خانه / مقالات / طراحی وب سایت کاربر پسند

طراحی وب سایت کاربر پسند

طراحی وب سایت کاربر پسند

در این نوشته قصد داریم تا شما دعزیزان را با طراحی یک وب سایت کاربر پسند آشنا سازیم.در ادامه این نوشته به اصول و ویژگی های وب سایت میپردازیم. همچنین در ادامه این مطلب به مبحث brounce rate نیز خواهیم پرداخت.

طراحی سایت حرفه ای

 

طراحی وب سایت کاربر پسند

طراحی وب سایت کاربر پسند

 

یک وب سایت جذاب برای بازدید کننده فراموش نشدنی است بگونه ای که وی حتما مجددا بازدید خواهد کرد و این بازدید می تواند در زمان طولانی موجب بالا رفتن آمار بازدید از سایت شما و هم چنین افزایش مشتریان می گردد به ویژه اگر شما به صورت اینترنتی قصد فروش کالایی را داشته باشید و سایت شما یک وب سایت فروشگاهی باشد .بنابراین برای کسب موفقیت در زمینه بازاریابی اینترنتی ، داشتن یک سایت به تنهایی کافی نمی باشد بلکه لازم است که تمامی نکات طراحی وب سایت کاربر پسند نیز رعایت گردد ، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ادامه ی این مقاله را مطالعه نمایید .

ویژگی های طراحی وب سایت کاربر پسند

*رابط کاربری آسان

رابط کاربری و مسیر یابی آسان و مشخص یکی از عواملی است که موجب می گردد ، کاربر در سایت شما خیلی زودتر به هدف و مطلبی که دنبال آن می گردد دسترسی پیدا کند ، برای مثال منوها و دسته بندی ها و هم چنین قراردادن بخشی برای جستجو در سایت می تواند این امر را برای بازدید کنندگان آسان سازند  و در این صورت یکی از ویژگی های طراحی وب سایت کاربر پسند رعایت شده است .

*سازگاری با موبایل

دقت داشته باشید که بخش اعظمی از بازدید کنندگان میتوانند از طریق گوشی های هوشمند و تبلت به وب سایت شما مراجعه کنند . بنابراین طراحی سایت شما باید با تکنولوژی های روز هماهنگ باشد یعنی در دستگاه های موبایل به صورت واضح و کامل نمایش داده شوند .در صورت لزوم می توانید یک نسخه ی موبایلی طراحی نمایید .

* سرعت لود و بارگذاری صفحات سایت

همانطور که می دانید هر چه میزان تاخیر در لود شدن صفحات وب سایت شما کمتر باشد ، کاربران می توانند با حوصله ی بیشتری به بازدید از صفحات داخلی سایت شما بپردازند .در طراحی وب سایت کاربر پسند توصیه می گردد که عکسها و فایل های با حجم بالا را پس از فشرده سازی در سایت قرار دهید .

*سازگاری با مرورگرها

طراحی وب سایت کاربر پسند باید به گونه ای باشد که در تمامی مرورگرهایی که کاربران به طور معمول از آنها استفاده می نمایند به خوبی نمایش داده شود .

* محتوای ارزشمند و مفید و خوانا

یکی دیگر از مواردی که در جذابیت یک سایت اهمیت دارد محتوای آن است که باید از لحاظ ظاهری قابل خواندن و با اندازه و رنگ متناسبی باشد . ترکیب رنگ، نوع فونت و فاصله گذاری از فاکتورهای مهم طراحی وب سایت کاربر پسند است که باید رعایت شود .

هم چنین اطلاعاتی که در وب سایت قرار گرفته می شود باید سازماندهی شده و مرتب شده باشند ، مثلا می توانید از دسته بندی استفاده نمایید که این امر همانطور که گفته شد در مبحث رابط کاربری آسان قرار می گیرد.رعایت نکاتی که گفته شد ، عمل اصلی در موفقیت طراحی یک وب سایت کاربر پسند می باشد .

اصول طراحی وب سایت

اصول طراحی وب سایت

اصول طراحی وب سایت

این مقاله یکی از مقالات موجود در زمینه ی آموزش طراحی سایت می باشد ، با مطالعه ی این مقاله از نکات و اصول طراحی وب سایت مطلع خواهید شد و بعنوان گام اصلی و اولیه ی در طراحی می توانید از آنها استفاده نمایید .

موارد بسیاری است که موجب می شود بازدید کنندگان یک سایت اینترنتی مدت زمان بیشتری در آن سایت مانده و صرف مطالعه و جستجو در آن سایت کنند و دقیقا این موضوع بستگی به این دارد که میزان جذابیت و کاربردی بودن آن سایت چقدر است ؟ با رعایت اصول طراحی وب سایت تا حد زیادی خواهید توانست تا کاربران را برای مدت بیشتری در سایت خود نگه دارید  زیرا مدت زمان سپری شده کاربران در وب سایت، شما را از اهمیت طراحی سایت مناسب، آگاه می سازد.

اهمیت رعایت اصول طراحی وب سایت برای جذب بازدید کنندگان بیشتر

– سهولت دسترسی

به این معنی است که دسترسی کاربران به تمام صفحات و امکانات وب سایت را به هر میزان که میتوانید آسان کنید زیرا هدف اصلی وب سایت می تواند دعوت کردن بازدید کننده به انجام عمل خاصی باشد  . برای مثال اگر میخواهید کاربران در سایت شما عضو شوند ، فرم عضویت و یا ثبت ایمیل آنها را در جایی مناسب از صفحه ی اصلی سایت قرار بدهید . این مورد به عنوان اولین نکته از اصول طراحی وب سایت می باشد .

– مسیر یابی واضح

یکی دیگر از فاکتور های مهم در افزایش مدت زمان حضور بازدیدکنندگان در سایت این است که مسیر یابی آسان باشد یعنی از منوها و دسته بندی ها استفاده کرده و لینک های مهم و اصلی و کلیدی خود را در این قسمت ها تعبیه نمایید .

-محتوای مفید و قابل فهم برای کاربر

از مهمترین اصول طراحی وب سایت باید به محتوای درست و مفید و قابل درک برای کاربران اشاره داشت  و هم چنین به مواردی مثل نوع فونت، اندازه آن و همچنین رنگ استفاده شده در نوشتن محتوا نیز دقت نمود .

– قالب مناسب و مطابق با سئو برای سایت

طراحی سایت , طراحی سایت ارزان , طراحی سایت حرفه ای, طراحی سایت گردشگری , طراحی سایت مهد کودک , طراحی سایت گالری خودرو , طراحی سایت شرکتی

قالب یک سایت چهارچوب بصری آن می باشد و در جذب مخاطبان اثر بسیار بالایی دارد  . قالب سایت یکی از اصول طراحی وب سایت است که سایت شما را از سایت رقیبان شما متمایز خواهد ساخت .

– استفاده از تصاویر مناسب در طراحی وب سایت

بهتر است از تصاویر مرتبط با موضوع سایت در متون و محتوا و سایرقسمت های سایت استفاده شود . تصاویری با حجم مناسب و کیفیت خوب در اندک زمانی می توانند خیلی رساتر از کلمات مفهوم را به کاربران انتقال دهند و بنابراین تصاویر مناسب به عنوان یکی از اصول طراحی وب سایت نقش بسیار مهمی دارند .

