خانه / مقالات / کلیدهای ایجاد رابطه تاثیر گذار در فروش

کلیدهای ایجاد رابطه تاثیر گذار در فروش

تمایز بین محصولات روزبه‌روز کمتر می‌شود، روابط می‌تواند به عنوان یک منبع اصلی برای ایجاد مزیت رقابتی بیان شود. مردم حتی حاضرند جنس نامرغوب را از فروشنده ارتباطات عالی خریداری کنند. ارتباطات خوب بر وفاداری مشتریان و دوباره تکرار خرید می‌افزاید این به معنای سود بیشتر است.
مشتریان در فکر خرید جدید ترین محصولات نیستند، بلکه در پی مشاور قابل‌اعتمادند.
اعتماد

فروش فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی,طراحی فروشگاه اینترنتی,فروشگاه ساز,طراحی سایت فروشگاهی,فروش فروشگاه اینترنتی,خرید فروشگاه اینترنتی
اعتماد، علت کلیدی، در برقراری ارتباطات است مانند چسب، مشتری فروشنده را به متصل می‌کند. فروش مدرن بر پایه توانایی ایجاد اعتماد بنا شده است.

برای این که فروشنده موفق شوید، باید از فروش صرف محصولات خدمات، نه فقط به سمت فروش راه‌حل‌ها، بلکه به سوی ایجاد اعتماد قابل‌اعتماد ماندن، تغییر موضع دهید. پایداری ، ناشی از عدم اعتماد است. زمانی که مشتری احتیاجات واقعی را با شما در بین نمی‌گذارد، کار بسياري نمی‌توانید انجام دهید. راه غلبه بر این وضعیت این است که اعتماد و اطمینان ضروری را به وجود آورید تا مشتری به طور طبیعی، آنچه را که شما می بایست بدانید ، بازگو نماید .
چگونه اعتماد ایجاد کنیم؟

اگر بخواهید پیام تاثیر گذار ی از اعتماد را به مشتریان و افرادی که در اطراف شما می باشند بفرستید، اصول زیر را دنبال بکنید .
دیگران را محور قرار دهید

افراد دیگر را در محور قرار دادن، در واقع به معنای انعطاف‌پذیر بودن است. اشتیاق جهت تطبیق دادن دیدگاه مان با عقاید دیگران یکی از مهارت‌های متقاعدسازی است. زمانی که مردم احساس کنند که شما علاوه بر علایق خودتان، به علایق آن‌ها می‌اندیشید، کم‌کم به شما اعتماد خواهند کرد. حس علاقه پرشوری را جهت کمک به دیگران ، برای دستیابی به اهدافشان ایجاد بکنید و به طور خستگی‌ناپذیری در مورد جهان ی مشتریان کنجکاوی بکنید . مسلما آنچه را که پیشکش بکنید چندین مساوی پس خواهید گرفت.

برای اینکه به جمع ۱۰ درصد فروشندگان برتر بپیوندید، نه تنها موفق یت در تجارت خودتان، بلکه موفق یت تجارت مشتریان را ملاک قرار دهید. زمانی که جهت موفق یت مشتری می‌کوشید، آن‌ها نیز به نوبه خود جهت خوب یت شما تلاش خواهند کرد.
بهترین کار را برای مشتری انجام دهید

در هر موقعیتی بدون غرض بهترین کار را برای مشتری انجام دهید؛ بدین معنا که چنانچه راه‌حل شما، برای مشتری مناسب نیست، مساله را به وی بگویید توصیه بکنید که باید چه کاری انجام دهد. ممکن است در اینجا گاهي معلت ات را از دست بدهید ولی مشتری صداقت شما را هرگز از یاد نخواهد برد.
گوش بکنید

هرچه بیشتر گوش بکنید ، بیشتر مجذوب اظهارات مردم شده آن‌ها شما را بیشتر رفیق داشته، به شما اعتماد کرده و خواستار انجام معلت ه با شما خواهند بود. فروشنده ماهر، وقت ی که مشتری حرف می‌کند با تذکر کامل گوش می‌کند. زیرا زمانی که گوش می‌کنید متوجه می‌شوید که چه موضوعاتی جهت مشتری ارزش دارد. هرگاه با مشتری حرف می‌کنید در بالای سرش ابر سفیدی را تصور بکنید که نوشته‌شده «کاری کن که احساس کنم با اهمیت هستم». ایجاد این احساس در مشتری به اندازه برآوردن نیازهایش کاملا حیاتی است.

این تصور را ایجاد بکنید که شما برای ارتباطات ، بیش از فروش ارزش قائلید. ماموریت شخصی شما این است که هر کار ممکن را برای مشتریان انجام دهید تا آن‌ها مطمئن شوند که تمام امکانات و منابع سازمان شما جهت یاری به حصول اهداف وی از طریق کالاها خدمات‌تان به کار گرفته می‌شود و این به معنای مشارکت در حل مساله است.
بعد از فروش با مشتری ارتباط بگیرید

در دوره‌های روش فروش، زمان ی از شرکـت ‌کنندگان می‌خواهیم افرادی که بعد از فروش با مشتریان ارتباط می‌گیرند، دست‌هایشان را بالا ببرند. درحدود ۱۵ تا ۲۰ درصد این کار را انجام می‌دهند. وقت ی سوال می‌کنیم که چرا بعد از فروش، با تلفن آن را پیگیری نمی‌کنید، اکثرا می‌گویند ممکن است ایرادی وجود داشته باشد و محصول یا خدمت ممکن است دقیقا آن چیزی نباشد که مشتری توقعش را داشته است. اما آن یک فرصت ازدست رفته محسوب می‌شود. هیچ‌چیز بیش از این که فروشنده بعد از فروش با مشتری ارتباط بگیرد یا شخصا در محل حاضر شود، باعث استحکام ارتباطات خریدار فروشنده نمی‌شود. همواره این کار را انجام دهید. به برای زمانی که اشکالی وجود داشته باشد.
روراست باشید

چنانچه می‌دانستید که قرار است گفتار و کردارتان در روزنامه‌های فردا به طور دقیق نگاشته شود، همینروش را برمی‌گزیدید؟ کلامتان را همچون عهد و پیمان محکم بکنید ، جهت مثال اگر می‌گویید: «صبح پنجشنبه سفارش شما آماده خواهد بود.» طرف مقابلتان را از این امر مطمئن بکنید تا آن‌ها بتوانند جهت آن روز پروگرام ‌ریزی کنند. قابل‌اعتماد بودن شماست که پایه‌های اعتماد احترام را بنا می‌نهد.
مؤدب باشید

یکی از ویژگی‌های افراد مؤدب که سبب می‌شود به آن‌ها اعتماد کنیم این است که رفتار خوشایند، شایسته و پسندیده آن‌ها باعث محبوبیتشان می‌شود. آن‌ها دوست‌داشتنی‌تر به نظر می‌رسند ما مشتاق انجام معلت ه با آن‌ها هستیم. حتی اگر خوب به فروش نشدید یا مشتری با لحن نامناسبی با شما حرف کرد، باز احترام و نزاکت را حفظ بکنید . هرگز نگذارید مشتری حس رنجش یا ناراحتی نماید. خونسردی را حفظ کرده و سعی بکنید به طور عاقلانه کشف بکنید که عیب کار کجا بوده است. تنها به این علت که بازنده شده‌اید پل‌های پشت سرتان را خراب نکنید، در غیر این صورت موقعیت‌های دیگری را در آینده از دست خواهید داد.
قدردان باشید

ارتباطات مستمر سبب می‌شود تا ارتباطات ، عادی بی‌ارزش فرض نشوند. برای مشتریان پیام تشکر بفرستید: « ما به خرید شما ارج می‌نهیم و از روش شما در برخورد با ما زیاد سپاسگذاریم.» قدرت پیام تشکر فوق‌العاده است، زیرا یک قدم فراتر از تلفن کردن است و دریافت‌کننده پیام، متوجه می‌شود که برای تهیه پیام تشکر زمان و انرژی نسبت به تلفن کردن، صرف کرده ‌اید به همین دلیل مهربانی شما را فراموش نخواهد کرد.
مردم ابتدا فرد فرد را می‌خرند

توانایی ایجاد اعتماد برای برقراری رابطه بسیار زیاد حیاتی است، اما جهت این که اینآموزش تاثیر گذار واقع شود، مهارت دیگری نیز باید کسب شود آن روشی است که با افراد در سطح فردی (شخصی) رابطه برقرار کنیم.

در زمان ایجاد رابطه با مردم، هرگز بر فرق ‌های بین خودتان اصرار نکنید. در عوض روی شباهت‌ها، وجوه اشتراک، نقطه نظرات مشابه و عملکرده ای همسان تاکید بکنید .

تمثیلی کهن از قانون تشدید در موسیقی وجود دارد. اگر یکی از تارهای گیتار را بکشید و نزدیک گیتار دیگری نگه‌دارید، با اینکه آن دو هیچ ارتباط ی با یکدیگر ندارند، اما همان تار در گیتار بعدی نیز شروع به لرزش می‌کند. بر همین قیاس، آدم ‌ها افرادی را که با آن‌ها در یک طول موج می باشند ، نظر ‌هایشان را درک کرده ، توافق نظر و علایق مشترک داشته باشند، رفیق دارند.

به یا داشته باشید چنانچه «بعد از اولین فروش» رابطه ایجاد نکنیم، فروش‌های بعدی هم صورت نخواهد پذیرفت.
یکی از عواملی که رقبایتان هرگز قادر به تقلید آن نیستند، شیوه رابطه شما با مشتریان است.

اعتماد، شرط اولیه جهت وفاداری است در نهایت وفاداری است که سبب تکرار معلت ات می‌شود. سعی بکنید در ایجاد اعتماد فوق‌العاده باشید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …