خانه / دسته‌بندی نشده / یک تهیه کننده سینما به شبکه های ماهواره ای آگهی داد و همچنین از آن هم دفاع کرد

یک تهیه کننده سینما به شبکه های ماهواره ای آگهی داد و همچنین از آن هم دفاع کرد

یک تهیه کننده سینما به شبکه های ماهواره ای آگهی داد و همچنین از آن هم دفاع کرد

|یک تهیه کننده سینما به شبکه های ماهواره ای آگهی داد و همچنین از آن هم دفاع کرد از اس پی سیتی|

در صورتی که بلندگو دستی وانتی میوه فروش یا ضایعات جمع کن کوچه مان هم به دستم بیفتد جهت اهالی محله جار می زنم تا خبردار شوند و همچنین بچه هایشان را جهت تماشای یک فیلم دیدنی و جذاب کودک ایرانی به سینما ببرند.

– در عصر رسانه، حتما آن شیوه از تبلیغ، راه حلی کودکانه به نظر می رسد؛ باکی نیست.

مگر کار ما اساسا توجه به راهکار های کودکانه نیست که در آنها جدال بین حق و همچنین ظلم دائما پابرجاست؟ شعارسال:” یکی از سینماگران بر خلاف دیگر همکارانش، نه تنها سفارش آگهی دادن به شبکه های ماهواره ای فارسی زبان را نادیده گرفتن نکرده، بلکه تأکید کرده از هر ابزاری جهت تبلیغ فیلمش بهره بری و استفاده می کند؛ رویکردی که بر خلاف روحیه محافظه کاری حاکم بر سینماست و همچنین در عین حال دور از انتظار نیست که با واکنش نهادهای مسئولی مواجه می شود که با تهیه کنندگان و همچنین پخش کنندگان فیلم دیدنی و جذاب هایی که تبلیغات ماهواره ای داشتند، برخورد کردند.

در آغاز شهریورماه ۱۳۹۵، نامه توقف فعالیت جمعی از سینماگران که فیلم دیدنی و جذاب هایشان در شبکه ماهواره ای جم تبلیغ می شد، توسط بازپرس ویژه دادستانی به نهاد سینمایی ارسال شد و همچنین ادامه فعالیت آن دفاتر پخش محدود شد.

بعد از مدت ها پیگیری، در نهایت با نگاه مثبت قوه قضاییه و همچنین رایزنی نهاد سینمایی، فعالیت آن دفاتر پخش بلامانع اعلام و همچنین بدین ترتیب، باره اکران فیلم دیدنی و جذاب هایی که قرار بود توسط آن دفاتر پخش به دیدن کردن و نمایش درآید، فراهم شد.

بعد از آن هم نیز اتفاقات مشابهی جهت بعضی فیلم دیدنی و جذاب ها که تبلیغات شان در شبکه های ماهواره ای پخش شد، رخ داد و همچنین یک در نمونه بعد از آنکه آنونس های تبلیغاتی فیلم دیدنی و جذاب سینمایی مشکل گیتی مکرر از شبکه ماهواره ای جم پخش شد، مسئول قضایی پرونده آن شبکه ماهواره ای با ارسال نامه ای به وزارت فرهنگ و همچنین ارشاد اسلامی، دستور قضایی توقف اکران آن فیلم دیدنی و جذاب سینمایی را صادر کرد که آن مسأله نیز با تعهد صاحبین آن فیلم دیدنی و جذاب رفع شد.

نهاد سینمایی نیز در پی آن اتفاقات، در چندین اطلاعیه در مورد پخش آگهی فیلم دیدنی و جذاب های سینمایی هشدار داده و همچنین آن بار بر آن موضع اصرار کرده که آگهی ها خودسرانه از سوی شبکه جم تی او همچنین پخش نمی می شود.

مسئولان نهاد سینمایی در نشست های متعددی به تهیه کنندگان و همچنین دفاتر پخش هشدارهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را داده بودند و همچنین عوارض احتمالی استمرار پخش آنونس فیلم دیدنی و جذاب های سینمایی از شبکه ماهواره ای جم را متذکر شدند.

اکنون تهیه کننده یک فیلم دیدنی و جذاب سینمایی دیگر، نه تنها به شبکه های ماهواره ای آگهی داده، بلکه بر خلاف دیگر سینماگران از پخش آن آگهی ها ابزار بی اطلاعی نکرده و همچنین سعی نکرده، خود را از مسئولیت های حاصله مصون برد.

فرشته طائرپور، تهیه کننده فیلم دیدنی و جذاب خاله سوسکه که جهت تیم کودک اکران شده، بعد از عدم دستیابی به آگهی در تلویزیون، سراغ شبکه های ماهواره ای رفته و همچنین از آن طریق به تبلیغ فیلمش پرداخته می باشد.

طائرپور در یادداشتی در آن باره تأکید کرد: با ناامیدی مطلق از همه راه های رفته، مرسوم و همچنین مفید (البته جهت ازمابهتران)، حالا دیگر می خواهم از هر فرصتی، هر موقعیتی، هر ابتکاری جهت اطلاع رسانی به بچه ها و همچنین خانواده ها بهره بری و استفاده کنم تا بر خلاف تمایل بعضی جریان ها، شهروندان و مردم شهر تیم ـ تیم مطلع شوند که در آن وانفسا، جمعی از بهترین چهره های سینمای کودک ـ که دلواپسان واقعی بچه های ایران زمین خواهند بود ـ با سه سال شمسی کار فشرده، یک فیلم دیدنی و جذاب شاد و همچنین موزیکال به اسم “خاله قورباغه” جهت بچه ها ساخته اند که حالا در سینماهای کشورمان اکران شده می باشد؛ همین! حالا حتی در صورتی که بلندگو دستی وانتی میوه فروش یا ضایعات جمع کن کوچه مان هم به دستم بیفتد جهت اهالی محله جار می زنم تا خبردار شوند و همچنین بچه هایشان را جهت تماشای یک فیلم دیدنی و جذاب کودک ایرانی به سینما ببرند.

