بودن آن بلیه است یعنی (سفید).
پرومتئوس در افسانه یونان باستان از فرد های با اهمیت زیاد به شمار می آید که گفته می شود بر طبـق آن در این صخره ها به زنجیر کشیده شده به همین علت مجسمه ای از او در اینجا ساخـته شده است.

غار وارانتسووسکیه
در منطقه آدلر در سوچی غاری از جنس آهک که حدودا از ۱۲۰ میلیون سال قدیم تشکیل شده است که نام آن وارانتسووسکیه است .زیاد ترین تالار کارست در محدوده کراسنادار است .در همه شرایط دمای داخـل غار از ۱۰ تا ۱۲ تغییر می نماید .طول این غار حدود ۱۱۷۰۰ متر است . غار وارانتسووسکیه سوچی از سه بخش تشکیل شده است: ورانتسوسکایا لابیرینتووایا و کابانایا.
آخشتیرسکایا
در منطقه آدلر در سوچی در بالای رود مزیتا غاری به نام آخشتیرسکایا که به وسیله یک عده از باستان شناسان یافت شد وجود دارد.این غار به طول حدود ۱۶۰ متر است . این غار سوراخ کوچک در صخره های سنگی ساحل رودخانه مزیتا است .
دیگر دیدنی های توریستی سوچی

باغ میمون
در شهر سوچی در منطقه آدلر در دهکده وسلویه موسسه تحقیقی علمی وجود دارد که در این موسسه باغ میمون به منظور تست ات ،آسیب شناسی و تحقیق بر روی انواع میمون ها همچون (دم بریده،ماکاکو،جاوه و….)انجام می گیرد پژوهشگران به وسیله آزمایش ات تحلیل های گوناگون بر روری بیماری ها و راه های بهبود آن پی می برند.این باغ حدود ۱۰۰ هکتار فضا دارد.
چایخانه ها
در لازاروسکویه سوچی چایخانه ای خاص و جالب با طراحی دکوراسیون ویژه ای پذیرای مسافران بازدیدکنندگان سوچی است .این فضا پر است از مینیاتور،عروسک چوبی ،سفال ،کارهای دستی معرق کاری شده که نظر همگی را به جلب می نماید در این چایخانه مثل خیلی از چایخانه ها شما میتوانید با چای،کیک،آجیل حتی صبحانه ای دلپذیر از خود پذیرایی بکنید .
موزه هنر
موزه هنر در مرکز سوچی را ژولتووسکی طراحی کرده است.این موزه ابتدا سالن نمایش در سوچی به شمار میرفت که ۴ سال بعد به موزه هنر در سوچی تغییر پیدا کرد.معماری ساختمان آن یادگاری از روسیه فدرالی است .این موزه در مرکز سوچی است و آثاری از قرن ۱۸ به بعد را در جای داده است.
درخت دوستی
در مرکز سوچی درختی به نام دوستی وجود دارد که نام آنرا چند پزشک متعلق به ویتنام پیشنهاد کردند و طی رای ارزیابی نامش تثبیت شد.موسسه های روسیه بر روی این درخت تحقیق کشاورزی علمی انجام میدهند و حتی انواع پیوندها بر روی آن انجام می شود.درخت دوستی سوچی اثر تاریخی همين طور بنا به دلایلی که گفته شد علمی محسوب می شود .
گل لاله
درخت ۴۰ متری که شبیه پای فیل است به خاطر گل های شبیه لاله به درخت گل لاله مشهور شده است که از ماه می تا ژوئن ثر تاریخی طبیعی به حساب می آید.
تئاتر زمستانه
در مرکز سوچی معماری به نام چیرنوپیاتوو ساختمان تئاتر زمستان را بنا کرد که متشکل از ۸۸ ستون و سالنی بزرگ رو باز است این سالن دارای تالار کنفرانس بزرگی است که حدود ۹۵۰ نفر را در خود جای میدهد و برترین گروه های تئاتر موزیک را در خود جای میدهد.
پارک دنداری
در منطقه خوستینسکی در سوچی پارکی زیاد بزرگ که پر است از گونه های مختلف کمیاب از گیاهان روسیه کشورهایی مثل آمریکای شمالی ،چین ،ژاپن ،قفقاز،استرالیا و…..این پارک حدودا بالای ۴۸ هکتار مساحت دارد و اکثرا گیاهان آن زنده و با طراوت سرسبز هستند .این پارک یک یادبود تاریخی طبیعی هنری است و نوبلمن آنرا تاسیس کرده است.
پارک ریوییرا
در مرکز سوچی پارک دیگری به مساحت حدود ۱۴٫۷۵ هکتار به نام ریوییرا بوسیله خلودوو تاسیس شد.ریوییرا جهت پیک نیک گردش محل مناسبی است زیرا زمین ورزشی ،فواره عشق ،استخر دلفین چندین چند سرگرمی دیگر در این پارک وجود دارد.که بالغ از ۲۴۰ گونه های مختلف گیاهی در آن وجود دارد که بالای ۵۰ گونه آن غیر بومی است .
پرورش قزل آلا
در آدلر سوچی زمینی به وسعت ۱۷ هکتار وجود دارد که جهت پرورش قزل آلا مصرف می شود و بزرگترین مرکز پرورش قزل آلا در روسیه مربوط به همین شهر به مفهوم سوچی است .این مزرعه از ۱۱۱ استخر که حدود ۱۰۰ متر مساحت دارد تشکیل شده حدود ۴۰ استخر آن برای تخم ریزی مصرف می شود.بهتریـن نژاد در این مزرعه قزل آلای رنگین کمانی است.
کارگاه شیشه سازی
در سال ۲۰۰۷ کارگاهي در منطقه آدلر در سوچی به عنوان شیشه سازی تاسیس شد.در این کارگاه ظرف های شیشه ای با دست تهیه و تولید می شود بعد از ترکیب بندی با رنگ های خاص و قشنگ آثاری بسیار زیاد جالب ویِژگزینشه خلق میکنند.در تاسیس کارگاه شیشه سازی در سوچی کوره شیشه سازی از چک به ساحل دریای سیاه آورده شد که باعث شد نخستین آثار هنری در این صنعت به وجود آید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …