خانه / مقالات / برخی سوالات درباره اینستاگرام

برخی سوالات درباره اینستاگرام

برخی سوالات درباره اینستاگرام

در این نوشته قصد داریم تا به پاسخ برخی سوالات شما دوستان گرامی در رابطه با نرم افزار اینستگرام بپردازیم.در ادامه این مطلب به نکاتی جالب و جذاب از این نرم افزار خواهیم پرداخت.

Download instagram

جواب به چند پرسش رایج:

Instagram-FAQ

برای دانلود اینستاگرام کلیک کنید

به غلط به فردی اجازه دنبال کردن داده‌ام؛ راه چاره چیست؟

تنها راه بلاک کردن کاربر مورد نظـر است . برای ایـن کار وارد پروفایلش شوید و دکمه سه نقطه را فشار دهید و پس Block User را انتخاب بکنید .

چطور عکس های ایـن ستاگرام خودمان را یک‌جا دریافت کنیم؟

ایـن ستاگرام برای ایـن کار سرویس Instaport را توصیه می‌دهد. کافیست وارد ایـن سایت شده و با اکانت ایـن ستاگرام خود لاگین بکنید . پس می‌توانید تمام یا پارت ی از تصاویرتان را به صورت یک فایل زیپ دریافت بکنید .

چطور عکس های ایـن ستاگرام دیگـر ان را ذخیره کنیم؟

ایـن ستاگرام به صورت پیش‌فرض اجازه ذخیره عکس های را به شما نمی‌دهد اما از آن‌جایی که به هر حال عکس های زمان به اشتراک‌گذاری تا حد ۶۱۲ در ۶۱۲ پیکسل کوچک می‌شوند چنانچه از گوشی‌های با وضوح ۷۲۰p به بالا استفاده می‌کنید می‌توانید از صفحه اسکرین‌شات بگیرید و پارت مورد نظـر را جدا بکنید . راه دیگـر ورود به پروفایل ایـن ستاگرام اشویِژه از طریق وب‌سایت است؛ برای ایـن ‌کار نام کاربری فرد مورد نظـر را با یک علامت “/” بعد از آدرس instagram.com وارد بکنید . به طور مثال چنانچه قصد دارید کاربر “farnet.ir” را دنبال بکنید کافیست وارد آدرس instagram.com/farnet.ir شوید و پس تصویر مورد نظـر تان را ذخیره بکنید .

takandroid.com

چطور خطاب به کسی چیزی بنویسیم؟

برای ایـن ‌کار همـان ‌طور که پیش از ایـن اشاره شد علامت @ را پیش از نام کاربری او بنویسید تا به اصطلاح او را Mention کـرده باشید.

چطور تصاویرمان را حذف کنیم؟

با باز کردن هر عکس و فشردن سه نقطه پایین صفحه می‌توانید عکس های مورد نظـر تان را حذف بکنید .

چطور کاربری را بلاک کنیم؟

همـان ‌طور که توضیح دادیم وارد پروفایلش شوید و دکمه سه نقطه را فشار دهید و پس Block User را انتخاب بکنید . دقت کنید که مثل فیس‌بوک چنانچه کسی را در ایـن ستاگرام بلاک بکنید فرد مورد نظـر مدقت نخواهد شد.

چطور تاریخچه جستجوها را پاکسازی کنیم؟

وارد تنظیمات شده و Clear Search History را انتخاب بکنید .

چطور کاربری را از بلاک خارج کنیم؟

مراحل کار مشابه بلاک کردن کاربر است؛ تنها Unblock را انتخاب بکنید .

چطور نظـر ات دیگـر ان را روی تصاویرمان حذف کنیم؟

تصویر مورد نظـر را باز بکنید و در صفحه ثبت نظـر ات دکمه شکل قلم را فشار دهید. حالا می‌توانید نظـر ات دلخواه را حذف بکنید .

چطور نظـر اتمان را روی عکس های دیگـر ان ویرایش یا حذف کنیم؟

مشابه پرسش قبل.

چه کنیم تا هر کسی قادر به دیدن تصاویرمان نباشد؟

همـان ‌طور که گفتیم بایستی به پروفایل خود بروید و با زدن سه نقطه بالا سمت راست وارد تنظیمات شوید و Private Account‌ را روشن بکنید

چطور عکس های را تنها با ایـن ستاگرام ویرایش کنیم اما به اشتراک نگذاریم؟

کافیست بعد از گرفتن عکس و اعمال افکت‌ها در وهله Share به عملیات ادامه ندهید. تصویر در پوشه Instagram گوشی ذخیره شده است .

چطور می‌توانیم در ایـن ستاگرام از شکلک‌های یا Emojiها استفاده کنیم؟ 

برای ایـن ‌کار می‌توانید از کیبردهای دارای شکلک‌ها مثل Google Keyboard؛ Kii Keyboard و یا Swiftkey استفاده بکنید . بعد از نصب کیبرد بایستی با مراجعه به تنظیمات اندروید در بخش Language and Keyboard یا “زبان و ورودی” کیبرد نصب شده را فعال بکنید .

شات‌اوت به چه معناست و چطور می‌توانیم فردی را شات‌اوت کنیم؟

 Shotout در واقع روشی برای تبلیغ صفحه فرد مورد نظـر تان است . برای شات‌اوت کردن می‌توانید از صفحه ایـن ستاگرام فرد مورد نظـر عکس گرفته و یا تصویر پروفایل او را قرار دهید و نام او را بر روی عکس (همـان ‌طور که در بالا گفته شد) تگ بکنید و در توضیحات از دوست ها و دنبال‌کنندگان خود بخواهید او را Follow کنند.

تلگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , اکانت تلگرام , کانال تلگرام , اینستاگرام , حذف اکانت تلگرام , دانلود تلگرام , دانلود اینستاگرام

کار مشابهی را با ارسـال تصویر به صورت Direct برای دنبال‌کنندگانتان می‌توانید انجام دهید.

Kik چیست و به چه معناست؟ 

کیک یک اپلیکـی شن مستقل پیام‌رسان مثل واتس‌اپ و دیگـر اپلیکـی شن‌های مشابه است که برای ثبت نام یا پیدا کردن دوست ها به شماره نیازی ندارد و رابطه از طریق آی‌دی صورت می‌گیرد. Kik را می‌توانید از گوگل‌پلی یا بازار برای اندروید یا اپ‌استور آیفون دریافت بکنید .

برای چت کردن با کاربران ایـن ستاگرام چه می‌توان کرد؟ 

قابلیتی مشابه در ایـن ستاگرام به نام Direct Message وجود دارد؛ برای آموزش کامل آن به ایـن مطلب مراجعه بکنید . ایـن ستاگرام پیش از ایـن قابلیت چت کردن را نداشت و به همین دلیل بعضی کاربران از سرویس InstaMessage (آیفون / اندروید) استفاده می‌کردند.

قادر به قرار دادن سریال در ایـن ستاگرام نیستم. 

از نظـر ایـن ستاگرام دوربین گوشی شما احتما لا کیفیت ضروری استاندارد حداقل ایـن ستاگرام را ندارد. ممکن است بتوانید با تبدیل فرمت سریال ی مورد نظـر به MP4 در رایانه و امتحان مجدد موفق شوید.

آیا می‌توانم با رایانه و از طریق سایت از ایـن ستاگرام استفاده کنم. 

از طریق وب‌سایت تنها امکان مشاهده عکس های وجود دارد و قادر به قرار دادن عکس نخواهید بود.

بعد از مدتی دیگـر قادر به لایک عکس های یا فالو کردن اشخاص نیستم. 

احتما لاً در مدت کوتاهی بیش از میزان عکس های را لایک کـرده یا اشخاص زیادی را فالو کـرده ‌اید و از طرف ایـن ستاگرام محدود شده‌اید. با دقت به سایز نفراتی که فالو کـرده ‌اید بعد از مدت نامعین ایـن محدودیت رفع خواهد شد. هیچ راه دیگـر ی جز صبر کردن ندارد و احتما لاً مسدود شدن حساب شما در صورت تکرار ایـن موضوع وجود دارد.

بعضی یا همه عکس های ایـن ستاگرام برای من لود نمی‌شوند.

 مساله از اتصال ایـن ترنت و رابطه با سرور ایـن ستاگرام است . بعضی ISPهای داخلی اتصال ایـن ستاگرام را محدود یا قطع کـرده ‌اند و ممکن است مساله از انواع تحریم‌های داخلی یا خارجی باشد که همگی با آن آشنایی داریم!

پسورد اکانت ایـن ستاگرام خود را فراموش کـرده ‌ام؛ چکار کنم؟

 از مورد Forget Password استفاده بکنید تا پسورد جدید به ایمیل شما ارسـال شود

فردی مدقت رمز اکانت من شده و آن را تغییر داده است؛ چکار کنم؟ 

مشابه پرسش قبل

ایـن ستاگرام مرا مجبور به برش عکس می‌کند. چطور عکس های را به صورت کامل قرار دهیم؟ 

استاندارد ایـن ستاگرام عکس های مربعی با نسبت ۱:۱ است و بهتر است از دوربین خود ایـن ستاگرام استفاده بکنید ؛ اما در صورتی که قصد دارید عکسی مستطیلی را به صورت کامل قرار دهید از برنامه‌هایی مثل No Crop (اندروید / آیفون) یا InstaSize (اندروید / آیفون) استفاده بکنید تا تصویر کوچک شده و در مربعی سفید یا مشکی قرار بگیرد و پس آن را در ایـن ستاگرام وارد بکنید .

چطور در ایـن ستاگرام به جای عکس؛ متن و نوشته قرار دهیم؟ 

از اپلیکـی شن‌هایی مثل Textgram (اندروید / آیفون) یا InstaQuote (اندروید / آیفون) استفاده بکنید .

چطور می‌توان مدقت شد چه کسی از صفحه ما بازدید کـرده است؟ 

چنین امکانی وجود ندارد.

چطور می‌توان چند عکس یا سریال را کنار یکدیگـر و در قالب یک عکس یا سریال قرار داد؟ 

برای ایـن ‌کار از اپلیکـی شن‌هایی مثل VidStich (اندروید / آیفون) برای سریال و تصویر و یا Pixlr Express (اندروید / آیفون) برای عکس های استفاده بکنید .

چطور اکانت خود را در ایـن ستاگرام غیرفع ال/حذف کنیم؟ 

در صورت تمایل برای حذف همیشگی اکانت خود می‌توانید از وب‌سایت ایـن برنامه و طبق ایـن آموزش ایـن کار را انجام دهید.

بعد از اجرای برنامه با پیغام Incompatible Device مواجه می‌شوم؛ مساله از کجاست؟ 

گوشی شما با ایـن ستاگرام سازگار نیست. ممکن است نسخه‌های قدیمی ایـن ستاگرام چنین مشکلی نداشته باشد.

چطور می‌توان زمانی کسی ما را Unfollow کرد مدقت شویم یا بدانیم چه کسانی ما را متقابل فالو نمی‌کنند؟ 

از اپلیکـی شن کمکی InstaFollow برای اندروید یا Followers For Instagram برای آیفون کمک بگیرید.

چطور از قاب‌ها و افکت‌های زیادتری استفاده کنیم؟ 

اپلیکـی شن‌هایی مثل InstaShape (اندروید / آیفون) و یا Pixlr Express (اندروید / آیفون) استفاده بکنید .

ایـن ستاگرام قادر به تشخیص موقعیت من نیست. 

احتما لاً شبکه‌های وای‌فای و مخابراتی برای معین موقعیت ضروری نیستند. GPS گوشی را روشن کـرده و در فضای آزاد امتحان بکنید . همچنین ً چک بکنید که برنامه‌های مسیریابی مثل Google Maps به درستی محل شما را پیدا می‌کنند.

آیا می‌توان عکسی را تنها برای فالورهای خاصی نمایان یا مخفی کرد؟ 

خیر. همه کسانی که شما را دنبال می‌کنند قادر به دیدن همه عکس های شما خواهند بود.‌چنانچه می خواهید تصویر خاصی را برای عده ای ارسـال بکنید بایستی از دایرکت استفاده بکنید که بالاتر توضیح دادیم.

آیا می‌توان لیست فالورها یا فالویینگ‌های خود را مخفی کرد؟ 

خیر. همه کسانی که شما را دنبال می‌کنند قادر به دیدن فالورها و فالویینگ‌های شما می باشند و تنها می‌توانید با Private کردن پروفایل خود بعد از اجازه شما امکان دنبال کردنتان را به کاربران بدهید.

چه کار ‌هایی سبب بلاک شدن و محدود شدن اکانت می‌شود؟ 

قرار دادن تبلیغات در پارت نظـر ات / ارسـال عکس های حاوی خشونت؛ کلمات رکیک یا عکس های عریان / ارسـال بیش از میزان دایرکت / فحاشی / استفاده از ایـن ستاگرام بر روی چند گوشی و با چندین آی‌پی مفرق در طول مدت کوتاه

اکانت من محدود (بلاک) شده و امکان فالو/لایک/کامنت ندارم؛ چقدر بایستی برای رفع ایـن محدودیت صبر کنم؟

به گفته ایـن ستاگرام ایـن محدودیت ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشد و همین طور راهی به جز صبر کردن ندارید.

برای بسته شدن یک اکانت چند نفر بایستی آن را ریپورت کنند؟

بسته شدن اکانت به تعداد ریپورت بستگی ندارد و ایـن عمل به صورت اتوماتیک انجام نخواهد شد. چنانچه ریپورت درست و درست باشد تیم پشتیبانی ایـن ستاگرام به تشخیص خود اکانت فرد خاطی را مسدود خواهند کرد.

چطور در ایـن ستاگرام مثل فیس‌بوک پیج بسازم؟

در ایـن ستاگرام چیزی تحت عنوان پیج وجود ندارد و در واقع می‌توانید مثل روال تهیه یک اکانت عادی صفحه‌ای به عنوان یک پیج باز بکنید .

در زمان فالو کردن بعضی کاربران؛ کسانی به عنوان توصیه یا Suggestion نشان داده می‌شوند آن‌ها را برای اکانت خودم چطور تغییر دهم؟

اشخاص توصیه ی کاملا در اختیار ایـن ستاگرام است و در اختیار شما نیست. حداقل در ورژن فعلی امکان تغییر اشخاص توصیه ی وجود ندارد و معیار ایـن ستاگرام برای انتخاب اشخاص توصیه ی رسما اعلام نشده است . شما می‌توانید با استفاده از رایانه و مراجعه به آدرس ایـن ترنتی ایـن ستاگرام و ورود به پروفایل خود در بخش تنظیمات ایـن مورد را غیرفع ال بکنید .

برای ایـن کار از طریق مرورگر ایـن ترنتی به ایـن ستاگرام مراجعه و لاگین بکنید . بالای صفحه روی اسم خودتون بزنید تا وارد صفحه پروفایلتون به شه. حالا دوبـار ه روی ادیت پروفایل بزنید و بعد پائین صفحه تیک کنار مورد Include your account when recommending similar accounts people might want to follow. رو بردارید و بعد دکمه Submit رو بزنید تا ذخیره بشه. تمام

پیغام comment blocked در زمان گذاشتن کامنت در ایـن ستاگرام به چه معناست؟

ایـن پیغام به ایـن مفهوم است که شما از گذاشتن کامنت در عکس های ایـن فرد برای همواره و یا کل عکس های در ایـن ستاگرام به مدت محدود (اما نامعلوم) محروم شده‌اید. ایـن موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که در زیر تصایویر دیگـر ان اسپم و کامنت های تبلیغاتی بگذارید. تکرار ایـن عمل سبب بسته شدن اکانت شما برای همواره خواهد شد.

زمان ثبت نام با پیامی با متن “too many users have been registered on this device” مواجه می‌شوم؛ چاره چیست؟

ظاهراً کاربران زیادی با گوشی شما ثبت نام کـرده ‌اند؛ برترین راه استفاده از یک گوشی یا تبلت دیگـر برای ثبت نام است .

زمان ثبت‌نام با ایـن پیغام روبرو می‌شوم: “The IP address you are using has been flagged as an open proxy”؛ چاره چیست؟

راحت‌ترین راه رفع ایـن مساله ایـن ه که از یک ایـن ترنت دیگه برای ثبت‌نام استفاده بکنید .

در زمان مشاهده عکس های بعضی وقتها با پیغام خطای “Couldn’t refresh feed” یا “an unknown network error has occurrred”مواجه می‌شوم و عکس های و صفحات بـار گذاری نمی‌شوند.

بنابه اعلام وزیر رابطه ات اختلالات ایـن ستاگرام به دلیل فیلترینگ هوشمند (؟!) ایجاد شده است . می‌توانید شکایات خود را از طریق وب‌سایت کارگروه مصادیق مجرمانه ثبت و پیگیری نمایید.

مساله درخواست کد امنیتی در ایـن ستاگرام:

در زمان باز کردن صفحه ایـن ستاگرام؛ صفحه ای باز می‌شود که از من کد امنیتی می‌خواهد. راه‌حل چیست؟

پاسخ: ایـن مساله به ایـن دلیل است که در زمان ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد نکـرده ‌اید. برای رفع مساله شماره تلفن همراه خود را وارد کـرده و منتظر دریافت کد بمانید. ایـن کار را تنها برای یک بـار انجام دهید و در صورت عدم دریافت کد آن را با یک شماره همراه دیگـر ترجیحاً غیر از همراه اول امتحان بکنید . از ارسـال چندین بـار ه درخواست خودداری بکنید چون با انجام ایـن کار کدهای ارسـال شده قبلی که احتما لاً دریافت خواهید کرد نامعتبر شده و بعد از چندین بار دیگـر کدی برایتان ارسـال نخواهد شد. ایـن مساله راه‌حل دیگـر ی ندارد!

مدتی هست که نمی‌توانم لایک یا فالو کنم و موقع لایک و فالو کردن یک صفحه سفید باز می‌شود؟

احتما لاً به علت لایک و فالو کردن زیاد در مدت زمان کم  یا دلایل دیگـر از طرف ایـن ستاگرام بلاک شدید ولی علت بنیادی مساله ایجاد شده در همـان صفحه سفید است که صفحه مورد نظـر دیر باز  می‌شود و در اکثر مسائل به علت سرعت پایین ایـن ترنت کلا ً باز نمی‌شود پس یا بایستی صبر بکنید و یا روش‌های دیگـر برای تغییر آی‌پی را امتحان بکنید ! پس با وارد کردن کد امنیتی که خود ایـن ستاگرام به شما می‌دهد می‌توانید مساله را برطرف بکنید .
همچنین در بعضی مسائل صفحه ای باز می‌شود که درخواست شماره تلفن برای فرستادن کد امنیتی می‌کند؛ بعد از وارد کردن شماره همراه با کد +۹۸ کد امنیتی فرستاده خواهد شد ولی در اکثر مسائل برای اپراتورهای ایران کدی فرستاده نمی‌شود که دلیل آن معین نیست پس بهتر است در زمان ثبت‌نام حتما ً شماره همراه را وارد بکنید .

چطور می‌توانم عکس خود را در بخش Explore قرار دهم؟

بخش Explore برای هر کاربر مفرق بوده و بسته به علایق؛ دوست ها و عکسهایی که دوست ها شما لایک کـرده ‌اند تغییر می‌کند. پس قرار دادن تصویرتان در ایـن صفحه غیرممکن است !

چطور می‌توانم چندین کاربر را به صورت همزمان آنفالو کنم؟

آنفالو کردن تعداد زیاد کاربر در یک روز به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. فالو کردن تعداد کاربران زیاد برای دریافت فالوبک و آنفالو کردن آن‌ها احتما لاً سبب غیرفع ال شدن همیشگی اکانت شما از طرف ایـن ستاگرام خواهد شد.

چطور در ایـن ستاگرام همزمان بیش از یک اکانت داشته باشم؟

قابلیت استفاده همزمان از چند اکانت در ایـن ستاگرام اخیرا به ایـن شبکه اجتماعی اضافه شده است . برای آموزش استفاده و جزئیات بیشتر به ایـن مطلب مراجعه بکنید .

چطور می‌توانم پیغام دایرکتی را که ارسـال کـرده ‌ام لغو کنم؟

کافیست انگشت خود را روی پیغام نگه داشته و Unsend Message را بزنید. چنانچه مخاطب شما پیش از Unsend کردن پیغام شما را ندیده باشد اعلانی مبنی بر پیغام از طرف شما دریافت خواهد کرد اما قادر به مشاهده آن پیغام نخواهد بود.

چطور می‌توانم لینک پروفایل یا کانال تلگرام خود را در صفحه پروفایل ایـن ستاگرام قرار دهم؟

متأسفانه ایـن قابلیت توسط ایـن ستاگرام مسدود شده و دیگـر امکان قرار دادن لینک پروفایل تلگرام و یا اسنپ‌چت را ندارید. اما مطابق معمول

در زمان ویرایش پروفایل با پیغام Links asking someone to add you on another service aren’t supported on Instagram. مواجه می شوم چاره چیست؟

به سوال قبل مراجعه بکنید .

خطای Your account has been disabled for violating our terms به چه معناست؟

اکانت شما به دلیل سرپیچی از قوانین ایـن ستاگرام (فالو یا آنفالو زیاد در محدوده وقتی کم؛ جذب فالور به شیوه نامتعارف؛ استفاده از اپلیکـی شن های جذب فالور؛ کامنت های تبلیغاتی؛ پست محتوای غیرقانونی و …) توسط ایـن ستاگرام غیرفع ال شده است . اکنون راهی برای فعال کردن مجدد وجود ندارد.

چطور می‌توانم تعداد فالورهای خود را با وامیزان K (هزار نفر) نمایش دهم؟

ایـن تغییر به‌صورت اتوماتیک و بعد از رسیدن فالورها به چند هزار نفر توسط ایـن ستاگرام انجام شده و در اختیار شما نیست.

نقطه آبی در ایـن ستاگرام در زمان جستجو به چه معناست؟

ایـن نقطه به معنای پست جدید و دیده نشده از طرف کاربر مورد نظـر است و رابطه ی به فعال یا آنلایـن بودن ندارد.

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …