خانه / مقالات / تاریخچه ساخت ساعت رادو – اشرافی

تاریخچه ساخت ساعت رادو – اشرافی

استارت شکل گیری شرکت تهیه ساعت رادو بوسیله برادران فریتز، ارنست ورنر که بخش از خانه را به محل کار شان اختصاص داده بودند در سال ۱۹۱۷ با نام schulp & co. زده شد. با توجه به اینکه آنها شروع نسبتا ضعیفی داشتند در اواخر زمان جنگ جهان ی دوم در بین بزرگترین تولیدکنندگان ساعت مچی دیده می شدند, این شرکت در سال ۱۹۵۰ تحت نام تجاری RADO فروش ساعت های خود را شروع کرد در سال ۱۹۵۷ در روزهایی که شرکـت چهلمین سالگرد تاسیس خود را جشن می گرفت شرکت شروع به تهیه مجموعه نمادین گرین هورس (اسب طلایی) کرد.


فروشگاه ثنا
فروشگاه ثنا,خرید ساعت مچی مردانه اصل,خرید ساعت مچی مردانه ارزان,خرید ساعت مچی مردانه

در سال ۱۹۶۲ رادو به مالک سبک بودن خود و تولید نمادین ترین مـدل ها ادامه داد: DiaStar1 نام اولین ساعت ضد خش جهان عرضه شده به بازار بود راحتی، استحکام همين طور سبک منحصر بفرد آن پاسخگو نیاز بسياري از مشتریان بود. در سال ۱۹۸۶ رادو با استفاده از سرامیک پیشرفته ضدخش در بند ساعت انقلابی عظیم در صنعت ساعت سازی به وجود آورد و این کمپانی به لحاظ مصرف از مواد ضد خش در تهیه ساعت یک پیشگام محسوب می شود.

در حال حاضر رادو تولید کننده طیف وسیع ی از ساعت های مچی با مـدل های مختلف است دفتر مرکزی آن در lengnau سوییس واقع است. امروزه این شرکـت در کل با ۴۷۰ کارمند در هر سال حدود نیم میلیون ساعت مچی تولید و به بیش از ۱۵۰ کشور جهان و ۵۹۰۰ مرکز فروش عرضه می نماید . بازار های با اهمیت زیاد این شرکت عبارتند از : جنوب شرقی آسیا، ژاپن، چین، هند، خاور میانه، تا کشور های اروپایی مثل سوییس، آلمان، ایتالیا ایالات متحده آمریکا.

شرکت رادو همیشه را از سازندگان سنتی ساعت سوییسی متمایز می کرده است و این تمایز مصرف خلاقانه از مواد مصرفی تکنولوژی منحصر به فرد در طراحی است . رادو همواره پیشروی مصرف از مواد زیاد در تهیه ساعت مچی بوده که در این صنعت منحصر بفرد است ، مواد از عبارت ی مواد مصرف شده در تهیه ساعت بوسیله رادو می توان به فلزات سرسخت (تنگستن کاربید تیتانیوم که سرامیک های پیشرفته نامیده می شوند ) و سرامیک ها، لانتانیوم کریستال یاقوتی متمرکز شده اشاره کرد.

لوگوی شرکت تهیه ساعت رادو
بهترین محصولات از ساعت رادو

در هزاره نو اولین ساعت بدون تاج، eSenza را به بازار ساعت معرفی کرد. این شرکت در سال ۲۰۰۴ یک ساعت از جنس الماس پیشرفته بوسیله انتقال کربن به ساختار نانوکریستالی کربن با سختی ویکرز ۱۰۰۰۰ تولید کرد و به همین دلیل جهت آن ساعت مچی نام V10K (vikers hardness 10 kilo) را گزینش کرد. این ساعت با ثبت آن در کتاب رکورد های جهان ی گینس به عنوان سخت ترین ساعت مچی جهان گزینش شده است. جهت انتها دادن به یک دهه کار در این سبک مجموعه رادو را با طرح hertage و با انتشار مجموعه r5.5 یک شاهکار مینیمالیستی و زاییده افکار طراح مشهور بریتانیایی جاسپر موریسون مفتخر ساخت.

شرکت در دوره کار تهم اکنون برنده بیش از ۲۰ جایزه بین المللی در زمینه طراحی، از جشنواره RED DOT تا iF Design به دلیل محصولات خود همچنین همکاری شان با جاسپر ماریسون جهت یک جعبه ساعت ابتکاری که شبیه مچ دست آدم است، شده است. محصولات رادو با توجه به وقت تولید، مد مواد کار شده در آن اختلاف قیمت دارند ولی اکثرا آنها رقمی بین ۷۰۰ تا ۲۸ هزار دلار امریکا جهت مشتریان تعرفه در بر خواهد داشت. مد هایی که حاوی صفحات تخت از جنس الماس می شوند از ۳۰ هزار تا ۲۵۰ هزار دلار امریکا نرخ بسته به گزینش مشتری دارد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا

دکوراسیون فروشگاه و آرایشگاه آدینا مبلمان اداری آدینا ، با دارا بودن پرسنل متخصص در واحد …