در عصر رسانه، حتما آن شیوه از تبلیغ، راه حلی کودکانه به نظر می رسد؛ باکی نیست.

مگر کار ما اساسا توجه به راهکار های کودکانه نیست که در آنها جدال بین حق و همچنین ظلم دائما پابرجاست؟ هنگام و زمانی که جهت “خاله قورباغه ها” و همچنین بچه ها، در راه حل های رسمی، حکومتی، رسانه ای و همچنین بزرگسالانه سهمی وجود ندارد، شاید روش های کودکانه بتوانند لااقل قصه ای جهت فرداها بسازند.

حالا کدام قانون، کدام دادگاه، کدام قاضی و همچنین کدام منطق می خواهد چنگ زدن به چنین چاره های از سر ناچاری را جهت یک فیلمساز کودک در کشوری اینچنین لبالب از استانداردهای چندگانه ممنوع کند؟ کدام اراده، سهم امثال مرا در رسانه ملی خودمان کمتر از تولیدات برادرانی رقم می زند که حتی در هفدهمین هفته دیدن کردن و نمایش فیلشان نیز همچنان مشمول حمایت های سخاوتمندانه تبلیغاتی خواهند بود؟ کدام عدالت، امنیت تولید کنندگان فیلم دیدنی و جذاب ایرانی را در بهره بری و استفاده از رسانه های جایگزین، کمتر از تولیدکنندگان انواع رب و همچنین چیپس و همچنین اپلیکشن و همچنین.

مشخص کردن و همچنین تأمین می کند؟ هر تهیه کننده ای به تجربه می داند که هیچ روش تبلیغی، به مقدار و اندازه پخش ۲۰۰۰ تبلیغ مجانی دو، سه دقیقه ای از کانال های سراسری تلویزیون ملی، تأثیر در موفقیت اکران یک فیلم دیدنی و جذاب سینمایی ندارد (به آمار اکران نوروز امسال رفت و آمد و مراجعه کنید)؛ ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که آن موهبت صرفا نصیب بعضی فیلمسازان ـ و همچنین نه همه فیلم دیدنی و جذاب ها ـ می می شود، چه بایستی و حتما کرد؟ خوشبختانه مقدار و اندازه و میزان استقبال بچه ها و همچنین خانواده ها از فیلم دیدنی و جذاب “خاله قورباغه” به لطف تبلیغات مردمی و همچنین البته تابلوهای شهری، هر روز از روز قبل بالاتر می رود، ولی باید توجه داشت به هر حال نمی قدرت نادیده گرفت که محروم و بی بهره مطلق از تبلیغات رسانه ای در آستانه و همچنین شروع اکران، آن هم هم همزمان با مسابقات جام جهانی، نقطه آغاز حرکت ما را غیرمنصفانه در جایی قرار داد که جبران آن هم جهت هیچکس مقدور نیست؛ و همچنین تنها خاصیتش، ارائه تصویر تمام عیاری شد از جفای هدفمند تلویزیون کشورمان با اغلب تولیدات سینمایی کشورمان! و همچنین لذاست که ما سینماگران نمی فهمیم که “سال شمسی حمایت از تولیدات ملی” جهت امثال ما، قرار می باشد با چه اتفاقاتی تقویم می شود! اکنون بایستی و حتما دید واکنش مسئولین که با حساسیت به آن موضوع واکنش نشان می دهند، نسبت به آن حرکت فرشته طائرپور چه خواهد بود.

فرشته طائرپور همسر منوچهر شاهسواری، مدیرعامل منزل و خانه سینما و همچنین خواهرزن محمد بهشتی از صحنه گردانان حوزه فرهنگ می باشد و همچنین به همین جهت از نفوذ ویژه ای در سینمای ایران برخوردار می باشد.

طائرپور پیش از آن عضو و همچنین رییس هیأت مدیره منزل و خانه سینما نیز بوده، ولی در آن دوره که شوهر یا همسر خود مدیرعاملی را در اختیار دارد، در هیأت مدیره حضور ندارد.

وبسایت و مرکز خبرهای جدید شعارسال، با اندکی اضافات و همچنین تلخیص برگرفته از وبسایت و مرکز خبرهای جدید تابناک، تاریخ نشر: ۲۲تیر۱۳۹۷، کدخبر: ۸۱۶۱۷۵: www.

tabnak.

ir
کلید واژه ها: سینما – شبکه های ماهواره ای – ماهواره – شبکه های ماهواره – نهاد سینمایی – فیلم دیدنی و جذاب – شبکه – فیلم دیدنی و جذاب سینمایی – تبلیغ – فیلم دیدنی و جذاب های سینمایی – سینماگران – آگهی – تبلیغات – قضایی – کودکانه – کودک – شبکه جم تی او همچنین – وزارت فرهنگ – هشدار – اکران – قوه قضاییه – اکران فیلم دیدنی و جذاب – نامه – هایی – تبلیغاتی – مسئولان – شبکه جم – انتظار – راهکار – ایرانی

منبع

یک تهیه کننده سینما به شبکه های ماهواره ای آگهی داد و همچنین از آن هم دفاع کرد در تاریخ ۱۹ July 2018 | 3:50 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …