خانه / دسته‌بندی نشده / آموزش خود مراقبتی کودکان در تلویزیون

آموزش خود مراقبتی کودکان در تلویزیون

آموزش خود مراقبتی کودکان در تلویزیون

|آموزش خود مراقبتی کودکان در تلویزیون از اس پی سیتی|

وقوع اتفاق های تلخ کودک آزاری از تنبیه های بدنی گرفته تا تجاوزهای جنسی، آنقدر در سال شمسي های اخیر در کشور زیاد شده که بسیاری از حامیان حقوق کودک و همچنين نوجوان را معترض به عدم آموزش و همچنين اطلاع رسانی عمومی در کشور کرد.

– به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازسلامت نیوز به نقل از قانون ،با آنکه ارائه آموزش های خودمراقبتی در بسیاری از کشورها و همچنين شبکه های تلویزیونی رایج بوده ولي بايد توجه داشت در کشور ما به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف فرهنگی و همچنين مذهبی و همچنين .

ارائه آموزش به کودکان هیچ گاه دغدغه صدا و همچنين سیما نبوده که در افزایش جرایم علیه کودکام موثر بوده است.

اکنون مطالبه انظار و افکار عمومی برای جدی انگاشتن ارائه آموزش های عمومی خودمراقبتی، عاملی شده تا مسئولان به دنبال اتاق فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن و همچنين راهکارهایی برای آموزش عمومی به کودکان باشند.

در این باره دست يار مسائل اجتماعی نهاد بهزیستی کشور می گوید: شهروندان و مردم شهر باید بدانند که کودک آزاری یک جرم و جنايت عمومی است و همچنين در صورتی که فردی ببیند که کسی کودکی را مورد آزار قرار می دهد، در صورت عدم اطلاع به مراجع قضایی خودش مجرم است.

حبیب ا.

مسعودی فرید ، با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی برای پیشگیری از وقوع مجدد جرایم کودک آزاری اظهار کرد: موافقیم که به شهروندان و مردم شهر اطلاع رسانی مي شود و همچنين از آن هم بهانه ای درست کنیم تا به بحث پیشگیری بپردازیم.

این موارد باید برای رسانه ها، تبدیل به سرنخی برای اطلاع رسانی به شهروندان و مردم شهر مي شود.

وی در واکنش به پخش آموزش های خود مراقبتی در برخی از شبکه های ماهواره ای و همچنين خارج از کشور نیز گفت: این مباحث حساسیت های خاص خودشان را نیز دارند.

در صورتی که به این حساسیت ها توجهی نشود، ممکن است کل یک برنامه جذاب و جالب و خوب تلویزیونی در داخل کشور دچار اشکال و همچنين آسیب مي شود ولي بايد توجه داشت در عین حال همچنان این مسائل وجود دارند.

هر جایی که حواس مان نباشد این اتفاق ممکن است بیفتد و همچنين بچه ها در معرض خطر قرار بگیرند.

مسعودی فرید با تاکید بر اینکه نهاد بهزیستی بیشتر برنامه جذاب و جالب و خوب های خود را معطوف به آموزش والدین و همچنين مربیان در این حوزه کرده است، اظهار کرد: بسیاری ممکن است قدرت و همچنين دانش کافی، برای وارد شدن به این عرصه را نداشته باشند ولي بايد توجه داشت در آن هم مداخله کرده و همچنين آسیب زننده باشند.

گاهی کتاب هایی در کشور منتشر می شوند که بر اساس اصول علمی نیستند، به همین دلیل باید مسائل درست و همچنين نادرست را از یکدیگر جدا کرد وی در پاسخ به این سوال که چرا نهاد بهزیستی در مورد حادثه خمینی شهرستان و همچنين اظهارات نماینده این شهرستان سکوت کرد؟ گفت: پاسخ ها و همچنين نامه هایی به دادگستری و همچنين نماینده ای که به نشر این خبر اعتراض کرده بود، ارسال کردیم.

بحثی که وجود داشت این بود که رسانه در این مباحث باید چگونه عمل کند؟ گاهی به این مسائل به عنوان سوژه نگاه می کنیم و همچنين آن هم ها را سوژه اجتماعی در نظر می گیریم چرا که ممکن است این مسائل در جای دیگری تکرار شوند.

وی با بیان اینکه نهادهای بسیاری در حال کار کردن روی این موضوعات خواهند بود، تصریح کرد: در جریان هستم که صدا و همچنين سیما نیز اتاق فکری در این زمینه طراحی کرده است و همچنين چندین برنامه جذاب و جالب و خوب نیز در آنجا پخش شده است.

شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز با تمام ملاحظاتی که در مورد این موضوعات وجود دارد، روی آن هم ها کار می کند.

این نشان می دهد که همه حساسیت این موضوعات را فهمیده اند.

در مورد موضوع مدرسه غرب تهران، شخص مقام معظم رهبری نیز پیامی را صادر کردند که نشان می دهد موضوع مهمی است.

این آموزش ها باید در جایی که بچه ها حضور دارند انجام مي شود.

برای مثال در مدارس، در مهدهای کودک و همچنين برای پدر و همچنين مادرها این آموزش ها باید برقرار باشد تا دارای تجربه و مهارت بالا های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري شوند؛ برای مثال تمرین هایی در مهدهای کودک تحت عنوان حریم خصوصی برای کودکان آموزش داده می مي شود که در آن هم یک زیرانداز کوچک به هر کودک داده می مي شود و همچنين عنوان می مي شود که هیچ کس حق ندارد وارد این حریم بشود.

به این ترتیب کودک یاد می گیرد که معنی حریم خصوصی یعنی چه؟ از زمانی که حادثه مدرسه غرب تهران اتفاق افتاده است، شهروندان و مردم شهر نگرانند و همچنين باید برای رفع این نگرانی برنامه جذاب و جالب و خوب های آموزشی را در اولویت قرار دهیم.

با این حال آموزش های رسانه های خارج از کشور، در جامعه مخاطب چندانی ندارد.

این در حالی است در صورتی که این آموزش ها در آمریکا و همچنين رسانه خودشان نمایش داده مي شود جامعه مخاطب مشخصی دارد.

پدر و همچنين مادرها باید بیاموزند به هر کسی اعتماد نکنند؛ کودک نیز باید بداند در صورتی که برایش مشکلی ایجاد شد، چه کند و همچنين به چه کسانی اطلاع دهد؟وی با بیان اینکه در صورتي که برنامه جذاب و جالب و خوب آموزشی به خوبی ارائه نشود ممکن است آسیب زا باشد، اظهارکرد: معتقدیم که باید تمام جوانب را در مورد این آموزش ها در نظر بگیریم و همچنين از نگاه طرف های متنوع و گوناگون و مختلف به این موضوع نگاه کرده و همچنين تحلیل کنیم ولي بايد توجه داشت اینکه بچه ها در معرض آسیب خواهند بود، کاملا قبول داریم و همچنين باید به عنوان موضوعی حیاتی بیشتر روی آن هم کار کرد و همچنين به نگرانی موجود در جامعه پاسخ مناسب داد.

دست يار مسائل اجتماعی نهاد بهزیستی ادامه داد: پاسخ مناسب نیز آگاه سازی بچه ها با زبان خودشان، آموزش پدر و همچنين مادرها و همچنين برخورد قاطع با کسانی است که این رفتارها را نشان می دهند.

نقطه ای که وجود دارد این است که باید سریع به شهروندان و مردم شهر اطلاع رسانی کنیم.

هم اکنون شهروندان و مردم شهر باید بدانند که در مورد مدرسه غرب تهران چه برخوردی با خاطیان انجام شده است یا در مورد متجاوز خمینی شهرستان در صورتي که شهروندان و مردم شهر بدانند که با آن هم ها چه برخوردی شده است، احتمال دارد که اشخاص این کارها را کمتر تکرار کنند و همچنين این مساله موجب تقویت سیستم می مي شود.

تا تنور داغ است باید این برخوردها انجام مي شود.

در صورتی که این اتفاقات فراموش مي شود، ممکن است تاثیر مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را نداشته باشد ولي بايد توجه داشت در صورتي که به موقع انجام مي شود بهتر است.

این اتفاقات باید بهانه ای شوند که رسانه ها سرانجام لایحه حمایت از حقوق کودکان را پیگیری کنند یا والدین از مدارس موفق بپرسند که آیا آموزش تجربه و مهارت بالا های زندگی را به کودکان داده اند یا نه؟ وی با اشاره به اینکه ۹۰ قسمت و بخش کودک آزاری ها از سوی نزدیکان کودک اتفاق می افتد، اظهارکرد: این درحالی است که کودک به این اشخاص اعتماد دارد.

به همین دلیل باید بداند درصورت بروز مشکل به پلیس یا تلفن ۱۲۳ اطلاع دهد.

مداخلات سریع قوه قضاییه و همچنين نیروی انتظامی خیلی کمک کننده است.

دست يار مسائل اجتماعی نهاد بهزیستی با بیان اینکه نهاد بهزیستی همواره در موضوعات آموزشی پیشگام بوده است، توضیح داد: برای مثال مساله آموزش تجربه و مهارت بالا های زندگی از سال شمسي ۷۸ و همچنين ۷۹ آغاز شد ولي بايد توجه داشت به ما گفته می شد که در حال ترویج فرهنگ غربی یا فردگرایی هستیم.

این در حالی است که هم اکنون همه در مورد تجربه و مهارت بالا های زندگی صحبت می کنند.

با این حال معتقدم این برنامه جذاب و جالب و خوب به عنوان یک درس رسمی در آموزش و همچنين پرورش جا نیفتاده است.

مسعودی فرد تصریح کرد: زمانی که مقام معظم رهبری در مشهد فرمودند که باید روی سبک زندگی کار کنیم، برای ما نقطه روشنی بود که متوجه شدیم راه را درست رفته ایم.

سال شمسي های سال شمسي است که می گوییم تجربه و مهارت بالا های زندگی از درس هایی مثل ریاضی و همچنين فیزیک واجب تر است.

در مورد آموزش های پیش از ازدواج نیز این آموزش ها را از سال شمسي ها پیش آغاز کردیم ولي بايد توجه داشت هم اکنون جديد و تو و تازه این موارد مطرح می مي شود.

کلید واژه ها: اطلاع رسانی – نهاد بهزیستی – آموزش – کودک – کشور – کودک آزاری – اطلاع – تلویزیون – بهزیستی – رسانی – نهاد بهزیستی کشور – کودکان – شبکه های ماهواره ای – برنامه جذاب و جالب و خوب تلویزیونی – شبکه های ماهواره – پیشگیری – حادثه خمینی شهرستان – شهروندان و مردم شهر – برنامه جذاب و جالب و خوب – درست – کودک و همچنين نوجوان – حساسیت – صورت – نامه – هایی – صورتی – رسانه – جرایم – سلامت نیوز – صدا و همچنين سیما

منبع

آموزش خود مراقبتی کودکان در تلویزیون در تاریخ ۲۴ July 2018 | 4:07 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟

چگونه می قدرت از خروج ارز برای خرید منزل و خانه در خارج جلوگیری کرد؟ …