خانه / مقالات / متیئورا ،بهشت های آسمانی یونان

متیئورا ،بهشت های آسمانی یونان

تور یونان

مردم یونان این محل را “بهشت های آسمانی” می نامند و این به خاطر شکل صخره هایی است که حدود ۶۰ میلیون سال پیش در اینجا بوجود آمده اند. معابد بی شبیه ی بر راس صخره هایی تولید و ساخته شده اند که در اثر زمین لرزه شرایط آب و هوایی به این شکل درآمده اند. همين طور فرسایش هایی که در داخـل غارهای این نواحی رخ داده باعث کشف رادیوکربن هایی شده است که وجود آدم های اولیه در ۵۰ هزار سال پیش را اثبات می کنند. این نواحی حقیقتا بی مانند می باشند .

کلیساهای ارتدکس های شرقی جهت یونانیان ارزش برای ای دارند بعد از کوه آتوس در رده ی دوم ارزش قرار می گیرند. شهر متیئورا (Metéora) جزو میراث جهان ی یونسکو است و شهر کالامباکا در مجاورت آن واقع شده است.

صومعه ی مقدس وارلام

وارلام دومین معبد بزرگ در شهر متیئورا است که در سال ۱۵۴۱ تهیه و تولید شد در ۱۵۴۸ تزئینات نمای آن به اتمام رسید. این کلیسا به تمام قدیسین جهان تگذشته شده و به سبک کلیساهای آتنی تولید و ساخته شده (مربعی که با یک صلیب به ۹ قسمت مساوی تقسیم شده حاوی گنبد بزرگ و گروه کر است ) سالن مهم آن هم در زیر طاقی زیاد عظیم قشنگ جای گرفته است؛ تزئینات این سالن هم در سال ۱۵۶۶ کامل شد. سالن ناهار خوری این کلیسا امروزه به موزه تبدیل شده است در حالی که در شمال کلیسا هنوز شاهد مجسمه های ۳ اسقف اعظم خواهید بود که در ۱۶۲۷ تهیه و تولید شدند در ۱۶۳۷ تزئین شدند. نواحی اطراف این کلیسا در ماه های بارانی چشم اندازی تماشایی زیبا دارند.صومعه ی مقدس سنت باربارا
این بنا در قرن ۱۶ میلادی تهیه و تولید شد و در ۱۵۶۰ تزئینات آن کامل گردید. آب و هوای این ناحیه در تابستان ها خیلی گرم و در زمستان ها بسیار زیاد سرد است . در ماه های بارانی نیز رطوب بالایی دارد. حیاط و باغچه های این صومعه به زیبا یی ساخته پرداخته شده اند.

صومعه ی بزرگ متیئورون
این صومعه بزرگترین صومعه ی شهر است که در اواسط قرن ۱۴ میلادی ساخـته شد و در سال های ۱۴۸۳ و ۱۵۵۲ مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. امروزه این کلیسا به عنوان مهم ترین موزه ی شهر مشغول به کار است . کلیسای کاتولیکون به افتخار عید تجلی عیسی مسیح در قرن ۱۴ میلادی ساخـته شد.

صومعه ی مقدس سنت نیکولاس آناپاساس
این کلیسای کوچک در قرن ۱۶ میلادی تهیه و تولید شد بوسیله نقاش مشهور شهر کرت، تئوپانیس استرلیتزاس، در سال ۱۵۲۷ تزئین شد.

صومعه ی مقدس سنت استفان
این کلیسای کوچک در قرن ۱۶ میلادی تهیه و تولید شد در ۱۵۴۵ تزئیین شد. ولی برخلافبقیه صومعه ها به جای پرتگاه، عمدتا بر روی یک زمین مسطح واقع شده است. متاسفانه در طول جنگ جهان ی دوم نازی ها تصور کردند که این محل به شورشی ها پناه داده است پس به آن هجوم بردند. این بنا مدتی متروکه باقی ماند تا اینکه تعدادی راهب آنرا بازسازی از نو افتتاح نمودند.

صومعه ی تثلیث مقدس
این صومعه بر روی قله ی پرتگاه تولید و ساخته شده است و بی شک یکی از پرطرفدارترین بناهای شهر است چرا که در سال ۱۹۸۱ یکی از فیلم زیبا های جیمز باند به نام “به خاطر چشم هایت” در اینجا فیلم جذاب برداری شد. این ساختمان در سال ۱۴۷۵ تولید و ساخته شد بارها در سال های ۱۶۸۴، ۱۶۸۹، ۱۶۹۲ و ۱۷۴۱ مورد تعمیر تغییر دکوراسون قرار گرفت.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مزایا و معایب تست های روانشناسی

مزایا و معایب تست های روانشناسی در این مطلب قصد داریم تا شما دوستان را …