خانه / دسته‌بندی نشده / زنده نگه داشتن شعائر حسینی و همچنين انتقال آن هم به نسل آینده

زنده نگه داشتن شعائر حسینی و همچنين انتقال آن هم به نسل آینده

زنده نگه داشتن شعائر حسینی و همچنين انتقال آن هم به نسل آینده

|زنده نگه داشتن شعائر حسینی و همچنين انتقال آن هم به نسل آینده از اس پی سیتی|

ایرنا – امروز دشمنان اسلام تلاش وهزینه های زیادی برای دور کردن نسل نوجوان و همچنين جوون از کنار خیمه ها و همچنين مجلس های عزاداری امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين دلسرد کردن آن هم ها نسبت به اسلام و همچنين انقلاب و همچنين سرگرم کردن شهروندان و مردم شهر به خرافه ها دارند.

– بندرعباس- ایرنا – امروز دشمنان اسلام تلاش وهزینه های زیادی برای دور کردن نسل نوجوان و همچنين جوون از کنار خیمه ها و همچنين مجلس های عزاداری امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين دلسرد کردن آن هم ها نسبت به اسلام و همچنين انقلاب و همچنين سرگرم کردن شهروندان و مردم شهر به خرافه ها دارند.

به نقل از سایت قطره و همچنين به نقل ازایرنا، دشمنان با بهره بري و استفاده تحریم ها، به راه انداختن جنگ اقتصادی و همچنين همچنین برپایی شبکه های ماهواره ای و همچنين مجازی می خواهند اسمی از مقاومت، ایستادگی در بین جوانان نباشد تا براحتی فرهنگ های منحط خود را تحمیل کنند.

عاشورا برخاسته از نهضت امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين درد و همچنين رنج مشترک همه مسلمانان جهان است که نباید با آمیختن به خرافه ها و همچنين بدعت ها از اهمیت آن هم کاسته مي شود و همچنين ظلم هایی که به امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين یارانش شده فراموش مي شود.

از آن هم جایی که فلسفه و همچنين اساس قیام امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين عاشورا به عنوان یک فرهنگ و همچنين مکتب انسان ساز نیز بر پایه امر به معروف و همچنين نهی از منکر استوار شده و همچنين اهمیت این فریضه تا آنجایی است که سایر اعمال دینی و همچنين دستورهای اسلامی در پرتوی اجرای آن هم برپا شده لذا می طلبد که مبلغان دینی و همچنين مذهبی و همچنين هیات های عزاداری بیشتر به این موضوع توجه کنند.

** مکتب امام و پيشوا حسین (ع) ماندگار است مدیران و همچنين کارشناسان فرهنگی و همچنين مذهبی هرمزگان دراین باره می گویند: درحال حاضر زنده نگهداشتن شعایر حسینی و همچنين انتقال آن هم به این نسل آینده یک الزام است و همچنين باید آیین های عزاداری و همچنين سوگواری به گونه ای باشد که شهروندان و مردم شهر را به سمت مسجدها و همچنين حسینیه ها جذب کند.

این عده روز سه شنبه به مناسبت ایام محرم و همچنين قیام عاشورای حسینی در گفت و همچنين گوبا ایرنا افزودند: قیام خونین امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين نهضت عاشورایی یک حادثه مقطعی نیست که به دست فراموشی سپرده مي شود بلکه مکتبی ماندگار بوده که برای همیشه تاریخ جوشش دارد.

استاندار هرمزگان در این خصوص گفت: ماه محرم یاد آور قیام خونین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در برابر ظالمان و همچنين ستمگران است که این قیام به نهضت عاشورا مبدل گردید و همچنين برای همیشه تاریخ به عنوان الگوی آزادی خواهان عالم ماندگار شد.

فریدون همتی افزود: واقعه عاشورا سرشار از درس هایی است که با وجود گذشت ۱۴۰۰ سال شمسي از وقوع آن هم، باز هم برای بشریت تازگی دارد و همچنين نیازمند پند گرفتن از این رویداد هستیم و همچنين زيرا و به درستي که امروز هم ظالمانی وجود دارند که دست به جنایت می زنند باید در مبارزه با آن هم ها نهضت عاشورای حسینی (ع) را الگوی خود قرار دهیم.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران نیز با تاثیر پذیری از حرکت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و همچنين یاران باوفایش شکل گرفت که منجر به براندازی رژیم ستمگر طاغوت و همچنين کوتاه شدن دست استکبار از این سرزمین شد.

استاندار هرمزگان، ریشه ایستادگی و همچنين مقاومت رزمندگان ایران اسلامی در دفاع مقدس را در قیام عاشورا دانست و همچنين گفت: رزمندگان دفاع مقدس از قیام امام و پيشوا حسین (ع) الهام گرفتند.

همتی ابراز داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۰ سال شمسي اخیر تلاش کرده تا با تاسی از نهضت عاشورا هرجا فریاد مظلومی وجود داشته، به داد آن هم برسد و همچنين در مبارزه با ظلم و همچنين ستم مستکبران پیشگام بوده است.

وی افزود: محرم و همچنين صفر روح مقاومت و همچنين امید را در بین شهروندان و مردم شهر دو چندان کرده و همچنين حضور گسترده شهروندان و مردم شهر در مراسم های این ماهها، دشمنان ایران اسلامی را مایوس می کند.

** فضیلت های عاشورایی را باید از زبان عاشوراییان شنید نماینده ولی فقیه در هرمزگان نیز گفت: بیان فضیلت های عاشورا، جایگاه عزاداری و همچنين توسل درس هایی است که باید از زبان اصحاب و همچنين خود عاشوراییان در کتاب های موثق خواند و همچنين شنید.

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی افزود: قیام امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين عاشورا، واقعه ای تمام شدنی نیست وتا زمان ظهور حضرت مهدی(عج) و همچنين قیامت همچنان ماندگار است.

امام و پيشوا جمعه بندرعباس باج دادن را عامل تمام بدبختی های یک جامعه دانست و همچنين اظهار داشت: یکی از عواملی که باعث وقوع عاشورا و همچنين شهادت امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين یارانش در آن هم زمان شد، فساد و همچنين وجود باج دادن گیرندگان و همچنين باج دادن دهندگان در جامعه آن هم روز بود.

**واقعه عاشورا محصول ظلم و همچنين قدرنشناسی بود رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان واقعه عاشورا را محصول ظلم و همچنين قدرنشناسی دانست و همچنين گفت: هر زمان که ظلم و همچنين قدرنشناسی در یک جامعه ای گسترش یافت، عاشورا در آن هم زمان و همچنين جامعه تکرار می مي شود.

حجت الاسلام علی اکبر میرزایی عصر دوشنبه در گفت و همچنين گو با ایرنا در خصوص درس ها و همچنين عبرت های عاشورایی و همچنين نقش مزايا و خاصيت هاي جامعه اظهار داشت: درس های عاشورا دارای چندین محور است که مهم ترین آن هم ها می قدرت به نادیده گرفتن حجت و همچنين کلام خود خداوند تبارک و تعالي در آیه پنج سوره فجر که می فرماید هَلْ فِی ذَلِکَ قَسَمٌ لِذِی حِجْرٍ؟- آیا در این برای خردمند نیاز به سوگند دیگری است؟ اشاره کرد.

وی بیان داشت: این که شهروندان و مردم شهر کوفه امام و پيشوا حسین(ع) را تنها گذاشتند و همچنين عده ای اندکی آن هم حضرت راه همراهی کردند برای این بود که حرف و همچنين حجت خداوند تبارک و تعالي را قبول نکردند درواقع براساس آیه پنج سوره فجر حرف خود خداوند تبارک و تعالي نادیده گرفته شد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: اولین درس قرآنی که از قیام عاشورا می قدرت گرفت این است که یاور دین خداوند تبارک و تعالي و همچنين رسول خداوند تبارک و تعالي(ص) باشیم، بنابراین در واقعه عاشورا اشخاص زیادی باغفلت از یاد خداوند تبارک و تعالي قدر امام و پيشوا زمان خود را ندانستند و همچنين به لشکر عمر سعد پیوستند.

**عقلانیت و همچنين معنویت در عزاداری تقویت مي شود حجت الاسلام میرزایی در تبیین تکرار عاشورا ادامه داد: افرادی که در جریان های سیاسی و همچنين اجتماعی قدرشناس بوده و همچنين حامی مظلوم خواهند بود راه امام و پيشوا حسین(ع) را انتخاب می کنند، ولي بايد توجه داشت در صورتي که ظلم را انتخاب کردند در صف یزیدیان قرار می گیرند و همچنين راه رستگاری را از خود دریغ می کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان محور سوم عبرت های عاشورایی را تقویت عقلانیت و همچنين معنویت در عزاداری ها دانست و همچنين افزود: عزاداری امام و پيشوا حسین (ع) میدان زورآزمایی نیست که عده ای با ترویج قمه زنی به شیوه های نادرست و همچنين جعلی روی می آورند.

وی با اشاره به نقش عزاداری ها در زندگی مادی و همچنين معنوی، اجتماعی، سیاسی و همچنين فرهنگی انسان ها، ایجاد بدعت ها و همچنين روش های ناپسند در تمامی آموزه های دینی به ویژه عزاداری امام و پيشوا حسین (ع) را اموری ناپسند و همچنين خطرناک خواند.

** عزاداری ها در تربیت اجتماعی اشخاص نقش سازنده داردحجت الاسلام میرزایی ابراز داشت: عاشورا به غیر از این که برای عوام و همچنين مزايا و خاصيت هاي یک درس باشد یک صحنه عبرت است که بـاید انسان در این صحنه نگاه کند تـا عـبرت بـگیرد، بنابراین فراموش کردن خداوند تبارک و تعالي و همچنين دنـبال شهوت رانی ها رفتن، انسان را از راه حق و همچنين رستگاری دور می کند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان ابراز داشت: عزاداری امام و پيشوا حسین(ع) باید تقویت کننده عقلانیت، معنویت و همچنين تثبیت ایمان انسان ها باشد.

وی یکی دیگر از عبرت های عاشورایی را خدمت به شهروندان و مردم شهر دانست و همچنين افزود: عزاداری برای هر فردی تعریف خاصی دارد، ولي بايد توجه داشت عزاداری برای یک مدیر در هر پست و همچنين مقامی در وهله اول باید خدمت به شهروندان و مردم شهر باشد.

میرزایی گفت: مدیری که در عزاداری ها چندین لیتر اشک می ریزد ولي بايد توجه داشت به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن خدمت به شهروندان و مردم شهر نیست چنین عزاداری و همچنين اشک ریختنی از چنین فردی مورد قبول نیست.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان در پایان اظهار داشت: ثمره و همچنين نتیجه ای که از مجالس روضه خوانی و همچنين عزاداری امام و پيشوا حسین(ع) باید نصیب انسان مي شود نقش سازنده ای است که این عزاداری ها در تربیت اجتماعی اشخاص دارد.

**جامعه امروزی نیازمند احیای مجدد فرهنگ عاشوراست مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: فرهنگ عاشورایی برخاسته از نهضت امام و پيشوا حسین(ع) و همچنين بر پایه امر به معروف و همچنين نهی از منکر استوار است و همچنين جامعه امروزی با توجه به خرافه ها و همچنين ارزش های موهوم، نیازمند احیای مجدد این فرهنگ است.

حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد افزود: کمرنگ شدن ارزش ها و همچنين آموزه های عاشورایی باعث می مي شود مراسم و همچنين آداب عاشورایی در ایام عزاداری به خرافه ها گراییده مي شود و همچنين این نشان از ناآگاهی و همچنين ناآشنایی قشرهای مردمی با این ارزش هاست.

وی بیان داشت: فرهنگ عاشورایی، قیام برعلیه هر نوع بیدادگری ظالمانه است که نیازمند آموزش و همچنين تربیت دینی است و همچنين ضروریست این مهم در رسانه های جمعی بیشتر تبلیغ مي شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر آشنایی هرچه بیشتر نسل جوون و همچنين کودکان با فرهنگ عاشورا بیان داشت: همچنين و علاوه بر حضور پرشور در مراسم های عزاداری و همچنين سینه زنی باید به ارزش های بنیادین آن هم نیز توجه کنند.

حجت الاسلام انصاری راد ادامه داد: فرهنگ عاشورایی، قیام برعلیه هر نوع بیدادگری ظالمانه است که نیازمند آموزش و همچنين تربیت دینی است که ضروری است این مهم در رسانه های جمعی بیشتر تبلیغ می مي شود.

وی تاکید کرد: توجه به نحوه ی انتقال درست این ارزش ها نیازمند درک اقتدار و قدرت رسانه ها و همچنين نشريات و مطبوعات است که باید به شیوه درست و همچنين به نحو مطلوب به حفظ آن هم، همت گماشت.

** اعزام ۱۲۰۰ مبلغ در ماه محرم برای امر تبلیغ به منطقه ها و مناطق هرمزگان مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: یکهزار و همچنين ۲۰۰ مبلغ در ماه محرم امسال برای امر تبلیغ به منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف شهری و همچنين روستایی این استان اعزام شدند.

حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد افزود: ۴۳۰ فرد يا شخص از مبلغان اعزامی غیر بومی خواهند بود که از دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه اصفهان، مشهد و همچنين قم به هرمزگان اعزام شده اند.

وی بیان داشت: روحانیان و همچنين مبلغان باید در ماه محرم با اعزام به منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف هرمزگان، شهروندان و مردم شهر را با محرم و همچنين اهداف قیام عاشورا بیشتر آشنا کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان الگوبرداری از زندگی امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين یارانش در کربلا را مهم ترین هدف اعزام مبلغان دانست و همچنين اظهارداشت: در واقعه عاشورا از همه سنین حضور داشتند و همچنين باید از نوع رفتار و همچنين نگرش این بزرگان برای همه اعضای خانواده الگوبرداری شده و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب تدوین مي شود.

حجت الاسلم انصاری راد، ماه محرم را ماه بصیرت و همچنين آزادگی دانست و همچنين اضافه کرد: روحانیان در ماه محرم باید از گفته های طولانی و همچنين بیان مباحث و مطالب تکراری پرهیز کنند و همچنين با ایراد سخنرانی های کوتاه ولي بايد توجه داشت پرمعنی روز به روز بر تعداد مخاطبان خود بیافزایند.

**۷۰ قسمت و بخش موقوقه و همچنين رقبه های هرمزگان وقف عزاداری امام و پيشوا حسین (ع) است مدیرکل اوقاف و همچنين مسائل خیریه هرمزگان نیز گفت: ۶ هزار موقوفه و همچنين افزون بر ۱۳ هزار رقبه در این استان وجود دارد که ۷۰ قسمت و بخش آن هم ها با نیت برپایی عزاداری سالار شهیدان (ع) وقف شده اند.

حجت الاسلام محمد طاهر گرایلی ابراز داشت: این ظرفیت امسال با رویکرد دخالت بیشتر شهروندان و مردم شهر در عزاداری ها و همچنين انجام کارهای فرهنگی برای اقشاری که در برنامه جذاب و جالب و خوب های فرهنگی مورد توجه قرار می گیرند، بکارگرفته می مي شود.

وی ادامه داد: همایش رهروان زینبی ویژه بانوان برای برگزاری در ۴ بقعه متبرکه تدارک دیده شده و همچنين دوازدهم محرم در بقعه های امامزاده شاه قطب الدین حیدر رودان (ع)، امامزاده سید مظفر (ع) بندرعباس، امامزاده سید مظفر (ع) قشم و همچنين امامزاده سید سلطان محمد حاجی آباد (ع) برگزار می مي شود.

مدیرکل اوقاف و همچنين مسائل خیریه هرمزگان اظهارداشت: همچنین مراسم ویژه تاسوعا و همچنين عاشورای حسینی نیز به همراه نماز ظهر عاشورا، شام غریبان و همچنين برپایی ۳ خمیه معرفت نیز در بقعه های متبرکه استان برگزار می مي شود.

وی یادآورشد: افزون بر ۶۰ مبلغ مذهبی بومی و همچنين غیربومی برای برگزاری آیین های سوگواری اباعبدالحسین (ع) در حدود ۴۰ بقعه متبرکه استان دعوت شده اند.

**عاشورا یک فرهنگ برای اجرای امربه معروف و همچنين نهی از منکر است کارشناس تشکل های دینی تبلیغات اسلامی هرمزگان نیز گفت: عاشورا تنها و فقط یک حادثه نیست بلکه یک حرکت فرهنگی معنوی برای اجرای احکام خداوند تبارک و تعالي بر روی زمین و همچنين فرهنگی برای اجرای امر به معروف و همچنين نهی از منکر است.

محمود ارجمند افزود: هر جامعه ای بر اساس فرهنگ خویش به حیاتش ادامه می دهد ولي بايد توجه داشت جامعه اسلامی که ماهیت معنوی آن هم برگرفته از کلام خداوند تبارک و تعالي، سیره پیامبر(ص)، رفتار علوی و همچنين قیام عاشورایی امام و پيشوا حسین(ع) تنظیم شده است، زمینه ای را فراهم می سازد که بتوان به تحقق معنویت امیدوار بود.

وی بیان داشت: فرهنگ عاشورا آموزه ای انسان ساز و همچنين حرکت آفرین و همچنين همچنین معنی قسمت و بخش زندگی است و همچنين زندگی یک مسلمان شیعه حسینی، متاثر از قیام امام و پيشوا حسین (ع ) است.

** با عمل به بدعت ها درعزاداری حسینی، چهره ای خشن از شیعه به دنیا معرفی نکنیم رییس شورای هیات های مذهبی بندرعباس نیز با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ عاشورا در متن جامعه گفت: نباید با عمل به بدعت ها در عزاداری حسینی، چهره ای خشن از شیعه را به دنیا معرفی کنیم.

حجت الاسلام اصغر کهوری زاده افزود: در بررسی واقعه ای که در روز عاشورا رخ می دهد به نوعی با یک جوشش و همچنين طغیان روبرو هستیم که مثل هر جوشش انسانی شکلی از عشق در آن هم وجود دارد.

وی بیان داشت: در دنیای امروز با بهره بري و استفاده از تبلیغاتی که علیه شیعه می مي شود، این مذهب متهم به خشونت طلبی است و همچنين نباید با عمل به برخی بدعت ها و همچنين اشکال سخیف عزاداری، خواسته یا ناخواسته دشمن را در رسیدن به اهدافش یاری کنیم.

رییس شورای هیات های مذهبی بندرعباس اظهارداشت: باید با برگزاری عزاداری های متعارف عامل جذب شهروندان و مردم شهر دنیا به فرهنگ عاشورای امام و پيشوا حسین (ع) باشیم.

کهوری زاده ادامه داد: عزاداری و همچنين سینه زنی برای آلام و همچنين مصیبت های اهل بیت (ع) توصیه همه امامان معصوم (ع) است و همچنين شهروندان و مردم شهر باید با اعلان عزا و همچنين برگزاری عزادارهایی شایسته در ایام محرم سعی در ترویج فرهنگ شهادت و همچنين شجاعت امام و پيشوا حسین (ع) در جامعه اسلامی و همچنين همچنین صدور این فرهنگ ناب در جوامع دیگر داشته باشند.

امروز دشمنان اسلام تلاش ها و همچنين هزینه های زیادی برای دور کردن نسل نوجوان و همچنين جوون از کنار خیمه ها و همچنين مجلس های عزاداری امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين دلسرد کردن آن هم ها نسبت به اسلام و همچنين انقلاب و همچنين سرگرم کردن شهروندان و مردم شهر به خرافه ها را با بهره بري و استفاده تحریم ها، به راه انداختن جنگ اقتصادی و همچنين همچنین برپایی شبکه های ماهواره ای و همچنين مجازی دارند لذا زنده نگهداشتن شعایر حسینی و همچنين انتقال آن هم به این نسل یک الزام است و همچنين باید آیین های عزاداری و همچنين سوگواری به گونه ای باشد که شهروندان و مردم شهر را به سمت مسجدها و همچنين حسینیه ها جذب کند.

از آن هم جایی که فلسفه و همچنين اساس قیام امام و پيشوا حسین (ع) و همچنين عاشورا به عنوان یک فرهنگ و همچنين مکتب انسان ساز نیز بر پایه امر به معروف و همچنين نهی از منکر استوار شده و همچنين اهمیت این فریضه تا آنجایی است که سایر اعمال دینی و همچنين دستورهای اسلامی در پرتوی اجرای آن هم برپا شده لذا می طلبد که مبلغان دینی و همچنين مذهبی و همچنين هیات های عزاداری بیشتر به این موضوع توجه کنند.

استان هرمزگان دارای یک هزارو ۲۰۰هیات مذهبی است که در ایام محرم آیین های حسینی را با شور و همچنين هیجان خاصی برپا می کنند.

کلید واژه ها: امام و پيشوا حسین – عاشورا – عزاداری – امام و پيشوا – اسلام – حسینی – امر به معروف و همچنين نهی از منکر – ماندگار – جوون – ایرنا – شبکه های ماهواره ای – ابا عبدالله الحسین – فرهنگ – شبکه های ماهواره – امروز – هرمزگان – انتقال – شهروندان و مردم شهر – نوجوان – امر به معروف – فریدون همتی – همیشه – اهمیت – تاریخ – آینده – مسلمانان – محرم – مجلس – استاندار – زنده

منبع

زنده نگه داشتن شعائر حسینی و همچنين انتقال آن هم به نسل آینده در تاریخ ۱۸ September 2018 | 8:31 am منتشر شده است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

13980403000311_Test_PhotoO.jpg

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین

اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء الدین |اعتراض کسبه بخاطر قطع برق پاساژ علاء …