خانه / دسته‌بندی نشده / شوخی زشتی به نام پول پارو کردن درخانه

شوخی زشتی به نام پول پارو کردن درخانه

شوخی زشتی به نام پول پارو کردن درخانه

|شوخی زشتی به نام پول پارو کردن درخانه از اس پی سیتی|

چقدر می قدرت به آگهی هایی با عنوان "کار در منزل با دخل و درآمد میلیونی" اعتماد کرد؟ – چقدر می قدرت به آگهی هایی با عنوان “کار در منزل با دخل و درآمد میلیونی” اعتماد کرد؟ رویداد۲۴″ روزنامه کسي که عضو شهر است نوشت: کار در منزل با دخل و درآمد میلیونی.

در صورتي که دانشجو یا منزل و خانه دار هستید و همچنين دنبال کار پردرآمد هستید، با ما تماس بگیرید و همچنين.

این بخشی از محتوای آگهی های کار در منزل و خانه است.

آگهی هایی که معمولا توسط آموزشگاه های بدون شاگرد تنظیم می شوند تا صندلی های خالی شان را پر کنند و همچنين در انتها بدون آن هم که شغلی دست تان را بگیرد، با تو خداحافظی می کنند.

آگهی هایی که حالا نه تنها در روزنامه های پرتیراژ به چشم می خورند بلکه گاهی در شبکه های ماهواره ای هم زیرنویس می شوند.

در کانال های تلگرامی و همچنين صفحه های اینستاگرام که حرفش را نزنید، این آگهی های فریبنده با عددهای وسوسه برانگیز به وفور به چشم می آیند ولي بايد توجه داشت ماجرا چیست؟ آیا به همین راحتی می توانید در منزل و خانه تان بنشینید و همچنين پول پارو کنید؟ آموزشگاه ها بی شاگرد خواهند بود صاحب یکی از این آگهی ها، آموزشگاهی در منطقه ۱۰ تهران است.

طبقه دوم یک ساختمان قدیمی در میدان جمهوری آموزشگاهی است که مدام به روزنامه همشهری آگهی می دهد.

ساخت جعبه کادویی با درآمدهای میلیونی، مونتاژ گل و همچنين درختچه مصنوعی، سوزن دوزی و همچنين منجوق دوزی روی لباس و همچنين.

اینها رشته هایی است که این آموزشگاه ادعا دارد با آن هم شغلی دندان گیر نصیب تان می مي شود.

جذاب و جالب آنجاست که این آگهی سال شمسي هاست به صورت مرتب منتشر می مي شود و همچنين گویا کارگاه جعبه سازی یا منجوق دوزی صاحب این آگهی ظرفیت نامحدود و همچنين بزرگی از بازار را در اختیار دارد.

آن هم قدر که هرچه کارگر جذب کنند، باز هم کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل وجود دارد! سمیه رحمانی، یکی از افرادی است که با آگهی سراغ این آموزشگاه آمده است.

او به کسي که عضو شهر است می گوید: در آگهی نقل شده بود که می توانید با ساخت جعبه کادویی ماهانه ۳ میلیون تومان دخل و درآمد داشته باشید.

به محض تماس با آموزشگاه، به من اعلام شد که باید یک دوره دوماهه ساخت جعبه را بگذرانید که می مي شود ۸ جلسه.

در واقع هرهفته یک کلاس آموزشی برگزار می مي شود.

او ادامه می دهد: برای هرجلسه ۳۰ هزار تومان دریافت می کنند که در مجموع ۲۴۰ هزار تومان شهریه دادم و همچنين آموزشگاه اعلام کرد درصورتی که به کار گرفته شوید، هزینه برگشت داده می مي شود.

دوره دوماهه آموزشی او تمام شده است ولي بايد توجه داشت هیچ خبری از کار نیست.

او جعبه های کادویی را که در یک کیسه مشمایی در دست دارد، نشان می دهد.

تو بگویید این جعبه ها چه ایرادی دارد؟ به جعبه ها با دقت نگاه می کنم.

جعبه ها بسیار ظریف و همچنين با دقت درست شده اند ولي بايد توجه داشت مسئولان آموزشگاه به او گفته اند که جعبه ها استاندارد مورد نظرشان را ندارد و همچنين نمی توانند به او کار بدهند! دلایل واهی برای ردکردن! مسئول آموزشگاه در این باره توضیح می دهد که استانداردهای ما ایستایی جعبه، سایز استاندارد! ظرافت و همچنين دقت در کار و همچنين موارد دیگری است که با ارزیابی حضوری کارشناسان مان قابل تشخیص است.

ضمن این که هنرجو باید در مصاحبه ای حضوری، جعبه را با سرعت بالا بسازد تا کار را به او بسپاریم.

هنرجوی دیگری که کار او هم رد شده است، به کسي که عضو شهر است می گوید: من از قبل جعبه سازی را بلد بودم و همچنين سفارش های یک مغازه را می گرفتم ولي بايد توجه داشت مغازه تعطیل شد و همچنين برای پیداکردن کار مجدد به این آموزشگاه آمدم ولي بايد توجه داشت آنها آموزش قبلی من را قبول نداشتند و همچنين گفتند باید حتما در دوره ویژه آنها شرکت کنم و همچنين حالا به من کار نمی دهند.

تنها و فقط سه جلسه کلاس برای تعمیر موبایل ماجرا به همین جا ختم نمی مي شود.

تعمیر تلفن همراه یا لوازم برقی در منزل و خانه، یکی دیگر از عناوین این آگهی های فریبنده است.

قسمت و بخش دیگری از آگهی ها هم به تو می گویند نصب و همچنين راه اندازی برنامه جذاب و جالب و خوب های کاربردی کامپیوتر را یاد بگیرید و همچنين با سفارش های تلفنی به عنوان تکنیسین اعزام شوید، ولي بايد توجه داشت ماجرای این آگهی ها هم مشابه ساخت جعبه در منزل و خانه است.

سه جلسه فشرده کلاس آموزشی برای تعمیر تلفن همراه ۷۰ هزار تومان این جمله را یکی از شرکت های کار در منزل می گوید.

ولي بايد توجه داشت تنها سه جلسه برای آموزش کافی است؟ یکی از این شرکت ها توضیحات بیشتری را به ما ارایه می دهد و همچنين می گوید: ما کارآفرین هستیم برای همین شرایط سهل تری برای کسانی که به کار در منزل نیاز دارند، قرار داده ایم.

ولي بايد توجه داشت شرایطی هم وجود دارد، مانند کلاس توجیهی یا آموزشی.

ابتدا کلاس آموزشی سه روزه را در نظر می گیریم و همچنين در صورتی که اشخاص نیاز به آموزش بیشتری داشتند، آموزش های بیشتری برایشان قرار می دهیم.

این درحالی است که هزینه یکی دیگر از شرکت های کار در منزل و خانه برای برگزاری همین کلاس جلسه ای ۲۵ هزار تومان است.

آنها هم می گویند تنها در صورتی به اشخاص کار می دهند که در مصاحبه و همچنين تحویل نمونه کار موفق باشند.

وقتی از آنها در مورد معیارهایشان می پرسیم، می گویند این معیارها تنها نظر مهندسين و متخصصين و همچنين کارشناسان شان است! دنبال شهریه تان خواهند بود نه کارآفرینی برای تو با این وجود به نظر می رسد این آگهی ها که غالبشان توسط آموزشگاه ها منتشر می مي شود، ترفندی برای جذب کارآموز و همچنين دریافت شهریه است تا کارآفرینی.

برای شروع کار کافی است یکی از نمونه های کاری خود را در اختیار شرکت های مربوطه ببرید تا در صورت تایید، شروع به کار کنید و همچنين در غیر این صورت در کلاس های آموزشی شرکت کنید.

کلاس هایی که انتظارات خود را به متقاضیان آموزش می دهند و همچنين هزینه آن هم را دریافت می کنند.

ولي بايد توجه داشت در چه صورت مورد تایید برای کار قرار می گیرند، آن هم هم بدون شرکت در کلاس های آموزشی.

مسئول یکی از شرکت های کار در منزل به ما می گوید: زمانی که اشخاص نمونه های خود را ارایه می دهند، حتما باید شبیه محصول ما باشد، در غیر این صورت باید در کلاس ها شرکت کنند.

برخی از این شرکت ها می گویند از متقاضیان کار چک و همچنين سفته برای ضمانت دریافت نمی کنند.

درحالی که تمامی وسایل مورد نیاز برای ساخت جعبه در اختیار متقاضی کار قرار می گیرد.

ولي بايد توجه داشت به گفته مسئول این شرکت بعد از برگزاری کلاس های آموزشی، شرکت مواد اولیه را در اختیار متقاضیان قرار می دهد و همچنين به ازای آن هم مبلغی را دریافت می کند که مبلغ دریافتی هم با اتمام کارهای اول و همچنين دوم برای متقاضی جبران می مي شود.

با این حال، بیشتر این شرایطی که در اول کار گفته می مي شود، فریبی بیش نیست.

بسیاری از کارآموزان این آموزشگاه ها می گویند موفق به استخدام نشده اند و همچنين پولشان را برای یادگیری تجربه و مهارت بالا های به دردنخور و همچنين غیرکاربردی هدر داده اند؛ تجربه و مهارت بالا هایی که ممکن است تا آخر عمر مورد نیازشان نباشد.

گول تبلیغ از تلویزیون یا روزنامه های پهناور و بزرگ را نخورید حتما آگهی های پدیده شاندیز یا ثامن الحجج را از تلویزیون دیده اید؟ رسانه ها در قبال صحت آگهی هایشان بار حقوقی خاصی ندارند و همچنين نباید به بهانه این که آگهی در روزنامه ای پهناور و بزرگ منتشر شده یا در تلویزیون، فریب این دسته از موسسات را بخورید.

عبدالله سمامی، حقوقدان دراین باره به کسي که عضو شهر است می گوید: مطلبی بار حقوقی دارد که تحت نظر قانون گذار و همچنين طبق تشریفات تصویب شده باشد وگرنه آن هم چه توسط رسانه به تنهایی نگاشته مي شود، مستلزم دارا بودن بار حقوقی نیست و همچنين تحت لوای خبر، تبلیغ یا مانند آن هم است.

البته نباید از یاد برد که مباحث و مطالب رسانه ها قابلیت انتساب بار حقوقی را دارند.

برای مثال فرض کنیم رسانه ای با نام x تهمتی یا افترایی را به شخصی منتسب کند، در این صورت شخص زیان دیده تحت حمایت قانون قرار می گیرد، بنابراین قانون به خصوص قانون جرایم رایانه ای و همچنين قانون تجارت الکترونیک در جهت بخشیدن محتوای رسانه مدد میدهند و همچنين صرف درج مطلبی در رسانه به معنای داشتن بار حقوقی نیست.

معمولا رسانه ها با هدف ذینفع شدن به پذیرش آگهی اقدام می کنند، سمامی این موضوع را تایید می کند و همچنين می گوید: هدف رسانه از نشر آگهی تبلیغ و همچنين ترغیب اشخاص در ازای دریافت وجه و همچنين سود برای شخص آگهی دهنده است.

اصولا و همچنين در غالب موارد فرض بر عدم سوءنیت رسانه در نشر است و همچنين رسانه تنها به عنوان معرف با حسن نیت اقدام می کند.

همچنین باید در نظر داشت رسانه تنها به عنوان معرف جهت افزایش سود بنگاه و همچنين بدون سوءنیت اقدام به تبلیغ و همچنين پخش آگهی می کند، به همین جهت شاید بتوان تنها عنوان واسطه را در جهت نیل ارتباط و همچنين معاملات عرضه کننده و همچنين مشتریان در نظر گرفت، بنابراین نمی تواند به عنوان کلاهبرداری تلقی مي شود.

کلید واژه ها: آگهی – دخل و درآمد – روزنامه – هایی – شبکه های ماهواره ای – منزل و خانه – شبکه های ماهواره – روزنامه همشهری – منزل – اینستاگرام – صورت – منزل و خانه دار – مسئولان – ساختمان – ماهواره – دانشجو – همشهری – کارگاه – جمهوری – برگزار – بازار – هزینه – تهران – منطقه – دندان – شهریه – منتشر – کارگر – قدیمی – شبکه

منبع

شوخی زشتی به نام پول پارو کردن درخانه در تاریخ ۱۴ September 2018 | 6:56 pm منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

61919439.jpg

انحصار صداوسیما عامل افت کیفیت آثار تلویزیونی است

انحصار صداوسیما عامل افت کیفیت آثار تلویزیونی است |انحصار صداوسیما عامل افت کیفیت آثار تلویزیونی …