bounce rate وب سایت چیست؟

bounce rate وب سایت

bounce rate وب سایت چیست؟

یکی از پارامترهایی که در حوزه SEO برای یررسی میزان رضایت کاربران از یک وب سایت مورد بررسی قرار میگیرد عدد مربوط به bounce rate وب سایت می باشد . در واقع این عدد بیانگر  نرخ دفع بازدید کننده از سایت است. و بر حسب درصد بیان می شود . یعنی به هر میزان که بازدید کنندگان سایت شما بنا به دلایل مختلف سایت شما را ترک نمایند این عدد بیشتر می شود . وب سایتی که کاربر پسند باشند و میزان ماندگاری و جستجو و مطالعه ی کاربران در آن بیشتر باشد و یک بازدید کننده وقت بیشتری را در آن سایت بگذارند ، دارای درصد پایین تری از bounce rate وب سایت  می باشد .یکی از توصیه های ما برای کاهش این نرخ عدم استفاده از pop up می باشد به علت اینکه کاربران با دیدن پاپ آپ وب سایت را می بندند و از بخش های مختلف آن بازدید نمی کنند، بنابراین سایت هایی که از پاپ آپ های تبلیغاتی استفاده می نمایند ، احتمالا دارای bounce rate وب سایت بیشتری هستند .

روش های موثر در کاهش میزان bounce rate وب سایت

یکی از اصلی ترین و مهم ترین موارد برای کاهش نرخ bounce rate وب سایت ، توجه به نیازمندی های کاربران وب سایت شماست و اینکه وجود چه عواملی در سایت شما می تواند بازدید کنندگان را تشویق نماید تا مدت بیشتری را در سایت شما سپری نمایند و در این مدت از صفحات گوناگون دیدن نمایند ، مخصوصا اگر درااری یک وب سایت فروشگاهی باشید ، خروج زود هنگام کاربران از سایت کاملا به ضرر کسب و کار شماست زیرا فرصت دیده شدن کالاها و خدماتی که در سایت خود قرار داده اید برای کابر به وجود نمی اید و به این صورت است که هیچ بازدید منجر به خرید نخواهد شد . در ادامه برای کاهش bounce rate وب سایت و تبدیل کاربران اینترنتی به بازدید کنندگان دائمی سایت شما، نکات مهمی را ذکر می نماییم :

-قرار دادن منوها و دسته یندی های اصلی در بهترین نقاط وب سایت و در معرض دید کاربر

– قرار دادن قابلیت جستجو مطالب برای اینکه کاربران زودتر به خواسته و هدفی که از بازدید سایت شما داشته اند برسند .

– برخورداری سایت از محتوای درست و صحیح ، بدون اشکالات نگارشی ،دارای فونت و سایز و رنگ مناسب یکی دیگر از نکات مهم برای کاهش bounce rate وب سایت می باشد .

– سیستم عضویت  و ثبت نام در سایت باید آسان بوده و دارای مراحل طولانی و خارج از حوصله ی کاربر نباشد .

– قراردادن پست های مرتبط در انتهای هر مقاله یا صفحات سایت ، موجب می شود تا کاربر کنجکاو شده و به صفحات دیگر سایت شما نیز کشیده شود و مدت بیشتری را در سایت صرف خواندن مطالب کند .

– قراردادن لینک های داخلی مناسب و مرتبط با موضوع نیز در بین متن ها ، تاثیر مشابهی در کاهش نرخ bounce rate وب سایت مثل پست های مرتبط خواهد داشت.

– برخورداری از UI یا رابط گرافیکی جذاب ، قالب بهینه سازی شده وب سایت که از طریق استراتژی رنگ ها و معماری وب سایت می تواند نظر کاربران را جلب نماید .

– سرعت لود مناسب صفحات سایت

User Experience- این اصطلاح بیانگر این است که در چیدمان و ساختار سایت شما باید جذابیت هاییجدای از جذابیت های بصری برای کاربر وجود داشته باشد یعنی از لحاظ کاربردی قالب سایت شما به گونه ای باشد که کاربر بتواند خیلی راحت با سایت شما کار کرده و از آن استفاده نماید و به قسمتهای مختلف سایت دسترسی پیدا کند . این یکی از پارامترهای اصلی در کاهش میزان bounce rate وب سایت می باشد که واقعا باید قبل از طراحی سایت بررسی کامل شود و برای آن یک ساختار مناسب در نظر گرفته شود .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …